Jaki trading lepszy.

Jaki trading lepszy:

aktywny (zarywanie nocy, DT, analizowanie informacji itp.)
1
6%
pasywny (wysypianie się i nie martwienie się rzeczami, na które nie ma się wpływu)
16
94%
 
Liczba głosów: 17
Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: lekarz » wtorek, 15 października 2019, 09:52

Zapraszam do dyskusji. Temat według mnie ciekawy i wymagający omówienia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: mecenas » wtorek, 15 października 2019, 09:57

Kompromisem jest kompresja dzienna, czyli świeczki 1D.
Chociaż na krypto przeskok jest o 2:00, to można olać i spać do rana... ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 15 października 2019, 10:25

zagłosowałem na pasywny bo w moim przypadku daje lepsze wyniki. Im więcej modzę i kombinuję tym gorsze efekty. Niestety. Ale oczywiście wolałbym umieć przełożyć wkład pracy na wyniki.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 15 października 2019, 13:07

@lekarz Weź to usuń bo się kompromitujesz. Trading pasywny to oksymoron. Trading sam w sobie, z definicji jest aktywnym obracaniem środkami.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: lekarz » wtorek, 15 października 2019, 14:16

Wymazywanie pisze: wtorek, 15 października 2019, 13:07@lekarz Weź to usuń bo się kompromitujesz. Trading pasywny to oksymoron. Trading sam w sobie, z definicji jest aktywnym obracaniem środkami
Patrząc na świat w kategoriach traider = spekulant masz rację. Mi chodziło bardziej o osobę posiadającą dowolną strategię gry/inwestycji/spekulacji. Jeśli kogoś to uraziło to przepraszam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 15 października 2019, 14:23

@lekarz Nie uraziło, ale zakładasz tematy jakbyś tydzień był na giełdzie jak zauważył @benq. To teraz, to jakbyś zapytał, co jest lepsze: sprint na 100-200m czy maraton. Pytanie jest bezsensowne. I to jest dobre i to. Zależy co chcesz osiągnąć, czym dysponujesz i co lepiej potrafisz. Niektórzy radzą sobie lepiej w tradingu, inni w czym innym. To nie jest "lepsze" samo w sobie, ale "inne". Lepsze może być tylko w odniesieniu do konkretnej osoby i jej umiejętności i celów.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: amneziahaze » wtorek, 15 października 2019, 14:28

lekarz pisze: wtorek, 15 października 2019, 14:16Mi chodziło bardziej o osobę posiadającą dowolną strategię gry/inwestycji/spekulacji
Z perspektywy na 2019, zależnie od trendów: na regulowanych swing, na krypto do 20k bańka zdecydowanie jako inwestycja i przedłużanie pozycji, po 20k bańce znowu swingi. Inna zmienność, trendowość itd.

Strach słuchać bajkopisarzy ogółem[bo ta gangrena rośnie], poza nielicznymi wyjątkami. Także też z założenia nie wierzę, znając siebie. Strategia dopasowana do zmienności.

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: lekarz » wtorek, 15 października 2019, 18:21

amneziahaze pisze: wtorek, 15 października 2019, 14:28Strategia dopasowana do zmienności.
Jak dla mnie święte słowa w ogóle jeśli chodzi o trading/spekulacje/inwestowanie.

Dodano po 3 godzinach 1 minucie 21 sekundach:
Wymazywanie pisze: wtorek, 15 października 2019, 14:23Nie uraziło, ale zakładasz tematy jakbyś tydzień był na giełdzie jak zauważył @benq.
Już napisałem w odpowiednim wątku dlaczego lubię czasami wracać do podstaw. Skoro nie zrozumiałeś postaram się to raz jeszcze w prostych słowach wytłumaczyć: 1. Znam różne wygrywające strategie. 2. Cały czas staram się rozwijać i jestem otwarty na inne strategie. 3. Nie uważam, że posiadam jedną słuszną strategię. 4. Działam zgodnie z zasadą, że czasami trzeba się cofnąć, aby poprawić błędy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: wamak » niedziela, 20 października 2019, 14:02

@lekarz
Nie wiem, dlaczego drugą opcję nazwałeś "pasywny". Raczej nie ma czegoś takiego, jak trading pasywny. Możę być trading bardziej lub mniej aktywny.

Ja bym trading podzielił na kilka innych możliwości.

1. Gra na dźwigni i tym samym konieczność zdefiniowania na starcie SL. To jest najtrudniejsza gra. Przy kryptowalutach ma to sens mając niewielki kapitał lub też opcja dla kogoś, kto nie chce na giełdzie trzymać dużego kapitału nawet na chwilę. Jest możliwość wyczyszczenia kapitału do 0, ale wcale nie jest to takie częste. Jest takie samo prawdopodobieństwo, że kurs pójdzie z godnie z oczekiwaniami, jak i niezgodnie z oczekiwaniami. W związku z tym, jeśli większość traci to albo poprzez koszty transakcji (powolne zmniejszanie się kapitału), albo poprzez piramidowanie (możliwość szybkiego wyzerowania konta). Piramidowanie testowałem na forexowym koncie demo i zdażyło mi się nawet osiem nieudanych transakcji pod rząd, dlatego takiej metody należy unikać.
W tej metodzie trudność stanowi optymalne ustawienie SL. Kurs może złapać SL, po czym zawrócić i zmienić kierunek. Kilka takich złapanych SL pod rząd może doprowadzić do frustracji i innych złych emocji.
Jest wielu forumowiczów, którzy tak grają na dźwigni.
Jeśli SL i TP jest już ustawiony, to zarywanie nocy nie jest konieczne.
Można postawić zarówno na long, jak i short.

2. Gra bez dźwigni, ale całym kapitałem. SL jest, tylko że nie sztywno ustawiony, jest w głowie. Zaletą rozwiązania jest mniejsze prawdopodobieństwo wyczyszczenia konta, niż na dźwigni (w zasadzie może nastąpić tylko, gdy giełda padnie akurat w momencie trzymania tam środków). Zaletą SL w głowie też jest to, że nie ma takiej opcji, że kurs na chwilę złapie SL, po czym zawróci. Wadą rozwiązania jest konieczność częstego śledzenia kursu. Bez śledzenia na bieżąco kursu można jednak stracić spory % kapitału, na przykład dnia 24 września tego roku.
Dla mnie w tej metodzie największą trudność stanowi zdefiniowanie w głowie SL i konieczność podejmowania szybkich decyzji, gdy kurs własnie tam podążył. @Wymazywanie odnajduje się w tej metodzie i propaguje ją na forum.
Zalety:
- w razie niepowodzenia utrata niewielkiego % kapitału
- gdy kurs pójdzie we właściwym kierunku i oddali się od założonego SL, można spać spokojnie i cieszyć się rosnącym zyskiem
Wady:
- trzeba podjąć szybką decyzję takiego dnia, jak np. 24 września. Trudno połączyć pracę na etacie z tradingiem w takim dniu.

3. Gra na akumulację i uśrednianie, bez SL. Gra polega na takiej akcji, że kupuje się aktywo i czeka na wzrosty. Gdy kurs podąża w niekorzystnym kierunku, kupuje się znowu. Kupuje się tak długo, aż kurs faktycznie zmieni kierunek. Metoda budzi wiele kontrowersji. @anagamidev ją propaguje na forum.
Zalety:
- nie traci się na SL
- jeśli kurs mocno odbije, to jest zarobek
- nie wymaga podejmowania szybkich decyzji
Wady:
- jeśli kurs jednak nie odbije lub odbije za mało, traci się coraz więcej
- ciągłe dokładanie kapitału
- metoda, która jest bliska piramidowaniu, choć piramidowaniem nie jest jeszcze
- psychiczne obciążenie wynikające często z trzymania wiele aktywa dni na stracie, gdzie nie wiadomo, że w końcu się na tym zarobi

4. Inne pośrednie metody pomiędzy uśredniamiem, a wchodzeniem całem kapitałem z cięciem strat.
Tutaj ja coś próbuję wypracować pod siebie, ale cały czas się motam.

5. Regularny skup za określoną małą kwotę. Długofalowo zwykle mały zysk lub mała strata.
Zalety:
- po długiej akumulacji możliwy duży zysk
Wady:
- po długiej akumulacji możliwa jest też duża strata

Zapraszam do dyskusji w tym wątku, zamiast zaśmiecać tematy Liska i BTC.

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: lekarz » niedziela, 20 października 2019, 20:18

wamak pisze: niedziela, 20 października 2019, 14:02Zapraszam do dyskusji w tym wątku
Również zapraszam do dyskusji. @wamak merytorycznie podszedł do tematu:) Co mi się bardzo podba.

@wamak w czym masz problem w pkt. 4?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: wamak » niedziela, 20 października 2019, 21:56

@lekarz
Mam problem z doborem takiej metody, aby to było jak najbardziej zautomatyzowane. Okazało się, że zautomatyzowanie nie działa. Traci się w najlepszym wypadku na kosztach transakcji.
Problemem jest też niecierpliwość co do rezulatatów w długim terminie.
Kiedyś założyłem taki wątek:
viewtopic.php?f=54&t=32669
W tym wątku już kilka razy zmieniałem metodę, dlatego napisałem, że się "motam".

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: lekarz » wtorek, 22 października 2019, 09:20

@wamak w swoim życiu napisałem kilkadziesiąt automatów (programów) w tym na mt4(krypto/forex) i z wykorzystaniem API (połaczenie killku giełd). Żadna osoba, która zleciła mi napisanie automatu opartego o SL lub różne inne wskaźniki (RSI/średnie itp.) mimo dołożenia wszelkich starań ostatecznie nie otrzymała programu, który by zarabiał. Dlatego uważam, że jeśli bawisz się w SL to dane rynkowe musisz analizować sam.
PS.
Dodam tylko że na zyski trzeba dość długo czekać. Nawet na rynku krypto długoterminowo podwojenie kapitału po roku to fajny wynik.
A co do tradingu automatycznego to nie tędy droga. Owszem da się na nim zarabiać ale nie na zasadzie liczenia świec:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: amneziahaze » wtorek, 29 października 2019, 21:54


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: wamak » środa, 30 października 2019, 21:45

Chciałbym się odnieść do ścinania strat.
To nie zawsze jest korzystne. To jest korzystne tylko w trendzie spadkowym ze słabymi odbiciami. Już w trendzie bocznym albo spadkowym z silnymi odbiciami to własnie SL generuje stratę.
-W konsolidacji SL czyści kapitał.
-W spadających shitcoinach SL ratuje kapitał.
Scinanie strat poprzez SL ma sens tylko używając lewar lub grając zawsze 100% kapitału. Transzując zakupy SL jest niekorzystne.

edit
Na podstawie gry na forex, gdzie używam SL i TP (takie same wartości, kierunek na podstawie intuicji) mam takie wnioski:
-po dwóch z rzędu udanych transakcjach odpocząć
-nic na siłę
-jak się odpocznie, to są możliwe kolejne dwie udane transakcje
-schemat, że trzeba zrobić transakcję, bo schemat->wywalić do kosza

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki trading lepszy.

Postautor: pael » piątek, 15 listopada 2019, 09:29

https://www.tradingforaliving.pl/tradin ... estowanie/
Trading czy inwestowanie? Jaka jest właściwa droga?

Wróć do „Ankiety ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość