Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: preston » niedziela, 18 marca 2018, 21:20

Polecam się trochę podszkolić z podstaw.. Biblioteki publiczne, ebooki, ksiegarnie ebook...
Mam wrażenie że poznaliście bogaty rynek giełd w postaci bitbay i..tyle. Są giełdy gdzie możecie grać na wzrost drugiego waloru z danej pary -w uproszczeniu na przykładzie : - obstawiacie że wartość USD wzrośnie wzgledem BTC czyli obstawiacie spadek wartości BTC w dolarach. Oczywiście możecie otworzyć pozycję odwrotną wzrost BTC do dolara... Zależy od typu giełdy. Bawcie się w trading to przy okazji warto się trochę w temat zagłębić i poznać zasady działania takiej powszechnie znanej giełdy np. Forex, ta wiedza nie zaszkodzi

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: grzecho2020 » poniedziałek, 19 marca 2018, 00:14

Ktoś się orientuje skąd ta szpila w góre BTC ? Ma to jakiś związek z tym G20?

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 27 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Mateusz1986 » poniedziałek, 19 marca 2018, 00:22

grzecho2020 pisze:Ktoś się orientuje skąd ta szpila w góre BTC ? Ma to jakiś związek z tym G20?
Tak, a dokładniej chyba z tym- >

https://www.reuters.com/article/us-g20- ... SKBN1GU0SF

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 19 marca 2018, 10:01

LADNE zakupy na polo ok 20 btc poszło w ruch :) dobre newsy plyna z G20... Panowie obserwujcie :)


edit/ wraz z dobrymi newsami i lekkim odbiciem btc, lisk przyśpiesza :)


Version 1.0.0-alpha.1
No due date Last updated about 1 hour ago

100% complete
0 open
2 closed
Version 1.0.0
No due date Last updated about 1 hour ago

92% complete
2 open
23 closed

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » poniedziałek, 19 marca 2018, 16:02

Dovakhiin pisze: LADNE zakupy na polo ok 20 btc poszło w ruch :) dobre newsy plyna z G20... Panowie obserwujcie :)
jasnowidz czy cus :roll: szczytowanie zaczyna sie o 16.00 naszego czasu :)

bardziej chodzilo o wypowiedz tego goscia

https://news.bitcoin.com/g20-watchdog-s ... new-rules/

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: maniek12 » poniedziałek, 19 marca 2018, 16:05

Pany sory za być może głupie pytanie ale gdzie wy macie to info w procentach i ile problemów otwartych i zamkniętych?

https://github.com/LiskHQ/lisk

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masofcer » poniedziałek, 19 marca 2018, 16:15

Spoiler:
maniek12 pisze: Pany sory za być może głupie pytanie ale gdzie wy macie to info w procentach i ile problemów otwartych i zamkniętych?

https://github.com/LiskHQ/lisk
https://github.com/LiskHQ/lisk/milestones
https://github.com/LiskHQ/lisk/projects/6

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tomsky » poniedziałek, 19 marca 2018, 17:47

Jak już kolega wyżej wrzucił, raczej wszystko będzie się miało dobrze.. Mimo, że na lisku aż tak tego nie widać, to mamy wzrost względem wczoraj aż 25% na ten moment, także cyferkami wygląda to prawie ekstra.

https://bithub.pl/wiadomosci/g20-przeci ... yptowalut/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 11 września 2017
Reputacja: 132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: reaktywa » poniedziałek, 19 marca 2018, 19:34

Obrazek

Potencjalny HS, zobaczymy czy się zrealizuje.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dybik08 » poniedziałek, 19 marca 2018, 21:29

Wolumen hs'a się nie zgadza, lewe ramię powinno być na większym wolumenie niż głowa. Można tam narysować linię trendu wzrostowego ale chyba nic poza tym.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 11 września 2017
Reputacja: 132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: reaktywa » poniedziałek, 19 marca 2018, 23:13

Mało kiedy na tym rynku doświadczamy książkowych formacji. Dlatego napisałem też, że jest to potencjalny hs, a nie pewny ;)

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dybik08 » poniedziałek, 19 marca 2018, 23:22

@reaktywa, spoko
Czekamy na ruch przed zamknięciem dziennej bo na razie mało co się dzieje i na bitku i na lisku. Ostatnio jak był taki spokój to właśnie po północy zaczynała się zabawa. (16.03 - btc). Na bitku dodatkowo mamy odwróconą flagę.Chyba, bo nie jestem pewien czy proporzec może być taki długi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: preston » poniedziałek, 19 marca 2018, 23:54

Hs nie ma prawa bytu. Predzej mamy tu rysowanie byczej flagi. Ponieważ cena BTC jest tak stabilna jak bozon Higgsa ciężko przewidzieć w jakim kierunku pójdzie lisk w najblizszych dniach.

Widzę tu dwa główne scenariusze : spadnie albo urośnie! ( No shit Sherlock!) :)

Ale widzę takie opcje : na BTC po szalonym rajdzie może nastąpić odreagowanie w okolice 7900-8100$ aby później znów zaatakowac 9000$ - co dalej to do wróżbity Macieja dzwonić.

BTC może również kontynuować oczekiwane przez niektórych spadki do ~4000$ albo jeszcze niżej. Jak dla mnie to rynek jest nieprzewidywalny i ja aktualnie to trochę bardziej uprawiam krypto hazard.

A więc... W przypadku wystrzalu btc może wystrzelic też lisk choć z historii wiemy że przy szalenczym rajdzie btc w górę ludzie sprzedawali alty na rzecz tzw. Króla i ku zdziwieniu wszystkich lisk może polecieć do okolic 0.00075-0.00080.

Subiektywnie nie sądzę żeby to się stało ale biorę ten wariant pod uwagę.

Core już blisko, pozytywne newsy odnośnie G20 ( choć to może być pulapka!) lisk poza eth jest w czołówce jeśli chodzi o poziom spadków od początku lutego oraz jest dość mocno wyprzedany. Ostatnie dni pojawiły się wieksze zakupy jeśli mowimy o wolumenie - to są wszystko bycze wiadomości i mogą doprowadzić do pompki.

Jeśli mówimy o wykresie to tak jak wspominałem w skali 1-4h mamy byczą flagę której wybicie górą może być zależne od ruchu btc. Jest ono prawdopodobne szczególnie że mieliśmy double bottom przy ~0.00136, potwierdzeniem będzie przebicie oporu 0.0017 .

Spadek poniżej 0.00136 i test od dolu tego wsparcia z odbiciem będzie dla mnie sygnałem do desperackiej ucieczki i oczekiwaniem na wspomnoane wcześniej poziomy 0.0007-0.0008.

Obserwując wykres w trochę dłuższym okresie to tworzy się nam coś na kształt polowy filiżanki..ale na jej wyrysowanie trochę więcej czasu. Jest to Kolejny sygnał wzrostowy.

Tak widzę (subiektywnie) scenariusz dla liska. Ciekawi mnie czy ktoś myśli podobnie.

Powodzenia w dokonaniu trafnych analiz sytuacji i podejmowaniu takich samych decyzji

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dybik08 » wtorek, 20 marca 2018, 01:50

@preston, powiem Ci tak: wykorzystuje się superkomputery do prognozowania pogody. Kurs giełdowy też ma pierdyliard zmiennych, żaden człowiek nie przewidzi idealnie ruchu kursu dlatego ja jakoś specjalnie nie myślę o dłuższym interwale i zakresach ruchu, szkoda mi czasu na rozkminę gdzie szansę na trafienie mam - małą :) Po prostu nie lubię zgadywać i gram pod to co widzę - linie oporu, figury itp.
Sprzedałem na 0,00151, SL mam nad lokalnym szczytem na 0,00154 a gram pod trójkąt zniżkujący, który się rysuje. Spróbuję złapać 0,00145 bo tu jest lokalny opór.

Edit: plan planem a życie zweryfikowało, musiałem zamknąć na 0,00149 z palca bo trójkąt się nie zrealizował a ja nie chciałem ryzykować wywalenia SL w trakcie snu :). Kurs nie chciał iść w dół to nie będę grał wbrew rynkowi :P

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: maniek12 » wtorek, 20 marca 2018, 12:23

Panowie o co chodzi w tych wersjach na tej stronie https://github.com/LiskHQ/lisk/milestones
Podobno wydali to Version 1.0.0-alpha.1 już kilka dni temu a na stronie 57 %.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: litrak » wtorek, 20 marca 2018, 12:57

maniek12
Pojawiły się bugi które teraz naprawiają

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: maniek12 » wtorek, 20 marca 2018, 13:13

A jak się ma ta wersja alfa do głównej wersji? W tej alfa 57 % a w głównej 92 %, nie kminie tego ...

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: grzecho2020 » wtorek, 20 marca 2018, 16:35

No to panowie minęło równe 4 tygodnie od konferencji, ekipa Liska ma 2 tygodnie aby dotrzymać obietnicy. Jest tu ktoś kto orientuje się w tych bugach które pozostały do naprawienia? Jakieś poważne sprawy czy raczej błahostki ? Myślicie że wyrobią się w te 2 tygodnie ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 20 marca 2018, 20:14

Zastanawia mnie fakt, że już sporo % jest a popytu jako takiego jeszcze nie ma...hm?

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: grzecho2020 » wtorek, 20 marca 2018, 20:28

Ja uważam, że ludzie się po prostu boją, że ekipa liska może się nie wyrobić w te 2 tyg, wyskoczy jakiś poważniejszy błąd i procenty znowu cofną, obietnica 4-6 tyg do Core znowu nie zostanie spełniona, będzie to kolejne przełożenie terminu i strata zaufania. Osobiście nie mam pojęcia o programowaniu i nie wiem jakie błędy mogą się pojawić, ale wiem jedno, jeśli tym razem się nie wyrobią to wiele osób kompletnie stracą do nich zaufanie. Mam racje?

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości