Wybór BIOS dla karty

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: kryptoluk » środa, 6 stycznia 2021, 19:16

Cześć
Mam pewną rozkminę, może ktoś coś podpowie.
Mianowicie dokupiłem 1 nową kartę xfx 580 (pamięci samsunga) do swojej koparki, która składa się z 6 kart Rx 580 xfx 8gb, (2 rodzaje pamięci microny, samsungi).
Włożyłem na testy zamiast starej karty i na 1 biosie karta kopie ok 23-24Mhs i zużywa ok 130w. Jako, że stare karty na drugim biosie niby miały bios do minigu to przełączyłem też w tej nowej. Ten zabieg powoduje, że koparka się zawiesza przy wejściu do claymora, niebieski ekran i restart i tak do oporu.
Stare karty na pamięciach samsunga kopią ok 30Mhs i zużywają ok 75W i mój pomysł jest taki aby do tej nowej karty przegrać bios z tych starych.
Jako, że nie kombinowałem tak wcześniej to nie wiem czy taki zabieg może się udać, czy lepiej nie robić takich testów? Zastanawiam się czy karta nie jest uszkodzona skoro zawiesza koparkę.
Z moich spostrzeżeń to xfx z podwójnych biosem były kiedyś reklamowane jako karty do miningu, teraz już ten drugi bios ma wpływać na lepszą pracę.
Czy ktoś coś może doradzić w tej kwestii aby korzystać z tej karty, jak nie to mogę ją oddać, 14 dni na zwrot.
dzięki
pozdrawiam

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 9 grudnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem "cannot create Dag on gpu"

Postautor: czester » czwartek, 7 stycznia 2021, 01:00

Czytałem i też trochę mi się wydaje że one się będą różniły rewizjami pytanie czy bios też.

Jest szansa że mam taką samą bo też parę dni temu odebrałem i jest na Samsungach. Ja przełączyłem na drugi bios ustawiałem w hive:
core 1150, dom 5, vdd 875, mem 2100 i daje mi 30.2 MH/s przy 85W niżej zejść nie potrafię.
Ale też ta karta bez ustawień moim zdaniem idiocieje bo żre 130W daje 23-25MH/s i grzeje się jak reaktor.

Jak chcesz to mogę jutro zobaczyć co mam za rewizję i ewentualnie biosa podesłać

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Problem "cannot create Dag on gpu"

Postautor: powered » czwartek, 7 stycznia 2021, 01:11

@kryptoluk Po pierwsze Twój problem nie pasuje do tego wątku.

W kartach XFX są biosy obsługujące dwa rodzaje pamięci: samsung/micron i samsung/hynix. Wgrywając bios z innego modelu musisz być pewny czy obsługuje dane pamięci.
Jeżeli to windows i podmieniłeś kartę na inną nie usuwając poprzedniej z menadżera urządzeń to ta nowa może dostawać ustawienia tej poprzedniej (napięcia i taktowania) i to jej nie pasuje.
Włóż do komputera tylko tą jedną kartę i testuj na jednej. Sprawdź jak nisko na niej można zejść z napięciem i sprawdź czy pamięci nie sypią błędami.

Ja wgrywam ustawiania napięć przed uruchomieniem kopania i te same karty ale z różnymi pamięciami potrzebują innych wartości (zależnie od biosu) np 750 lub 840 co ustawi im napięcia w okolicach 820mV. Ale w takiej sytuacji zmiana miejsc katami lub wypadnięcie jednej z kart powoduje zawieszenie innej lub nawet kilku kart.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem "cannot create Dag on gpu"

Postautor: kryptoluk » czwartek, 7 stycznia 2021, 11:55

Oki dzięki za podpowiedzi.
Kartę udało się odpalić na obu biosach ale kopie poniżej 25MHs i zapotrzebowanie ma 135W także jeszcze z tym muszę powalczyć.
Jakim programem najlepiej próbować, MSIafteburner czy jest coś lepszego? Coś widziałem na yt onedriventool.
Czester a jak tą rewizje sprawdzić?
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Wybór BIOS dla karty

Postautor: powered » czwartek, 7 stycznia 2021, 12:39

MSIafteburner nie w każdej karcie zmieni napięcie.
OverdriveNTool - może być do wgrywania napięć i taktowania przed uruchomieniem minera. Ale to samo możesz zrobić w samym programie do miningu.
PolarisBiosEditor - do edycji biosu.
Na oryginalnym biosie (tym miningowy) osiągniesz około 30MHs. Na modyfikowanych biosach możesz osiągnąć około 2MHs więcej.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: kryptoluk » czwartek, 7 stycznia 2021, 13:42

Ok dzięki za podpowiedzi, będę walczył.
Jak co to jeszcze podpytam.
Okazało się jeszcze, że nowe risery (ver888) które kupiłem nie widzą kart albo nie kopie na nich 0 Mhs. Na starych 103d wszystko działa jak należy, dla tego miałem te blue screny.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: kryptoluk » niedziela, 10 stycznia 2021, 10:28

Cześć
Przerobiłem biosa polaris bios editor, wgrałem go ati flashem.
Wgrałem najnowsze sterowniki i jak zapuszczam kopanie to kiedy dochodzi do ładowania dagów następuje zawieszanie komputera.
Raz na starych sterownikach z nowym biosem wystartował ale kopał w okolicach 24Mhs.
Nie wiem czy coś źle robię czy ta karta jest uszkodzona bo od samego początku były z nią jakieś problemy.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: fetek » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 20:58

Jak masz ustawione karty ? co zmieniałeś w biosie.

najnowsze sterowniki to raczej marny pomysł.
powered pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 12:39 Na oryginalnym biosie (tym miningowy) osiągniesz około 30MHs. Na modyfikowanych biosach możesz osiągnąć około 2MHs więcej.
Nie ma czegoś takiego jak oryginalny bios miningowy, to od zawsze były i nadal są biosy performance i silnet. Zakres, który podajesz osiągnie praktycznie każda karta z rxboost

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: kryptoluk » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 23:28

Fetek, to jakie sterowniki wgrać?
Karta jest raczej uszkodzona,na jednym z biosów działa w miarę normalnie, kopie ok 24-25Mhs tyle, że żre 135W i grzeje się strasznie 74st, po przełączeniu na drugi czasem coś miga na ekranie, jak odpalam kopanie wiesza PC przy wgrywaniu Daga.
Biosa miałem i oryginalnego i zmodowanego w polaris bios editor. Nie znam się zbytnio na modowaniu biosów, pozostałem karty mam przełączone na bios "minigowy oryginalny producenta" i kopią w przedziale 28-31Mhs w zależności od karty.
System oparty na Windowsie.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: fetek » wtorek, 12 stycznia 2021, 10:02

skoro na jednym biosie karta chodzi poprawnie to raczej jest sprawna tylko spartoliłeś bios (jakby mało instrukcji było w sieci).

jak chcesz pomocy to naucz się odpowiadać na pytania.

Dodano po 2 minutach 59 sekundach:
fetek pisze: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 20:58Nie ma czegoś takiego jak oryginalny bios miningowy, to od zawsze były i nadal są biosy performance i silnet. Zakres, który podajesz osiągnie praktycznie każda karta z rxboost
przepraszam, faktycznie była wersja GTS Black Edition z innym biosem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Wybór BIOS dla karty

Postautor: powered » wtorek, 12 stycznia 2021, 12:25

@fetek Nie tylko Black, XXX tez mają fabryczny bios miningowy. BLACK i XXX różnią się tylko taktowaniem procesora, timingi mają identyczne. Można bez problemu wgrywać im nawzajem biosy, trzeba tylko zwracać uwagę na producenta pamięci.

@kryptoluk Edytuj oryginalny bios tej karty i wklej tam tylko timingi z innego biosu miningowego i wtedy sprawdź. Zostaw oryginalne taktowania i napięcie. Potem kolejno zmieniaj taktowania potem napięcia. Może w ten sposób dowiesz się którym momencie jest problem.

Gdy zawiesza sie w momencie włączeni kopania to mogą tez być problemy z kablami od zasilania. Sprawdź czy wszystkie piny (w zasilaczu, na kablach, na karcie) nie zmieniły koloru na ciemniejszy.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: fetek » wtorek, 12 stycznia 2021, 12:33

powered pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 12:25@kryptoluk Edytuj oryginalny bios tej karty i wklej tam tylko timingi z innego biosu miningowego i wtedy sprawdź. Zostaw oryginalne taktowania i napięcie. Potem kolejno zmieniaj taktowania potem napięcia. Może w ten sposób dowiesz się którym momencie jest problem.
Strapy to JEDNO kliknięcie, którego i tak nie ogarnia. Podnosisz mu poprzeczkę każąc kopiować nie wiadomo co, nie wiadomo gdzie a co gorsza nie wiadomo z czego. :geek:
napięć na rdzeniu nie zmieni, na pamięciach musi by zejść z prądem.
powered pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 12:25Gdy zawiesza sie w momencie włączeni kopania to mogą tez być problemy z kablami od zasilania. Sprawdź czy wszystkie piny (w zasilaczu, na kablach, na karcie) nie zmieniły koloru na ciemniejszy.
albo rdzeń ma po prostu za mało prądu.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: kryptoluk » wtorek, 12 stycznia 2021, 20:16

Problem się rozwiązał, karta jest na 99% uszkodzona tak jak podejrzewałem. Dzisiaj przyszła mi nowa po włożeniu do koparki bez problemu startuje, kopie na drugim biosie ponad 30Mhs i zużywa ok 100W, nic nie zmieniałem ani biosu ani taktowania. Poprzednia wieszała kompa i zżerała 135W. Także ta karta idzie do odsyłki.
Mam jeszcze dwa pytania:
1. Czy przy takiej parametrach jest jeszcze sens grzebać z biosie?
2. W jaki sposób próbować skutecznie zmniejszać pobór prądu? Czy używać onedriventool czy jest jakiś fajniejszy sposób?

Fetek odnoszę wrażenie, że Twoje wypowiedzi mało co wnoszą, albo pisz coś sensownego albo się nie udzielaj. Był opis moich działań krok po kroku, napisałem wyraźnie, że się ma tym nie znam, a Ty wylewasz żale.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 9 grudnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: czester » wtorek, 12 stycznia 2021, 23:13

Z tego co robilem rozeznanie 30.2-30.4 MHs to bardzo dobry wynik dla tych kart, owszem widzialem gdzies wyzej chyba nawet do 34-35 ale sami goscie mowili ze to ich katowanie i pewnie w konsekwencji skrocenie zywotnosci. Bardziej bym powalczyl z poborem, nawet nie dla samej oszczednosci. Otoz ja na HiveOs jak wloze karte i przelacze przelacznik biosu to owszem karta kopie te 29-30 ale zre 100W i uwaga grzeje sie w cholere. Ale wystarczy ze ustawie ja w OC jak juz tu wspominalem na Core 1150, Dpm 5, Vdd 875 i Mem 2100 (oczywiscie widziałem i testowalem inne ustawienia ale te chyba przypadly mi najlepiej do XFX) to zaczyna sie inna kultura. Karta daje 30.2-30.4 ale przy okolo 85W i temperarure ma w okolicach 60 stopni przy wentylatorach ustawionych na auto.

Moim zdaniem warto sobie na to zwrocic uwage gdyz w innym razie ta moc z gniazdka idzie tylko w grzanie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: adiqq » środa, 13 stycznia 2021, 05:57

czester pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 23:13Core 1150, Dpm 5, Vdd 875 i Mem 2100
na tych kartach(XFX) daje Core=1100, dpm=5, vdd 850, mem=2000 i mam około 30,3mh

Dodano po 1 minucie :
bios zrobiony wersją płatną PBE, wyniki minimalnie lepsze niż na darmowym PBE
Ale tutaj sporo zależy od pamięci - najwięcej jest micronów, są samsungi i zdarzają się hynixy
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: fetek » środa, 13 stycznia 2021, 20:50

adiqq pisze: środa, 13 stycznia 2021, 05:57 bios zrobiony wersją płatną PBE, wyniki minimalnie lepsze niż na darmowym PBE
a czym się różnią ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: adiqq » środa, 13 stycznia 2021, 20:51

nie wnikałem w to
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Wybór BIOS dla karty

Postautor: powered » czwartek, 14 stycznia 2021, 01:00

fetek pisze: środa, 13 stycznia 2021, 20:50a czym się różnią ?
Podajesz co chcesz kopać, klikasz i program ściąga online gotowe timingi do danej karty.

adiqq pisze: środa, 13 stycznia 2021, 05:57na tych kartach(XFX) daje Core=1100, dpm=5, vdd 850, mem=2000 i mam około 30,3mh
Próbowałeś zejść niżej z napięciem? Przy tym taktowaniu rdzenia da się jeszcze zejść niżej.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: adiqq » czwartek, 14 stycznia 2021, 05:38

Na micronach niektórych da się zejśc nawet do 700mV - przynajmniej wg Hive. Ale nie wiem czy to prawda jest...bo miało to odzwierciedlenie na watomierzu, ale nie takie jak się spodziewałem...
jak ustawiam hurtowo (!), to zawsze domyślnie daję 850 - potem ewentualnie jak mam czas i chęci, to się bawię....Z kolei Samsungi najniżej to 800mV - a i tak były problemy ze stabilnością...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór BIOS dla karty

Postautor: fetek » czwartek, 14 stycznia 2021, 11:31

powered pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 01:00 Podajesz co chcesz kopać, klikasz i program ściąga online gotowe timingi do danej karty.
porównywałeś to co ściągał z ori ?

Mam co prawda już tylko dwie 580 ale każda z nich bez problemu kopie 32+
adiqq pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 05:38Na micronach niektórych da się zejśc nawet do 700mV - przynajmniej wg Hive. Ale nie wiem czy to prawda jest...bo miało to odzwierciedlenie na watomierzu, ale nie takie jak się spodziewałem...
to jest w hive wkurzające, napicia to trochę loteria i trzeba ustawiać metodą prób i błędów.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości