Cloud mining / fakty / mity /opinie / rekomendacje

Regulamin forum
Zabronione jest reklamowanie serwisów hazardowych oraz piramid finansowych!
Początkujący
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Hegemon95 » czwartek, 29 czerwca 2017, 00:50

=Ze względu na obszerność tematu podzieliłem go na 2 części w dwóch pierwszych postach tego tematu:

Część 1.

W tym temacie chciałbym powiedzieć co nieco o branży firm Cloud Miningowych. Nie będzie to jednostronne zachwalanie lub hejtowanie tych firm a mam nadzieje swojego rodzaju rozważenie za i przeciw tego co one nam mogą dać oraz jak nas potencjalnie oszukać oraz przede wszystkim czy i w jakim stopniu są te firmy dla nas opłacalne - Zapraszam do lektury.

Najpierw 2 standardowe mity:

1. "skoro firmy cloudminigowe mają swoje komputery to po co im pieniądze od inwestorów przecież mogliby kopać sami dla siebie"

Po części to prawda jednak z drugiej strony załóżmy że pieniędzy nie wyłożyłeś sam Twoi współinwestorzy/wspólnicy również dorzucili kupę pieniędzy i chcą jak najbardziej zminimalizować ryzyko niepowodzenia inwestycji. Dla fanatków krypto-walutowych rzeczą oczywistą jest że to jest złoty biznes i nie może upaść jednak osoby wkładające znaczny kapitał po pierwsze myślą o minimalizowaniu ryzyka i maksymalizowaniu zysków i zawsze wychodzą z założenia że może się coś stać co pokrzyżuje ich plany np ostatnie wieloletnie wręcz walki z poolami wydobywczymi które mają istotny wpływ na cenę bitcoina a zarazem na samą inwestycję. Żeby zrozumieć dlaczego bardziej opłaca się im sprzedawać moc obliczeniową niż z niej korzystać najpierw trzeba spojrzeć na ceny. Po 1. Standardowa "goła" koparka ze strony producenta dla zwykło zjadacza chleba na dzień dzisiejszy kosztuje ok 1000-1300 dolarów. Taka koparka ma ok 13,5 TH mocy obliczeniowej, gdy zechcemy kupić a właściwie wynająć moc obliczeniową tej samej wielkości za te same 13,5 TH zapłacimy ok 1800 dolarów. Należy pamiętać że firma która ma całe hangary komputerów i stałe zamówienia na pewno bazuje na zupełnie innych cenach niż zwykły szary konsument dlatego śmiem twierdzić że taka firma sprzedaje moc obliczeniową nawet ze 100% marżą a zatem... opłaca się to jej i to dopiero początek zysków. Kolejny argument jest taki że z waszego urobku codziennie odciągana jest opłata za prąd i serwis, cena jest różna w różnych firmach ale zazwyczaj waha się ona w granicach 0,00030 USD za każdy 1 GH/s. Czyli we wspomnianym przeze mnie wcześniej przykładzie dodatkowo z tego ze wynajmujecie u nich moc obliczeniową za którą już zapłaciliście 4 dolary dziennie jest potrącanych z waszej doli która należy wam się za posiadaną moc obliczeniową. Należy pamiętać że w tej cenie pokrywają oni koszt serwisu chłodzenia prądu itd natomiast śmiem twierdzić że gdyby nie mieli mega taniego prądu to pewnie nie zakładali by takiej firmy dlatego myślę że nawet 50% z tej opłaty może iść do portfela takiej firmy. A zatem myślę że dobitnie wytłumaczyłem że jednak opłaca się być im uczciwym niż jednorazowo zniknąć z hajsem. Jako wisienka na torcie dodam że owe kontrakty w przypadku kopania BTC są nieskończone, wg regulaminów różnych firm nieskończone oznacza że nasza wynajęta moc obliczeniowa pracuje dla nas tak długo aż potencjalne fee czyli ta opłata dzienna za wynajem nie przekroczy samej wartości dziennego urobku.

I tutaj trzeba znać kruczki z regulaminów różnych firm bo niektóre z nich maxymalny okres w którym fee może być wyższe niż dzienny urobek zanim skasują nam kontrakt jest zdecydowanie krótszy niż u ich konkurencji. Czas ten w różnych firmach jest wręcz nieporównywalnie odmienny np znalazłem firmy w których ten okres jest zaledwie kilkudniowy a i znalazłem firmy w których ten okres sięga nawet 2 miesięcy. Myślę że z perspektywy zwykłego konsumenta to jest jedyny haczyk jednak należy pamiętać że gdy będziemy mieć własną koparkę problem będzie ten sam, gdy wejdzie nowa technologia nasz sprzęt będzie nic nie wart i nie sadzę by ktoś chciał od nas taką koparkę odkupić bo przecież na co komu koparka do btc która nie jest w stanie zarobić chociażby na sam prąd. Z perspektywy firmy jest to zajebiste rozwiązanie sprzęt i jak już sobie zwrócili zarobili na nim 100% a przy każdym nowym kliencie mają zwiększone dzienne fee. - uff

2. "Każdy cloud mining prędzej czy później upadnie i zniknie z naszymi pieniędzmi bo przecież wpłaciliście je w bitcoinach a kto je wam teraz odzyska jeśli firma jest zarejestrowana gdzieś daleko w chinach"

Po raz kolejny zgadzam się po części z tym argumentem i wg mnie jest w tym trochę prawdy ale z drugiej strony też nie jest ona w całym tym stwierdzeniu. Po 1. istnieje masa firm które swoje kopalnie ma na terenie unii europejskiej. Wiele z firm cloudminingowych zlokalizowane ma swoje "hangary" w Irlandii używając prostego google maps w 3D jesteśmy w stanie zobaczyć nawet logo samej firmy pod dokładnym adresem jaki podaje nam firma. Oczywiście nikt nam nie broni pojechać tam osobiście aby mieć 100% pewności że to nie jest firma krzak. Po 2. Istnieje już wiele firm cloudminingowych które istnieją od 2013 roku firmy te wręcz prześcigają się w swojej transparentności robią setki zdjęć filmów z etapu składania całego sprzętu w owej kopalni robią nawet 24h transmisje live z pomieszczeń gdzie stoją komputery a często nawet zapraszają swoich własnych klientów którzy mają wykupioną masę mocy obliczeniowej do ich własnej siedziby by sami zrobili i udokumentowali materiał właśnie z ich firmy.
Po 3. Firmy które chcą uniknąć i boją się jak ognia oskarżania o płatności w bitcoinach niemal od samego początku swojego istnienia dbają o to by była możliwość płatności kartą kredytową lub przelewem bankowym wiadomo jeśli pieniądze idą do banku to ten przynajmniej udokumentuje nam to że ktoś te pieniądze właśnie od nas otrzymał więc "w terii" mamy iluzję większego bezpieczeństwa. - mówię iluzję ze względu na to że zwykłemu kowalskiemu sam fakt potwierdzenia przelewu i tak chuja da :)

Teraz pora na kilka faktów odnośnie samego wydobycia w takich firmach.

Rozróżniamy kilka rodzajów kontraktów na kopanie danych kryptowalut:
Są to kontrakty tzw "Open-Ended" - czyli kontrakty w których z góry płacimy za wynajęcie sprzętu a z dziennego urobku potrącane jest fee na prąd serwis itd kontrakty te są bezterminowe a kończą się gdy cena wydobycia przekracza wartość samych wydobytych monet przez jakiś czas który jest inny u każdej z firm.
Mamy również kontrakty terminowe zazwyczaj na okres 1-2 lat w których płacimy za wynajem z góry i w cenie wynajmu mamy wliczoną cenę prądu itd więc cały urobek z określonej mocy należy do nas.
Spotkałem się również z kontraktami terminowymi które mają też dzienne fee, nie pamiętam jaka dokładnie firma takie miała bo jest to rzadkość ale dotyczyło to tylko o dziwo kopania ETH więc zanim ktokolwiek cokolwiek wykupi najpierw warto poczytać regulamin.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Hegemon95 » czwartek, 29 czerwca 2017, 00:50

Część 2

Opłacalność:

Żeby mówić o samej opłacalności najpierw trzeba ustalić co to słowo oznacza dla każdego z nas bo jak czytam niektórych wypowiedzi to widzę że ludzie a szczególnie my Polacy nawet w tak oczywistych sprawach miewamy odmienne zdania.
Jeśli mówimy o opłacalności samego wydobycia szczególnie w przypadku altcoinów to wg mnie cloudmining ssie, po 1 dlatego że kontrakty są po prostu terminowe po upływie okresu kontraktu oni zostają ze sprzętem mogą go wykorzystać do kopania innej krypto a tobie w związku z wzrostem trudności wydobycia przez okres trwania kontraktu zostaje mniej wydobytych monet niż gdybyś kupił je po prostu za gotówkę zamiast je wydobywać. Nie wiem sam nie rozumiem ludzi jak oni to liczą czy nie zakładają faktu że trudność wydobycia rośnie czy co ale to po prostu chuja warte, gdyby był kontrakt otwarty jak bitcoina to można byłoby się zastanawiać ale szczerze nie polecam wydobywania altcoinów w firmach cloudminingowych w tym wypadku zdecydowanie bardziej opłaca się kupić fizyczną koparkę i w razie problemów z jednego alta przejść na innego.

A co z kopaniem bitcoina ? i tu można się kłócić co jest opłacalne a co nie, wg mnie jest to zależne tylko i wyłącznie od ceny naszego prądu i naszej wiedzy technicznej która będzie błogosławieństwem w przypadku jakichś usterek czy potrzebnych modernizacji, aktualizacji całego sprzętu.
W moim odczuciu cloudminingu bitcoina jest dobry dla początkujących bez wiedzy na temat technologii wydobywania, płacimy za sprzęt a ten od razu dla nas pracuje, nie musimy wydawać o razu 1800 dolarów najniższe kontrakty na wydobycie bitcoina zaczynają się od ceny kilkudziesięciu, kilkunastu czy zaledwie kilku dolarów a jak wiadomo u producenta nie możemy zakupić 1/10 koparki :)

Jest jednak kilka poważniejszych argumentów które mogą skusić posiadaczy taniego prądu i technologicznych kozaków by przejść na cloudmining.

Kontrakt "open-ended" cały sprzęt fizyczny jaki mamy ma określoną żywotność czasem zdarzają się jakieś usterki mechaniczne jeśli ktoś trzyma koparkę w domu, może być jakieś kilkusekundowe przeciążenie sieci na naszym osiedlu (sam tak miałem ostatnio) i zjara nam niektóre urządzenia elektroniczne w domu i nikt nam za to nie zapłaci a koparka bd wymagać kosztownej naprawy lub wgl bd do niczego lub po prostu koparka z czasem zacznie tracić na swojej efektywności i jeśli nie odkładaliśmy kasy z wydobycia to gdy koparka nam padnie całą inwestycję trzeba będzie zrobić od nowa. Dla porównania możemy spojrzeć na dwa przypadki minerów z 2013 roku. Jeśli ktoś kupił w tym roku koparkę asica i trzyma w domu to ma ona już prawie 4 lata śmiem twierdzić że raczej nie ma ona już takiej samej efektywności jak te 4 lata temu i powoli trzeba myśleć nad modernizacją lub zakupem nowej, w przypadku cloudminingu nas to totalnie nie obchodzi, mamy określoną liczbę mocy obliczeniowej i dopóki bitcoin nie spadnie do (na chwile obecną 800 dolarów i to na 60 dni) nasz kontrakt nigdy nie padnie. Tak wiem mając koparkę w domu i tani prąd wykopiemy więcej więcej odłożymy i zakupimy więcej sprzętu ale jeśli nie wykładamy więcej niż 5 tys dolarów i nie mamy naprawdę super taniego prądu to różnica się zaciera a ewentualne ryzyko usterki sprzętu musimy brać szczególnie pod uwagę i po prostu bardziej się opłaca nie ryzykować.

Podsumowując myślę że jeśli ktoś przeczytał cały temat to może sobie wyrobić zdanie czy cloudmining jest dla niego czy też nie wg mnie zależy to od nas ale nie powinniśmy czegoś hejtować jeśli nie mamy do tego podstaw. Osobiście korzystam z cloudminingu mam zakupioną równowartość właśnie jednej koparki bitcoinowej i sobie chwalę nie czekałem miesiąca na zamówienie wypłaty mam codzienne reszta mnie nie interesuje. Jeśli ktoś chciałby wiedzieć z jakiej konkretnie firmy korzystam to jest to chyba ta najbardziej popularna czyli: https://www.genesis-mining.com/
Kontrakt na BTC jak wyżej nieskończony z 60 dniowym (jak to nazywam okresem wypowiedzenia) firma założona w 2013 masa filmów w internecie i masa opinii. Co prawda nie ma żadnych ref-linków do rejestracji ale jeśli już ktoś się tam zaloguje i postanowi kupić na próbę trochę mocy obliczeniowej to zapytają go o kod promocyjny a chodzi o ten kod: GNyltF pole do wpisania go będzie obok pliku do pobrania pdf z umową i fakturą.
Dzięki kodowi dostaniecie kilka % zniżki na moc obliczeniową.

Uff dzięki za uwagę mam nadzieję że to docenicie i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony środa, 19 lipca 2017, 20:34 przez Hegemon95, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Hegemon95 » sobota, 1 lipca 2017, 20:29

Wydobywanie Bitcoina !!!

Cloud mining vs prywatny Antminer S9-13.5TH/s

1. Koszty i zyski związane z kontraktem "open-ended" w przeliczeniu na jedną koparkę 13,5 TH Asic S9 (genesis mining)
koszt wynajęcia mocy: 1850 USD
okres trwania kontraktu: nieskończony
dzienne fee: 0,00028 USD / 1GH = 0,28USD / 1TH = 13,5 TH / 3,78 USD
dzienne fee 3,78 USD odpowiada cenie prądu w wysokości 0,12 USD za 1kWh = 0,44zł
* należy pamiętać że w tej cenie jest też chłodzenie i cały serwis oraz obsługa w domowych warunkach zapewniamy to sami
Dzienny zysk NETTO = 7.93 USD
Czas realizacji: max kilka godzin, kontrakt mi zaczyna działać zwykle po 10 min i wypłaty są codziennie max w ciągu 24 godzin od zakończenia dnia w którym odbywało się wydobycie (przy płatności krypto-walutą BTC) Przy płatności kartą księgowanie trwa kilka godzin i naliczanie od razu się zaczyna jak wyżej ale pierwsza wypłata po 30 dniach gdyż jak tłumaczy się firma pieniądze w systemie bankowym mogą być zamrożone nawet na 2 tyg a przy projektach związanych z wydobyciem w chmurze rządy wielu krajów wymagają po prostu takiego okresu. Po 30 dniach całość została mi przelana na konto i każdy kolejny dzienny przelew od tej pory odbywa się normalnie jak gdyby nigdy nic.
Gwarancja: wszelkie przestoje w pracy maszyn i ew usterki pokrywa firma.
Zwrot z inwestycji : 233 Dni
Możliwość re-inwestycji małych kwot, średnio +10% mocy obliczeniowej /30 dni

2. Koszty i zyski związane z zakupem koparki Antminer S9-13.5TH/s bezpośrednio u producenta Bitmain.
Koszt koparki : 1099 USD
Koszt zasilacza : 105 USD
Koszt wysyłki : min 50USD max 100 USD ( waga koparki z zasilaczem to ok 8,5 KG a przesyłka idzie z Chin)
Ewentualne Cło: ~ 250 USD
Całkowity koszt sprzętu : 1504 - 1554 USD
Standardowa cena prądu na Polskę w 2017r wynosi 0,52zł - 0,60 zł za 1 kWh
Koszt chłodzenia serwisu itd: we własnym zakresie.
Dzienny zysk netto: 7,29 USD - 6,60 USD
Dzienny zysk po odliczeniu 3% dla poola wydobywczego 7,07 USD - 6,40 USD
Zwrot z inwestycji w warunkach domowych: 212 dni - 242 dni
Gwarancja od producenta: 180 Dni
Czas realizacji min 30 dni oczekiwania w kolejce na sprzęt zanim zostanie wysłany. - nieustanne braki magazynowe.
Re-inwestycja: brak, dopiero po uzbieraniu odpowiedniej kwoty możemy sami zakupić kolejną koparkę.

Podsumowanie:
Według mnie tylko w przypadku wydobywania Bitcoina Cloud mining zdecydowanie wygrywa o ile nie mamy energii tańszej niż 0,40 zł za 1kWh Sam się nie spodziewałem aż tak znikomej różnicy :) - warto jednak posiedzieć przy internetach.
Na koniec należało by jeszcze tylko dodać że w momencie gdy zdecydujemy się jednak na zakup fizycznej koparki bd czekać na nią miesiąc a gdy weźmiemy pod uwagę fakt że płacimy z góry miesiąc tak naprawdę czekamy bez pieniędzy bez produktywnie warto mieć na uwadze że podczas samego tego czekania zwracamy już sobie koszt różnicy pomiędzy kontraktem a fizyczną koparką.

Strona firmy cloud-miningowej: https://www.genesis-mining.com/
Kod dzięki któremu dostaniecie zniżkę na zakup mocy obliczeniowej: GNyltF
*należy go podać w trakcie każdej realizacji zamówienia, niestety nie da się go przypisać do konta.

Pozdrawiam mam nadzieję że docenicie niniejsze porównanie :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 lipca 2017, 20:51 przez Hegemon95, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3477
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 2 lipca 2017, 12:14

Fajne wypracowanko, zaczynam czytać. Pozdrawiam. :)
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Hegemon95 » poniedziałek, 3 lipca 2017, 20:01

Zapytałem dzisiaj admina i moderatorów dlaczego ten temat trafił do "Faucety, kraniki, gry"

Nie będę cytował ich odpowiedzi powiem jedynie pkt 1 i 2 z tego tematu :) widać nie byłem godzien by zadali sobie trud i przeczytali to co ja się tu naprodukowałem :) - nie bo nie :)

Szkoda mi czasu na obalanie mitów bo coraz więcej osób po tym poście się ze mną kontaktuje odnośnie szczegółów

dla niedowiarków wrzucam pierwsze lepsze 2 filmiki z jednej z ich hal:

https://www.youtube.com/watch?v=SJgWqbZBn6I&t=221s

oraz

A tu kolejny ale sporządzony artykuł przez Forbes'a na ich temat:
https://www.forbes.com/forbes/welcome/? ... google.se/

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: KapeliniGda » środa, 12 lipca 2017, 19:52

Witam Wszystkich jestem na forum całkiem nowy, o Bitcoinach dowiedziałem się już jakiś czas temu tyle co w tv mówili i tyle ostatnio chcąc składać kompa zauważyłem ,że brakuje kart graf i tak o to tym sposobem zacząłem interesować się kryptowalutami. nie wiem gdzie mógł bym napisać moje zapytanie więc uważam ,że tu będzie to najlepsza opcja jeżeli łamię jakieś zasady to przepraszam i jak trzeba usunę post bądź go przeniosę. jestem praktycznie zielony i nie stać mnie na koparkę domową więc chciał bym zainwestować na taka online i tu moje pytanie jaka platforma najlepsza i co wydobywać myślałem o ETC ale pytam o radę bardziej zaawansowanych i obytych. Pozdrawiam Patryk
przeniesione do odpowiedniego tematu
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 lipca 2017, 15:24 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie postu

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Hegemon95 » sobota, 15 lipca 2017, 20:27

Czy jest ktoś na tym forum kto kopie bitcoiny na własna rękę ? Ciekaw jestem jakim sprzętem dysponują ludzie będący tutaj :)

Weteran
Reputacja: 177
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » sobota, 15 lipca 2017, 22:08

Antminer s9
Nie zgadzasz się z otrzymaną reputacją? Pisz w ---> tym temacie
Wrociłem na forum, ale proszę mnie
nie denerwować :twisted:

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: EmCortess » środa, 19 lipca 2017, 10:59

Świetny artykuł. Konkretnie rozpisane, bez przeadnego hypeu jak i negatywnych emocji.
Co do kopania altów to faktycznie, trzeba poważnie się zastanowić.
Swego czasu wahałem się pomiędzy wyborem kontraktu na Bitcoina a Ethereum. Niestety postawiłem na to drugie, trudność wydobycia wzrosła, wydobycie z dnia na dzień spadło prawie o połowę, obecnie, jeśli cena Eth nie wzrośnie, to będę miał szczęście jeśli 2 letni kontrakt mi się zwróci.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Hegemon95 » środa, 19 lipca 2017, 20:42

Powiem tak wszystko zależy od segwita Jesli segwit na BTC wejdzie bez najmniejszych problemów to technologicznie pozwoli on bitcoinowi sie stać każdą inna krypto, będzie możliwość stworzenia smartkontraktów jak na eth i wiele wiele innych więc tamte wrócą skąd przybyły.
Dla mnie jako wręcz "fanatyka" bitcoina nie ma innych kryptowalut niż bitcoin. Jesli ktoś wymyśli nowy system płatniczy to na pewno nie nazwie go kryptowaluta a jakoś inaczej bo będzie też pewnie działać inaczej. Większość altów z góry jest nastawiona że na początku chcą nakopać swoich monet ile się tylko da a potem wywindować cenę i opylić to frajerom. Krytowaluta jest tylko jedna cała reszta to zwykła próba uszczknięcia czegoś z tego rynku poprzez bazowanie na jakichś drobiazgach których bitcoinowi brakuje - jestem się w stanie założyć że 9 lat temu tych drobiazgów było więcej niż dzisiaj i ich liczba czasem wręcz masakrycznie powoli ale spada :)

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Hegemon95 » niedziela, 6 sierpnia 2017, 22:52

i jak tam po ostatnich zawirowaniach na BTC ? genesis widzę że wrócił na dawne tory i wszystko idzie zgodnie z planem. Po tym co się ostatnio u nich działo szacun... jestem już niemal pewny że prędzej wymyślą kwantowego asica do btc niż że ta firma upadnie z własnej winy :) Jak ktoś chce więcej info to zapraszam na pw.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: pix-pik » środa, 9 sierpnia 2017, 20:17

Witam wszystkich,

Zgodnie ze swoją naturą jestem w trakcie opracowywania excela symulującego zarobek (lub jego brak) w najbliższych 15m.
Na bazie danych z polecanej tu kopalni cloudowej i strony coinwarz.com zrobiłem symulacje dla 3 opcji inwestycji (wg planów GenesisMining 30, 350, 1950... nawet odliczyłem rabat 3% :-) )
I niestety ta inwestycja nie ma szans się zwrócić...
Nie wiem czy poprawnie - niech mądrzejsi mine oświecą przyjąłem, że miesiąc-do-miesiąca rośnie trudność i ilość wydobywana BTC stanowi 90% tego co się wydobyło z danej mocy w miesiącu poprzednim...

No i moje pytanie - jaki współczynnik spadku wydajności przyjąć?

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Daytrader » środa, 9 sierpnia 2017, 21:39

10% :)

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: pix-pik » środa, 9 sierpnia 2017, 22:00

Daytrader pisze:Przejdź do cytowanego posta 10% :)

w międzyczasie przejrzałem dane na BTC.COM.... wyszło mi, że średniomiesięczny wzrost trudności to 21% !!!
:-( (za ostatnie 4m)
czyli zamiast mnożyć miesiąc do miesiaca x0,9 trzeba mnożyć x0,79 :-( a to już całkowicie wywala biznes plan - po 6m moc nie zarabia na opłaty, po 9m kontrakt wygasa, osiąga się zwrot 30% inwestycji - czyli spora wtopa

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Hegemon95 » czwartek, 10 sierpnia 2017, 22:53

Źle liczysz :) to co dostajesz w formie wypłaty od tej firmy jest już po opłatach czyli jest to kwota netto. Najprościej jak to liczyć to wejść w kalkulator i skasować w nim cenę prądu lub ustawić 0. Od całej uzyskanej wartości odjąć 0,00028 USD dla każdego jednego gigahasha i wtedy wiesz ile mniej więcej CI potrącą.
Przykład:
kupujesz za 1950USD 15 TH.
Kalkulator na dzień dzisiejszy pokazuje że gdybyś miał darmowy prąd to dziennie zarobił byś 14 USD
Potem musisz pomnożyć 15 x 0.28 i wyjdzie Ci ile fee Ci potrącą. w tym wypadku będzie to 4,2 USD
Podsumowanie: 14USD - 4,2USD = 9,8 USD netto dziennie.

Co do wzrostu trudności: bardzo ciężko mi ją zauważyć bo jak cena btc idzie do góry to nominalnie mimo iż fee wciąż jest potrącane to przy wyższym kursie btc jest ono po prostu mniejsze i mimo iż trudność rośnie i z posiadanej mocy wydobywane jest mniej BTC to rozchodzi się to po kościach bo wtedy mniej fee również mi zabierają.

Co do kodu promocyjnego to: GNyltF
Pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0

Postautor: wamak » piątek, 11 sierpnia 2017, 10:40

Robiłem kalkulację dla wzrostu trudności o 15% miesięcznie (to jest średni miesięczny wzrost trudności z ostatnich 12 miesięcy).
Profit w postaci uzyskanych BTC w poszczególnych miesiącach wygląda następująco:
1. 0,110
2. 0,096
3. 0,083
4. 0,072
5. 0,063
6. 0,055
7. 0,048
8. 0,041
9. 0,036

Razem: 0,604 BTC w ciągu 9 miesięcy.

W ciągu 9 miesięcy mamy 0,604 BTC przychodu. Na dzień dzisiejszy to by było 2100$.
Teraz koszty:
1. 1850$, to jest zakup usługi
2. 274 * 3,78$ = 1036$: to jest koszt serwisu.
Razem 9 miesięcy kosztuje nas nas 2886$

Kurs BTC musi wzrosnąć do prawie 5000$ w ciągu tych 9 miesięcy, aby to się faktycznie zwróciło w tym czasie.

To samo tyczy się zakupu ASIC Antminer S9, też kurs BTC musi wzrosnąć odpowiednio.

Do zalet zakupu S9 można dodać możliwość odsprzedaży sprzętu komuś, kto ma tańszy prąd i mu się jeszcze opłaca w momencie, gdy nam już się przestaje opłacać.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Hegemon95 » sobota, 12 sierpnia 2017, 20:18

W tym temacie opłacalność jest rozumiana jako opłacalność w walucie fiat bo chyba każdy górnik wie że raczej ciężko jest wykopać więcej bitcoinów niż się zainwestowało (na dzień dzisiejszy). Koparka jest zabezpieczeniem gdyby nagle wartość BTC mocno poszybowała w dół. Jak wielu osobom przestanie się opłacać jak mówiłeś to wyłączą sprzęt lub się go pozbędą a wtedy górnicy którzy mimo wszystko swoich maszyn nie wyłączą obłowią się masakrycznie wiedząc że cena z czasem i tak odbije. Jeśli myślisz o zainwestowaniu jak w 2015 że wkładasz w koparkę 6 BTC a po roku wykopałeś ich 25 to musisz wziąć pod uwagę że wtedy cena btc była super niska jak na dzisiaj bo ok 250 dolarów. zastanów się czy koparka nominalnie by się zwróciła gdybyś musiał opłacić prąd. Teraz fajnie się mówi ale ludzie wtedy nie wiedzieli jak szybko cena urośnie i czy urośnie. A może znowu jakieś nowe koparki wejdą i oni sami zostaną z niczym tak jak górnicy dash w zeszłym miesiącu.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Moonlight Crypto » środa, 13 grudnia 2017, 23:39

wamak pisze:Przejdź do cytowanego posta Robiłem kalkulację dla wzrostu trudności o 15% miesięcznie (to jest średni miesięczny wzrost trudności z ostatnich 12 miesięcy).
Profit w postaci uzyskanych BTC w poszczególnych miesiącach wygląda następująco:
1. 0,110
2. 0,096
3. 0,083
4. 0,072
5. 0,063
6. 0,055
7. 0,048
8. 0,041
9. 0,036

Razem: 0,604 BTC w ciągu 9 miesięcy.

W ciągu 9 miesięcy mamy 0,604 BTC przychodu. Na dzień dzisiejszy to by było 2100$.
Teraz koszty:
1. 1850$, to jest zakup usługi
2. 274 * 3,78$ = 1036$: to jest koszt serwisu.
Razem 9 miesięcy kosztuje nas nas 2886$

Kurs BTC musi wzrosnąć do prawie 5000$ w ciągu tych 9 miesięcy, aby to się faktycznie zwróciło w tym czasie.

To samo tyczy się zakupu ASIC Antminer S9, też kurs BTC musi wzrosnąć odpowiednio.

Do zalet zakupu S9 można dodać możliwość odsprzedaży sprzętu komuś, kto ma tańszy prąd i mu się jeszcze opłaca w momencie, gdy nam już się przestaje opłacać.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 grudnia 2017, 02:42 przez Moonlight Crypto, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » środa, 13 grudnia 2017, 23:49

Z tym miningiem w chmurze, to jak ze złotem amber gold. Możesz sobie kupić złoto i trzymać pod poduszką, ale PO CO? Skoro możesz kupić złoto i trzymać w Amber Gold :mrgreen:
Podoba CI się moneto - kup MONERO!
Podoba CI się kopanie monero - Kup kartę AMD VEGA 56 i zacznij kopać :)
Dawanie pieniędzy cwaniaczkom, żeby coś za Ciebie zrobili kończy się zawsze TAK SAMO :mrgreen:

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Moonlight Crypto » czwartek, 14 grudnia 2017, 00:40

KryptoBanita pisze:Przejdź do cytowanego posta Z tym miningiem w chmurze, to jak ze złotem amber gold. Możesz sobie kupić złoto i trzymać pod poduszką, ale PO CO? Skoro możesz kupić złoto i trzymać w Amber Gold :mrgreen:
Podoba CI się moneto - kup MONERO!
Podoba CI się kopanie monero - Kup kartę AMD VEGA 56 i zacznij kopać :)
Dawanie pieniędzy cwaniaczkom, żeby coś za Ciebie zrobili kończy się zawsze TAK SAMO :mrgreen:

Dotychczas jestem bardzo zadowolony z Genesis Mining bo jest legalną i transparentną firma, z którą mam zawarte umowy i w razie czego sądzić można się w Berlinie więc całkiem blisko ;-) Teraz tak serio, nie sądzę żeby była taka konieczność.

Wróć do „Faucety, kraniki, gry”