Własny TOKEN Ethereum

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Własny TOKEN Ethereum

Postautor: CiekawskiManiak1 » czwartek, 15 lutego 2018, 19:32

Witam wszystkich. Na wstępie chcę coś wyraźnie zaznaczyć. Pierwsza kwestia : Każdego dnia posypią się punkty reputacji dla osób najbardziej zaangażowanych i wnoszących tutaj cenną wiedzę. Druga kwestia : planuję pociągnąć ten temat 6-12 miesięcy. Po tym czasie wybiorę kilka osób i polecą "donejty" za cały ten okres. Planuję rozdać 2000-5000 PLN w zależności od efektów tej dyskusji. (Jeśli ktoś niechętnie podzieli się wiedzą publicznie to zapraszam do kontaktu inną drogą, np telegram. Pomoc z całą pewnością zostanie w swoim czasie wynagrodzona pieniężnie tak jak napisałem. I kto wie... Może akurat tutaj znajdą się osoby, które kiedyś będę chciał zaangażować do współpracy w biznesie?)

Zakładam temat ponieważ potrzebuję pomocy, a może i jeszcze komuś innemu przyda się wiedza tutaj zawarta. Generalnie ja już posiadam pewną dozę wiedzy po przeczytaniu materiałów anglojęzycznych, ale chciałby zaciągnąć porady również tutaj, aby zestawić to z tym co do tej pory przeczytałem.

1. Jak w jak najprostrzy sposób stworzyć własny TOKEN w sieci Ethereum (wymienialny na giełdach), po czym przetransferować "coiny" do własnego portfela (MyEtherWallet), aby mogły sobie spokojnie leżeć i czekać ? Jest to standard ERC20 tak?

2. Na czym dokładnie polega specyfika ERC20? Czym on dokładnie jest w zagadnieniu technicznym?

3. Gdy już stworzone coiny są w portfelu co z nimi zrobić organizując ICO? Jak wgląda cała procedura? Trzeba je przesłać do firmy, która zajmuje się obsługą dystrybucji tokenów w ICO? Czy pisze się smartcontract? Jeśli tak to jak to wygląda technicznie, pomijając samo pisanie smartcontract'u. Podczas ICO, za pomocą odpowiedniego kontraktu tokeny wypływają z mojego portfela?

4. Czy ktoś wie coś na temat tego? : https://wizard.poa.network/ . Jeśli tak to czy u nich można zrobić tak, żeby zorganizować ICO z tokenów, które fizycznie już by istniały na moim portfelu? (Widzę, że u nich można stworzyć TOKEN) . Pomóżcie mi rozgryźć tą stronę.

5. Jaki podatek trzeba by odprowadzić w Polsce z tytułu sprzedaży tokenów w ICO? Tokeny te byłyby firmowym PRODUKTEM wymienialnym na usługi bądź towary w sklepie internetowym i dużo więcej, ale nie będę zdradzał szczegółów. Wiem, że dużo lepiej zorganizować ICO poza granicami PL, ale mi zależy na tym aby firma była POLSKA i wszelkie podatki zostały w kraju, a nie w kieszeni obcych ludzi :geek:

6. Jeśli czegoś nie ma w pytaniach, a uważasz że jest to istotne, nie krępuj się i pisz.


Zadaję te pytania ponieważ nie jestem programistą blockchain, a inwestorem i takie tam. Poprostu mam trochę genialnych biznesplanów, w których kryptowaluta jest ich częścią. Jeden jest dobry w zagadnieniach programistycznych, drugi jest dobry w robieniu obrotów i zarządzaniu. Albo we wszystkim, ale ja do tej grupy ludzi nie należę, nie jestem dobry we wszystkim :lol:

Tak jak napisałem na wstępie. Posypią się punkty reputacji i hajsy. Oczywiście hajsy nie posypią się za bzdety i mało profesjonalne odpowiedzi oraz małe zaangażowanie. Liczę, że w trakcie dyskusji rozwinie się również temat pisania smartcontract'ów.


p.s. Bardzo proszę o zachowanie porządku i kultury wypowiedzi. Proszę aby pisać rzeczowo i na temat w lirycznie przejrzystych i czytelnych postach.

Miłego dnia/wieczoru :D

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości