Na rx580 szybkość tylko 8 MH/s. Pytanie do zaawansowanych od amatora

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 marca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: PanParufka » piątek, 23 kwietnia 2021, 23:13

No dobrze, ale abstrahując od sporu jak są zbudowane RX 5700XT, bo dla przeciętnego użytkownika to sprawa drugorzędna, sądząc po filmie który wrzuciłem czy po wielu innych, memory strap robi się tak, że ładuje się oryginalny bios karty i kopiuje cały wiersz zawarty przy taktowaniu pamięci oznaczonym jako 1550 MHz i kopiuje w miejsca wyższych taktowań i robi się to dla obu typów pamięci, jeśli taka opcja występuje. Później taki zmodyfikowany bios wrzuca się do karty i gotowe.
Zapewne w praktyce sprawa wygląda inaczej, bo byłoby zbyt pięknie, jakby to było takie proste...
Mógłby ktoś z doświadczeniem opisać jak to zrobić krok po kroku i ewentualnie co w powyższym filmie może odbiegać od rzeczywistości?
A jeśli już karty mają przestawione taktowanie w pamięci, to żadnego OC w programie kopiącym już się nie robi?
Kolejna sprawa, która mi się nasuwa, to dlaczego karty, które mają w biosie przestawione taktowanie, kopią lepiej niż te, które mają OC zrobione w SMOS czy HiveOS?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: tonyxxl » sobota, 24 kwietnia 2021, 01:52

To co Ty możesz zrobić to tylko luzowanie timingów, czyli właśnie przepisanie niższych na wyższe jak na filmie.
Pamięć może działać szybciej kiedy ma ustawione większe opóźnienia dla wyższych częstotliwości. Te większe opóźnienia nadrabia się potem wyższym taktowaniem i sumarycznie wychodzi na plus. W kopaniu się sprawdza, w grach niekoniecznie.
Reszty lepiej nie ruszaj. Bo właśnie wtedy możesz zblokować kartę.
Całe OC robisz potem w programie do podręcania lub w minerze ręcznie.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 marca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: PanParufka » sobota, 24 kwietnia 2021, 16:48

tonyxxl pisze: sobota, 24 kwietnia 2021, 01:52To co Ty możesz zrobić to tylko luzowanie timingów, czyli właśnie przepisanie niższych na wyższe jak na filmie.
Pamięć może działać szybciej kiedy ma ustawione większe opóźnienia dla wyższych częstotliwości. Te większe opóźnienia nadrabia się potem wyższym taktowaniem i sumarycznie wychodzi na plus. W kopaniu się sprawdza, w grach niekoniecznie.
Reszty lepiej nie ruszaj. Bo właśnie wtedy możesz zblokować kartę.
Całe OC robisz potem w programie do podręcania lub w minerze ręcznie.

Czyli jeżeli dobrze rozumiem, to tym luzowaniem timingów jestem w stanie poprawić wydajność kopania o te kilka MH/s, przy jednoczesnym małym ryzyku uwalenia karty tak?
Ewentualnie jeśli kiedyś chciałbym przywrócić karty do postaci fabrycznej, to analogicznie, tylko w drugą stronę, wgrywam pierwotny, niemodyfikowany bios ponownie do karty?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: DosiaApriori » sobota, 24 kwietnia 2021, 18:04

Shershen_10 pisze: niedziela, 7 lutego 2021, 21:47Wszedłem w posiadanie karty RX 580 GB z myślą o późniejszym rozwoju, zbudowaniu riga itd.
Do rzeczy. Pobrałem pheonixminer, podpiąłem się do pool'a ethermine i ku mojemu zdziwieniu osiągam szybkość zaledwie 8 MH/s
po pierwsze
w AMD radeon Software -> Ustawienia -> Grafika -> Zawansowane -> Obciążenie GPU z "Grafika" zmień na "Oblicz"
a potem startowe (od czego zacząć, ja takie mam xfx rx580) parametry OC (wydajność-> dostrajanie)
częstotliwość rdzenia 1125Mghz
napięcie rdzenia 1025mV
częstotliwość pamięci 2200Mghz
synchronizacja pamięci: Poziom czasu dostępu1 (wyższy nr krótsze timmingi)
napięcie pamięci 980mV
zużycie energii w programie 81W wydajność 29,5Mh/s bios fabryczny. Generalnie pamięć bardziej obrywa rdzeń ma luz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: tonyxxl » sobota, 24 kwietnia 2021, 22:02

PanParufka pisze: sobota, 24 kwietnia 2021, 16:48Ewentualnie jeśli kiedyś chciałbym przywrócić karty do postaci fabrycznej, to analogicznie, tylko w drugą stronę, wgrywam pierwotny, niemodyfikowany bios ponownie do karty?
tak

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na rx580 szybkość tylko 8 MH/s. Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: masternaj » niedziela, 2 maja 2021, 00:30

Tez mam problem początkującego,dwie karty rx580,win10 64bit. Kopalnia ethermine. Sterowniki ze strony amd najnowsze mam hashrate na dwoch kartak max 15 Mh/s z tego co czytalem powinny dawac okolo 50-60. Instalowalem stery amd blockchain ale wtedy klient nie wykrywa procesorow graficznych wcale. Podkrecac karty? Zmieniac bios? Zalezy mi aby to na windzie chodziło bo internet wifi z karty usb.

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na rx580 szybkość tylko 8 MH/s. Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: czester1994 » niedziela, 2 maja 2021, 14:18

DosiaApriori pisze: sobota, 24 kwietnia 2021, 18:04częstotliwość rdzenia 1125Mghz
napięcie rdzenia 1025mV
częstotliwość pamięci 2200Mghz
synchronizacja pamięci: Poziom czasu dostępu1 (wyższy nr krótsze timmingi)
napięcie pamięci 980mV
zużycie energii w programie 81W wydajność 29,5Mh/s bios fabryczny. Generalnie pamięć bardziej obrywa rdzeń ma luz

Jakie masz dokładnie te xfx i jakie pamięci? Ja mam XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition OC+ 8GB GDDR5, oryginalny bios, pamięci Samsunga i z napięciami na rdzeniu i pamięciach zjechałem do 820mV. Pobór w program ok 84W na windowsie i hiveos przy 31mh/s

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na rx580 szybkość tylko 8 MH/s. Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: FrozenShade » niedziela, 2 maja 2021, 16:33

Też miałem problem na windowsach. Zamiast bawić się i tracić czas to odpaliłem linuxy, działało dobrze więc tak już zostawiłem. Polecam minserstatOS, konfiguracja banalnie prosta.

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na rx580 szybkość tylko 8 MH/s. Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: czester1994 » niedziela, 2 maja 2021, 17:43

masternaj pisze: niedziela, 2 maja 2021, 00:30 Tez mam problem początkującego,dwie karty rx580,win10 64bit. Kopalnia ethermine. Sterowniki ze strony amd najnowsze mam hashrate na dwoch kartak max 15 Mh/s z tego co czytalem powinny dawac okolo 50-60. Instalowalem stery amd blockchain ale wtedy klient nie wykrywa procesorow graficznych wcale. Podkrecac karty? Zmieniac bios? Zalezy mi aby to na windzie chodziło bo internet wifi z karty usb.
Compute mode włączone?

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na rx580 szybkość tylko 8 MH/s. Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: masternaj » niedziela, 2 maja 2021, 19:08

dziękuje za odpowiedź, tak na obliczenia już wczoraj przełączyłem bo się skapnąłem, że zapomniałem, teraz jeden gpu ma 24,5 a drugi 29,5 od razu lepiej. Czy jeszcze da się coś zwiększyć? te częstotliwości rdzenia etc co wyżej pisane, na razie działa na automatycznym trybie. MinestatOS miałem ale mam internet z karty usb bo chcę koparkę ulokować w piwnicy/garażu (nie chcę ciągnąć kabla) i oczywiście linux nie widzi tego urządzenia. Dlatego potrzebuje mieć windę. Nie wiem czemu po instalacji sterów blockchain pheonixminer nie znajduje gpu.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na rx580 szybkość tylko 8 MH/s. Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: masternaj » wtorek, 4 maja 2021, 19:28

Terar miner rozpoznaje ta karte co dawala 24,5mhz jako dwa gpu po 5mhz po restarcie kompa chyba aktualizacja windy poszla. W amd software widac dwa gpu jak powinno byc a w minerze znajduje 3 z tym ze dwa chodza teraz po 5mhz :(

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na rx580 szybkość tylko 8 MH/s. Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: masternaj » piątek, 7 maja 2021, 12:09

Co robie nie tak? mój miner nie pracuje stabilnie. Dwie karty lub jedna podłączone pod pci-e 16x, pheonixminer rozpoznaje jedna karte jako 2xgpu i sie wysypuje (gpu not reponding)(przy tym soft amd pisze, że z powodu nieoczekiwanego błędy przywrócono domyślne ustawienia funkcji radeon WattMan) i tak kilka razy nawet przez 1h-2h, miner na ethermine jest wtedy ofline, za któryms razem w koncu miner zobaczy prawidłowe 1 gpu lub 2 gpu (przy dwoch kartach ) i wtedy pracuje nawet potrafi z 8h po czym znowu potrafi sie wysypac i znowu widzi źle gpu . Win10 sterowniki amd próbowałem nowe i starsze. Ustawienia kart domyślne.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości