Polygon (matic) na nicehash - problem

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polygon (matic) na nicehash - problem

Postautor: krystian » środa, 15 września 2021, 18:49

Z racji wysokich opłat głównej sieci ethereum w ostatnim czasie zacząłem korzystać z sieci polygon.
Faktycznie jest szybko i taniej, nie było problemów z wymianą, bo kilka giełd zaadoptowało matica.

Potrzebowałem zasilić konto na nicehash, widzę mają Matic'a. Przejrzałem całego nicehash'a nigdzie nie było wspomniane, że Matic działa u nich na ERC-20, a w kilku miejscach pisało Polygon(matic), więc przesłałem 800usd w matic po polygonie i oczywiście nie doszedł.

Z helpdesku dostałem info, że u nich wszystkie tokeny są na erc-20 i powinienem o tym wiedzieć, ale na przyszłość lepiej oznaczą podstronę "Deposit" (bo obecnie nie ma tam wzmianki o ERC20). I że kasy już nie odzyskam, bo nie mają polygona zaadoptowanego.
Miał ktoś podobną sytuację, bo nie wiem czy mam się z nimi dalej wykłócać?

Nie straciłem majątku, ale trochę się zirytowałem, bo domyślna sieć dla matic'a to polygon, i powinno być to wyraźnie zaznaczone.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polygon (matic) na nicehash - problem

Postautor: adiqq » środa, 15 września 2021, 19:07

Dziwie się, że w sytuacji jak nie miałeś pewności, E nie wysłałeś mniejszej kwoty na próbę...
Nie wiem co ci doradzić...na pierwszy rzut oka wydaje się, że to nie powinien być problem, ale z drugiej strony mogą mieć tak system zbudowany, że nie jest to takie proste, jak zmiana blockchaina pod MM I odesłanie...
Ale skoro napisali ci ze nie odzyskasz środków, to pewnie nie planują żadnych zmian...

Wydaje mi się, że nie masz racji co do MATIC, bo z tego co pamiętam, to powstał jako Erc20 w czasach, jak jeszcze nie było L2
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polygon (matic) na nicehash - problem

Postautor: krystian » środa, 15 września 2021, 19:27

W kilku miescach piszą Polygon (matic), to założyłem, że jest to matic po polygonie. Już prawie 10 lat rozwoju krypto, pomyślałem, nie będę się bawił w próbne przelewy i to był błąd.

Coraz więcej sieci, coraz więcej opcji, trzeba wszystko 10 razy sprawdzać, żeby się nie walnąć.

Możliwe, że pierwotnie był na erc-20, ale obecnie dexy, binance itp. zaadoptowały polygon'a. A tam gdzie jest erc-20, np Coinbase, wyraźnie pisze w kilku miejscach, że akceptują tylko tranzakcje po głównej sieci eth.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polygon (matic) na nicehash - problem

Postautor: adiqq » środa, 15 września 2021, 19:39

NIestety - jest tego coraz więcej, coraz łatwiej się pomylić, niż choćby 2 lata temu...
krystian pisze: środa, 15 września 2021, 19:27Możliwe, że pierwotnie był na erc-20, ale obecnie dexy, binance itp. zaadoptowały polygon'a.
Tak, ale na dex jest i na erc20 i na polygon :) Zależy na jakiego dexa wejdziesz i na jakim blokchainie...
Faktem jest, że na giełdach przy próbach wplaty/wypłaty - tam gdzie używam - jest wyraźnie do wyboru na którym blockchainie dany coin ma być wypłacony. Jak tutaj tego nie ma, to niestety, duży minus na ich konto.
Spróbuj support pomolestować delikatnie, może ktoś się zlituje...nic innego nie pozostaje..
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polygon (matic) na nicehash - problem

Postautor: krystian » środa, 15 września 2021, 19:54

Dzięki, spróbuje.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości