sieci L2 /opłaty transakcyjne

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

sieci L2 /opłaty transakcyjne

Postautor: multan » poniedziałek, 1 kwietnia 2024, 23:53

Hej. Ktoś działa coś w sieciach L2 na ETH? Chciałbym coś potransferować, bo na L2 jest kilkukrotnie niższe fee, a mam kilka portfeli z jakimś pyłem po kilkadziesiąt $, który chciałem zagregować na jednym adresie i nie wystarczy na opłaty w mainnecie, żeby to poprzesyłać, albo fee by zjadło większość z tego co tam leży. Pomyślałem więc o L2, ale jest klops, bo pokazuje mi, że samo zbridgowanie z mainnetu na L2 pobierze fee ok 40-50$.
Czy to tak działa, że każdorazowe przełączenie się między mainnetem i L2 pobiera fee mainnetu?

Wtedy to co się czyta, że L2 dla małych transakcji jest super efektywne i tanie, byłoby super jakby te środki jakoś wcześniej się znalazły w L2. Ale jak są w mainecie to w zasadzie L2 też nie pomoże, utknęły i nie ma rozwiązania, żeby je ruszyć.

Tak to faktycznie wygląda czy może mnie Bridge, którym próbuje to zamienić robi w konia?

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

sieci L2 /opłaty transakcyjne

Postautor: btcbtc » czwartek, 4 kwietnia 2024, 23:14

Najlepszy bridge (czy moze raczej ich agregator) to:
https://jumper.exchange/

Ewentualnie... CEXy.

Najtańsze L2 to ARB i OP:
https://l2fees.info/

Przykladowo:
ETH -> OP = oplata z ETH
OP -> ETH = oplata z OP

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14383
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

sieci L2 /opłaty transakcyjne

Postautor: rav3n_pl » sobota, 6 kwietnia 2024, 15:44

@multan Pamiętaj że wszystkie te "bridge" to rodzaj "zaufanej trzeciej stony" i ZAWSZE mogą ci ukraść środki.
Szukaj zawsze na stronie projektu, którego chcesz używać - na pewno mają swoje rozwiązanie (skoro je stworzyli). Wszelkie "tańsze/szybsze" alternatywy to okazja na załapanie się na scam.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

sieci L2 /opłaty transakcyjne

Postautor: multan » poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 22:48

Dzięki za odpowiedzi, myślę że bezpieczeństwo w miarę ogarniam, chciałem skorzystać z oficjalnego bridge Arbitrum lub ewentualnie wbudowanego w Ledgera, ale mi wyszło, że takich kont z saldem ETH poniżej 100$ to nawet nie ma co ruszać, bo przejście na L2 zabiera większość salda. Chciałem się tylko upewnić, że tak to działa pod kątem opłat i tym samym L2 nie jest żadnym rozwiązaniem dla małych sald w mainnecie.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości