LISK - swobodna dyskusja

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1556
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: vjankuv » niedziela, 11 marca 2018, 22:20

BobQ pisze:Przejdź do cytowanego posta wieżę

Każdy może się tu czegoś nauczyć, choćby miała to być ortografia ;)

Początkujący
Reputacja: 294
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 12 marca 2018, 01:21

Nawiązując jeszcze do Prezesa, to na Waszym miejscu nie przywiązywałbym się aż tak do tego co On mówi. Fakt, mądrze gada i sporo można z tego wyciągnąć, ale jest to osoba:
- której nie widzieliśmy
- której nie znamy ani z imienia ani nazwiska
- której wyników tradingu nigdy nie zweryfikowaliśmy (Nie wiemy czy naprawdę je ma)
- która nie ma interesu w tym byśmy zarabiali (Sam mówi, że nie zależy mu na tym byśmy zarabiali)
- która wyprzedała swoje BTC przy 10 000$ gdzie kurs doszedł do 20k (Czyli pewnie chce spadków by się obkupić na nowo)
- która ignoruje analizę fundamentalną i skupia się tylko na AT
- która ignoruje wydarzenia jednocześnie mówiąc, że psychologia ma znaczenie (Sam sobie przeczy, mówi, że nie ma co sobie tłumaczyć wzrostów czy spadków, a to właśnie wydarzenia zmieniają nastroje i wpływają na przyszłe decyzje. Nawet ostatnio się przyznał, że nie znał tak podstawowej strony jak coinmarketcal.com)
- która analizuje rynek wstecz (zbyt wiele nie dowiadujemy się od niego jaka może być przyszłość, głównie same przemyślenia)

O ile dwa pierwsze punkty nie są aż tak istotne, to już pozostałe 6 tak. O Koniecznym, Szatonie czy Wieczorku mówicie naganiacz, ale zauważcie, że Prezes tak samo działa tylko w drugą stronę. Trzej pierwsi kupują tanie kryptowaluty i potem naganiają ludzi na kupowanie ich, by podbili cenę. A co robi Prezes? Prezes prawdopodobnie sprzedaje kiedy ma zysk, a potem nagania ludzi na sprzedaż.
Kiedy były wzrosty, to wychwalaliście Koniecznego, Szatona i Wieczorka, bo Wam dawali cynk o projektach, które rosły. O Prezesie mówiliście, że pierdoli głupoty. Teraz, kiedy wreszcie trafiły się spadki, to wychwalacie Prezesa pod niebiosa, a na tamtych mówicie naganiacze.
Zastanówcie się nad sobą, nie ma dobrego Prezesa i złych naganiaczy, tylko każdy coś mówi wartościowego i trzeba wyciągnąć z tego średnią. Teraz trafiło się Prezesowi, ale trudno było nie trafić. Są wzrosty, ale też spadki i prędzej czy później było wiadomo że na nie trafi.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3050
Reputacja postu: 
3

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » poniedziałek, 12 marca 2018, 14:58

@SidLeniwiec, odnośnie mojego komentarza, po prostu czasem jest taki moment krytyczny, że nie wytrzymasz. Słyszysz takie bzdury jak wyżej, kolejny raz od tej samej osoby, że musisz sobie zakląć.

Żeby nie było, że nie odnoszę się konkretnie:
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta - której nie widzieliśmy
- której nie znamy ani z imienia ani nazwiska

sam sobie odpowiedział:
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta O ile dwa pierwsze punkty nie są aż tak istotne

To nie ma żadnego znaczenia. Co, będziesz oceniał kolor włosów? Wiek? Czy ma tatuaże?

Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta - której wyników tradingu nigdy nie zweryfikowaliśmy (Nie wiemy czy naprawdę je ma)

A czego ty oczekujesz? Że ktoś odkrył super hiper nowy system analizy technicznej, dzięki któremu codziennie zarabia miliony i będzie się dzielił nim z tobą za darmo, a do tego da ci wgląd do swojego konta, żebyś na pewno mógł go sprawdzać, czy zarabia tyle ile deklaruje?
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta - która nie ma interesu w tym byśmy zarabiali (Sam mówi, że nie zależy mu na tym byśmy zarabiali)

NIKOMU na tym świecie nie zależy na tym, żeby inni zarabiali. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to kłamie - lub jest to twoja matka/żona.
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta - która wyprzedała swoje BTC przy 10 000$ gdzie kurs doszedł do 20k (Czyli pewnie chce spadków by się obkupić na nowo)

Nie masz pojęcia kiedy kupił, za ile kupił ani ile zysku ze swoich tradów wyciągnął.
Oczekujesz, że ktoś trafi w sam punkt na gigantycznej bańce, albo w sam dołek korekty?
To się zdarza, ale jeśli ktoś mówi że zawsze potrafi to zrobić, to KŁAMIE.
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta - która ignoruje analizę fundamentalną i skupia się tylko na AT

To zdanie dobitnie pokazuje, jak bardzo nie masz pojęcia o czym mówisz.
Analiza techniczna dyskontuje wszystko.
Traderzy mogą nie stosować AT w ogóle w swojej grze, ale ich gra i ich emocję są widoczne w AT. KROPKA.
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta - która ignoruje wydarzenia jednocześnie mówiąc, że psychologia ma znaczenie (Sam sobie przeczy, mówi, że nie ma co sobie tłumaczyć wzrostów czy spadków, a to właśnie wydarzenia zmieniają nastroje i wpływają na przyszłe decyzje. Nawet ostatnio się przyznał, że nie znał tak podstawowej strony jak coinmarketcal.com)

chyba http://www.coinmarketcap.com - to po pierwsze;
a po drugie, ostatnio mam wrażenie, że jak ktoś przejrzy w/w stronę, to już dokonał odkrywczej analizy fundamentalnej i zrobił mega dobry research.
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta która analizuje rynek wstecz (zbyt wiele nie dowiadujemy się od niego jaka może być przyszłość, głównie same przemyślenia)

A jak chcesz analizować przyszłość? Masz szklaną kulę? To właśnie polega na tym, żeby w wykresach i wydarzeniach z przeszłości zobaczyć podobne wzory i schematy które MOGĄ się powtórzyć.
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta Prezes prawdopodobnie sprzedaje kiedy ma zysk, a potem nagania ludzi na sprzedaż.

Czy ty myślisz, że on wpływa na światową cenę BTC, że jak powie na YT że spadnie, to wszyscy go posłuchają i sprzedadzą? :lol: chyba siknę ze śmiechu.

Nie chodzi mi tu o to, że @prezes jest moim jakimś guru. Nie należę do żadnego fanklubu.
Ale porównywanie gościa, który mówi sensownie, próbuje ludzi czegoś nauczyć i daje OGÓLNY obraz sytuacji, przedstawiając różne możliwe scenariusze z jakimś szczeniakiem z internetu, który w AT nie wierzy, bo to nie działa, trzepie hajs z frajerów (szkolenia, refy, prywatne grupy, może też pump&dump jakichś niszowych shitcoinów z małych giełd), a jego jedyna strategia to "Nigdy nie sprzedałem ze stratą, zawsze jak spada to dokupuję" jest obraźliwe i idiotyczne.
Tyle razy temat wałkowany, ale zawsze ktoś nowy się pojawi i myśli, że odkrył koło na nowo.

Początkujący
Reputacja postu: 
2

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 12 marca 2018, 19:11

benq pisze:Przejdź do cytowanego posta
To nie ma żadnego znaczenia. Co, będziesz oceniał kolor włosów? Wiek? Czy ma tatuaże?

Jak wspomniałem wyżej, nie jest to aż tak istotne, ale nie można mówić, że nie ma żadnego znaczenia. Wizerunek danej osoby ma znaczenie oraz wiedza kim jest i dlaczego to robi.
Absolutnie nie obrażam Prezesa, cenię jego materiały i sporo z nich wyniosłem, ale powiedz kto normalny wstaje codziennie o 6 rano po to by nagrać kolejny pesymistyczny film o inwestowaniu. Może jest to bogaty, dobry człowiek, który chce pomóc ludziom robiąc dla nich analizy. Ale równie prawdopodobne jest, że jest to opłacony gość do zniechęcania ludzi do inwestowania w krypto. Kręci filmy, udziela się na forum, twitterze, prowadzi bloga i ciągle gada o spadkach, nawet jak są wzrosty. Nie ciekawi Cię kim On jest i jaki ma naprawdę interes w tym by tak działać?

A czego ty oczekujesz? Że ktoś odkrył super hiper nowy system analizy technicznej, dzięki któremu codziennie zarabia miliony i będzie się dzielił nim z tobą za darmo, a do tego da ci wgląd do swojego konta, żebyś na pewno mógł go sprawdzać, czy zarabia tyle ile deklaruje?

Zaorski jakoś to robi, pokazuje swoje trejdy na żywo i jak je zamyka na livie. Da się, da :) Tutaj tylko wierzymy na słowo jakiemuś gościowi, który podaje się za Prezesa i mówi, że zarabia.

NIKOMU na tym świecie nie zależy na tym, żeby inni zarabiali. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to kłamie - lub jest to twoja matka/żona.

Zgadza się, ale to wyklucza go z grona dobrego, bogatego człowieka, który chce pomóc traderom zarobić/nie stracić, a wrzuca do kategorii manipulatora/konkurenta, który mówi nam co chce byśmy usłyszeli.

Nie masz pojęcia kiedy kupił, za ile kupił ani ile zysku ze swoich tradów wyciągnął.
Oczekujesz, że ktoś trafi w sam punkt na gigantycznej bańce, albo w sam dołek korekty?
To się zdarza, ale jeśli ktoś mówi że zawsze potrafi to zrobić, to KŁAMIE.

Nie chodziło mi o to, to jest oczywiste. Chodziło mi o to, że jak się wyprzedał, to na rękę u teraz spadki. Będzie tak mówił, bo chce się obkupić tanio, albo tak jak wcześniej wspomniałem bo mu za to płacą. Nie wiem.

To zdanie dobitnie pokazuje, jak bardzo nie masz pojęcia o czym mówisz.
Analiza techniczna dyskontuje wszystko.
Traderzy mogą nie stosować AT w ogóle w swojej grze, ale ich gra i ich emocję są widoczne w AT. KROPKA.

"Traderzy mogą nie stosowac AT" - Padłem :D
Chyba AF :) Mogą, co nie zmienia faktu, że analiza fundamentalna i wydarzenia mają bardzo duże znaczenie

Nie, nie pomyliłem się, miałem dokładnie na myśli tą stronę co napisałem czyli https://coinmarketcal.com/

Ta strona ma ogromne znaczenie i jak się domyślam Ty też jej nie znałeś :) Ta strona mówi nam o zbliżających się wydarzeniach, a one mają znaczenie.
- Fork = dodatkowe monety (czyli ludzie prawdopodobnie będą kupować tą krypto by je zdobyć)
- Wejście na giełdę = Pump&Dump (czyli szybki zarobek, kupujesz po taniości i sprzedajesz jak inni nakupią i podbiją cenę)
- Info typu Atak hakerski na giełdę, też ma znaczenie, bo ludzie prawdopodobnie ze strachu zaczną wypłacać
- Info typu Syndyk sprzedaje BTC, też może wywołać strach i spadek

Tak więc jak widzisz, ogromne znaczenie mają takie informacje i pozwalają przewidzieć przyszły kurs. Z AT tego nie wyczytasz.

A jak chcesz analizować przyszłość? Masz szklaną kulę? To właśnie polega na tym, żeby w wykresach i wydarzeniach z przeszłości zobaczyć podobne wzory i schematy które MOGĄ się powtórzyć.

Na to pytanie odpowiedziałem wyżej. Możesz przewidzieć też na podstawie przyszłych wydarzeń.

Czy ty myślisz, że on wpływa na światową cenę BTC, że jak powie na YT że spadnie, to wszyscy go posłuchają i sprzedadzą? :lol: chyba siknę ze śmiechu.

Youtube, Twitter, Blog, Forum. Tu się udziela. Może nie światowy, ale na dużą część decyzji Polaków tak. Z kolei każdy Polak przekonany o jego racjach będzie je przekazywał dalej. Także to się potęguje. Kiedyś spadki się musiały trafić i teraz Prezes górą i wszyscy go chwalą, ale nie pamiętacie już jak mówił o spadkach a były wzrosty? Wtedy było inne gadanie o Prezesie, że pierdoli itd. A że teraz się trafiło, to nosicie Prezesa jakby nie wiadomo kim był.

Co do sprzedawania szkoleń, to faktycznie jeśli zarabia się tylko na tym to nie jest w porządku, ale ja osobiście uważam, że nie ma w tym nic złego. Jeśli materiał jest naprawdę dobry, to czemu ktoś ma go dawać za darmo, a nie zarobić na nim?

PS: Zanim dasz mi kolejne 5 minusów, to popatrz też na mój punkt widzenia. Jest całkiem logiczny, Nie atakuję w poście Prezesa, bardzo cenię jego pracę, sporo się nauczyłem, ale podchodzę do tego obiektywnie. I żeby nie było, piszę to w swobodnej dyskusji a nie w wątku spekulacyjnym, więc mogę sobie tu pozwolić na tego typu wypowiedzi, które są odpowiedziami na wcześniejsze posty.

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Kyluu » poniedziałek, 12 marca 2018, 21:09

Odnośnie Liska i innych kryptowalut czy jest jakiś kanał lub kanały na discord , może ktoś podać by być na bieżąco z wiadomościami. Będę wdzięczny

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » poniedziałek, 12 marca 2018, 22:01

Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta powiedz kto normalny wstaje codziennie o 6 rano po to by nagrać kolejny pesymistyczny film o inwestowaniu. Może jest to bogaty, dobry człowiek, który chce pomóc ludziom robiąc dla nich analizy. Ale równie prawdopodobne jest, że jest to opłacony gość do zniechęcania ludzi do inwestowania w krypto. Kręci filmy, udziela się na forum, twitterze, prowadzi bloga i ciągle gada o spadkach, nawet jak są wzrosty. Nie ciekawi Cię kim On jest i jaki ma naprawdę interes w tym by tak działać?

Masz jakąś ewidentną paranoję. Ja zwykle wstaję między 5-7 rano, chociaż żadna praca zarobkowa mnie do tego nie zmusza, za to lubię chodzić spać o 21. Czyli już jestem podejrzanym na twojej liście. Masz jakiś regulamin, co jest w normie, a kiedy zaczyna się odchylenie? Nie mam obsesji na temat innych ludzi. Jeżeli mogę skorzystać z czyjejś wiedzy, to tożsamość czy wygląd tej osoby jest mi do tego zupełnie zbędny.
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta Zaorski jakoś to robi, pokazuje swoje trejdy na żywo i jak je zamyka na livie. Da się, da Tutaj tylko wierzymy na słowo jakiemuś gościowi, który podaje się za Prezesa i mówi, że zarabia.

Ok, tu masz rację. Można być transparentnym jak Zaorski. Jednak nie każdy ma parcie na popularność, wielu ludzi ceni sobie prywatność o wiele bardziej niż pieniądze czy poklask.
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta Chodziło mi o to, że jak się wyprzedał, to na rękę u teraz spadki. Będzie tak mówił, bo chce się obkupić tanio, albo tak jak wcześniej wspomniałem bo mu za to płacą. Nie wiem.

Powtórzę po raz ostatni. Jeżeli uważasz że KTOKOLWIEK na polskim youtube albo tutaj na forum ma JAKIKOLWIEK wpływ na cenę bitcoina na świecie, to nie wiem już nawet jak to skomentować.
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta Nie, nie pomyliłem się, miałem dokładnie na myśli tą stronę co napisałem czyli https://coinmarketcal.com/
Ta strona ma ogromne znaczenie i jak się domyślam Ty też jej nie znałeś

Tu mnie masz. Nie znałem jej. Z tego co widzę, to po prostu kalendarz gdzie ludzie wrzucają różne eventy i głosują nad ich ważnością. Ale co w tym odkrywczego? Tej strony nie było pół roku temu, a źródeł informacji jest w necie ogrom.
Forki, ataki hakerskie, zmiany legislacyjne na świecie, o wszystkich tych rzeczach dowiaduję się na bieżąco nie używając w/w strony. Da się? Da.
Poza tym czekaj, czyli można przewidzieć atak hakerski? Albo banowanie krypto przez rząd?
Czyli na tej stronce podają z wyprzedzeniem kiedy ktoś będzie hakował? Ale czad ;)
Co do forków, naprawdę postaraj się zrozumieć, że KAŻDY wykres przedstawia nastroje rynku.
Jeżeli zbliża się fork, w którym będzie można dostać darmowe monety (czyli jest szansa na dodatkowy zarobek),
albo moneta się dzieli (i można stracić, jeśli wybierze się niewłaściwy łańcuch, który przepadnie) to to widać na wykresie.
To nie działa tak, że ktoś rysuje świeczki i NIE MA POJĘCIA, że zbliża się fork, albo że załamanie kursu było spowodowane włamem na giełdę. W momencie kiedy ty czytasz coś na pięknie wyedytowanej stronce, ta informacja pojawiła się wcześniej na różnych kanałach, a ludzie którzy mają w tym rynku najwięcej do gadania już DAWNO zajęli odpowiednie pozycje. Dlatego to również jest zawarte w wykresie.
Możesz argumentować jak sobie chcesz, ale nie da się dyskutować z argumentem, że w cenie jest zawarte WSZYSTKO.
Cały potencjał wzrostowy jak i spadkowy. Wszystkie wydarzenia przyszłe i przeszłe, nastroje inwestorów, emocje, krachy i euforie. Niektórych rzeczy faktycznie nie można przewidzieć, ale żadna analiza fundamentalna nie da ci więcej możliwości i wiedzy niż AT.
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta Co do sprzedawania szkoleń, to faktycznie jeśli zarabia się tylko na tym to nie jest w porządku, ale ja osobiście uważam, że nie ma w tym nic złego. Jeśli materiał jest naprawdę dobry, to czemu ktoś ma go dawać za darmo, a nie zarobić na nim?

Niech każdy zarabia jak chce. Nic mi do tego. Ale nie znoszę hipokryzji w stylu - "jestem zajebiście bogaty, mógłbym zarabiać 100% dziennie, ale wolę sprzedać elitarne szkolenia za 500zł."
Krótka piłka, są dwie opcje:
a) jesteś bogaty, umiesz wyciągać kolosalne procenty z inwestycji - super, morda w kubeł, rób tak dalej, top 100 FORBES czeka na ciebie.
b) coś tam wiesz, raz zarobisz, raz stracisz, znalazłeś sobie źródełko - banda frajerów zapłaci za twoje ekstra porady, można nieźle żyć wciskając ludziom pseudo mądre zasady, których sam nie musisz stosować - bo po co, zarabiasz na czym innym
I właśnie z opcją B walczę, stąd moje minusy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: vjankuv » poniedziałek, 12 marca 2018, 22:05

benq pisze:Przejdź do cytowanego posta Krótka piłka, są dwie opcje:
a) jesteś bogaty, umiesz wyciągać kolosalne procenty z inwestycji - super, morda w kubeł, rób tak dalej, top 100 FORBES czeka na ciebie.
b) coś tam wiesz, raz zarobisz, raz stracisz, znalazłeś sobie źródełko - banda frajerów zapłaci za twoje ekstra porady, można nieźle żyć wciskając ludziom pseudo mądre zasady, których sam nie musisz stosować - bo po co, zarabiasz na czym innym
I właśnie z opcją B walczę, stąd moje minusy.

Jeszcze jest opcja C.
https://m.youtube.com/channel/UC6SinQiw2eDU6k9tEXpZv9g
http://akademiabogactwa.pl

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Macbak2 » wtorek, 13 marca 2018, 05:17

Powtórzę po raz ostatni. Jeżeli uważasz że KTOKOLWIEK na polskim youtube albo tutaj na forum ma JAKIKOLWIEK wpływ

A jednak KNF i NBP pofatygowały się by rozkręcić akcję "Uważaj na kryptowaluty". Myślisz, że płaciliby Youtuberom tyle kasy gdyby nie mieli oni żadnego wpywu? Nie chcę niczego sugerować, ale Prezes kieruje swoje filmy głównie do inwestorów i ciągle mówi im o spadkach. Jakby chciał tych spadków, albo jakby jego celem było zniechęcenie ludzi do inwestowania w krypto. Ok, teraz od końca grudnia faktycznie trafił i mieliśmy spadki, ale wcześniej kiedy mieliśmy wzrosty też gadał o spadkach.
Youtuberzy + opłaceni forumowicze (odpowiednio gadający) + fakenewsy = przestraszenie i zniechęcenie ludzi
Z resztą w innych kajach też nie mniej się postarali by zbić kurs :)

W momencie kiedy ty czytasz coś na pięknie wyedytowanej stronce, ta informacja pojawiła się wcześniej na różnych kanałach, a ludzie którzy mają w tym rynku najwięcej do gadania już DAWNO zajęli odpowiednie pozycje. Dlatego to również jest zawarte w wykresie.
Możesz argumentować jak sobie chcesz, ale nie da się dyskutować z argumentem, że w cenie jest zawarte WSZYSTKO.

Zdaję sobie sprawę z tego, że najpierw wchodzą grubasy, potem ci co się bardziej interesują, a na końcu reszta tłumu co przeczytała na ładnie wyedytowanej stronie :) Jednak często to ten tłum podbija cenę jak w przypadku Liska. Wyjdzie info np. o takim relaunchu i jeszcze nie masz tego na wykresie, ale już wiesz, że cena skoczy a potem spadnie. Bez tej informacji tłum nie wejdzie, bo nie będzie wiedział, czyli wydarzenia są istotne.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » wtorek, 13 marca 2018, 08:46

Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta A jednak KNF i NBP pofatygowały się by rozkręcić akcję "Uważaj na kryptowaluty".

Bo w w/w instytucjach wbrew pozorom nie pracują skończeni idioci, tylko ludzie, który widzą co się dzieje.
Oni wiedzą, że bitcoin może być gwoździem do trumny dla systemu bankowego na ich warunkach.
To nie jest tak, że oni chcą zbić kurs żeby rząd kupił tanio. Oni po prostu próbują walczyć z BTC jako ogólną ideą.
Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta Wyjdzie info np. o takim relaunchu i jeszcze nie masz tego na wykresie, ale już wiesz, że cena skoczy a potem spadnie. Bez tej informacji tłum nie wejdzie, bo nie będzie wiedział, czyli wydarzenia są istotne.

Tłum nie wejdzie, ale odpowiednie osoby dawno są ustawione, a dopiero potem informacja staje się publiczna.
Jak w przypadku liska mówisz. Zawsze można dorobić teorię po fakcie i dopasować do swoich potrzeb.
A wystarczy żeby duży kapitał wjechał na rynek, cena idzie w górę, a tłum widząc jak im odjeżdża wagonik będzie gonił cenę.
Poddaję się, nie przekonam cię. Trudno. Bez sensu to ciągnąć.

Początkujący
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » wtorek, 13 marca 2018, 12:17

Dzisiaj mija 3 tygodnie od konferencji.

Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu ujrzymy Core 1.0 tak więc może już w tym tygodniu zacznie się skup Liska. Uważam że wtedy już ludzie nie będą sprzedawać tylko czekać do SDK w czerwcu.

Początkujący
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Budzaj » wtorek, 13 marca 2018, 13:03

To jest wersja optymistyczna.
Może być również taka, że mówili 4-6 tygodni i własnie jesteśmy w połowie tego terminu, brak jakichkolwiek informacji ze strony ekipy LISK. Co może nie zmienić trendu spadkowego. I może spełnić się proroctwo niejakiego użytkownika GAME którego dawno nie było na tym forum i ujrzymy te cholerne 40zł za LSK. co jest mi nie na rączke.

Początkujący
Reputacja postu: 
1

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: j4szczur » wtorek, 13 marca 2018, 13:24

inwestor2018 pisze:Przejdź do cytowanego posta Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu ujrzymy Core 1.0 tak więc może już w tym tygodniu zacznie się skup Liska.

Mógłbyś nam łaskawie podać jakieś źródło? Czy wywróżyłeś to z kryształowej kuli?

Początkujący
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Xabre » wtorek, 13 marca 2018, 15:38

wczoraj wieczorem max kordek byl na czasie i dal maly update co do core 1.0
Max just gave a small update concerning Core 1.0 Max Kordek: Great. keep an eye on github. 1 or 2 issues left. rest is backportings and test related.

Początkujący
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: uzar007 » wtorek, 13 marca 2018, 16:13

Prace nad Core 1.0 cały czas intensywnie trwają.
https://mobile.twitter.com/LiskHQ/statu ... 6160431104

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » wtorek, 13 marca 2018, 19:48

Szkoda tylko że nie wpłynęło to na cenę Liska, wręcz przeciwnie spadł trochę w dół. A dzisiaj było kilka altów które miały +20%

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: vjankuv » wtorek, 13 marca 2018, 21:46

inwestor2018 pisze:Przejdź do cytowanego posta spadł trochę w dół

Zawsze spada się w dół :p
Chyba, że ktoś na drugim piętrze każe Ci spadać ze swojego mieszkania a Ty mieszkasz na trzecim piętrze ;)

Patrząc historycznie, spadki już takie były, spójrz na wykres log.
No i, czy ja mam Wam tłumaczyć? Pożal się boże trejder, który wykresy ogląda hobbystycznie, nic nie kupuje i nic nie sprzedaje, mam mówić co teraz?
Nie sprzedawać, a kupować. Gwałtowny spadek, głęboki dołek w porównaniu do ATH, wzrosty na innych altach, jakie inne sygnały do kupna są potrzebne? Jeszcze tego brakuje, aby ci co od dawna trzymali Lisk, teraz sprzedali, kupili zamiast tego innego alta, który gwałtownie rośnie od kilku dni, później znów sprzedali tego alta, który pewnie spadnie i kupili znów Lisk, który pewnie urośnie kilkadziesiąt procent. I tak w kółko. Sprzedają gdy tanio, kupują gdy drogo :p
Cel, portfel z zero złotych na koncie ;)

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: j4szczur » wtorek, 13 marca 2018, 23:23

Zastanawiam się czysto hipotetycznie nad kilkoma aspektami, przede wszystkim jak znacząco wpłynie na cene release core 1.0 i czy w związku z tym (skoro mnóstwo ludzi zamroziło swój kapitał na mniejszej czy większej górce) nie zacznie tego od razu sprzedawać i nie zrobi się jakiś panic sell.

Nie mam bladego pojęcia czy lisk znów będzie próbował dojść do swojego ATH więc moje rozważania są czysto teoretyczne, równie dobrze cena po wyjściu core może gwałtownie podskoczyć by znów spaść do obecnych (lub nizej) poziomów.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: vjankuv » wtorek, 13 marca 2018, 23:49

j4szczur pisze:Przejdź do cytowanego posta nie zrobi się jakiś panic sell

Panic może nie, ale z każdym kolejnym dolarem w dół pojawiają się nastepni, którym puszczają nerwy i którzy sprzedają. Myślę, że "wyznawcy" i tak będą trzymać, a trejderzy chyba już dawno cięli straty. Jak zacznie rosnąć, to raczej bardziej będzie panic buy niż panic sell. Tak uważam.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » środa, 14 marca 2018, 10:54

Lisk po 46 zł i dalej spada. Powiem szczerze że tak dużego spadku w tak krótkim czasie to się nie spodziewałem tym bardziej że BTC ciągle w okolicy tych 9000 USD stoi.

Co najlepsze od kilku dni mamy regularne spadki.

Pytanie tylko czy odbije czy lecimy na samo dno ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: vjankuv » środa, 14 marca 2018, 11:25

inwestor2018 pisze:Przejdź do cytowanego posta czy lecimy na samo dno ?

Dla mnie to jest zawinięcie się projektu.
Żadna cena nie jest samym dnem, nawet złotówka za Lisk.

A czy do dna lecimy? Czemu nie, kto mu zabroni:p

Wróć do „Lisk”