Spadający średni hashrate na nanopool

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: sanisan » sobota, 6 marca 2021, 11:04

Dzień dobry, jeśli ktoś mógłby nakierować na rozwiązanie problemu - szukałem ale nie znalazłem na forum - byłbym wdzięczny.
Kopię od paru miesięcy na nanopool.org, miałem 5xRX580 XFX, ostatnio kupiłem 6 sztukę i - nie wiem czy to zbieg okoliczności w czasie czy nie? - zaczęły się problemy ze średnim hashrate za 6/12 godzin i więcej.
Raportowany mam ~176 MH/s, ale średni tylko 136-140 :( I ogólnie wykres mam w większości pod kreską tego raportowanego poziomu. Wcześniej było OK - na 6 RX-ach po 4 dniach wydobywał 0,05 ETH, a obecnie jakieś 7-8 dni.
Karty są nowe fabrycznie, używam fabrycznego BIOSu (switch) do kopania, Windows 10.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 marca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: PanParufka » sobota, 13 marca 2021, 01:59

Cześć
rozwiązałeś problem? Ja miałem podobną sytuację, też na nanopoolu, ale akurat z geforcami. SMOS pokazywał mi wysokie wyniki Mh/s, reported na stronie poola też były wysokie (porównywalne), ale zaakceptowane ponad połowę niższe. Okazało się, że winne było podkręcenie zegarów kart, a konkretnie pamięci. Core i moc też miały znaczenie, ale mniejsze. No i chłodzenie też pozytywnie wpływało, tzn. im mocniej wiatraki chodzą czy też im więcej dodatkowych wentylatorów, tym stabilniejsza praca. Obniżyłem taktowanie kart i wszystko chodzi bez najmniejszych problemów.

A zmieniałeś może limit wypłaty na nanopoolu? Mi przy próbie zmiany pokazuje Incorrect password choćbym nie wiem jak kombinował...

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: sanisan » sobota, 13 marca 2021, 08:02

Cześć,
Niestety tutaj nikt nie odpowiada, bo pytanie lamerskie, bo się nikt nie będzie zniżał do niższego poziomu - bo pewnie 5 lat temu już było itd.
Nikt nie pomaga - to mój 3-ci post tutaj i na żaden nikt nie pomógł.

Ale ja spróbuję pomóc Tobie - na przekór "fachowcom":
Hasło to mail, który ustawiasz w pliku config: jeśli go nie ustawisz, to taki komunikat. I nic nie zmienisz. Dodatkowo górnik musi być przez pewien czas aktywny. I można zmienić bez problemu.

Jak napisałem do nanopoola, to też mi odpisali (logi wysłałem), że "karta podkręcona za bardzo" i w ogóle wina sprzętu, moja i ja jestem do d.py, a oni mają wszystko super. Pełna olewka - albo po prostu raczej: nie wiedzą, nie mają pojęcia i zwalają winę na górnika.
Natomiast problem jest tylko lub również PO ICH stronie! Dlaczego?
Otóż po pierwsze, tak się składa, że na tej konkretnej koparce mam RX 580 XFX z fabrycznym przełącznikiem BIOS na "mining", dlatego kompletnie NIC nie robiłem z zegarami!

A po drugie i przede wszystkim to - uwaga! - przeniosłem się na ethermine (teamredminer) - i problem zupełnie przestał istnieć! :)

Ewidentnie mają coś zwalone w programie. I tyle.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 marca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: PanParufka » sobota, 13 marca 2021, 09:07

Dzięki, maila mam ustawionego, w configu, koparka jedna, działa już jakiś czas czyli rating ma powyżej 10 (bo taki jest wymóg), także niestety te podstawowe wymagania są spełnione. Pisałem do nanopoola, wysłałem screeny, odpisali mi obszernie, ale nic więcej ponad to, co mają w FAQ, co można na ten temat znaleźć w tutorialach i w gruncie rzeczy, co Ty napisałeś :) pozostaje mi czekać do osiągnięcia progu 0,2 i wtedy wyjść.

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: Sałata » sobota, 13 marca 2021, 09:07

OK, to ja się też przyznam, że uciekłem z nanopoolu bo miałem dziwnie mało ukopane. Ich pool nie podaje żadnych statystyk takich jak invalid shares, stale shares. Jak coś nie działa to szukaj sam gdzie jest problem. Przeszedłem na pool HiveOS i na tych samych nastawach nagle wszystko kopie bez problemu i jeszcze mam informację, jak coś się dzieje z koparką.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: sanisan » sobota, 13 marca 2021, 13:08

Ja miałem na 6xRX580 8GB XFX (BIOS fabryczny do kopania) hashrate niecałe 180 MH/s - ale na nanopool to kopało (z przygodami typu BSOD i pełno błędów, zdaniem nanopool zbyt podkręcone lub uszkodzone karty graficzne!!) 7-8 dni do minimum 0,1 ETH.
A na ethermine na teamredminer wykopało to samo po 5 dniach i paru godzinach. I ANI JEDNEGO błędnego share nie było przez cały okres.
Mają coś zwalone - albo być może że również (drugi powód, jednoczesny) teamredminer daje jakąś swoją, lepszą konfigurację do grafik, u mnie dotychczas najlepiej się sprawuje A224.
Myślę, że wielu w przyszłości pomoże taka konkretna informacja :)

...szkoda tylko, że "łaskawcy" i "fachowcy" z forum mają zbyt dużo "czegoś-tam" (pseudohonoru...?), żeby odpowiedzieć komuś, kto ma mniejszą wersję. Ale - damy radę i bez nich. Bez łaski panowie "łaskafffffcy". :mrgreen: :o

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 marca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: PanParufka » sobota, 13 marca 2021, 15:33

Wiesz sanisan, myślę że brak reakcji na forum nie zawsze wynika za złej woli, przynajmniej tak wolę myśleć :)
Przy 180 Mh/s 0,1 kopie Ci w 5 dni? Wydaje się jakoś krótko, nawet te 7-8 wydawałoby mi się dobrym wynikiem. Ja mam 300 i kalkulator pokazuje mi że 6 dni mi to zajmie...
Ktoś mógłby to zweryfikować?

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: sanisan » sobota, 13 marca 2021, 16:04

Oj, czyli na pewno kłamię - a jaki cel miałbym, żeby cię okłamać, skoro jako jedyny próbuję pomóc, co? Tak hejterzy piszą.
0,05 ETH wykopałem w 5 dni i 6 godzin. Taka prawda.

...ale niech to ktoś zweryfikuje :mrgreen: :mrgreen: :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: FrozenShade » sobota, 13 marca 2021, 16:13

250MH/s w tydzień ukopało 0.09 ETH

Jest dużo zmiennych: przede wszystkim szczęście koparki, szczęście samej kopalni, cena gazu. Trudność sieci to kwestia długoterminowa, gdyby porównywać tydzień ze stycznia i marca to była by pewnie różnica zauważalna.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 marca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: PanParufka » sobota, 13 marca 2021, 19:48

Sanisan wyluzuj :) nie zarzucam Ci kłamstwa tylko pytam. W poprzednim poście pisałeś o 0,1 Eth stąd mnie to zdziwiło. Teraz podałeś 0,05 Eth, a to już zupełnie co innego i wychodzi na to, że mniej więcej wszystko się zgadza: 300 Mh/s kopie 0,1 w 6 dni, 250 0,09 w 7 a 180 0,05 w 5. Zdaje się że proporcje z grubsza podobne.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: sanisan » sobota, 13 marca 2021, 19:54

Moja wina, przepraszam - pomyliłem się. Chodziło o 0,05 ETH.

P.S. Kolega Frozen też "się machnął", bo przed edycją napisał, że 250 MH/s w tydzień wykopało... 0,9 ETH.
Jednak zero robi różnicę ;)


A tak przy okazji - jak częste uruchomienie ponowne programu do kopania jest normą? Oczywiście dzieje się to automatycznie, ale... jak często: 1x na dzień, 1x tydzień... itp.?

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 marca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: PanParufka » sobota, 13 marca 2021, 20:12

No problem :) a nawet nie zwróciłem uwagi na to zero, wiadomo było, że chodzi o 0,09 :)

Ponowne uruchomienie minera? Tak samo z siebie? W sumie nie wiem, mi kopie cały czas bez zakłóceń i się nie przeładowuje. Tyle że mam kilka dodatkowych wentylatorów, więc w sytuacji kiedy temperatura którejś karty zbytnio wzrośnie, system automatycznie podnosi wydajność chłodzenia danej karty.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: FrozenShade » sobota, 13 marca 2021, 20:24

sanisan pisze: sobota, 13 marca 2021, 19:54A tak przy okazji - jak częste uruchomienie ponowne programu do kopania jest normą?

Ostatni uptime pierwszego riga to 220h, potem coś się popsuło, jakiś debug mode, tyle zauważyłem, Phoenix się zrestartował (bez restartu systemu) i znowu zaczęło kopać.
Drugi rig miał uptime niecałe 100h, zmieniła się epoka, poszedł jakiś error i system się zrestartował, kopałem tam TeamRedMinerem.

Generalnie należy dążyć z nastawami do tego, żeby to chodziło jak najdłużej. Jak miałem restarty raz dziennie to uznawałem, że coś jest nie tak.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: sagjhebbal » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 00:23

sanisan pisze: sobota, 6 marca 2021, 11:04 Dzień dobry, jeśli ktoś mógłby nakierować na rozwiązanie problemu - szukałem ale nie znalazłem na forum - byłbym wdzięczny.
Kopię od paru miesięcy na nanopool.org, miałem 5xRX580 XFX, ostatnio kupiłem 6 sztukę i - nie wiem czy to zbieg okoliczności w czasie czy nie? - zaczęły się problemy ze średnim hashrate za 6/12 godzin i więcej.
Raportowany mam ~176 MH/s, ale średni tylko 136-140 :( I ogólnie wykres mam w większości pod kreską tego raportowanego poziomu. Wcześniej było OK - na 6 RX-ach po 4 dniach wydobywał 0,05 ETH, a obecnie jakieś 7-8 dni.
Karty są nowe fabrycznie, używam fabrycznego BIOSu (switch) do kopania, Windows 10.
Ja mam tę samą sytuację na binance pool mam raportowany 118 mh/s a średni 100-108 mh/s i po jednym dniu 0.00483019 ETH a powinno być 0,006 (około) ....to zapłacili mi jak za 85mh/s niby według tego
uciekać na inny pool ten ethermine?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: sagjhebbal » wtorek, 6 kwietnia 2021, 19:29

no i na hiveon ponad 0,006 i co miałem rację ....czyli co kradną zamiast pomagać?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: Antrepair » wtorek, 6 kwietnia 2021, 20:22

Po tych wycieczkach do starszych userów faktycznie nie chce się odpisywać. Każdy pool może mieć inny sposób rozliczania. Jedne PPS, PPNLS, FPPS itd. Kolejną kwestią są przeciążenia serwerów, jakość internetu, szczęście jak i uczciwość samego poola. Zróbcie porownanie z np. Flexpoolem, ethermine czy crazypool. Te ostatni najlepiej wychodzi ostatnio. Ale właściciele pooli zmieniają fee i ciężko się połapać co jest aktualne najlepszym poolem.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: sanisan » wtorek, 6 kwietnia 2021, 20:30

Wycieczki do starszych userów były z ich winy - nie byłoby ich, gdyby cokolwiek ktokolwiek odpisywał. Więc nie wiem czy dobrze rozumiem, ale proszę - po politycznemu - nie odwracać kota ogonem, bo to nieprawda!
Ja od dłuższego czasu kopię na ethermine na TRM na AMD - i w tydzień kopię między 0,065-0,07 ETH na 6x RX580. I co ważniejsze: NIE mam ŻADNYCH błędów, jak na nanopool: zero błędów! :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: Antrepair » wtorek, 6 kwietnia 2021, 20:45

sanisan pisze: wtorek, 6 kwietnia 2021, 20:30Wycieczki do starszych userów były z ich winy - nie byłoby ich, gdyby cokolwiek ktokolwiek odpisywał. Więc nie wiem czy dobrze rozumiem, ale proszę - po politycznemu - nie odwracać kota ogonem, bo to nieprawda!

Co ty pieprzysz, nikt nie ma obowiązku odpisywać. Lepiej zmień swój żądaniowy tryb wypowiedzi, bo nigdzie nie znajdziesz pomocy :?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: sagjhebbal » wtorek, 6 kwietnia 2021, 20:47

spróbuje na dniach 2miners jedną dobę i ethermine
crazypool - muszę o nim trochę poczytać ....2miners i ethermine mają trashold 0,05 eth to jest spoko ....ciekawe jak crazypool ?

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
co do odpisywania.....ludzie dajcie spokój... kto chce ten pisze....byle pisać z sensem :).....ogólnie to chyba lepiej sobie pomagać ...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Spadający średni hashrate na nanopool

Postautor: Antrepair » wtorek, 6 kwietnia 2021, 20:49

0.01ETH

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości