Na rx580 szybkość tylko 8 MH/s. Pytanie do zaawansowanych od amatora

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na rx580 szybkość tylko 8 MH/s. Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: Shershen_10 » niedziela, 7 lutego 2021, 21:47

Cześć wszystkim,
Wszedłem w posiadanie karty RX 580 GB z myślą o późniejszym rozwoju, zbudowaniu riga itd.
Do rzeczy. Pobrałem pheonixminer, podpiąłem się do pool'a ethermine i ku mojemu zdziwieniu osiągam szybkość zaledwie 8 MH/s. Oto fragment logu z działającego minera: GPU1: 68C 24% 80W. Jak widać karta nie używa swojego potencjału.

Czy w teraźniejszą trudnością kopania to normalny wynik ? Co powinienem zrobić, aby zwiększyć prędkość? Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi co i jak, odesłać do odpowiedniego tematu, podesłać dokładny poradnik ?

Jeśli nie chce ci się pisać, możemy się złapać np. na discord. Uważam, że łatwiej jest coś wytłumaczyć bądź zrozumieć w komunikacji słownej, na bieżąco pytając itp.
Wszystkim pomocnym z góry dziękuję za chęci.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: FrozenShade » piątek, 19 lutego 2021, 22:21

Ściągnij sobie jakiś OS przeznaczony do kopania i na nim sprawdź. Ja na rx 470 i Win7 miałem podobne jaja, próbowałem rożnych sterowników, jakiś tam tryb compute-mode czy coś włączałem, no chyba za głupi byłem. Na msOS na defaultach dostałem sensowny wynik, potem wystarczyło tylko pobawić się nastawami żeby delikatnie zwiększyć hashpower i zmniejszyć zużycie prądu. Takiego OSa wystartujesz z pendrive. Wymagana znajomość linuxa na poziomie ameby.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: krecik72 » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 17:43

Jesli chodzi o karty RX 5.. serie to najlepiej przeprogamowac BIOS. Probowalem zmieniac recznie ustawienia na HiveOS (Overclocking) ale jednak stale przeprogramowanie BIOS daje lepsze wyniki. Ja na kartach 570 osiagam 30.5 MH/s a na 580 prawie 32 MH/s
Jak to zrobic?
musisz miec dwa programy:
1. ATI Flash
2. Polaris BIOS Editor - jesli masz farme tych kart to polecam szczerze zaplacic za wersje PRO ktora anazlizuje i rozpoznaje BIOSy i sama propoponuje najlepsze ustawienia.

Najpierw odpalasz ATI Flash i zgrywasz biezaca wersje BIOS na dysk
Nastepnie otwierasz zgrany bios w PBE i zmieniasz opcje: Memory z 1750 na 2050 (moja opcja)
nastepnie zaznaczasz na dole opcje:
Linux / ETH / Power Saving - oraz duzy przycisk One Click Timing Patch.
nastepnie zgrywasz zmodowany bios na dysk.
Kolejnym krokiem - otwierasz ten bios w ATI Flash i programujesz karte (Program)
job done!
Odpalasz ta karte i widzisz mily oku hashrate ;-)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: fetek » piątek, 16 kwietnia 2021, 20:49

Shershen_10 pisze: niedziela, 7 lutego 2021, 21:47Cześć wszystkim,
Wszedłem w posiadanie karty RX 580 GB z myślą o późniejszym rozwoju, zbudowaniu riga itd.
Do rzeczy. Pobrałem pheonixminer, podpiąłem się do pool'a ethermine i ku mojemu zdziwieniu osiągam szybkość zaledwie 8 MH/s. Oto fragment logu z działającego minera: GPU1: 68C 24% 80W. Jak widać karta nie używa swojego potencjału.
i co ten fragment ma powiedzieć ? pomyśl zanim coś napiszesz i nie oczekuj że ktoś Ci udzieli sensowej pomocy skoro sam masz wszystko gdzieś.
krecik72 pisze: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 17:43oraz duzy przycisk One Click Timing Patch.
krecik72 pisze: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 17:43PBE i zmieniasz opcje: Memory z 1750 na 2050 (moja opcja)
i gdzie tu logika ?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: krecik72 » piątek, 16 kwietnia 2021, 23:52

fetek pisze: piątek, 16 kwietnia 2021, 20:49i gdzie tu logika ?


przejrzalem Twoje posty i wiekszosci z nich nie ma logiki tylko puste nasmiewanie sie z wypowiedzi innych uzytkownikow, Twoje posty w 99% nie wnosza nic do dyskusji oprocz glupawych komentarzy.
Ja chce pomoc kazdemu a bazujac na historii Twoich postow mozna sie zastanowic po co tu wlasciwie jestes, zeby nabijac sobie licznik postow pustymi wypowiedziami?

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: fetek » sobota, 17 kwietnia 2021, 00:16

krecik72 pisze: piątek, 16 kwietnia 2021, 23:52przejrzalem Twoje posty i wiekszosci z nich nie ma logiki tylko puste nasmiewanie sie z wypowiedzi innych uzytkownikow, Twoje posty w 99% nie wnosza nic do dyskusji oprocz glupawych komentarzy.
Ja chce pomoc kazdemu a bazujac na historii Twoich postow mozna sie zastanowic po co tu wlasciwie jestes, zeby nabijac sobie licznik postow pustymi wypowiedziami?
:mrgreen: komu Ty ten kit wciskasz?

Zamiast się zreflektować, pomyśleć o co chodzi rozpoczynasz jakieś głupie wycieczki.

Ręcznie modyfikujesz strapy by potem i tak je nadpisać, po co ? Naprawdę tak trudno usiąść na czterech literach i przeanalizować migające klatki na youtubie ? (przerasta !! ??) albo po prostu pomyśleć nad tym co się robi ? klikać potrafi każdy osioł.

Chłopie ile Ty masz lat że Cie nabijanie postów kręci ?

Odnośnie tematu, problem jest zapewne klasyczny ale by to stwierdzić trzeba mieć choć minimum wiedzy o konfiguracji. Nawet jeśli chce pomóc to nie mam ochoty milionowy raz zadawać pytań typu, sterownik, soft itd. Nie oczekuj pomocy skoro sam wszystko olewasz, nie czytamy z fusów, nie mamy magicznych kół. :idea:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: tonyxxl » sobota, 17 kwietnia 2021, 01:32

fetek pisze: sobota, 17 kwietnia 2021, 00:16nie mam ochoty milionowy raz zadawać pytań typu, sterownik, soft itd.
Przecież nikt cię nie zmusza i nie wywołuje do tablicy...
Shershen_10 pisze: niedziela, 7 lutego 2021, 21:47Wszedłem w posiadanie karty RX 580 GB
zabrakło ile tam jest tych GB, bo może 4 i tak sobie możemy tu kombinować na próżno

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: fetek » sobota, 17 kwietnia 2021, 08:58

tonyxxl pisze: sobota, 17 kwietnia 2021, 01:32 Przecież nikt cię nie zmusza i nie wywołuje do tablicy...
Pisałem ogólnie... z resztą sam wpisałeś się w szablon.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 marca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: PanParufka » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 22:47

A to ja się podłączę pod wątek i od razu zaznaczam, można krytykować :)
Mam koparkę złożoną z sześciu RX 5700 XT, są wśród nich karty z pamięciami Microna (gorące jak cholera) i Samsunga (chłodne i mniej prądu żrą).
Chodzi ta koparka póki co na Simplemining, ale prawdopodobnie zmienię go na Hive.
Karty które mam:

Gigabyte RX 5700 XT 8GB Gaming OC - Micron;
Saphire RX 5700 XT 8GB - Samsung (tę SMOS widzi w ogóle bez nazwy producenta, jako: AMD RX 5700 XT 8GB, to mała karta z blowerem);
Msi RX 5700 XT 8GB Gaming X - Micron;
Asus ROG Strix RX 5700 XT 8GB - Micron;
Msi RX 5700 XT 8GB Mech - Samsung ;
Sapphire RX 5700 XT 8GB Nitro+ - Samsung.

Nie modyfikowałem biosu, póki co karty chodzą na zalecancyh w OC SMOS ustawieniach, kopiąc po około 52 MH/s. Naturalnie chciałbym zrobić im strapy, żeby pracowały trochę wydajniej. I tutaj pojawiają się schody. Oczywiście na jutku sporo jest tutoriali jak te strapy zrobić, ale są też pod nimi posty o zbrikowaniu kart po zastosowaniu opisywanych sposobów.
Teoretycznie cały proces opisany przez Red Pandę tutaj:

przerobiłem, 𝐅𝐥𝐚𝐬𝐡 𝐓𝐨𝐨𝐥 𝐕𝟑.𝟎𝟒 i Red Bios Editor zainstalowałem, nie mniej mam trochę obaw.
Robił może ktoś strapy wymienionych kart i mógłby pomóc uniknąć kłopotów?
Z góry dziękuję za pomoc.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: fetek » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 23:20

PanParufka pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 22:47przerobiłem, 𝐅𝐥𝐚𝐬𝐡 𝐓𝐨𝐨𝐥 𝐕𝟑.𝟎𝟒 i Red Bios Editor zainstalowałem, nie mniej mam trochę obaw.
Robił może ktoś strapy wymienionych kart i mógłby pomóc uniknąć kłopotów?
Z góry dziękuję za pomoc.
po co Ci flash tool skoro OC SMOS ?

zmień strapy dla modułów, które ma karty i nic więcej. Jeśli flashujesz pod windowsem to odinstaluj sterowniki.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 marca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: PanParufka » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 23:31

fetek pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 23:20po co Ci flash tool skoro OC SMOS ?

Flash tool po to, żeby bios ze zmienionymi timingami wgrać do karty. Nie tak powinienem to robić?
fetek pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 23:20zmień strapy dla modułów, które ma karty i nic więcej. Jeśli flashujesz pod windowsem to odinstaluj sterowniki.

A tu mógłbyś trochę rozwinąć o co konretnie chodzi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 23:32

PanParufka pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 22:47Robił może ktoś strapy wymienionych kart i mógłby pomóc uniknąć kłopotów?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pewnie któraś ma dwie kości biosu i mały przełącznik na górze karty.
Jak się boisz to zacznij od tej. Jak coś pójdzie nie tak to przełączasz ten switch i zawsze zostaje ci druga kostka.
Sapphire Nitro na pewno ma, bo tą akurat znam dobrze.
...
Screenshot_60.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 marca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: PanParufka » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 23:40

tonyxxl pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 23:32Pewnie któraś ma dwie kości biosu i mały przełącznik na górze karty.
Jak się boisz to zacznij od tej. Jak coś pójdzie nie tak to przełączasz ten switch i zawsze zostaje ci druga kostka.
Sapphire Nitro na pewno ma, bo tą akurat znam dobrze.

Dzięki, rzeczywiście Nitro+ ma przełącznik, Strix zdaje się też.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: fetek » wtorek, 20 kwietnia 2021, 10:58

tonyxxl pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 23:32Jak się boisz to zacznij od tej. Jak coś pójdzie nie tak to przełączasz ten switch i zawsze zostaje ci druga kostka.
Sapphire Nitro na pewno ma, bo tą akurat znam dobrze.
to nie jest duall bios, masz jeden bios w dwóch a nawet trzech wersjach. Podczas edycji widzisz oba więc jeśli spartolisz to Ci przełącznik nie pomoże.
indeksy kart to "biosy"
Obrazek
PanParufka pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 23:31 A tu mógłbyś trochę rozwinąć o co konretnie chodzi?
skoro wiesz jakie masz kości to edytuj strapy tylko dla nich a nie wszystko jak leci.
PanParufka pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 23:31 Flash tool po to, żeby bios ze zmienionymi timingami wgrać do karty. Nie tak powinienem to robić?
flahser masz w systemie
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 kwietnia 2021, 11:08 przez fetek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: powered » wtorek, 20 kwietnia 2021, 11:07

fetek pisze: wtorek, 20 kwietnia 2021, 10:58to nie jest duall bios, masz jeden bios w dwóch a nawet trzech wersjach. Podczas edycji widzisz oba więc jeśli spartolisz to Ci przełącznik nie pomoże.
To nie tak.
Podczas edycji widzisz dwa biosy ponieważ jest to uniwersalny bios, który ma pasować do kilku różnych producentów kości pamięci :)
Jak jest przełącznik to jest dual bios i do każdego biosu wgrywasz osobno.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: fetek » wtorek, 20 kwietnia 2021, 11:10

powered pisze: wtorek, 20 kwietnia 2021, 11:07To nie tak.
Podczas edycji widzisz dwa biosy ponieważ jest to uniwersalny bios, który ma pasować do kilku różnych producentów kości pamięci :)
Jak jest przełącznik to jest dual bios i do każdego biosu wgrywasz osobno.
Tak było w starych kartach, more power tool nie służy do edycji strapów tylko power play table, to on imituje podwójny bios (a dokładniej dual BIOS MODES)

W przypadku nitro masz 3 pozycje i możesz je wybierać programowo z poziomu sterownika, w serii 6000 wszystko robisz w sterowniku.
PanParufka pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 23:40 Dzięki, rzeczywiście Nitro+ ma przełącznik, Strix zdaje się też.
Największy problem 5700 to sam proces programowania, często kończy się niepowadzeniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: tonyxxl » wtorek, 20 kwietnia 2021, 13:22

fetek pisze: wtorek, 20 kwietnia 2021, 11:01to nie jest duall bios, masz jeden bios w dwóch a nawet trzech wersjach. Podczas edycji widzisz oba więc jeśli spartolisz to Ci przełącznik nie pomoże.
indeksy kart to "biosy"
Fetek, nie ucz ojca dzieci robić. Jak fleszujesz to zamieniasz jeden bios. Możesz zbrikować ten BIOS wpisując dowolne wartości a po przełączeniu karta wstanie. Nie mieszaj tu ze swoimi teoriami, bo wprowadzasz niepotrzebny chaos. Koniec dyskusji.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: fetek » wtorek, 20 kwietnia 2021, 22:45

tonyxxl pisze: wtorek, 20 kwietnia 2021, 13:22Fetek, nie ucz ojca dzieci robić. Jak fleszujesz to zamieniasz jeden bios. Możesz zbrikować ten BIOS wpisując dowolne wartości a po przełączeniu karta wstanie. Nie mieszaj tu ze swoimi teoriami, bo wprowadzasz niepotrzebny chaos. Koniec dyskusji.
Gdybyś miał chociaż raz kartę w ręku to byś wiedział że to taki zabieg zakończy się 0FL01. Zwaliłeś, nie będzie programowania i koniec kropka. Te karty bardzo ciężko uwalić.

W jednym pliku masz wszystkie "wersje" biosów, modyfikacja przynosi analogiczny efekt w danym trybie. Najgorsze są pierwsze rewizje, tam switch w niczym nie pomaga i można się zdziwić (miałem tak przy XFX ultra).

To nie są stare polarisy, gdzie faktycznie dinks ratował życie bo karta łykała wszystko jak leci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: tonyxxl » środa, 21 kwietnia 2021, 07:15

Miałem te karty nie raz w ręku. Żadnej nie uwaliłem a jedną reanimowałem, bo ktoś wczytał sobie zły bios przez hive'a a dual biosu nie było. Wgrywałem spod Dos'a i odżyła.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pol(s)ka

Pytanie do zaawansowanych od amatora

Postautor: machel44 » czwartek, 22 kwietnia 2021, 03:05

Shershen_10 pisze: niedziela, 7 lutego 2021, 21:47Cześć wszystkim,
Wszedłem w posiadanie karty RX 580 GB z myślą o późniejszym rozwoju, zbudowaniu riga itd.
Do rzeczy. Pobrałem pheonixminer, podpiąłem się do pool'a ethermine i ku mojemu zdziwieniu osiągam szybkość zaledwie 8 MH/s. Oto fragment logu z działającego minera: GPU1: 68C 24% 80W. Jak widać karta nie używa swojego potencjału.

Czy w teraźniejszą trudnością kopania to normalny wynik ? Co powinienem zrobić, aby zwiększyć prędkość? Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi co i jak, odesłać do odpowiedniego tematu, podesłać dokładny poradnik ?

Jeśli nie chce ci się pisać, możemy się złapać np. na discord. Uważam, że łatwiej jest coś wytłumaczyć bądź zrozumieć w komunikacji słownej, na bieżąco pytając itp.
Wszystkim pomocnym z góry dziękuję za chęci.



wracając do tematu.

chcesz kopać i korzystać z kompa czy przygotować komputer tylko pod mining?

odpowiedz na to pytanie i wybierz do tego odpowiedni OS, config i sterowniki

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości