Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Początkująca » środa, 15 listopada 2017, 03:40

Selecto pisze:Przejdź do cytowanego posta Z tego co widzę to szczyt był 7,77$.

Na BB był 7.36$

Dodano po 3 minutach 8 sekundach:
Unlimited pisze:Przejdź do cytowanego posta
Początkująca pisze:Przejdź do cytowanego posta
Vasterad pisze:Przejdź do cytowanego posta Sprzedałem. Idę spać. Do jutra Panowie. ;)
kaminer pisze:Przejdź do cytowanego posta życie... jak będziesz czekać na 28 możesz się nie doczekać. no zobaczymy .. ale emocje :P

Nie czekam do 28zł :) nie kupiłam dużo i na razie nie mam straty, ale sam fakt tak niskiej ceny w porównaniu z innymi giełdami podnosi bardzo ciśnienie. Musze naprawdę mocno przemyśleć przeniesienie na inną giełdę. Odechciało mi się tego liska dzisiaj, chociaż fakt, że to raczej wina BB, bo lisk nie zawiódł i cena była bardzo dobra.

To nie jest wina bb tylko ludzi handlujących na danej giełdzie... to od nich zależy za ile będą sprzedawać/kupować a nie od giełdy...

Dzisiaj jakoś w to zwątpiłam, ze od ludzi, no bo wchodzą na giełdę nie po to, żeby zarobić? Cena skupu niewiele rózniła sie od ceny sprzedaży, aż tu wchodzi na początek ktoś z ceną o 30 groszy niższą, nie wiadomo po co i na co i od razu wszystko leci w dół. Tak było kilka razy, cena idzie w górę a tu pojawia się sprzedajacy i zaniza cenę. Ech

Początkujący
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0

Postautor: Sztanca » środa, 15 listopada 2017, 04:04

Problemem przy wzrostach były bardzo duże ukryte zlecenia sprzedaży. Ich celem mogło być wyprzedanie się na silnych wzrostach bez stawiania batonów po 100tys LSK. Widać to było dokładnie po wolumenie na wykresie. Cena stała w miejscu pomimo, że takiej ceny nawet nie było widać w arkuszu zleceń, a w historii pojawiały się ciągle nowe transakcje po kilka tysięcy LSK ludzi, którzy chcieli kupić. Opcja ukrywania zleceń jest na BB może dobra dla takich osób, ale strasznie irytująca dla wszystkich pozostałych. Ktoś zrobił dobrze sobie, ale dla nas żuczków zatrzymał cały wzrost. Cena na Bitrex odjechała na 27, a my ciągle staliśmy na 25.32.
W pewnym monecie było coś dla mnie niezrozumiałego. Był niewidzialny baton na sprzedaży, a 20 gr niżej drugi niewidzialny, niekończący się baton na kupnie, i cena skakała tylko pomiędzy tymi dwoma wartościami w zależności czy "ulica" sprzedawała, czy kupowała.

Jak żyć :?:

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Selecto » środa, 15 listopada 2017, 04:10

20gr? Były dropy po 1zł...

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Początkująca » środa, 15 listopada 2017, 04:17

Na BB cały czas wygląda tak, jakby komuś zależało, żeby cena nie urosła, moze skupują taniej, żeby sprzedać na innej giełdzie drożej, tyle tylko, że ci, którzy graja tylko na BB, są na tym stratni. Czas się przenieść?

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Sztanca » środa, 15 listopada 2017, 04:20

Ustaw sobie wykres na BB na 1 minute i sprawdź czas wczoraj od godziny 21:00.
Od góry jak byś linijkę przyłożył aż do godziny 21:45 ... żadne zlecenie nie przebiło w górę, wszystko to był ukryta ściana na min 100 tys lsk, co można policzyć po słupkach z wolumenem. Od dołu też taki był, ale krócej, ok 20 minut.
Aby robić takie "numery" trzeba operować milionami, robią to albo duzi gracze, albo giełda, która też sama u siebie handluje i może trochę "sterować" kursem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Początkująca » środa, 15 listopada 2017, 04:40

Teraz na BB już ogólnie ruch niewielki, pierwszy i ostatni raz tak się zasiedziałam, niemalże do rana. Idę spać. Nie sprzedałam,, zobaczymy, co ranek przyniesie :) Dobrych snów, bo dobrej nocy to aż głupio mówić, o tej godzinie :)

Weteran
Reputacja: 307
Reputacja postu: 
0

Postautor: bl4ck » środa, 15 listopada 2017, 04:57

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bujany » środa, 15 listopada 2017, 06:17

No ładnie... Lisk 12 na liście crypto do 11 brakuje 1mld :) co o t7ym myślicie ??? bo raczej bez liska na dodatkowych giełdach, moim zdaniem ciężkie do zrobienia.
|No ale kto wie, kto wie :lol:
i tak patrząc całą noc na giełdy to mogę otwarcie stwierdzić że bb wali w ch...

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: morloh » środa, 15 listopada 2017, 06:32

przerwa techniczna na bb o 6 czyżby celowe działanie.

Początkujący
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » środa, 15 listopada 2017, 07:52

morloh pisze:przerwa techniczna na bb o 6 czyżby celowe działanie.

Jasne, że celowe, przecież było zaplanowane ;) A nie pomyślałeś, że chcą może BTG uruchomić a nie chcą robić tego na żywym organizmie?

Kwestia samego BB, czy ktoś kogoś trzyma na tej giełdzie? Z jakichś powodów na niej zostajecie mimo iż ciągle każdy wiesza na niej psy. Czyżby typowo polska natura narzekania na rzeczywistość jaka by ona nie była?

Prawdą jest, że były ogromne ściany, które zatrzymały kurs. Moim zdaniem też te właśnie ściany w normalnych godzinach za dnia byłyby szybko zburzone z racji, że w nocy z reguły ludzkie śpią i nie było chyba komu tego zrobić.

U mnie "narzekanie mode" nie istnieje, nauczyłem się, że nic nie zmienia. Jak jest coś na co miałbym narzekać, to z reguły sygnał dla mnie, że muszę coś zrobić zamiast płakać jak dziecko w markecie na podłodze, bo mi nie kupili batona. Ja, a nie ktoś inny mam coś do zrobienia gdy mi źle. Jak mi źle, to nie narzekam, działam.
Ale tak sobie myślę, że może w przypadku BB jeśli oni faktycznie mieszają kursem dla własnych korzyści, wówczas po dużej ilości Waszych gorzkich żali może się zastanowią czy warto tracić klientów. Tak więc, może to i nie taki głupi pomysł trochę tutaj uronić łez.
Ale co do samego pomysłu sterowania kursem, raczej wątpię. Grubasy są na każdej giełdzie, jak chcą się sprzedać z dużą ilością, muszą ustawić się w silnym trendzie i do tego dość nisko gdyż inaczej jak niby zrzucą duża ilość swojej waluty?

Ostatecznie sam LSK zrobił bardzo fajny rajd. Obserwuję z zainteresowaniem co się będzie działo:)

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Sztanca » środa, 15 listopada 2017, 08:34

Obrazek

Piękny wzrost, dał zarobić dużą kasę, w 3 dni z 20 na 28, myślę, że korekta już puka do mych drzwi ... pobiegnę ją przywitać ... ze smutku pikawa drży :D
Do konferencji jeszcze tydzień, nie może rosnąć cały ten czas, przydałoby się schłodzenie przed kolejnym wzrostem.

Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0

Postautor: GrandKW » środa, 15 listopada 2017, 08:46

Odnośnie cena BB, to raczej nie wina BB. To jest stosunkowo mała giełda w porównaniu do innych i wdać to właśnie w nocy. Kiedy na innych giełdach zaczyna się coś dziać, na BB nic się nie dzieje bo ludzie śpią i handlują tylko boty i garstka ludzi. Ale zamiast na to narzekać to kupujcie na BB i sprzedawajcie na innych giełdach, z tych giełd wysyłajcie z powrotem np. poprzez LTC i znowu kupujcie na BB. Można porobić parę ładnych kółek w nocy (trzeba zarwać nockę ale co tam :) )

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Sztanca » środa, 15 listopada 2017, 08:49

jeżeli chcesz to robić kapitałem kilka tys, to ok, ale jak więcej, to komu i po jakiej cenie w nocy sprzedaż to LTC na BB?

Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0

Postautor: GrandKW » środa, 15 listopada 2017, 08:53

po biezacej :) cena LTC tez jest zawsze wyzsza na BB okolo $1,5, wiec kupujesz taniej LTC na innych gieldach i sprzedajesz drozej na BB. Ale faktycznie przy duzym kapitale moze byc problem.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » środa, 15 listopada 2017, 09:11

Sztanca pisze:Obrazek

Piękny wzrost, dał zarobić dużą kasę, w 3 dni z 20 na 28, myślę, że korekta już puka do mych drzwi ... pobiegnę ją przywitać ... ze smutku pikawa drży :D
Do konferencji jeszcze tydzień, nie może rosnąć cały ten czas, przydałoby się schłodzenie przed kolejnym wzrostem.

Zostaw Pana Lisieckiego w spokoju niech sobie rośnie, co on Ci przeszkadza? Niech rośnie, korekt nie potrzebujemy ;) :D

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: MichaLITO » środa, 15 listopada 2017, 09:35

qwerty91 pisze:Przejdź do cytowanego posta I w piz*u i wylądował, non stop wzrosty :D Ja nie wiem kiedy wejdę w tego Lisa (jakkolwiek to brzmi), skurczybyk cały czas rośnie, a okazji na wejście jak nie było tak nie ma.

To jak widzisz że rośnie to czemu nie kupisz? A jak jednak będzie rósł do wtorku albo (mam nadzieję) dłużej? To co powiesz? Szkoda że nie kupiłem jak był po 8$ bo teraz jest za 11$... Ja tam wierzę że to jest jeszcze cena promocyjna. Wszystko co poniżej 20$ ;) JA kupiłem w ponięndziałekjak było za 0,0001000. To było w tedy drogo i co? Dzisiaj rano już ładna sumka :) Korci żeby wypłącić ale tak jak napisałem... mam nadzieję że to dopiero początek.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » środa, 15 listopada 2017, 09:39

qwerty91 pisze:Przejdź do cytowanego posta I w piz*u i wylądował, non stop wzrosty :D Ja nie wiem kiedy wejdę w tego Lisa (jakkolwiek to brzmi), skurczybyk cały czas rośnie, a okazji na wejście jak nie było tak nie ma.

Ale bida... Co tu zrobić ;)
Odwieczne pytanie w światowych mediach dla ludzi nie będących w krypto "czy nie jest za późno by wejść w BTC?" :D

No nic, sam sobie odpowiedzieć musisz na pytanie.

Ostatecznie uważam, że dla dziennych czy godzinowych ruchów kupna i sprzedaży, to teraz moment nie jest najlepszy. Natomiast jeśli długotoerminowo masz przesłanki by sądzić, że cena w rok osiągnie kwoty podobne do ETH alob przynajmniej okolice 50$, to wówczas co za różnica czy kupisz za 6,5$ czy za 7,5$?
W tym wypadku myślenie o długim i ciągłym wzroście ma podstawy. Konferencja przez wielu krytykowana jako małoistotna, a przez innych traktowana jak "the new world order", to szalenie istotne wydarzenie. Lisk nakręcił ludzi obietnicami i trzyma ich przy sobie już od połowy tego roku. Uważam, że spora część Liskowej społeczności, to nie są głęboko wierzący ludzie, którzy całe życie pozostaną ascetami, bo po śmierci czeka ich nagroda, a wszystko biorą na wiarę. Muszą coś dostać. Albo już gotowy twór, który będzie można zacząć używać, albo przynajmniej konkretne daty kiedy to się stanie, a najlepiej nie odległe, bo znów zacznie to pachnieć wodzeniem za nos.
Obiecują, że na konferencji podadzą datę zmiany swojego logo. Jeśli inne wydarzenia z kryptowalut nie zamącą tych wieści, to będzie to kolejna kropla pozytywnie wpływająca na kurs.

Do tego dodam, że nie starają się oni wyciszać informacji o konferencji, a wręcz przeciwnie. Ściągają wszystkich do Berlina, puszczają relację na żywo na cały świat, wrzucają swoje logo do znanej gry, przygotowali portfel, poprawili explorera, uaktywnili się w wielu miejscach. Myślę, że to jest szykowanie gruntu na prawidłowy start. Wydaje mi się, że przeciąganie rebrandingu i nie puszczanie dat o SDK przez tweetera, to dobrze wróży. Trochę takie sznurowanie butów przez biegacza, branie głębokiego oddechu, zrelaksowanie się, upewnienie, że wszystko jest na swoim miejscu i myk. Lepszy delikatnie opóźniony start niż falstart z czymś pełnym bug-ów i niedopracowań.
Ostatnio zmieniony środa, 15 listopada 2017, 09:56 przez vjankuv, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0

Postautor: Delhi » środa, 15 listopada 2017, 09:53

Witam

Ja najbardziej jestem ciekawy jak wam te liski zareagują w cenie jak podadzą datę Stycznia/Lutego na wypuszczenie SDK .

On to nawet tutaj sami umieścili nisko https://lisk.support/Upcoming-events/
Do tego Githumb https://github.com/LiskHQ/lisk/milestones i te 66%

Nie inwestuje w niego bo tak jak szybko wzrósł tak szybko może spaść.
Ja bym uważał. Stop loss konieczny . Mogę się mylić i zacznie się konsolidacja i akumulacja większych ilości przez większych inwestorów
ale to cały czas znak zapytania. Dzisiaj sięgnęliśmy poprzedniego ATH .
Od dzisiaj każdy kto ma w porfelu liski musi uważać.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » środa, 15 listopada 2017, 09:57

Delhi pisze:Przejdź do cytowanego posta
Od dzisiaj każdy kto ma w porfelu liski musi uważać.

Jest jakaś waluta, której ten fakt nie dotyczy?

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: Freeq » środa, 15 listopada 2017, 09:58

Szczerze mówiąc wierze w liska ale uważam również, że czeka nas mała korekta jeszcze przed konferencją. W granicach 21-23zł. Za bardzo kurs jest napompowany a do samej konferencji jeszcze 7 dni.

Wróć do „Lisk”