Dzienny profit ethermine.org

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: makaveli » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 10:24

Witam
Mam jeden problem. Trzy dni temu zainstalowałem na swoim komputerze system operacyjny Hive OS z Phenixem (wczesniej uzywalem Win 10 i Claymore) hashrate wynosi około 113 MH /s jak wczesniej, ale moje szacunkowe zarobki dziennie są niższe niż powinienem się spodziewać.
Wiem o rosnącej trudności wydobycia w ostatnim, ale wciąż na wszystkich stronach, które obliczają dzienne zarobki (uwzglediaja one przeciez rzeczywisty poziom trudności), obecnie otrzymuję około 0,005-0,0047 dziennie, ale otrzymuję 0,0044 na basenie
W przeszłości, gdy pracowalem na Windowsie, to co pokazywlao w basenie i to co bylo wyliczone w np. whattomine sie pokrywalo

Komputer działa bez zakłóceń .... w sposob ciagly no i sredni hasrate sie pokrywa
System operacyjny Hive jest bezpłatny dla jednego pc, a mam tylko jeden ....ze eht niby pobieraja 3 dolce ale to i tak by sie niezgadzalo

Jakies sugestie....

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 12:15

Przy tak małych kwotach fee transakcyjne sieci ci zjada więcej niż by się wydawało.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: sagjhebbal » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 13:02

makaveli pisze: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 10:24 Witam
Mam jeden problem. Trzy dni temu zainstalowałem na swoim komputerze system operacyjny Hive OS z Phenixem (wczesniej uzywalem Win 10 i Claymore) hashrate wynosi około 113 MH /s jak wczesniej, ale moje szacunkowe zarobki dziennie są niższe niż powinienem się spodziewać.
Wiem o rosnącej trudności wydobycia w ostatnim, ale wciąż na wszystkich stronach, które obliczają dzienne zarobki (uwzglediaja one przeciez rzeczywisty poziom trudności), obecnie otrzymuję około 0,005-0,0047 dziennie, ale otrzymuję 0,0044 na basenie
W przeszłości, gdy pracowalem na Windowsie, to co pokazywlao w basenie i to co bylo wyliczone w np. whattomine sie pokrywalo

Komputer działa bez zakłóceń .... w sposob ciagly no i sredni hasrate sie pokrywa
System operacyjny Hive jest bezpłatny dla jednego pc, a mam tylko jeden ....ze eht niby pobieraja 3 dolce ale to i tak by sie niezgadzalo

Jakies sugestie....
To na binance pool ja mam 0,483 przy 118 mh/s ...dziś próbuje hiveon zobaczymy ile pokazuje że około 0,005

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: sagjhebbal » wtorek, 6 kwietnia 2021, 13:26

No i na hiveon wyszło przez równiutkie 24h 0.00628 czyli porównując z binance (0,00483) gruba różnica

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: fetek » piątek, 16 kwietnia 2021, 20:44

rav3n_pl pisze: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 12:15Przy tak małych kwotach fee transakcyjne sieci ci zjada więcej niż by się wydawało.
jakie fee ?

W obecnej sytuacji korzystanie z PPLNS jest mniej opłacalne niż PPS+, po za tym każdy pool ma inne fee. Binance poluje na dobrze płatne bloki, jeśli nie mamy w piwnicy małego potrwa to raczej nie ma sensu się tam męczyć, Diff wszystko zabija.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: rav3n_pl » sobota, 17 kwietnia 2021, 17:18

fetek pisze: piątek, 16 kwietnia 2021, 20:44Binance poluje na dobrze płatne bloki
W garbate aniołki też wierzysz?
fetek pisze: piątek, 16 kwietnia 2021, 20:44jakie fee ?
Jak ktoś robi auto-wypłatę z poola i ma nisko ustawione to fee każdej wypłaty.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: fetek » sobota, 17 kwietnia 2021, 21:18

rav3n_pl pisze: sobota, 17 kwietnia 2021, 17:18 W garbate aniołki też wierzysz?
nie wierzę ale diff z czegoś wynika.
rav3n_pl pisze: sobota, 17 kwietnia 2021, 17:18 Jak ktoś robi auto-wypłatę z poola i ma nisko ustawione to fee każdej wypłaty.
koszt wypłat najczęściej pokrywają poole

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: rav3n_pl » sobota, 17 kwietnia 2021, 22:46

fetek pisze: sobota, 17 kwietnia 2021, 21:18koszt wypłat najczęściej pokrywają poole
NIGDY tego nie robią. Kto wciska takie głupoty?
JEDYNA szansa na to by była, jeżeli wysyłają w "swoich" blokach - nie oddają kasy innym kopalniom. Ale "ktoś" i tak musi płacić - i nie wierzę że kopalnia.
fetek pisze: sobota, 17 kwietnia 2021, 17:18Binance poluje na dobrze płatne bloki
fetek pisze: sobota, 17 kwietnia 2021, 21:18nie wierzę ale diff z czegoś wynika.
A co ma wspólnego diff z "polowaniem na dobrze płatne bloki"?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: czester1994 » niedziela, 18 kwietnia 2021, 16:18

rav3n_pl pisze: sobota, 17 kwietnia 2021, 22:46JEDYNA szansa na to by była, jeżeli wysyłają w "swoich" blokach - nie oddają kasy innym kopalniom.
No i tak może być. Gdy analizuję przelewy od ethermine to ich przelewy znajdują się w blokach przez nich wydobytych a cena za przelew to 1 gwei czyli kilka centów.

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: fetek » niedziela, 18 kwietnia 2021, 17:30

rav3n_pl pisze: sobota, 17 kwietnia 2021, 22:46NIGDY tego nie robią. Kto wciska takie głupoty?
JEDYNA szansa na to by była, jeżeli wysyłają w "swoich" blokach - nie oddają kasy innym kopalniom. Ale "ktoś" i tak musi płacić - i nie wierzę że kopalnia.
ethermine, hiveon pool ?
All transaction fees related to pool payouts are paid by the pool, independent of the paid out amount
czester1994 pisze: niedziela, 18 kwietnia 2021, 16:18a cena za przelew to 1 gwei czyli kilka centów.
teraz bliżej 3.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: powered » niedziela, 18 kwietnia 2021, 18:28

@fetek co to znaczy polować na dobrze płatne bloki? Jak chcesz to robić?
Można co najwyżej przerzucać moc z jednej waluty na inną (bez wiedzy górników) jak widać że rośnie gdzieś mempool i opłaty rosną. Ale taką sytuacją właściciel kopalni raczej się nie chwali aby nie musiał się dzielić korzystniejszym wynagrodzeniem z "robotnikami".

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: fetek » niedziela, 18 kwietnia 2021, 20:02

powered pisze: niedziela, 18 kwietnia 2021, 18:28Można co najwyżej przerzucać moc z jednej waluty na inną (bez wiedzy górników) jak widać że rośnie gdzieś mempool i opłaty rosną. Ale taką sytuacją właściciel kopalni raczej się nie chwali aby nie musiał się dzielić korzystniejszym wynagrodzeniem z "robotnikami".
Wielokrotnie "prasa" donosiła o przekrętach po stronach pool'i, pomijania nisko nagradzanych bloków itd. Nawet Tu na forum znajdziesz wypowiedź przedstawiciela kopalni, który deklarował próbę wyławiania wysoko nagradzanych bloków.

Skoro wykonują takie manewry, znaczy że technicznie jest to możliwe, osobiście nigdy nie uwierzę że wszystkie poole są takie uczciwe, każdy ciągnie w swoją stronę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: powered » niedziela, 18 kwietnia 2021, 22:05

@fetek Chyba zupełnie nie wiesz jak to działa od strony technicznej. Nie ma czegoś takiego jak wybranie sobie drogiego bloku. Kopalnia co najwyżej wybiera i gromadzi sobie transakcje z najdroższymi opłatami z nadzieją że uda się dodać te transakcje do bazy blockchain. Ale najpierw trzeba wywalczyć to pierwszeństwo (przywilej dodania bloku) i dopiero gdy blok zostanie dodany to wtedy można powiedzieć że blok istnieje, wcześniej go nie było więc jak można go było wybrać?
Zużycie energii na liczenie haszy i wygranie możliwość dodania bloku a potem odpuszczenie tego aby ktoś inny mógł to zrobić jest idiotyzmem.

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: fetek » niedziela, 18 kwietnia 2021, 22:20

Nie interesuje mnie ta technologia, uważam że jest bezużyteczna i w fatalnych sposób wykorzystywana. Nomenklatura może być błędna, nigdy się w to nie zagłębiałem ale chodzi o samą filozofię. Nie będę się kłócił bo to nie ja powiedziałem że da się to zrobić. Mimo wszystko transakcje są kolejkowanie a proceder istnieje więc coś jest na rzeczy, zwłaszcza że nie mówimy o 100% gwarancji tylko usiłowaniu manipulacji.

Po za tym mimo stażu w zbyt wielu rzeczach się po prostu mylicie, wasze wypowiedzi trzeba weryfikować a na to po prostu nie mam czasu ani chęci.

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: czester1994 » niedziela, 18 kwietnia 2021, 23:10

fetek pisze: niedziela, 18 kwietnia 2021, 17:30teraz bliżej 3.

Czego bliżej bo nie rozumiem?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 00:35

fetek pisze: niedziela, 18 kwietnia 2021, 20:02 znaczy że technicznie jest to możliwe
LOL NIE.

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
fetek pisze: niedziela, 18 kwietnia 2021, 22:20 ale chodzi o samą filozofię.
To wszystko matematyka i prawdopodobnieństwo.
Nie da się "omijać tanich bloków" - bo co, przestaniesz kopać? xD
Jedyne co można to optymalizować czekające transakcje tak, żeby zebrać w każdym bloku max fee.

Dodano po 59 sekundach:
fetek pisze: niedziela, 18 kwietnia 2021, 22:20Mimo wszystko transakcje są kolejkowanie a proceder istnieje więc coś jest na rzeczy
Kolejka wynika z większej ilości chętnych niż jest dostępnego miejsca. Koniec.
Powtarzasz za kimś głupim jakieś bzdury.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: fetek » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 10:33

czester1994 pisze: niedziela, 18 kwietnia 2021, 23:10 Czego bliżej bo nie rozumiem?
"paliwa"
rav3n_pl pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 00:37 Powtarzasz za kimś głupim jakieś bzdury.
uczę się od najlepszych
rav3n_pl pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 00:37 Nie da się "omijać tanich bloków" - bo co, przestaniesz kopać? xD
a kto mówi o pomijaniu ?
rav3n_pl pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 00:37 Jedyne co można to optymalizować czekające transakcje tak, żeby zebrać w każdym bloku max fee.
pisałem o kolejkowaniu a jej podstawowym i najprostszym reprezentantem jest kolejka FIFO, stos LIFO. Do tego dochodzą zależności, priorytety i trylion innych wynalazków umożliwiających manipulację wynikiem.

Po Twojemu optymalizacja po mojemu polowanie na lepiej płatne bloki, fajnie że ktoś tak doświadczy poznał mi racje :evil:

BTW: widzę że im dłużej na forum tym więcej sobie dorobicie, przynajmniej wiemy że testosteron w normie :mrgreen: :lol:

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 13:04

fetek pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 10:33umożliwiających manipulację wynikiem.
Nadal ciśniesz jakieś głupoty.
Nie ma żadnej manipulacji a kolejka FIFO niegdy nie była w użyciu - od zawsze sortowanie transakcji po fee (wcześniej był jeszcze priorytet jako opcjonalny wyjątek na max 10% bloku).
Kopalnia/górnik dąży do największej wypłaty - jak jest mało transakcji łyka wszystkie, jak dużo - te najlepiej płatne, jak wcale - kopie puste bloki.
Mam nadzieję, że dotarło.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: fred » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 13:32

Myślę, że kolega fetek mówi o tym całym zamieszaniu z MEV.
Szczerze powiem że dalej w pełni nie rozumiem jak to jest z MEV, poole przyjmowały $ poza chainem żeby przyśpieszać transakcje?

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dzienny profit ethermine.org

Postautor: fetek » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 15:01

rav3n_pl pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 13:04Nadal ciśniesz jakieś głupoty.
Nie ma żadnej manipulacji a kolejka FIFO niegdy nie była w użyciu - od zawsze sortowanie transakcji po fee (wcześniej był jeszcze priorytet jako opcjonalny wyjątek na max 10% bloku).
Kopalnia/górnik dąży do największej wypłaty - jak jest mało transakcji łyka wszystkie, jak dużo - te najlepiej płatne, jak wcale - kopie puste bloki.
Mam nadzieję, że dotarło.
:D a czy ja gdzieś napisałem że była używana albo był z nią problem ? chłopie ogarnij się i zacznij czytać co piszą inni bo widać że masz z tym bardzo duży problem. Potem mamy takie głupie dyskusje, gdzie ludzie po 10 latach w branży odkrywają amerykę.

Moja wiedza w porównaniu do Twojej jest zerowa, doświadczenie i stopień zainteresowania podobnie nie musisz dopowiadać, każdy wie że jesteś lepszy.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości