Ethereum vs Ethereum 2.0 a mining

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum vs Ethereum 2.0 a mining

Postautor: kamwo » sobota, 2 stycznia 2021, 14:27

Szanowni Państwo !
Dopiero wchodzę do świata krypto walut, dużo czytam w portalach zagranicznych, myślę o inwestycji ETH ale przyznam że wiele kwestii jest dla mnie nie zrozumiałych i mylących. Może ktoś podejmie się ich wyjaśnienia mi tak na „chłopski rozum”.
Czy Ethereum i Ethereum 2.0 to dwie różne monety czy też ta druga po prostu zastąpi pierwszą ? Czy to znaczy że ETH za chwile straci na wartości bo będzie przestarzały ? Przecież na giełdach drożeje.

Czytałem że gdy wejdzie ETH 2.0 mining nie będzie już możliwy. Z drugiej strony czytałem że ETH 2.0 weszło 1 grudnia 2020 a mimo to wciąż mining ETH się odbywa i sprzedawane są koparki ETH. Nie rozumiem dlaczego o co chodzi ?
Czy ten tzw. stacking to jest to samo co mining tylko z jakimiś drobnymi technicznymi różnicami dlatego wciąż to wszystko działa ? Czy stacking może robi się jakoś inaczej ? Jest bardziej/mniej opłacalny ?

Z góry dzięki za wyjaśnienia.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum vs Ethereum 2.0 a mining

Postautor: adiqq » sobota, 2 stycznia 2021, 15:41

ETH stopniowo przechodzi z POW na POS. To proces rozciągnięty w czasie i po jego zakończeniu miningu już nie będzie. Cały proces potrwa jeszcze minimum 1-1,5 roku.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum vs Ethereum 2.0 a mining

Postautor: kamwo » sobota, 2 stycznia 2021, 15:44

Czyli tak na prawdę nie opłaca się teraz już robić miningu? Lepiej sprzedać koparki poki jeszcze są coś warte ?

Na czym polega tak po ludzki ten stacking? Jak się to ma do już wydobytego ETH co z nim się stanie z tym co mamy w portfelach ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum vs Ethereum 2.0 a mining

Postautor: adiqq » sobota, 2 stycznia 2021, 16:14

kamwo pisze: sobota, 2 stycznia 2021, 15:44Czyli tak na prawdę nie opłaca się teraz już robić miningu? Lepiej sprzedać koparki poki jeszcze są coś warte ?

Dlaczego? Znam taki co kopią i jednocześnie sprzedają koparki...mining ma pewne ograniczenia...

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
kamwo pisze: sobota, 2 stycznia 2021, 15:44Na czym polega tak po ludzki ten stacking?
https://www.zrozumiecbitcoina.pl/2020/1 ... ereum-2-0/
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum vs Ethereum 2.0 a mining

Postautor: kamwo » sobota, 2 stycznia 2021, 18:16

Dziękuję za linki. Z tego co widzę to ten cały staking ma dość mały procent zwrotu. Chyba się bardziej opłaca po prostu kupić walutę i ją trzymać ? Są jakieś prognozy na ten rok ?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości