Ledger Nano X, Arbitrum

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2 marca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano X, Arbitrum

Postautor: binance_user_777 » środa, 2 marca 2022, 20:23

Witam

Wczoraj kupiłem trochę ethera na binance.com i chciałem go przelać na Leger Nano X , niestety jako totalny nowicjusz użyłem do tego sieci Arbitrum zamiast ERC20. Na Ledger Live ta waluta jest oczywiście niedostępna. Chciałem zapytać czy jest możliwość cofnięcia transakcji, ewentualnie przekonwertowania tokenów na sieć ERC20, tak żeby Leder Live widział te tokeny ? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Udało się rozwiązać problem.

Dla potomnych:
W moim przypadku pomogło sprzężenie ledgera z metamaskiem i ponowne wgranie tokenów na giełde binance (opcja "Wpłać krypto").
Bardzo pomocny był też wątek viewtopic.php?f=107&t=35756 za co autorowi dziękuję, że zostawił solucję.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano X, Arbitrum

Postautor: kkamil7 » wtorek, 15 marca 2022, 12:24

Cześć. Mam ten sam problem. Z tym, że ja popełniłem jeszcze głupszy błąd. Najpierw wysłałem z binance ETH na Exodusa przez sieć Arbitrum, czekałem i nie doczekałem się Eth na moim portfelu. Napisałem do supportu Exodusa, gdzie fajnie wytłumaczyli mi, że mam założyć Metamask, tam przenieść klucze i utworzyć konto Arbitrum. Następnie chciałem wysłać to ETH z Metamask na mój Ledger. Myślałem, że teraz normalnie poleci. Wykonałem "mistrzowskie" zagranie podczas wysyłki ETH na Ledgera i nie sprawdziłem czy Ledger obsługuje to nieszczęsne Arbitrum (tutaj przeczytałem, że nie) i sam nie wiem już teraz jak to ogarnąć. Nie wiem po co w ogóle takie sieci jak Arbitrum skoro ani Exodus ani Ledger tego nie obsługuje. Jak ktoś ma chęci i ma jakieś informacji o rozwiązaniu tego problemu to proszę o pomoc :)

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 22 sierpnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano X, Arbitrum

Postautor: Bidzi » wtorek, 15 marca 2022, 14:16

@ kkamil7
Witam, nie znam się ale się wypowiem :shock:
Wejdź na https://bridge.arbitrum.io/
Otwórz Metamask za pomocą Ledger i tam dokonaj wymiany z L2 na L1

albo

Otwórz Metamask za pomocą Ledger wybierz sieć ARBITRUM i wyślij je z powrotem na Binance po tej samej sieci.
Z Binance wypłać je na Ledger/Metamask po sieci Ethereum.

Powinno pomóc jeżeli dobrze zrozumiałem twój post.
Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano X, Arbitrum

Postautor: kkamil7 » wtorek, 15 marca 2022, 14:40

Skorzystałem z opcji numer dwa i posłałem ETH z powrotem na Binance przez Arbitrum. Wszystko gra. Dzięki za pomoc!!! :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 marca 2022, 18:57 przez kkamil7, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano X, Arbitrum

Postautor: kkamil7 » wtorek, 15 marca 2022, 14:50

Temat do zamknięcia. Sprawa rozwiązana.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości