Exodus- skradzione eth a tracking

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Exodus- skradzione eth a tracking

Postautor: QQrydza95 » sobota, 13 sierpnia 2022, 16:55

Hej!
Niestety padło i na mnie (póki co nie wiem jak do tego mogło dojść) Ostatnio zalogowałem się na swój portfel exodus i moim oczom ukazało się 0. Jak się okazało ktoś skradł mi 1,407 eth i przesłał na inny portfel ( 0xbe2d70d3eacb4210d747cf65e9a4a305e2f3df17 ) id. transakcji 0x4b3d92b839a50d55249edbc0ad4065c6166e929340b923a98c89e69fbc3c48e1 .
Sprawa zgłoszona do exodusa, a także na policje ( support z exodusa kazał tak zrobić). Generalnie wiem, że środki już raczej przepadły i te zgłoszenia nie mają sensu jednak chciałem zapytać o tracking na etherscanie. Czy ma jakikolwiek sens przeglądanie gdzie środki zostały przesyłane i druga sprawa czy po adresie portfela jestem w stanie dowiedzieć się co to za portfel? ( czy to exodus, czy metamask czy w ogole adres z binance'a itd? ).

Ostatnia sprawa to jak doszło do kradzieży aby zabezpieczyć się na przyszłość. 12 słów do logowania i klucz prywatny miałem zapisane na kartce, teraz jak przeglądałem pliki na komputerze to jak zakładałem konto zrobiłem screenshota klucza prywatnego i ten screenshot leżał sobie w folderze ze śmiesznymi obrazkami na pulpicie. Czy da się zweryfikować komputer pod kątem włamania/ przechwycenia plików lokalnych, bo wydaje mi się, że jest to najbardziej prawdopodobna opcja, ewentualnie w jaki inny sposób mogłem stracić swoje środki?

Nikomu nie podawałem danych, nie wykonywałem żadnych transakcji na portfelu prócz wypłat z flexpoola, nie łączyłem portfela z żadnym portalem ani giełdą.

Temat raczej ku przestrodze dla innych naiwnych, którym przyszłoby do głowy zapisywać klucz prywatny screenshotem na dysku, ale też aby się zorientować czy szukanie ma sens ( i czy w ogole da się cokolwiek odnaleźć po etherscanie tj. jaki serwis obsługuje dany adres portfela)

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Exodus- skradzione eth a tracking

Postautor: ozyrys486 » niedziela, 14 sierpnia 2022, 10:06

Jesli miales zrobione zdjecie seeda i trzymales na komputerze to byl podatwowy blad.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość