Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: krychaa » piątek, 20 kwietnia 2018, 11:20

Dovakhiin pisze:Version 1.0.0
No due date Last updated 19 minutes ago

100% complete
0 open
26 closed

O co w tym chodzi? Version 1.0.0-beta.7 i Version 0.9.14 nie skończone nawet w połowie a Version 1.0.0 ma 100 %?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » piątek, 20 kwietnia 2018, 11:27

@krychaa,
być może uporali się z czymś w finalnej wersji, że te pośrednie nie mają znaczenia i nie są aż tak kluczowe aby miało wpływ na 1.0

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adam.krakus » piątek, 20 kwietnia 2018, 13:36

Mają znaczenie ... ale zostaną wcielone do 1.0 po prostu (taki jest sens wersji alpha).

Wychodzi na to, że technicznie rzecz biorąc 1.0 jest ukończone ... ale ... poczekajmy na zamknięcie projektu. To, że teraz jest 100% nie oznacza, że nie dodadzą jakichś zadań.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » piątek, 20 kwietnia 2018, 14:17

ładny zrzut na POLO :shock:

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Cykad » piątek, 20 kwietnia 2018, 14:53

Core 1.0.0 zamkniety ;)

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: lisktrader » piątek, 20 kwietnia 2018, 15:35

ktoś wie czym spowodowany ten zrzut?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adam.krakus » piątek, 20 kwietnia 2018, 16:22

lisktrader pisze: ktoś wie czym spowodowany ten zrzut?
Jejku ... serio? ... Przecież to było tylko 61k LSK obrotu. To nawet w złotówkach szału nie robi. Potencjalny powód:
aaaaaaa .... pierd*le, sprzedaję! ...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: zombine » piątek, 20 kwietnia 2018, 17:54

LSK odbił się o około 100% od czerwonego zjazdu z przełomu marca/kwietnia. Udało się to też Cardano, Ripple, Iota i Eos. Taki stan zaobserwowałem dziś rano. Teraz pewnie się to już zmienia. To w sumie dobra wiadomość. Może z tego względu ktoś się wyprzedał. Kupił poniżej 7usd i puścił dziś po szczycie ze świtu widząc że nie ma już paliwa na dalsze wzrosty(albo teraz właśnie wywali w górę ale to sobie możemy powróżyć)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » sobota, 21 kwietnia 2018, 00:55

Szaleństwo co się dzieje. Wygląda na to, że instytucje zaczynają stopniowo kupować BTC.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dybik08 » sobota, 21 kwietnia 2018, 13:55

Btc: sytuacja jest taka, że albo utrzymamy zieloną linię trendu poprowadzoną po dołkach z 5.02 i 18.03 albo pójdzie w dół testować linię trendu spadkowego po szczytach z grudnia i stycznia. Obie linie są pokazane w skali log, która w.g mnie dobrze sprawdza się w długoterminowej analizie. Raczej skłaniałbym się do scenariusza drugiego ponieważ ludzie widząc co się dzieje zaczeli realizować zyski na altach i sprzedawać btc zanim zleci jeszcze bardziej. Oglądałem wykresy większości większych altów i stąd taki wniosek. Wszystko w rękach kupujących, sam byłem zaskoczony skalą spadków(przebicie zielonej linii) i ewakuowałem się z moich altów z kilku procentową stratą(teraz była by kilkunasto procentowa). Czasem lepiej odpuścić i poczekać, aż sytuacja się uspokoi ew łapać noże na parach alt/fiat. W końcu transakcje stratne są normalną cześcią tej zabawy. Najważniejsze jest to zrozumieć i ewakuować się zanim sytuacja stanie się beznadziejna i zostaniesz kolejnym frajerem, któremu zostanie tylko ,,HODL''.

Lsk: na lisku sytuacja jest o tyle trudna, że po wybiciu ograniczenia mniejszego trójkąta zwyżkującego, kurs wpadł w drugi trójkąt z którym już sobie nie poradził mimo próby wybicia oporu 20 kwietnia w nocy. Czekałem na reakcję na wsparcie- zieloną linię będącą dolnym ograniczeniem trójkąta ale w sytuacji nurkującego bita kurs przebił ją bez większego problemu. Można spróbować złapać dołek na linii trendu spadkowego(czerwona) ale mając na uwadze spadającego bita, linia może nie wytrzymać naporu ludzi uciekających w fiat/tether.
Na razie trzeba poczekać kilka godzin, żeby zobaczyć w którą stronę chce iść rynek.
[offtop-zone]
Po kilku miesiącach nauki grania w trendzie spadkowym gdzie łapanie korekt jest cholernie trudne biorąc pod uwagę, że kurs w każdej chwili może zanurkować ponownie(wiem, przesadzam ale bardziej miałem na myśli to, że spadki są szybkie i łatwo można zostać wyrzuconym na SL a z Twojego łapania dołka i całej pracy w to włożonej + zarobku - figa), gra na wzrostach(takich jak w ostatnim tygodniu) stała się banalnie prosta. Dlatego warto czasem zajmować pozycję - ,,brak pozycji'' i poczekać, komfort psychiczny jest bezcenny. :lol:
[offtop-zone]
Wykresy:
Bitek:
Obrazek
Lisek:
Obrazek

Zapraszam do wrzucania swoich pomysłów o ile są poparte jakimiś sensownymi argumentami a nie szklaną kulą. Chętnie poznam inny punkt widzenia, bo na bank coś mi umknęło.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yoda » sobota, 21 kwietnia 2018, 18:31

Warto spojrzeć na cenę Liska z dłuższej perspektywy. Porównajmy sobie ceny paru popularnych altów w BTC z czasów letniej górki 2017r do obecnej ceny. Wartości przybliżone.

czerwiec-lipiec 2017r (szczytowe wartości):
Lisk: 0.00145 BTC
Ethereum: 0.15 BTC
Stratis: 0.004 BTC
Neo: 0.004 BTC
Gamecredits: 0.0019 BTC
Golem: 0.00027 BTC

Obecnie - w nawiasie zmiana procentowa względem górki z 2017r:
Lisk : 0.00131 BTC (-9.66%)
Ethereum: 0.069 BTC (-54%)
Stratis: 0.00065 BTC (-83,75%)
Neo: 0.0085 BTC (+112,5%)
Gamecredits: 0.0002 BTC (-89,5%)
Golem: 0.000057 BTC (-78,9%)

Z wyżej wymienionych projektów obroniły się tylko dwa - Neo (dawne Antshares) oraz w mniejszym stopniu Lisk.

Pomimo, że na Liska ostatnimi czasy na fali spadków wylało się morze hejtu i posądzania o scam, to warto zauważyć, że pozostaje on jednym z nielicznych coinów, który ma systematycznie utrzymany trend wzrostowy względem BTC.

Poziomy cenowe względem BTC, które jeszcze latem zeszłego roku były techniczną górką, obecnie są dołkiem i dobrym punktem wyjścia do kilkukrotnego wzrostu w okolice 0.005-0.01 BTC, tak jak miało to miejsce w okresie od grudnia 2017 do lutego 2018, gdzie cena zaliczyła wzrost około 9-10x (low 38 tysięcy satoshi i high 399 tysięcy satoshi na Binance).

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: BobQ » niedziela, 22 kwietnia 2018, 10:57

To ja się podzielę lecz nie napisze nic czego bym już nie podał wcześniej wydaje mi się iż poruszamy się w wyrysowanym przeze mnie trendzie wzrostowym który podałem już tydzień temu lecz przeszedł bez echa mój post prawdopodobnie dlatego iż był ostatni na stronie (dla ciekawskich strona 677) :) Dalej uważam iż kurs ma co najmniej kilka poziomów do pokonania w tej drodze co już się zdarzyło w ciągu tygodnia gdzie kurs przebijał opór na ok. 0,0014 BTC oraz 0,00136 BTC jedyne co się zmieniło to fakt iż po mocnym zejściu wczoraj kurs zanurkował poniżej lini lokalnego trendu wzrostowego która stała się oporem i jest nim aktualnie w trakcie drogi w górę.
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: zombine » niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:12

@Yoda, Możesz też podzielić się o obrotach giełdowych na LSK są one daremne na chwilę obecną i nie wiem czy w dłuższej perspektywie to dobry czy zły omen.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yoda » niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:34

Obroty podczas konsolidacji i wyciszenia są mniejsze niż podczas okresów euforii. To w zupełności naturalne. Obecny globalny wolumen na Lisku jest i tak znacznie większy niż w październiku-listopadzie 2017, nie mówiąc o okresie lipiec-sierpień 2017 roku.

UPDATE: Najnowszy Darpalrating potwierdził silną pozycję Liska:


Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ahr » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 09:32

OT: Bo wiem, ze duzo uzytkownikow BitBay'a tutaj przesiaduje, czy ktos na podstawie tej historii BB transakcji policzyl przychod? jak on sie ma do kwoty rzeczywistego przychodu, jaki daja wyplaty na konto? bo u mnie wychodzi masakra ;)


co do liska, obecnie kurs jest miedzy waznym wsparciem (poprzednie ATH), a silnym oporem, z ktorego kurs zawrocil przez spadki na Bicie, od ktorego ten coin jest zalezny i przy, ktorego wzrostach byc moze lisk osiagnie cene 14$,

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 10:04

Po tych wszystkich githubach, po tym, że btc wraca chyba na drogę wzrostów, po tym, że emocje ze spadkami opadły, po tym że ludzie pomału znów wchodzą do krypto (większy market itp) sprawia, że liska trzymam na longterm całkowicie.. nie wiem jaka cena mnie zadowoli.. ale 3 cyfrowa dolarowa to minimum abym myślał o sprzedaży...

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: mackam3 » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 15:44

Dovakhiin pisze: Po tych wszystkich githubach, po tym, że btc wraca chyba na drogę wzrostów, po tym, że emocje ze spadkami opadły, po tym że ludzie pomału znów wchodzą do krypto (większy market itp) sprawia, że liska trzymam na longterm całkowicie.. nie wiem jaka cena mnie zadowoli.. ale 3 cyfrowa dolarowa to minimum abym myślał o sprzedaży...
Tylko w tym roku wydaje się to mało realne.
Twoje minimum wskazywałoby od 340zł/LSK. Wydaje mi się, że jeszcze spora droga przed tą kwotą, ale fajnie gdyby lisk poszybował w górę.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: MatiS3 » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 16:09

Kurs dosłownie stanął w miejscu :), jeśli bitcoin nie przebije szybko 9k to może być ostra jazda w dół.

Początkujący
Posty: 145
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: JohnnyFontane » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 17:46

MatiS3 pisze: Kurs dosłownie stanął w miejscu :), jeśli bitcoin nie przebije szybko 9k to może być ostra jazda w dół.
Po czym wnosisz, że będzie spadek? Spadek będzie jak inne alty masowo będą szły do przodu, a Lisk nie, bo ludzie zaczną przerzucać budżet.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: MatiS3 » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 17:53

Wnoszę to po tym że kurs liska jak narazie jest przywiązany do bitcoina, więc jak bitcoin nie przebije 9k to prawdopodobnie poleci w dół i pociągnia z sobą reszte coinów.. ale o bym się mylił :)

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości