Tether - czy 17 września nastąpi upadek?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Tether - czy 17 września nastąpi upadek?

Postautor: maky » niedziela, 13 września 2020, 20:20

Mija deadline na dostarczenie dokumentów dla amerykańskiego sądu. Co stanie się z Tetherem i w efekcie z całą resztą rynku?

https://www.theblockcrypto.com/linked/7 ... -documents

https://bithub.pl/kryptowaluty/ostatnie ... niec-usdt/
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether - czy 17 września nastąpi upadek?

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 14 września 2020, 07:38

kurcze to może dlatego są te spadki w niedziele wieczorem i dziś rano też nie rośnie nic. Słyszałem o tym tylko mi wyleciało z głowy, może byc grubo jak się okaże że ostro kombinowali z teterami, ciekawe czy moze być im lepiej nie dostarczyć tych dokumentów czy lepiej dostarczyć i wpakować się za kratki ? dunno. Może wszyscy sie teraz stresują tą sytuacją z theterem i ceny spadają

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether - czy 17 września nastąpi upadek?

Postautor: adiqq » poniedziałek, 14 września 2020, 08:33

ja nie wierzę, że USDT może upaść...
jak zwykle w takich momentach pojawiają się spiskowe teorie...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Tether - czy 17 września nastąpi upadek?

Postautor: koparki » poniedziałek, 14 września 2020, 10:06

maky pisze: niedziela, 13 września 2020, 20:20Mija deadline na dostarczenie dokumentów dla amerykańskiego sądu
nie wgłębiałem się nigdy w temat podłapałem tylko szczątki informacji na przestrzeni długiego czasu więc poprawcie jeśli zniekształciłem interpretację; Bitfinex nie jest w zasięgu amerykańskiej jurysdykcji, wręcz na platformie jest zakaz użytkowania jesli masz obywatelstwo USA :lol: a platforma podlega politycznie pod Chiny (HongKong) więc żandarm światowy ich nie ruszy. Bitfinex walczy o ogromny hajs który USA ukradło tej spółce (to samo w polskim banku spółdzielczym dokonano zajęcia Bitfinexowych miliardów w ramach "międzynarodowej" współpracy) i raczej wygląda na to że marne szanse w amerykańskim sądzie aby to odzyskać, wręcz zostanie przeprowadzona pokazówka aby usdt zdegradować w oczach opinii publicznej. A sam USDT jeśli jest drukowany z powietrza przez jakąś kastę skupioną wokół Bitfinex jest podobny do FED-dollar właściwie niczym się nie różni a pożytek z tego taki że w środowisku kryptowaluciarzy, amatorom ekonomii otwiera oczy jak są w ogóle kreowane pieniądze i że za te wydmuszki można skupywać np. bitcoiny, a w przypadku usdF(ED) również surowce , polityków, firmy"wolnorynkowe", uczonych itd ;) USA może mieć tylko pretensję że jest to podróba usdF(ED) z użyciem podobnej nazwy ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether - czy 17 września nastąpi upadek?

Postautor: maky » poniedziałek, 14 września 2020, 21:34

Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether - czy 17 września nastąpi upadek?

Postautor: koparki » poniedziałek, 14 września 2020, 22:06

no no , trochę jak z COVID czyli media wykreują kłopoty, przekaz jest jasny likwidacja Tethera, tylko kto ma go zlikwidować , rząd USA poprosi rząd w Chinach i zlikwidują tę Honkońską firmę? Można banować firmę na poziomie banków międzynarodowych co i tak się już odbywa(patrz zamrożenia środków). No na pewno negatywny PR tetherowi nie pomoże. Już dziś duże giełdy z jurysdykcji USA,EU itp. nie honorują USDT, ciche przyzwolenie jest w jurysdykcji chińskiej. Prawdopodobnie za tethery tymczasowo zostanie kupione sporo kryptowalut aż do wyjaśnienia sprawy - będzie tak bo szarostrefowa część inwestorów nie może sobie ot tak od ręki wyjść do fiat.
Na jednym z ważnych szczytów międzynarodowych było omawiane "ostateczne rozwiązanie" kwestii stablecoinów, czyli oKYCowanie ich na śmierć, w każdym razie użyto słowa "uregulowanie", swego czasu linkowałem źródła , jak ktoś znajdzie to proszę ponownie podlinkować.
Miło wspominam czasy bez stablecoinów - było wtedy fajne wahadło: z bitka schodziło się do altów gdy bitek był drogi , z altów schodziło się do bitka gdy alty były drogie, teraz takie zamrażanie wartości odbywa się do USDT ;(
---

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości