Kilka pytań początkującego kopacza. ETH, Claymore, NiceHash - konfiguracja

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań początkującego kopacza. ETH, Claymore, NiceHash - konfiguracja

Postautor: czester1994 » piątek, 22 listopada 2019, 14:37

Witam. Jestem nowy na forum (tzn. to mój pierwszy temat). Zmontowałem swoją pierwszą testową koparkę. Składa się ona z:
- Płyta główna Asus B250 Mining Expert
- karty graficzne: 2xRX 580 8GB XFX; RX Vega 56
- zasilacz EVGA SuperNova 1000 G+
- procesor Intel Pentium G4400
Zestaw może nie jest z najwyższej półki. Jeśli chodzi o karty graficzne to jeszcze nie wiem na które się zdecyduję bo np. ta Vega ma bardzo głośne chłodzenie i raczej przez to zrezygnuję. Nie zmieniam biosu w kartach ponieważ nie chcę utracić gwarancji a poza tym jeszcze nie jest pewne czy te karty zostaną, czy je nie wymienię na coś innego.

Moje pierwsze pytanie dotyczy konfiguracji programów do miningu. Mam problem z programem NiceHash. Gdy przeprowadzam Benchmark samej karty Vega 56 to ekran zaczyna migać, robić się czarny a koparka potrafi się zawiesić. Dodam że gdy przeprowadzam benchmark obu RX 580 ten problem nie występuje. Próbowałem z najnowszymi sterownikami Adrenaline oraz z dedykowanymi do kart AMD Crimson Blockchain. Jedyna różnica jest taka że na jednych sterownikach karta Vega 56 w NiceHash jest wykrywana Jako Vega 56 a na innych jako 687F:C3. Mam zainstalowane MSI Afterburner ale nawet gdy w nim nie podkręcam karty to i tak koparka się wiesza. Gdy natomiast wydobywam ETH za pomocą Claymore Ethereum to wszystkie karty pracują jak należy i nie ma problemu z wieszaniem się. Występuje dopiero gdy przesadzę z OC w MSI AfterBurner. Próbowałem różnych konfiguracji tj. tylko Vega była zamontowana w koparce i nic nie pomogło. Pobór prądu podczas miningu w Claymore wynosi 400-500 W (w zależności jak ustawię Vegę bo w zależności czy ktoś jest w pokoju to przykręcem jej parametry żeby wiatrak ciszej chodził). Wydobywanie wynosi po 30MH/s dla RX 580 i od 21 do 37 MH/s dla Vega 56 (tj wyże pisałem zależy od tego czy chcę mieć ciszę w pokoju czy głośny szum). Jeśli chodzi o jakieś logi z nicehash to napiszcie w którym pliku się znajdują to podeślę. Jeśli temat się rozwinie to zacznę zadawać kolejne pytania.

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 10 grudnia 2016
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań początkującego kopacza. ETH, Claymore, NiceHash - konfiguracja

Postautor: AdrianWloclawek » czwartek, 28 listopada 2019, 10:11

Moje porady odnośnie kopania na kartach.
1) żadnych windows -> simple lub hiveos
2) żadnych nicehash

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań początkującego kopacza. ETH, Claymore, NiceHash - konfiguracja

Postautor: czester1994 » czwartek, 5 grudnia 2019, 11:51

W czym są lepsze te oprogramowania od windowsa? I czy to oprogramowanie pozwalające kopać na dowolnych poolach czy to jest oprogramowanie konkretnej kopalni? Nigdy z nich nie skorzystałem ale przetestuję

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań początkującego kopacza. ETH, Claymore, NiceHash - konfiguracja

Postautor: adiqq » czwartek, 5 grudnia 2019, 12:27

czester1994 pisze: czwartek, 5 grudnia 2019, 11:51W czym są lepsze te oprogramowania od windowsa? I czy to oprogramowanie pozwalające kopać na dowolnych poolach czy to jest oprogramowanie konkretnej kopalni? Nigdy z nich nie skorzystałem ale przetestuję

soft uniwersalny, do dowolnego poola. W czym lepszy? Tutaj zdania uczonych są podzielone, u mnie wygrywa zdecydowanie stabilnością i prostotą sterowania.

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań początkującego kopacza. ETH, Claymore, NiceHash - konfiguracja

Postautor: czester1994 » czwartek, 5 grudnia 2019, 17:20

adiqq pisze: czwartek, 5 grudnia 2019, 12:27soft uniwersalny, do dowolnego poola. W czym lepszy? Tutaj zdania uczonych są podzielone, u mnie wygrywa zdecydowanie stabilnością i prostotą sterowania.

Aktualnie mam kartę wifi podłączoną pod pci-e. Z tego co czytam to HiveOS współpracuje z adapterami wifi pod usb. Jest możliwość aby karta wifi pod pci-e także działała? Mam już na pendrive zainstalowany HiveOS ale wydaje mi się że nie widzi karty. Edytowałem plik konfiguracyjny wifi z folderu network, wpisałem nazwę wifi i hasło ale dalej mam informację że nie jest połączony z siecią

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań początkującego kopacza. ETH, Claymore, NiceHash - konfiguracja

Postautor: adiqq » czwartek, 5 grudnia 2019, 19:33

nie wiem, ja używałem wifi pod usb. Jak wpisałem prawidłowo dane do pliku konfiguracyjnego, to możliwe że nie widzi karty. Ale sprawdź jeszcze może ustawienia w biosie, podczas startu systemu testuje połączenie sieciowe, więć jak wykryje kartę a wpisane dane sieci będą prawidłowe, to na pewno będzie działać. Ja przez dłuższy czas tak pracowałem, póki kabla nie pociągnąłem....

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości