LISK - swobodna dyskusja

Początkujący
Reputacja: 723
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 4 października 2018, 20:07

https://www.reddit.com/r/Lisk/comments/ ... eetup_get/

Wydano Lisk Mobile, dostępny na Android i iOS. Można pobrać w Google Play

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 535
Reputacja postu: 
2

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: blink » piątek, 5 października 2018, 16:55

Początkujący
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 7 października 2018, 20:09

Jak żyć? Jak to jest, że wszystkie crypto w okolicy top 20/30 zaliczyło jakieś pompki oprócz liska? W ciągu 2-3 tygodni spadł z 21 na 28 miejsce.
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 199
Reputacja postu: 
2

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: GoPro » niedziela, 7 października 2018, 20:31

Pleasek89 pisze:Przejdź do cytowanego posta Jak żyć? Jak to jest, że wszystkie crypto w okolicy top 20/30 zaliczyło jakieś pompki oprócz liska? W ciągu 2-3 tygodni spadł z 21 na 28 miejsce.
Obrazek

Nie wierze w to co czytam.
A pompa od 9.60 pln do 18pln to co dla ciebie bylo?
Mielismy jako pierwsi wielka pompke.
Niestety spadlo prawie do poziomu wyjscia. Mamy zbyt wiele FUD i zwatpienia, a przeciez teraz ludzie powinni zastawiac te swoje domy i sprzedawac zlote zeby, zeby sie obkupic na jakims dolku, a nie jak urosnie znowu do 50 czy 100pln...

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 7 października 2018, 20:35

@GoPro

Pompka była związana z wydaniem Core. Jakie wydarzenia ostatnio spowodowały wzrosty na Dogecoin, Bitcoin Gold, Maker, ByteCoin, 0x, Ontology? Pytam serio. Wszędzie coś się dzieje na miarę wydania Core?

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » niedziela, 7 października 2018, 20:53

@Pleasek89, jest pump to będzie dump :) Akurat większość tych krypto co wymieniłeś to.sa są typowe p&d. Lisek jak zwykle urośnie wtedy gdy wszystko inne będzie stać lub spadać ;) Póki co możemy się szczycić niezwykłą stabilnością kursu. Tylko pytanie czy szuramy teraz dupa o dno czy to powolny okres akumulacji

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 199
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: GoPro » niedziela, 7 października 2018, 21:04

@Pleasek89
A ty widzisz roznice?
Ja tez bylbym za taka pompka bez powodu, albo z byle powodu, ale oni juz dobrze wiedza kto w liska inwestuje po wiekszosci i ze kazdy mysli ze jest najmadrzejszy, bo kupil za 12 a planuje wyjsc przy 14 albo 15. To jesli oni to wiedza, to poczekaja az ci ktorzy kupili po 12 sprzedadza za 11 albo 10 i wtedy zrobia pompke na 20 i wszyscy znowu beda kupowac bo rosnie :D

A tak z innej beczki, to zamulaja chlopaki wszystko mocno jesli chodzi o jakis hype wokolo projektu. Dali by jakis roadmap, zalatwili jakis listing ciekawy czy cos, to i byloby pod co grac.
A tak to Kordek daje jakies daty na 2020, 2021, 2022... No kazdy rozumie ze adaptacja i rozwoj to masa czasu, ale dla inwestorow to cios.

Aczkolwiek jak zobaczylem fotki z tymi ATM w Hongkongu to dla mnie to jest wielki news. Nawet jak to nie bedzie mialo wziecia, to dzialaja na naprawde szeroka skale, a lisk w takim wzpadku jest obok 3 topowych projektow.
Dzieje sie i cena bedzie rosla, ale moze trzeba bedzie jeszcze poczekac.

Początkujący
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: emdecha » niedziela, 7 października 2018, 21:35

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
1

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: SidLeniwiec » niedziela, 7 października 2018, 21:36

Na początku tych wszystkich spadków obawiałem się o LSK teraz widzę konkretny produkt, który DZIAŁA (bo u innych to różnie z tym bywa), widzę pierwsze aplikacje tworzone na LSK (nie od razu wyjdzie ich tysiące więc luz), widzę mobilne aplikacje (to cieszy bo świat stoi smartfonami).
Teraz tylko trzymać kciuki żeby szło to w dobrą stronę i tyle możemy, wszystko w rękach inwestorów i twórców aplikacji, którzy zadecydują czy tego typu pomysł się przyjmie (bo jest dobry tylko czy zostanie zaakceptowany).
Cieszy to że widząc cały proces rozwojowy mamy do czynienia z czymś dojrzałym, z czymś co ma realną szansę osiągnąć sukces.
Obserwuję LSK hobbystycznie jak wiecie więc tym bardziej cieszy jak widzimy nasze dzidzi stawiające pierwsze kroki ;) tylko proszę nie stawiajcie małego dziecka robiącego pierwsze kroki w maratonie na 10 km bo i tak przegra - potrzeba czasu, sił, treningu i rozwoju.
Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących rodziców i wujków małego Liska ;)

Początkujący
Reputacja postu: 
1

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » niedziela, 7 października 2018, 22:24

@GoPro, adaptacja po 2020, Sidechain w 2019. Dziwne by było gdyby powiedział, że pelna adaptacja będzie w 2018 roku, trzeba byc realista i na pełnie efektów odpowiednio poczekać. Nie od razu Google czy Microsoft były globalnie użytkowane. W tym przypadku jeszcze nie mamy w pełni działającej 'wyszukiwarki' (chodzi mi o SDK, ale to taki produkt jak wyszukiwarka dla Google ;)

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: MatiS3 » niedziela, 7 października 2018, 22:37

Proszę jaką mamy stabilność ostatnio, myślicie że to cisza przed burzą? :)

Początkujący
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
3

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: swietymikolaj » środa, 10 października 2018, 23:30

Pytanie z innej beczki. Co byscie poradzili osobie, ktora na poczatku roku sprzedala mieszkanie za 150 tysiecy i przeznaczyla calosc na kupno Lisk po 100 zl za sztuke . Te liski trzyma do dzis i zastanawia sie czy lepiej bedzie czekac do nastepnej banki moze nawet kilka lat czy ostatnie wolne srodki (20 tysiecy zl) przeznaczyc na usrednianie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
1

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: SidLeniwiec » środa, 10 października 2018, 23:44

Ojoj ciężki temat. Ja bym pewnie trzymał jakbym do tego czasu dotrzymał. Wszystko też zależy od tego czy te pieniądze są Ci potrzebne teraz czy mogą poczekać, czy były to Twoje wszystkie oszczędności czy tylko część i to jaki sobie plan założyłeś. Musisz poczytać też o tym projekcie i wysnuć swoje wniosku czy ma ten projekt potencjał czy nie. Ale poczytać w różnych źródłach a nie kierować się tym forum czy YT tylko wyrobić sobie własne zdanie. I tak czy siak podziwiam za stalowe nerwy jak spadało ;)
ps. Co byś nie zrobił to ZAWSZE miej plan bo bez tego stracisz kiedyś wszystko, podstawa to zaplanować czasowo kiedy wychodzisz (tydzien, miesiąc, rok, dwa) lub procentowy zarobek (zrobię 10% ma plus to wychodzę lub 5% na minus to też uciekam). Strategia zależy od Ciebie i od tego co oczekujesz od LSK.
Powodzenia! ;)

Początkujący
Reputacja postu: 
3

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » środa, 10 października 2018, 23:49

@swietymikolaj

Najgorsze co możesz zrobić to sprzedać w tym momencie i wyjść z rynku.

No na pewno bym nie ruszał tego co kupiłeś, ewentualnie zamieniłbym część na inne krypto, które zaliczyło podobny spadek (-90%) np. Dash dla urozmaicenia portfolio, ale tu musiałbyś się sam doedukować.

Z tych 20k część bym kupił już teraz (moim zdaniem już był dołek - ale to jest moje prywatne zdanie) a część zostawił na ewentualny zjazd poniżej 6k. Jeśli 6k było dnem to zanim zaczniemy budować nową falę wzrostów i zobaczymy LSK np. za 30zł to jeszcze minie parę miesięcy, więc spokojnie będziesz miał czas na podjęcie decyzji.

Nie chcę brzmieć jak naganiacz, ale myślę, że jest całkiem niemała szansa, że za rok czy dwa jedyne czego będziesz żałować to to, że mogłeś zarobić 5-10 razy więcej. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 7516
Reputacja postu: 
4

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 11 października 2018, 00:32

swietymikolaj pisze:Przejdź do cytowanego posta Pytanie z innej beczki. Co byscie poradzili osobie, ktora na poczatku roku sprzedala mieszkanie za 150 tysiecy i przeznaczyla calosc na kupno Lisk po 100 zl za sztuke . Te liski trzyma do dzis i zastanawia sie czy lepiej bedzie czekac do nastepnej banki moze nawet kilka lat czy ostatnie wolne srodki (20 tysiecy zl) przeznaczyc na usrednianie.

Poradziłbym:

1. Dobrego psychologa ze specjalnością hazard/uzależnienia/zachowania kompulsywne (czy jak inaczej to nazwać).
2. Nie dotykać się giełdy z kasą wyższą niż kilka małych wypłat, chyba, że najpierw nauczy się grać z regularnymi zyskami mniejszą kasą.
3. Co do pytania ściślej - nie mam pojęcia co zrobić - ale na pewno nie szukać cudzych porad w tak marnej sytuacji.

Dodano po 3 minutach 51 sekundach:
"Fundamentalnie" patrząc uważam, że jeśli Lisk nie będzie miał obiecanej platformy i dapssów w czasie powiedzmy kolejnych 2-3 lat, jego wartość powinna dążyć do symbolicznego 0 (czyli do ceny ICO). To już za długo trwa. Obrazki z napakowanym Kordkiem i suchym Vitalikiem oraz tabelki-referaty w czym Lisk jest niby lepszy od ETH nie wystarczą.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja postu: 
3

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 11 października 2018, 00:57

@swietymikolaj,
Szczerze współczuję tak niefortunnej inwestycji w niekorzystnym momencie. Najważniejsze w tej kwestii, jak bardzo potrzebujesz te pieniądze i na ile czasu możesz rozłożyć tę inwestycję. Pamiętaj, że tylko Ty jesteś odpowiedzialny za własne decyzje i tylko Ty powinieneś je podejmować.
Przeliczmy więc, jeśli zostało zainwestowane 150k zł po 100zł za liska, to jest ich 1500 sztuk. Jeśli masz "ostatnie" 20k zł, to zastanów się, czy nie warto choć część z tego dorzucić i obniżyć kurs, bo jeśli przyjmiemy inwestycje w kwocie 5000zł przy cenie 12zł to obniżysz średni zakup o 20zł (przy inwestycji 10000zł będzie to około 30zł niżej do wyjścia na zero). Wchodzić całą wolną kwotą do inwestycji to tak samo jak popełnić znowu błąd wchodząc za te 150k po 100zł. Resztę zostaw, gdyby Bitcoin rzeczywiście zrobił nura i zakupy okazałyby się jeszcze tanśze niż dotychczas, a gdy kurs będzie rósł i mimo, że nadal może być daleko dla Ciebie do wyjścia na zero, to zawsze możesz sprzedać część zysku, z inwestycji, którą hipotetycznie zakupiłbyś teraz.

@Wymazywanie
Spoiler:
Wymazywanie pisze:Przejdź do cytowanego posta w czasie powiedzmy kolejnych 2-3 lat

Wow, sporo dajesz im zapasu :) Ja im daję max 12-14 miesięcy na gotową platformę, jak do tego czasu nie będzie widać efektów to... :evil:

Wymazywanie pisze:Przejdź do cytowanego posta Obrazki z napakowanym Kordkiem i suchym Vitalikiem oraz tabelki-referaty w czym Lisk jest niby lepszy od ETH nie wystarczą.

Tylko te obrazki to raczej memy fanatyków aniżeli coś poważnego :P

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 535
Reputacja postu: 
2

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: blink » czwartek, 11 października 2018, 07:18

swietymikolaj pisze:Przejdź do cytowanego posta Pytanie z innej beczki. Co byscie poradzili osobie, ktora na poczatku roku sprzedala mieszkanie za 150 tysiecy i przeznaczyla calosc na kupno Lisk po 100 zl za sztuke . Te liski trzyma do dzis i zastanawia sie czy lepiej bedzie czekac do nastepnej banki moze nawet kilka lat czy ostatnie wolne srodki (20 tysiecy zl) przeznaczyc na usrednianie.

Jeżeli kupiłbyś za te 20k poniżej 12zł bo taka jest cena to uśrednisz cenę ze 100zł do około 50zł. Możesz zrobić zakup np w dwóch partiach (teraz i później gdyby spadło niżej) jak doradza też kolega. Tylko musisz odpowiedzieć sobie czy te pieniądze będziesz potrzebował w najbliższym czasie? Jeśli tak to nie inwestuj. Mam nadzieje że przy tej ilości LSK co posiadasz glosowałeś na delegatów. Jeżeli nie to zrób to czym prędzej, będzie wpadać Ci trochę lisków.

Początkujący
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » czwartek, 11 października 2018, 11:36

sprzedala mieszkanie za 150 tysiecy i przeznaczyla calosc na kupno Lisk :shock:

Początkujący
Reputacja: 179
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: 1235674 » czwartek, 11 października 2018, 14:47

Wydaje mi się, że najlepsze co mógłbyś zrobić, to czekać na 70-90zł. Możliwe, że btc osiągnie jeszcze ath, ale liczyłbym, że to stanie się nie wcześniej niż w 2020 roku. Zaoszczędzone 20 tyś podzieliłbym na 3 transze i inwestował kolejno przy 7->5->3zł. Oczywiście obecna cena, długoterminowo wydaje się być dobra na wejście, ale istnieje spora szansa, że spadki będą większe. A na pewno nie będzie tak, że lsk będzie się wznosił bez żadnych wiadomości, bo obecnie jego wartość jest przede wszystkim spekulacją.

Początkujący
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: JanuszKrypto » czwartek, 11 października 2018, 15:30

Ja na chwile obecną przestaje inwestować w krypto. Inwestowałem w sumie przez cały ostatni rok :D troche wyplat i oszczednosci poszlo na ten rynek. Pisałem o tym ostatnio, w obecnym czasie lepiej być z boku rynku tak mi się wydaje. "Brak pozycji, to też pozycja". Myślę, że teraz trzeba obserwować ogólnie wszystkie rynki finansowe, a zwłaszcza patrzeć na indeksy giełdowe w USA i patrzeć co sie z nimi dzieje, czy rosną czy lecą w dół i jak na to reagują kryptowaluty. Wczorajsze spadki 3.5% do 4% na NASDAQ i S&P500, zbiegły się ze spadkami na BTC. Pytanie czy ten spadek jest spowodowany przez sprzedaż jednej osoby dużej ilosci Bitcoina, czy jest to po prostu reakcja na spadki na giełdach. Myślę, że odpowiedź w którym kierunku podążą rynki poznamy do końca listopada.

PS: swoich walut w tym LSK nie sprzedałem, mam je dalej, ale kupowanie teraz nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Do pociągu będzie czas wsiąść, a jakby tak spadło wszystko o 50% jeszcze to myślę, że warto wtedy mieć troche grosza na koncie :)

Wróć do „Lisk”