LISK - swobodna dyskusja

Początkujący
Reputacja: 302
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » poniedziałek, 3 września 2018, 20:47

https://blog.lisk.io/lisk-community-upd ... 72d58272b6

Podsumowanie ubiegłego miesiąca. Z najważniejszych rzeczy - AMA na Reddit 18 września z Maxem między godziną 16 a 18.

@Yoda, wyczerpałem repki, jutro Ci wbije plusa za ten fajny artykuł

Początkujący
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Budzaj » poniedziałek, 3 września 2018, 20:52

czyli poniekąd moja wizja. Moze ludzie pod to zagraja.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » poniedziałek, 3 września 2018, 20:57

@Budzaj, trafiłeś z tą konfą ;) ale szczerze wątpię by grać pod nią, to bardziej taki meetup z Maxem . Szczerze liczę że roadmap będzie szybciej. Ale to tylko moja opinia

Początkujący
Reputacja postu: 
2

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » wtorek, 4 września 2018, 22:26

https://lisk.io/academy/blockchain-basi ... eal-estate

Blokchain i nieruchomości. Ciekawy artykuł z akademii Lisk. Polecam go przeczytać jak i również całą akademię.

Początkujący
Reputacja postu: 
2

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 6 września 2018, 19:10

Ostatnia cotygodniowa aktualizacja rozwoju. Teraz będą się pojawiać co dwa tygodnie

https://blog.lisk.io/development-update ... ef4f62feb9

Początkujący
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » piątek, 7 września 2018, 08:07

lisk hub wersja 1.2 czas start
pojawila sie rowniez wersja 1.4
https://github.com/LiskHQ/lisk-hub/projects

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: mariodario » niedziela, 9 września 2018, 12:40

Mam taka mala ciekawostke. Bawilem sie w LISK HUB z moim passphrase przekladajac szyk wyrazow, dodajac inne angielskie wyrazy i kilka razy udalo mi sie zalogowac na jakis porfel. Czy to jest faktycznie tak proste aby ktos nawet niecelowo - poprostu myslac sie w kolejnosci wprowadzanych wyrazow - mogl sie zalogowac na np nasze konto? Ja sam posiadam 2 zabezpieczenie - ale zastanawia mnie dlaczego nie ma na tym portfelu chocby mozliwosci zabezpieczenia srodkow poprzez Goggle authenticator skoro zalogowac sie na czyjes konto jest tak prosto.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1441
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: vjankuv » niedziela, 9 września 2018, 12:48

mariodario pisze:Przejdź do cytowanego posta Czy to jest faktycznie tak proste aby ktos nawet niecelowo - poprostu myslac sie w kolejnosci wprowadzanych wyrazow - mogl sie zalogowac na np nasze konto?

Pewnie miałeś tam zero, na tych niby kontach?

Często ludzie wpadają na forum z płaczem, że środki im zginęły.
Okazuje się najczęściej, że mylą się przy wpisywaniu wyrazów. Nie wiem o co w tym chodzi, czemu portfel zamiast wywali błąd, wprowadza gdzieś tych co błędnie piszą słowa.

Jednakże jakby to nie tłumaczyć. Passphrase jest generowany losowo i trafienie go jest skrajnie mało prawdopodobne. Tym bardziej kilka razy z rzędu.
A recent finding by statisticians shows the average human has one breast and one testicle.

"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: mariodario » niedziela, 9 września 2018, 12:57

Rozumiem - jednak ciekawi mnie czemu da sie na te konto zalogowac. Wzialem kilkanascie wyrazow i z nich wpisywalem wyrazy. Pomimo ze na tych kontach jest 0 - ciekawi mnie dlaczego uda sie trafic i to dosyc czesto na takie konto. Oto przyklady (shell fog wife lumber evolve mother fly basket example task shell aware) ( fog stone ball label couch aware shell also fly theme wish people) (feed shell lumber frost sure cloth problem fog mother task ring fly)

Jak widac wiekszosc wyrazow bralem tych samych czasami dodajac jakies nowe slowo.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: vjankuv » niedziela, 9 września 2018, 13:05

mariodario pisze:Przejdź do cytowanego posta - jednak ciekawi mnie czemu da sie na te konto zalogowac

Myślę, że po prostu wpisując taką frazę, tworzysz taki adres. Myślę, że można na niego zacząć wysyłać i z niego odbierać?
@blink może nam tu podpowie ;)
A recent finding by statisticians shows the average human has one breast and one testicle.

"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: mariodario » niedziela, 9 września 2018, 13:14

Piszesz ze wpisujac taka fraze tworzysz taki adres. Ale czemu akurat wlasnie taka fraze - wezmy np pierwszy z podanych przezemnie (shell fog wife lumber evolve mother fly basket example task shell aware). Tylko taka fraza otwiera portfel - zmieniajac szyk dwoch pierwszych slow np jako pierwsze dajac fog a drugie shell - pokazuje ze haslo jest bledne. Biorac tych 12 wyrazow pozyzej - bawiac sie nimi pol godziny i zmieniajac je na pozycjach - moze 1 albo 2 razy udalo by sie aby haslo bylo poprawne. Nie wydaje mi sie tworzy sie nowy portfel. Poprostu jakos bardzo prosto udaje sie zalogowac na juz isniejacy portfel (w kazdym przypadku bylo tam 0 operacji i 0 LSK) - wiec dlatego pytanie - co to sa za portfele ?

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » niedziela, 9 września 2018, 13:59

@mariodario, spróbuj wpisać złe hasło do swojego portfela to też się zalogujesz na swój portfel i będziesz mial 0 operacji i 0 LSK

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » poniedziałek, 10 września 2018, 10:26

mariodario pisze:… ale zastanawia mnie dlaczego nie ma na tym portfelu chocby mozliwosci zabezpieczenia srodkow poprzez Goggle authenticator skoro zalogowac sie na czyjes konto jest tak prosto.

To jest akurat prosta sprawa. Nie może być żadnego innego zabezpieczenia ponieważ sieć jest rozproszona. Uzależnianie jej od jakiegokolwiek zewnętrznego czynnika wypaczało by ideę blockchain-u.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: SidLeniwiec » poniedziałek, 10 września 2018, 19:17

Zna ktoś powód dlaczego ten dogecoin tak szybko wyprzedził lisk i kilka innych walut?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2177
Reputacja postu: 
1

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » poniedziałek, 10 września 2018, 20:58

@SidLeniwiec, Doge tak już ma. Od czasu do czasu lubi sobie zaszaleć, a za granicą jest traktowany całkiem serio. Nie przejmowałbym się zbytnio :)
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: blink » wtorek, 11 września 2018, 00:51

Szczerze mówiąc nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale może to byc tak jak napisałeś.

vjankuv pisze:
mariodario pisze:Przejdź do cytowanego posta - jednak ciekawi mnie czemu da sie na te konto zalogowac

Myślę, że po prostu wpisując taką frazę, tworzysz taki adres. Myślę, że można na niego zacząć wysyłać i z niego odbierać?
@blink może nam tu podpowie ;)

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » wtorek, 11 września 2018, 10:04

Ogłoszenie:

"Od dzisiaj (24 sierpnia) testujemy nowe sposoby, aby klienci mogli odkrywać i przeglądać 50 najlepszych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej - z których większość nie jest dostępna do handlu na Coinbase ."

zrodlo https://usethebitcoin.com/coinbase-user ... n-its-app/

od 2.55 widoczny jest lisk
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... po9Av6ESEI

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » piątek, 14 września 2018, 14:36

wie ktos czemu na oficjalnym kanale liska na redditcie nie pojawia sie dzienne aktualizacje ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: vjankuv » piątek, 14 września 2018, 16:24

stasiu pisze:wie ktos czemu na oficjalnym kanale liska na redditcie nie pojawia sie dzienne aktualizacje ?

Może projekt upadł.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » piątek, 14 września 2018, 18:09

Może John Muck jest na urlopie

Wróć do „Lisk”