eth - przelew i GAS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: Rumcajs » niedziela, 7 stycznia 2018, 11:56

Ja dzis ustawiłem 150 000 gas na jakis token ale mi za to w 15 minut doszedł.
Ceny nie zmieniałem chyba, ale juz nie pamietam kurcze. wiem ze wyszła opłata 3,5 $ za tą wysyłke , troche lipa :(

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: bl4ck » niedziela, 7 stycznia 2018, 11:59

@Rumcajs, gas limit nie przyspiesza przelewu ... od tego jest gas price...

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: esse » niedziela, 7 stycznia 2018, 12:05


Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: sialala » niedziela, 7 stycznia 2018, 15:24

coraz droższe zaczynają być te przelewy dla eth ; /
oczywiście, jeżeli chcesz żeby doszedł w normalnym czasie

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: erazel » środa, 10 stycznia 2018, 12:08

Mój przelew Eth z myetherwallet do kucoin idzie juz 18 godzin i jeszcze nie pobrało krypto z portfela. Mam sie martwić? Czy jeszcze czekać?
Fee nie zmieniałem, domyślne 21000 gas

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: bl4ck » środa, 10 stycznia 2018, 12:25

erazel pisze: Fee nie zmieniałem, domyślne 21000 gas
gas limit to nie fee.
domyślna cena za gas w myetherwallet to 21 gwei, obecnie minimalna cena to 24 gwei która i tak powoduje wielu godzinne oczekiwanie.
40 gwei to obecnie standard i jest taka zasada rób inaczej niż wszyscy ... dlatego trzeba ustawiać zawsze więcej niż "standard" a przelew taki dojdzie w kilka minut.

Aktualne ceny za gas.
https://ethgasstation.info/

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: erazel » środa, 10 stycznia 2018, 13:22

Ok faktycznie mój błąd, w takim razie miałem 21. Idzie zmienić fee na większe w trakcie wykonywania transakcji?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: KimDzongGun » środa, 10 stycznia 2018, 14:59

Ja wysłałem dzisiaj z bitbaya do binance o godzinie 13 i czekam do tej pory... Na bitbayu pisze, że wysłano a na etherscan oraz etherchain ani śladu żadnej transakcji... CZy to tak powinno być czy coś zjeb***łem?

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: Mi-ko » środa, 10 stycznia 2018, 15:15

KimDzongGun pisze:Ja wysłałem dzisiaj z bitbaya do binance o godzinie 13 i czekam do tej pory... Na bitbayu pisze, że wysłano a na etherscan oraz etherchain ani śladu żadnej transakcji... CZy to tak powinno być czy coś zjeb***łem?
U mnie sytuacja identyczna, wysłane po 12:00 z BB na BInance. Na scanie pending, a czasem w ogóle nic nie pokazuje.

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: OlafCrypto » środa, 10 stycznia 2018, 15:16

Mi z gwei 18 idzie już trzeci dzień chyba

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: Rumcajs » środa, 10 stycznia 2018, 15:21

Ja w Metamasce ustawiałem 51 gwei ale mi wtedy wychodziło 15$ za transakcje ale dochodziło w kilka minut a Gas byl ustawiony przez Metamaske automatycznie na 250 000 ale ktos pisał żeby cene za gas dawac powyżej 50 bo inaqczej bedzie długo sie czekac lub nie dojdzie.
Nie wiem jak to jest ale to 15$ to troche dużo chyba jak za 1 wysyłke zwłaszcza jak sie mało coś wysyła ?
Czy ja coś źle robiłem i za dużo tego gwei ustawiłem jak miałem gas już 250 000 bo nie rozumiem tego płacenia :(

Dodano po 46 sekundach:
płace gwei za gas za który i tak płace w sumie na końcu z Eth dla mnie to k*** żadnego sensu nie ma logicznego.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: bl4ck » środa, 10 stycznia 2018, 15:35

Rumcajs pisze: bo nie rozumiem
ja też nie rozumiem po co ustawiać 250 000 gas limit.... zadaj to pytanie samemu sobie.... standard to 21000 gas limit
Rumcajs pisze: Eth dla mnie to k*** żadnego sensu nie ma logicznego.
nie ma sensu bo nie rozumiesz działania sieci i jak wyliczane jest fee
https://myetherwallet.github.io/knowled ... ereum.html

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: KimDzongGun » środa, 10 stycznia 2018, 15:37

A co wtedy jak nie dojdzie? wróci do BB? Ja sie wkurzyłęm na Bitbaya opłaty za przelew bitcoina bo mnie skasowali 0,009 tj jakieś 42zł no ale przelew szedł max 20min, wiec postanowiłem wysłać teraz eth żeby było taniej i myślałem że równie szybko. Następnym razem chyba odżałuje i wyśle btc przynajmniej jest szybko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: Rumcajs » środa, 10 stycznia 2018, 16:01

@bl4ck,

Ale mi Metamaska ustawiła gas limit 250 000 ... ja tego nie ruszałem, albo moze kiedys ruszałem i to wpisałem i tak to zostało, nie pamietam.
To jakie ustawienia powinny być żeby w 15 minut czy pól godziny doszedł token lub transakcja się udała ? gas powyżej 50 czy to gwei mam dawać powyżej 50 ?
i ile mam dawac czego żeby mi nie szło kilka dni ?
Na eterdelcie ciągle mam errory ze za mało gasu z kolei, ale już nie używam Metamaski bo ona była do Kryptokotów właściwie, tylko Ledgera Nano S, w nim sie da ustawić tylko gas price czyli gwei i mam wpisane 90 a było 4 ale nie wiem z kolei ile Ledger podłączony do Eterdelty ma ustawiony gas Limit czyli tego gasu ile jest bo nigdzie tego nie pokazuje, widze tylko cene gwei za gas i wpisałem 90 bo nie wiedziałem co wpisać, ale ile samego gasu idzie to nie wiem.
Help :(

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: bl4ck » środa, 10 stycznia 2018, 16:15

@Rumcajs, https://ethgasstation.info/

Ja nigdy nie ruszam gas limit(21000) no chyba że jak kupuje np jakieś ico i autorzy wymagają jego zwiększenia, myetherwallet często sam dopasowuje gas limit w przypadku wysyłania tokenów. Dlatego jedyną rzeczą jaką operujemy to gwei gas price zmienia się ona non stop dlatego ja np używam ~50 gwei.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: Mi-ko » środa, 10 stycznia 2018, 16:18

KimDzongGun pisze:Ja wysłałem dzisiaj z bitbaya do binance o godzinie 13 i czekam do tej pory... Na bitbayu pisze, że wysłano a na etherscan oraz etherchain ani śladu żadnej transakcji... CZy to tak powinno być czy coś zjeb***łem?
Mój własnie doszedł z BB na Binance w 4h, z 30 gwei i 105000 gas limit

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: Rumcajs » środa, 10 stycznia 2018, 16:23

@bl4ck,
Aha.
No ja pare razy czytałem w jakiś ico jak pisali "gas limit 250 000" więc myslalem ze jak to zwieksze tez do 250 k to bedzie szybko :)
Dlatego w Eterdelcie nie widze gas limitu, tylko cene w gwei moge modyfikowac, niestety tam wszystko jest drozej niz na normalnej giełdzie a do tego jak miałem mniej gwei za gas ustawione to ciagle miałem errory że za mało gasu i nie realizowało mi transakcji a mam wrazenie ze nawet za te które nie poszły w końcu i tak mi zjadało eth mimo że były failed.
Nie wiesz może jaka jest optymalna ilosc gwei na eterdelcie żeby to szło ale nie przepłacać bardzo ? I ile to w ogole wychodzi ta opłata bo w Metamasce to przynajmniej widziałem a tu tylko wpisuje ilosc gwei ale nie mam pojecia ile zapłaciłem zeby sie nie okazało że płaciłem wiecej niż te coiny były warte.
Mam ustawione na eterdelcie cene gwei 90 , to za duzo ? Bo nieraz na 60 a raz nawet na 75 mi waliło errory ze za mało gasu.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: KimDzongGun » środa, 10 stycznia 2018, 16:42

Mi-ko pisze:
KimDzongGun pisze:Ja wysłałem dzisiaj z bitbaya do binance o godzinie 13 i czekam do tej pory... Na bitbayu pisze, że wysłano a na etherscan oraz etherchain ani śladu żadnej transakcji... CZy to tak powinno być czy coś zjeb***łem?
Mój własnie doszedł z BB na Binance w 4h, z 30 gwei i 105000 gas limit
A skąd wiesz ze miałeś gwei 30 i 105000 gas? czy to są standardowe parametry przelewu z bb? Twoja transakcja była widoczna na etherscanie? bo mojej jeszcze tam nie ma

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: bl4ck » środa, 10 stycznia 2018, 16:48

@Rumcajs, z 50 idzie bez problemu aktualnie na myetherwallet, ethdelta musi być tak samo przecież opiera się na sieci eth a błedy jakaie masz myślę że wynikają z czegoś innego zapytaj supportu skąd ten problem.

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
@KimDzongGun, to oczywiste że widział to w etherscaniena podstawie tx, żadne giełdy nie podają takich danych.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eth - przelew i GAS

Postautor: KimDzongGun » środa, 10 stycznia 2018, 17:09

bl4ck pisze: @Rumcajs, z 50 idzie bez problemu aktualnie na myetherwallet, ethdelta musi być tak samo przecież opiera się na sieci eth a błedy jakaie masz myślę że wynikają z czegoś innego zapytaj supportu skąd ten problem.

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
@KimDzongGun, to oczywiste że widział to w etherscaniena podstawie tx, żadne giełdy nie podają takich danych.
No spoko ja to dopiero świeżak jestem dlatego o wiele musze dopytywać... To powiedz mi czemu jeszcze mojego przelewu nie widać w etherscanie ? I co będzie gdyby z jakiegoś powodu przelew nie doszedł na binance zostanie mi zwrócone na konto BB? Dodam tylko, że nr konta sprawdziłem kilka razy.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości