Problem z koparką

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparką

Postautor: thewojciech » czwartek, 24 maja 2018, 11:59

Dzień dobry,

Ostatnio spotkał mnie dziwny problem z koparką.
Jedna karta Sapphire nitro + rx 580 przestała się świecić, więc uznałem, że może riser , zasilanie do risera, do karty lub kabel usb albo końcówka risera która wchodzi do płyty. podmieniłem riser i całą resztę i dalej to samo, więc postanowiłem podmienić kartę graficzną na taką samą. Problem nie znika. System to windows 10. System się odpala, ale łapie co chwile zawiechy, w menedzerze urządzeń żadna karta nie jest wykrywana jako jakaś z problemem, w AMD settings tak samo. Dodam, że podmieniana karta ma inny bios, bo jest na innych pamięciach. Przy 4 kartach graficznych problem znika, zaczyna się dopiero od 5 kart. Poniżej konfiguracja systemu, może to coś pomoże. Ręce powoli opadają. Wrzuciłem też na pendrive HIVEOS, karta się świeci, ale łapie te same zawiechy systemu. A i nie ważne w jaki port PCI-E wsadzę kartę, to gaśnie zawsze ta sama, nie ważne jaka karta, jaki riser i jakie zasilanie.

Intel core i5 4460 LGA 1150
RAM 16GB 1600mhz ddr 3
Dysk 240 GB SSD
Płyta z97 gaming 5 MSI
Zasilacze : 1x1000W 80+ bronze Bequiet dark power, 1x VeroL1 550W

Karty graficzne (tutaj niezły mix ) :
2x Sapphire nitro + 580 8gb micron ( hynixy też sprawdzane )
2x MSI rx 580 gaming 8gb hynix
1x MSI rx 580 armor 8gb hynix
1x MSI rx 480 armor 4GB Samsung

W sumie wszystko działało bez żadnych problemów pół roku, dopóki nie zrobiła się aktualizacja systemu.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparką

Postautor: liquid » czwartek, 24 maja 2018, 15:13

Mam taki sam problem. Niechciana aktualizacja Win 10 wywaliła sterowniki blockchain i zainstalowała inne.
Mimo że sterowniki przeinstalowałem to też mi wywala jedną kartę na płycie MSI H270. Ta sama aktualizacja na koparce z płytą Asus'a problemów nie generuje.

Denerwujące jest to że mam zablokowaną usługę Windows Update, a mimo to aktualizacja zainstalowała się w zasadzie bez żadnej zgody w nocy.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparką

Postautor: liquid » piątek, 25 maja 2018, 09:02

U mnie problem rozwiązany. Pomogło przywrócenie poprzedniej wersji systemu.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości