Czy po przejściu Ethereum z PoW na PoS coś stracę ?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sierpnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z PoW na PoS coś stracę ?

Postautor: krawiec » wtorek, 16 sierpnia 2022, 13:04

Czy po przejściu Ethereum z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS) środki w postaci:

- Ethereum (ETH)
- Tether (USDT) na sieci Ethereum

kupione dawno temu przepadną / stracą wartość :shock: :shock: :shock: ?

Co zrobić, by nie przepadły / nie straciły wartości w wyniku przejścia Ethereum z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS) :?: :?: :?: ?

Środki trzymane na portfelu sprzętowym.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Czy po przejściu Ethereum z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS)... ?

Postautor: garlonicon » wtorek, 16 sierpnia 2022, 20:35

Jeśli masz klucze prywatne, to najprawdopodobniej będzie jak z forkami Bitcoina: uzyskasz nagle swoje monety na różnych łańcuchach i trzeba będzie zdecydować, czy i których monet się pozbyć. No chyba że ktoś mnie pozytywnie zaskoczy i zrobi aktualizację bez rozdzielania bazy monetarnej, ale biorąc pod uwagę to, że ETH leci na hard-forkach, to nie wydaje mi się.

Także spokojnie, jeśli masz portfel sprzętowy i masz na nim środki, to jeśli teraz umiesz je przesuwać, to zapewne będziesz w stanie zrobić to w przyszłości. Chyba że nierozsądni ludzie dowalą źle zrobione replay protection, wtedy trzeba będzie niestety wyciągać klucze prywatne i robić to ręcznie. Także cóż, po prostu upewnij się, że masz zapisanego seeda i że jesteś w stanie prawidłowo przeprowadzić odzyskiwanie portfela, to powinno wystarczyć.
Co zrobić, by nie przepadły
Wątpię, aby przepadły. Chyba że jacyś programiści posuną się do tak głupich działań, aby przesuwać monety bez dostarczania prawidłowych sygnatur. No ale to musiałby być taki chaos, jak przy podziale na ETH i ETC, ciężko stwierdzić, czy ludzie są aż tak nieogarnięci, aby do tego dopuścić.
nie straciły wartości
A to już osobna kwestia, czysto spekulacyjna. Poza "kupuj tanio, sprzedawaj drogo" niczego mądrego nie usłyszysz, jeśli chcesz zachować wartość, to musisz samodzielnie zdecydować, gdzie chcesz to trzymać. Bo wartość zależy od subiektywnego widzimisię spekulantów, trzymasz worek ziemniaków i wiesz, że polecą za chwilę do gara pełnego wrzątku, sam musisz zdecydować, czy zechcesz gołymi rękami je przemieszczać i w jakim garnku co umieścić.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 sierpnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS)... ?

Postautor: mati-Z » środa, 17 sierpnia 2022, 22:33

Gdzieś przeczytałem...

Pytanie:
"Co się stanie z coinami ETH na PoW po merge'u?"
Odpowiedź:
"Stracą wartość"
Pytanie:
"Czyli najlepiej sprzedać przez merge?"
Odpowiedź:
"Wszystkie twoje tokeny zostaną przeniesione na PoS. Tutaj nie musisz się martwić"

Teraz próbuję zrozumieć... Wszyscy użytkownicy, którzy kupili ETH do tej pory korzystają, jak rozumiem, z sieci PoW... Po merge'u wszystkie tokeny tych użytkowników zostaną automatycznie przeniesione na sieć PoS... Tokeny "starych" użytkowników zostaną automatycznie przeniesione z sieci PoW na sieć PoS... Jednocześnie górnicy będą nadal wydobywać tokeny Ethereum w sieci PoW... I te tokeny stracą wartość... Ale rozumiem, że wartość tokenów Ethereum, trzymanych obecnie przez "starych" użytkowników, będzie - po automatycznej zamianie na tokeny PoS - odzwierciedlać wartość głównego Ethereum?

Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi... Obecnie tokeny Ethereum na chyba każdej giełdzie posiadają symbol ETH.... Czy po merge'u tokeny te zmienią symbol z "ETH" na np. "ETH_NEW", "ETH_2.0"? Jeżeli nie, to w jaki sposób będzie można odróżnić stare tokeny PoW od tych nowych tokenów PoS?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Czy po przejściu Ethereum z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS)... ?

Postautor: garlonicon » czwartek, 18 sierpnia 2022, 05:39

Pytanie:
"Co się stanie z coinami ETH na PoW po merge'u?"
Odpowiedź:
"Stracą wartość"
Nie ma takiej gwarancji. Tak będzie tylko wtedy, gdy staking się uda i gdy jednocześnie ludzie stwierdzą, że Proof of Work nie ma sensu. Wątpię w taki scenariusz. Jeśli chodzi o wartość samych monet, to o tym decydują spekulanci, kupując i sprzedając swoje monety. Nikt nie zagwarantuje tutaj niczego, bo ETH to nie stablecoin, nie masz żadnej gwarancji co do tego, ile dolarów będą warte monety do stakingu, a ile do kopania.
Pytanie:
"Czyli najlepiej sprzedać przez merge?"
Odpowiedź:
"Wszystkie twoje tokeny zostaną przeniesione na PoS. Tutaj nie musisz się martwić"
Prawda jest taka, że wszystkie tokeny zostaną przeniesione na każdą wersję monety, którą ludzie zechcą utrzymywać. Oznacza to tyle, że jeśli masz jedną wersję oficjalną i cztery forki, to ostatecznie uzyskujesz te same monety na pięciu różnych łańcuchach naraz. I wtedy cała zabawa polega na tym samym, jak przy podziale na BTC, BCH, BSV i mnóstwo innych monet, co to mają w nazwie słowo "Bitcoin". Tak samo tutaj, będzie ileśtam monet z "Ethereum" w nazwie i będzie trzeba wybrać, czego chce się dalej używać. Można nie robić nic i poczekać, aż kurz opadnie, wtedy jak masz klucze prywatne lub seedy, to masz dostęp do wszystkich swoich monet na wszystkich forkach. I jak w końcu się dowiesz, czego chcesz używać, a czego się pozbyć, to możesz wtedy przesuwać jedne monety bez przesuwania innych, podobnie jak przy podziale na ETH i ETC.
Teraz próbuję zrozumieć... Wszyscy użytkownicy, którzy kupili ETH do tej pory korzystają, jak rozumiem, z sieci PoW...
Tak.
Po merge'u wszystkie tokeny tych użytkowników zostaną automatycznie przeniesione na sieć PoS...
Zostaną przeniesione wszędzie, gdzie tylko jacyś programiści będą utrzymywać działającą wersję.
Tokeny "starych" użytkowników zostaną automatycznie przeniesione z sieci PoW na sieć PoS...
Tak. Pomyśl o tym w ten sposób, że istnieje zeszyt, do którego ludzie dopisują kolejne treści i od tej pory powstanie kopia tego zeszytu, gdzie treści do obecnej strony będą identyczne, a dalej każda grupa zacznie pisać co innego. Nie wiadomo, ile zeszytów będzie w obiegu, wiadomo tyle, że do obecnej strony, treści będą identyczne w każdym z nich.
Jednocześnie górnicy będą nadal wydobywać tokeny Ethereum w sieci PoW...
Tak. Przy czym górnicy wydobywają monety, w oparciu o zapotrzebowanie danej sieci. A to oznacza, że jacyś programiści będą musieli to dalej utrzymywać, bo ETH było szykowane pod staking i jeśli nagle miałoby się okazać, że ludzie tego nie chcą, no to ktoś musi decydować o tym, jak dalej ma działać ten kod i czy rzeczywiście potrzebne jest palenie monet, czy potrzebne są bomby trudności, no i ogólnie w jaką stronę ma to dalej iść. Bo górnicy nie kopią dlatego, że im się nudzi. Kopią dlatego, że ludzie chcą używać tego, co wykopują.
I te tokeny stracą wartość...
Tego nie wiadomo, o tym zdecydują użytkownicy, kupując i sprzedając różne monety.
Ale rozumiem, że wartość tokenów Ethereum, trzymanych obecnie przez "starych" użytkowników, będzie - po automatycznej zamianie na tokeny PoS - odzwierciedlać wartość głównego Ethereum?
Nie. Suma wartości ze wszystkich forków będzie odzwierciedlać wartość "głównego Ethereum". Jeśli będzie pięć równie silnych forków, to każdy może być wart po 20% tego, co obecnie. Może też być jeden fork wart 96% tego, co obecnie i cztery forki po 1%. Proporcje mogą być przeróżne, ale suma wartości ze wszystkich forków, złoży się na aktualną wartość. Między innymi dlatego replay protection należy albo zrobić dobrze, albo nie robić tego wcale, wtedy jeśli ktoś nie chce rozdzielać swoich monet, to po prostu tego nie robi i wtedy wszystkie są dostępne w każdym łańcuchu.
Obecnie tokeny Ethereum na chyba każdej giełdzie posiadają symbol ETH.... Czy po merge'u tokeny te zmienią symbol z "ETH" na np. "ETH_NEW", "ETH_2.0"?
Z całą pewnością dojdą nowe symbole, żeby rozróżniać forki. Raczej spodziewam się rzeczy typu ETHW (jako ETH Work) albo ETHS (jako ETH Stake) i podobnych, być może trzyliterowych jako ETW i ETS (może nawet WET i SET), ale tak, nowe nazwy będą potrzebne. Chyba że wszyscy się rzucą na ETC i będzie tylko ETH i ETC, ale nie sądzę, aby ludzie chcieli iść w ETC (chyba że nie będą wiedzieli, co robić i zechcą po prostu pójść w cokolwiek, co jest jako-tako stabilne i znane), raczej będą budować na obecnym stanie kont z ETH, no ale to wyjdzie w praktyce.
Jeżeli nie, to w jaki sposób będzie można odróżnić stare tokeny PoW od tych nowych tokenów PoS?
Każdy pełny węzeł wie, które monety są "prawdziwe" w ramach uruchamianego kodu. Każdy, kto nie ma pełnego węzła, polega na tym, co inne pełne węzły mówią, na przykład sugerując się tym, co różne giełdy i kopalnie podają.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 20 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS)... ?

Postautor: Nemek » czwartek, 25 sierpnia 2022, 10:33

Czyli generalnie wiemy, że nic nie wiemy. Poniższy materiał ciut przybliża co się może stać.



Mnie jednak nurtuje pytanie czy to co mam na Ladgerze nadal będzie coś warte i czy będę miał do tego dostęp? Przy każdej aktualizacji/forku krypto zawsze był lekki bałagan, ale teraz mam wrażenie, że jest jeden wielki burdel. Bo, że niby klamka zapadła (tak samo jak 2 lata temu) to wszyscy wiedzą, co się stanie i co zostanie zmienione przy aktualizacji ETH2.0 wiemy (teoretycznie), ale jakie będą konsekwencje dla użytkowników, to już chyba nikt tego do końca nie wie. Giełdy tworzą tokeny i jakieś inne cuda i tylko zwiększają chaos IMHO.

Dla mnie logicznie rzecz biorąc, dla użytkownika posiadającego już wykopane ETH nie powinno się zmienić nic, no może poza ceną, która może skoczyć w jedną lub drugą stronę. No ale chyba trzeba zacisnąć zęby i poczekać po prostu co się stanie...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Czy po przejściu Ethereum z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS)... ?

Postautor: garlonicon » czwartek, 25 sierpnia 2022, 18:53

Mnie jednak nurtuje pytanie czy to co mam na Ladgerze nadal będzie coś warte i czy będę miał do tego dostęp?
Czy to będzie coś warte? Nikt nie wie. Czy będzie dostęp? Tak, najlepiej już teraz sprawdzić, czy backup działa (bo masz kopię seeda, prawda? Jeśli nie, to ją zrób.).
Przy każdej aktualizacji/forku krypto zawsze był lekki bałagan, ale teraz mam wrażenie, że jest jeden wielki burdel.
Nie dziwię się. Kiedyś ludzie odpisywali na forach, że "spokojnie, ETH teraz działa na Proof of Work i jest nieekologiczne, ale spokojnie, przejdzie na staking i wszystko się ułoży". Mówiłem wtedy, że to moim zdaniem początek końca ETH. Teraz będzie okazja się przekonać, ile jest wart staking jako pomysł i czy ETH jest w stanie prawidłowo to przeprowadzić, biorąc pod uwagę kwoty, jakie tamtędy płyną.
Bo, że niby klamka zapadła (tak samo jak 2 lata temu) to wszyscy wiedzą, co się stanie i co zostanie zmienione przy aktualizacji ETH2.0 wiemy (teoretycznie), ale jakie będą konsekwencje dla użytkowników, to już chyba nikt tego do końca nie wie.
To prawda, otwartość na hard-forki powoduje, że nic nie jest pewne. Natomiast precedens z podziałem na ETH i ETC sprawia, że nieodwracalność transakcji to nie jest nic pewnego. Zakładam, że programiści będą hard-forkami łatać to do skutku, tak długo, aż całość zadziała. Będą palić i drukować monety tak, aby na tym zyskać, nie spodziewam się, że ludzie rozsądnie, spokojnie i metodycznie podejdą do tematu, nie przy tym zamieszaniu, które widać teraz.
Giełdy tworzą tokeny i jakieś inne cuda i tylko zwiększają chaos IMHO.
Po prostu odpowiadają na potrzeby użytkowników. Ludzie chcą spekulacji i altcoinów, chleba i igrzysk, więc dostają jedno i drugie w nadmiarze, nikt nie patrzy na to, że ktoś się może pochorować z przejedzenia, albo że gladiatorzy będą ginąć na arenie.
Dla mnie logicznie rzecz biorąc, dla użytkownika posiadającego już wykopane ETH nie powinno się zmienić nic, no może poza ceną, która może skoczyć w jedną lub drugą stronę.
Prawidłowo aktywowane zmiany powinny być poprzedzone okresem sygnalizowania wsparcia danych zmian, a w przypadku takiej zmiany należałoby sygnalizować to zarówno mocą obliczeniową, jak i stakeowanymi kwotami, jedno i drugie powinno być widoczne w czasie rzeczywistym. Jeśli tego nie będzie, to znaczy, że ludzie podchodzą do tematu niepoważnie, na zasadzie "jakoś to będzie", ewentualnie "to nic, że nie działa, zaraz zrobimy hard-forka i będzie dobrze".
No ale chyba trzeba zacisnąć zęby i poczekać po prostu co się stanie...
Niczego lepszego nie da się zrobić, za dużo chaosu, za dużo polityki, za dużo spekulacji, aby kierować się rozsądkiem. To problem czysto ludzki, a nie techniczny.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 20 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS)... ?

Postautor: Nemek » piątek, 26 sierpnia 2022, 08:22

@garlonicon WOW dzięki za tak fajne rozwiniecie/podsumowanie moich przemyśleń :)

Zostawiłem sobie ciut ETH - jak stracę, nie zaboli, jak zyskam, będzie premia :D A później to już górnicza emerytura, bo ja traderem zdecydowanie nie jestem :) wole fizyczną pracę xD Aczkolwiek dla tych co myślą, że odpalamy koparkę i ona sobie kopie to no..

P.S. Oczywiście, że backup wszystkiego co można zrobić z portfela jest zrobiony :)

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS)... ?

Postautor: Anunaki » piątek, 26 sierpnia 2022, 10:46

Do mnie nie dociera jakoś czym jest ten Merge. Póki co rozumiem to jako hard fork czyli pełna kopia tyle, ze na POS, tzn. że wszystko co jest ETH+wszelkie tokeny zostaną powielone po stronie nowej sieci opartej na POS. Czyli otrzymamy kopie wszystkiego po drugiej stronie. Tak jak BTC był skopiowany do BCH, powstały dwie odrębne monety i sieci.

Zastanawia mnie także co w takiej sytuacji z ETH które zostało zastejkowane w LIDO staking...tam ETH zostały oddane, w zamian mamy na MM stETH którego ilość wzrasta o te 3,9% APY. No i co z tym stETH...jak się przygotować do tego "merge"? Coś robić? te stETH zostanie skopiowane do stETHw i bedzie działać na nowej sieci podobnie jak na POW? Czy może wrócić stETH do ETH i trzymać na Ledgerze pod kopie? No nie mam zielonego pojecia jak się do tego wszystkiego przygotowac od strony walut celem ew. pozyskania ich kopii które może osiągną jakieś wartości...

Czy też może "merge" to nie kopia a zmiana parametru na POS i w sumie to nic nie trzeba robic gdyż to co aktualnie jest po prostu od tego powiedzmy 15 września przejdzie na POS i nadal będzie tym samym tyle, że na POS.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 20 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS)... ?

Postautor: Nemek » niedziela, 28 sierpnia 2022, 22:26

Anunaki pisze: piątek, 26 sierpnia 2022, 10:46Czy też może "merge" to nie kopia a zmiana parametru na POS i w sumie to nic nie trzeba robic gdyż to co aktualnie jest po prostu od tego powiedzmy 15 września przejdzie na POS i nadal będzie tym samym tyle, że na POS.

Tego tak naprawdę nikt nie wie. Pisałem wyżej i mam podobne przemyślenia. Burdel jeden wielki. Jeżeli chodzi o ETH zostawiłem sobie kilka sztuk. Co ma być to będzie i tyle :)

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS)... ?

Postautor: malpitrzon » sobota, 3 września 2022, 12:29

Cześć, termin się zbliża więc zaczynam panikować i mam dwa pytania.

Połowę ETH mam na Binance. Drugą połowę mam w postaci wETH na Polygonie w Metamask.

1) Czy wETH będzie bezpieczne i może sobie tam zostać? Czy można będzie w ten sposób coś stracić? Nawet jeśli większość wETH przeleję do ETH na Binance to kopanie nadal trwa więc końcówka zarobków i tak trafi na sieć Polygon jako wETH.

2) Czy pomijając kwestie bezpieczeństwa związanego z włamaniem na giełdę istnieją inne minusy związane z trzymaniem ETH na Binance w czasie przejścia na POS?

Znalazłem taką informację:
Binance: Notice Regarding the Upcoming Ethereum Merge (2022-08-25)
Szóstego zawieszą wpłaty/wypłaty dla "Bellatrix consensus layer upgrade" - niewiele mi to mówi ale jeśli mam przelewać te środki to chciałbym to zrobić w ten weekend.

Jeśli najlepszym rozwiązaniem pod kątem POS jest przelanie wszystkiego na portfel gdzie będę w posiadaniu klucza prywatnego to jaki wedle Was darmowy portfel jest bezpieczny?

Jeszcze taki cytat z Comparic:
W przypadku powstania nowego hard forka, gdy blockchain podzieli się na dwa konkurencyjne łańcuchy, a przy tym utworzony zostanie nowy token, symbol ETH pozostanie przy sieci opartej na PoS.

Klienci giełdy, na której czele stoi Changpeng Zhao dostaną airdrop ETHW w stosunku 1:1 do salda ETH na swoich kontach przed aktualizacją warstwy wykonawczej Paris. Użytkownicy ci będą mogli wypłacić wirtualną walutę powstałą w wyniku hard forka na zewnętrzne adresy kryptograficzne.
Czy może się zdarzyć tak, że klienci giełdy dostaną airdrop a osoby trzymające środki na portfelach, do których mają klucze prywatne takiego airdropu nie dostaną? Albo czy może się zdarzyć tak, że airdrop będzie tylko dla ETH ale nie dla wETH?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z PoW na PoS coś stracę ?

Postautor: koparki » sobota, 3 września 2022, 14:15

Ja się założyłem z rynkiem że to będzie pozytywna zmiana a ETH 2.0 będzie w skalach długoterminowych rósł na wartości i popularności względem BTC. Kopanie ASIC i rozkład mocy zawężony do kilku pooli to i tak jest już karykatura pierwotnego modelu decentralizacji oddolnej-społecznej.

Masz klucz prywatny ETH 1.0 to masz monety ETH2.0
---

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z PoW na PoS coś stracę ?

Postautor: malpitrzon » wtorek, 6 września 2022, 14:23

koparki pisze: sobota, 3 września 2022, 14:15Masz klucz prywatny ETH 1.0 to masz monety ETH2.0
- wyeksportowałem i wydrukowałem klucz prywatny z Metamask
- przeniosłem w Metamasku WETH (Polygon) do ETH (Ethereum)
- przeniosłem ETH z Binance do ETH w Metamasku
Coś jeszcze zrobić? Wydaje mi się, że nie.

Czy da się swapować coiny pomiędzy sieciami? Żeby przenieść WETH to ETH zrobiłem swap WETH->MATIC, przelałem MATIC na Binance, tam przekonwertowałem MATIC do ETH i dopiero wtedy przelałem to ETH na swój portfel.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z PoW na PoS coś stracę ?

Postautor: wojt44 » środa, 14 września 2022, 01:20

Witam, czy trzymając ETH na ledgerze coś mi "grozi" ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Czy po przejściu Ethereum z PoW na PoS coś stracę ?

Postautor: garlonicon » środa, 14 września 2022, 06:25

Jeśli masz kopię zapasową seeda, to nie.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z PoW na PoS coś stracę ?

Postautor: Anunaki » środa, 14 września 2022, 09:46

Mnie to wciąż zastanawia kwestia zastejkowanych eterów w LIDO (stETH), oni twierdza, ze nic nie trzeba robic, ze zapewne zmieni sie tylko parametr z POW na POS i nie bedzie kopii monet... Czy może powinienem wymienić stETH do ETH i trzymać na MetaMasku dzieki czemu bede miał dwa rodzaje ETH na POW i POS...zeby do tego doszło to ponoć górnicy musieliby ich przegłosować co jest mało prwadopodobne tak? Czy bzdura?

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z PoW na PoS coś stracę ?

Postautor: wojt44 » środa, 14 września 2022, 12:52

garlonicon pisze: środa, 14 września 2022, 06:25 Jeśli masz kopię zapasową seeda, to nie.
Kopię zapasową seeda czyli 24 frazy które są zapisywane przy uruchomieniu ledgera ? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z PoW na PoS coś stracę ?

Postautor: Anunaki » środa, 14 września 2022, 13:22

wojt44 pisze: środa, 14 września 2022, 12:52Kopię zapasową seeda czyli 24 frazy które są zapisywane przy uruchomieniu ledgera ? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Tak, z niej ew. w razie co odzyskasz portfel jak coś się zj_bie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z PoW na PoS coś stracę ?

Postautor: domator » środa, 14 września 2022, 13:24

malpitrzon pisze: sobota, 3 września 2022, 12:292) Czy pomijając kwestie bezpieczeństwa związanego z włamaniem na giełdę istnieją inne minusy związane z trzymaniem ETH na Binance w czasie przejścia na POS?
Binance nie obiecuje ze da coiny ETHW po ewentualnym forku. Moze da moze nie.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z PoW na PoS coś stracę ?

Postautor: Anunaki » środa, 14 września 2022, 15:13

domator pisze: środa, 14 września 2022, 13:24Binance nie obiecuje ze da coiny ETHW po ewentualnym forku. Moze da moze nie.
Obiecuje, że tak jeżeli wydarzy się scenariusz B z podziałem to dostaniesz ETHW too ;)

Binance aktualizacja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy po przejściu Ethereum z PoW na PoS coś stracę ?

Postautor: domator » środa, 14 września 2022, 18:44

@Anunaki OK. Faktycznie. Jest update. Ja robilem research tydzien temu i zdecydowalem sie na poloniex i bitfinex - tam zrobilem splita przed mergem i czekam.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości