Ethminer vs Phoenixminer

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethminer vs Phoenixminer

Postautor: krecik72 » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 13:23

Witam,

Na poczatku uzywalem ETHos ale przerzucilem sie na HiveOs ze wzgledu na mozliwosci i latwosc obslugi. Musze przyznac ze HiveOS is rowniez bardziej stabilny.

Niemniej mam tu zagadke.

Uzywam caly czas Phoenixminer (1% dev fee) jednak dwa dni temu postanowilem przerzucic sie na Ethminer skuszony opcja 0% devfee.

I nagle sie okazalo ze na Ethminer mam mniej MH/s o jakies 2% i zwiekszone zuzycie pradu o jakies 6% !!!

Postanowilem wrocic do Phoenixminer i wszystko wrocilo do "normy", obliczylem ze bardziej oplaca sie oddawac 1% devfee niz miec mniejsza moc i wiecej zuzywac pradu (cos za cos)

Uzywam HiveOS, karty RX5708GB pamiec taktowana 2050 MHz, BIOS modowany przez Polaris Pro zoptymalizowany na Linux, ETH i OneClick. Nie uzywam overlocking przez HiveOS, lepsze wyniki osiagam programujac BIOS przez Polaris a kazda karta daje ogolo 30.5 MH/s i zuzywa 112W
Na Ethminer moc na kazdej karcie nagle spadla na 29.5 MH/s i moc wzrosla na 120W

Czy ktos zaobserwowal podobna sytuacje?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethminer vs Phoenixminer

Postautor: sagjhebbal » wtorek, 6 kwietnia 2021, 00:32

Dokładnie takiej samej to nie ale jestem w stanie w to uwierzyć ...popróbuj sobie różnych minerów ...
polecam teamredminer ...może akurat będzie spoko

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethminer vs Phoenixminer

Postautor: krecik72 » wtorek, 6 kwietnia 2021, 15:56

ok, zobaczymy co z tego wyniknie, zmienilem na TeamRedMiner i pierwsze co zauwazylem to spadek hashrate na kartach z pamiecia Micron.
karty z pamieciami Samsung albo Hynix bez zmian.
Pobor mocy taki sam jak przy Phoenixminer (przy Ethminer wzroslo dosc mocno)
Zobaczymy jak bedzie, przyznam sie ze na Phoenix mam lepszy hashrate ale od czasu do czasu jakas karta sie wylozy i HiveOS sie restartuje co w sumie jest spoko bo przerwa w hashowaniu trwa max 2 minuty.
Jesli na TeamRedMiner praca bedzie stabilna bez rebootow to zostawiamy a jak nie to wracamy do Phoenixminer.
Musze obserwowac minimum 48 godzin zeby miec jakis obraz sytuacji.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethminer vs Phoenixminer

Postautor: sagjhebbal » wtorek, 6 kwietnia 2021, 19:25

Powiem ci że gdybym nie miał wpiętej 4gb w pcix16 i nie musiał używać lolminera to bym jechał albo teamredminer albo phoenix .....
właśnie a zobacz na lolminer ile będziesz miał....

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethminer vs Phoenixminer

Postautor: zenono » środa, 7 kwietnia 2021, 20:42

Ethminer ma raczej mniejszą wydajność niż pheonix. Jednak zawieszać się nic nie powinno. Phoenix ma sporo opcji konfiguracyjnych, można ich użyć do poprawy sytuacji, jest o tym cały wątek na bitcointalk.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethminer vs Phoenixminer

Postautor: fetek » piątek, 9 kwietnia 2021, 22:39

do tych starych rupieci Phoenix jest ciągle najlepszy.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethminer vs Phoenixminer

Postautor: krecik72 » sobota, 10 kwietnia 2021, 21:32

fetek pisze: piątek, 9 kwietnia 2021, 22:39do tych starych rupieci Phoenix jest ciągle najlepszy.


Dla Ciebie moze stare rupiecie a dla 25% gornikow maszynki do robienia kasy. Z checia przyjme od Ciebie stare rupiecie, rozumiem ze masz cala flote RTX3090.
Ja mam 3 rigi po 12 kart RX580 8GB i kazdy z nich wyciaga okolo 408MH/s, udalo mi sie wytuningowac tak ze kazda karta ciagnie okolo 88W mocy, wentylatory 35% i pracuja sobie. Zdarza sie ze nie zagladam do nich przez nawet kilka dni, pracuje na TeamRedMiner ktory jest bardzo stabilny. Na Phoenixie karty braly nawet 110W i mialy mniejsza wydajnosc oraz czasem ktora karta sie wykladala.

Rozwazalem wymiane kart na 3080, byc moze to zrobie ale na razie jestem bardzo zadowolony z tego co mam. 3090 odpada - za wysoka cena w stosunku do mozliwej uzyskanej mocy.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethminer vs Phoenixminer

Postautor: fetek » niedziela, 11 kwietnia 2021, 00:40

krecik72 pisze: sobota, 10 kwietnia 2021, 21:32Dla Ciebie moze stare rupiecie a dla 25% gornikow maszynki do robienia kasy. Z checia przyjme od Ciebie stare rupiecie, rozumiem ze masz cala flote RTX3090.
Ja mam 3 rigi po 12 kart RX580 8GB i kazdy z nich wyciaga okolo 408MH/s, udalo mi sie wytuningowac tak ze kazda karta ciagnie okolo 88W mocy, wentylatory 35% i pracuja sobie. Zdarza sie ze nie zagladam do nich przez nawet kilka dni, pracuje na TeamRedMiner ktory jest bardzo stabilny. Na Phoenixie karty braly nawet 110W i mialy mniejsza wydajnosc oraz czasem ktora karta sie wykladala.
:mrgreen:

tia, a zwierz zawija sreberka. Komu Ty ten kit chcesz wcisnąć ?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości