upał upałem ale kopać trzeba ...

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

upał upałem ale kopać trzeba ...

Postautor: rokopl » sobota, 19 czerwca 2021, 14:32

Hej, z racji że jestem nowy to może mam banalne pytania, ale jednak w wyszukiwarce ich nie znalazłem
Jeden z użytkowników forum mi dużo podpowiedział co do ustawień na windowsie i programów za co dziękuję.


Teraz w tych upałach rodzi się kolejne pytanie, mam 2 dziwne karty 3080 Turbo dla porównania ustawienie z 1 3080 od ausua....

screen: https://ibb.co/Pz7VWq0

z hwinfo wiem ze temperatra max inj. to 94

proszę o podpowiedzenie nie chce zajechac kart.

Teraz mam w programie do kopania 54 i inj max 88.

Proszę o każdą sugestię
Ostatnio zmieniony sobota, 19 czerwca 2021, 20:05 przez rokopl, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

upał upałem ale kopać trzeba ...

Postautor: koparki » sobota, 19 czerwca 2021, 16:02

rokopl pisze: sobota, 19 czerwca 2021, 14:32z hwinfo wiem ze temperatra max inj. to 94

proszę o podpowiedzenie chce zajechac kart.
wymień pastę na rdzeniu na najlepszą możliwą do overclockingu, jeśli jest potrzeba to w drugiej kolejności ważności wymień pady termalne na pamięciach na najlepsze możliwe (koloru grafitowego, markowe o najlepszym współczynniku przenikania ciepła), druga sprawa to undervoltage, po którym czasem można zbić temperaturę o kilka stopni, nie wiem czy twoja karta jest podatna na UV, sprawdź parametr ASIC w programie do sprawdzania kart graf. Wietrz ponadprzeciętnie pomieszczenie w którym stoi maszyna.
Przy takich temperaturach na rdzeniu wszystko szlag trafi , w pierwszej kolejności wiatraki które przy takich temp działają na 100% prędkości 7/24, będziesz biegał do wieszających się kart .
---

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

upał upałem ale kopać trzeba ...

Postautor: rokopl » sobota, 19 czerwca 2021, 17:34

Dzięki za odp
odnośnie pasty i termopadów szukałem odp na stronie nvidi ale nie znalazłem czy maja salon w PL i czy mi to zrobiąm, karty są na gwarancji nie mają one plomby ale nie wiem czy to taka prosta sprawa ;).

Tak karty jada na UV 65% i są "chłodniejsze" jak miałem 90%80% to karty były mega garące zmniejszenie do 70%- daje efekt około 55 stopni w progami do kopania od 2miners.

Pomieszczenie wietrze: wiatraki i przewiew `
koparki pisze: sobota, 19 czerwca 2021, 16:02będziesz biegał do wieszających się kart .
Tego nie rozumiem,

HWinfo pisze o temp inj. okolo 110 stopni no ja mam około 88/93
Ale upały przed nami...

Dodano po 56 minutach 44 sekundach:
Czy można ustawić sobie w MSI afterburn Core Clock - 100 i Memory Clock - 120 ?
Bo ewidentnie zmniejsza temperaturę i do tego UV 55% daje 240 MH/s przy 555W i Zmniejsza temperaturę Junction do 90 na karcie o którą się boje, wartości pozostałych to około 75 stopni

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

upał upałem ale kopać trzeba ...

Postautor: fetek » piątek, 25 czerwca 2021, 23:10

koparki pisze: sobota, 19 czerwca 2021, 16:02sprawdź parametr ASIC w programie do sprawdzania kart graf.
to jeszcze mu napisz jak ma to sprawdzić na kartach, które od kilku generacji takich pierdoł nie mają.
koparki pisze: sobota, 19 czerwca 2021, 16:02 jeśli jest potrzeba to w drugiej kolejności ważności wymień pady termalne na pamięciach na najlepsze możliwe (koloru grafitowego, markowe o najlepszym współczynniku przenikania ciepła),
jakiej drugiej kolejności ? jak otworzy to już musi wymienić, kolor nie ma znaczenia.
koparki pisze: sobota, 19 czerwca 2021, 16:02Przy takich temperaturach na rdzeniu wszystko szlag trafi
60 st to żaden kosmos, większym problem będzie temperatura pamięci.
rokopl pisze: sobota, 19 czerwca 2021, 18:31Czy można ustawić sobie w MSI afterburn Core Clock - 100 i Memory Clock - 120 ?
Bo ewidentnie zmniejsza temperaturę
:mrgreen:

zainteresuj się absolute clock i nie trać czasu na pierdoły

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

upał upałem ale kopać trzeba ...

Postautor: tonyxxl » piątek, 25 czerwca 2021, 23:27

rokopl pisze: sobota, 19 czerwca 2021, 18:31HWinfo pisze o temp inj. okolo 110 stopni no ja mam około 88/93
Ale upały przed nami...
Nic nie ruszaj, ten typ tak ma. I tak trafił ci się dobry egzemplarz. Wymuś wentylatory na min 80%. A w najwieksze upały na 100%.
Jeśli karta nie zrzuca zegarów na pamięciach i trzyma hashrate to nic jej(awaria) i tobie(mniejszy urobek) się nie stanie złego.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 marca 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: lubelskie

upał upałem ale kopać trzeba ...

Postautor: dragon883 » wtorek, 29 czerwca 2021, 00:32

rokopl pisze: sobota, 19 czerwca 2021, 14:32 Hej, z racji że jestem nowy to może mam banalne pytania, ale jednak w wyszukiwarce ich nie znalazłem
Jeden z użytkowników forum mi dużo podpowiedział co do ustawień na windowsie i programów za co dziękuję.
Teraz w tych upałach rodzi się kolejne pytanie, mam 2 dziwne karty 3080 Turbo dla porównania ustawienie z 1 3080 od ausua....
screen: https://ibb.co/Pz7VWq0
z hwinfo wiem ze temperatra max inj. to 94
proszę o podpowiedzenie nie chce zajechac kart.
Teraz mam w programie do kopania 54 i inj max 88.
Proszę o każdą sugestię
W każdej karcie 3080 jaką mam wymieniłem pastę i thermopady na THERMAL GRIZZLY Minus Pad.

Efekt - zdecydowanie lepsze odprowadzenie ciepła, ale i tak po kilku dniach - choć lepiej napisać - po kilku nocach - kiedy przegrzane karty restartują koparki, dochodzisz do wniosku, że trzeba zjechać z parametrami, ale mieć spokój.
Gdy na początku nie zdawałem sobie sprawy z pewnych zależności, cieszyłem się, gdy mogłem z 3080 wyciągnąć 101MH. Niestety, moja radość była gaszona przez ciągłe kłopoty z grzejącymi się kartami.

Dzisiaj na większości kart mam stabilne 94 MH (przy temperaturze od 53* do 60*) a tylko na na dwóch mam wartość wahające się od 88 MH do 94 MH - a to zależy od temperatury w pomieszczeniu.
Gdy włączam klimatyzację - wszystkie karty zyskują sprawność...

Wentylatory w kartach z wymuszonym parametrem minimum 70%.

Z doświadczenia napiszę, że jeśli chcesz wymienić thermopady to nie warto eksploatować kart na maksa.
Jeśli chcesz wyciągnąć z nich wszystko co mogą Tobie dać - nie wymieniaj thermopadów, bo stracisz gwarancję. Mi jeden RTX 3080 padł od przegrzania... Resztę sobie "dośpiewaj".

Dodatkowo możesz wspomóc chłodzenie kart wentylatorami zewnętrznymi - takimi dużymi biurowymi. Kiedy urządzenia stoją w "przeciągu" ich sprawność również wzrasta przy obniżeniu temperatury procesora...

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

upał upałem ale kopać trzeba ...

Postautor: rokopl » piątek, 30 lipca 2021, 01:59

ok, po wielu upalnych dniach na śląsku, i wyliczeniach co do prądu, zdecydowanie opłaca się kupić mały domy przenośny klimatyzator który ma około 80W ( tyle co lepszy wiatrak )i niech sobie dmucha ja swój zakupiłem w sieci. gdyby ktoś chciał link proszę piać.
Temat uważam za zamknięty wszystkim dziękuje za pomoc ;) !

Wygadany
Posty: 670
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

upał upałem ale kopać trzeba ...

Postautor: kuba9449 » piątek, 30 lipca 2021, 10:54

Podrzuć link do klimatyzatora 80w, bo coś mało się wydaje, chyba że chodzi Ci o klimator?

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

upał upałem ale kopać trzeba ...

Postautor: rokopl » piątek, 30 lipca 2021, 11:18

tak masz racje klimator z automatu mi poprawiło ...

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości