zużycie karty pulsacyjnie skacze od 0 do 100%, komputer działa przez to niestabilnie

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zużycie karty pulsacyjnie skacze od 0 do 100%, komputer działa przez to niestabilnie

Postautor: GLaDOS » piątek, 1 grudnia 2017, 22:12

Zainteresowałem się tematem kopania niedawno i postanowiłem przetestować to na swoim PC z GTX 1070 gaming x.

Do kopania używam programu Claymore's Dual Ethereum. W ustawieniach mam tak:
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu1.nanopool.org:9999 -ewal <adres eth........> -epsw x -mode 1 -ftime 10
a tak wygląda sytuacja na froncie:
Obrazek

zużycie karty pulsacyjnie skacze od 0 do 100%, komputer działa przez to niestabilnie a kopanie idzie z prędkością 1,4Mh/s. Czasami do 2,3Mh/s.
Karta jest nowa i sprawna.

Pomoże mi ktoś z ustawieniem tego? :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

zużycie karty pulsacyjnie skacze od 0 do 100%, komputer działa przez to niestabilnie

Postautor: rav3n_pl » piątek, 1 grudnia 2017, 22:36

Poprawiłem temat...
Wiecie, że przeglądarki mają słownik?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zużycie karty pulsacyjnie skacze od 0 do 100%, komputer działa przez to niestabilnie

Postautor: GLaDOS » niedziela, 3 grudnia 2017, 00:20

Już rozwiązałem problem.

Chodziło o to żeby zaktualizować system. Miałem windows 10 w starszej wersji niż był wymagany do tego programu. (Szkoda że nie było nic o tym napisane). Zaktualizowałem do wersji Creators Update i wszystko działa. Wersja minera to Claymore dual eth v10.2

na tej karcie kopie mi ładne 26,5 Mh/s. Trzyma ładne temperatury 69 stopni więc ją podkręcę.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zużycie karty pulsacyjnie skacze od 0 do 100%, komputer działa przez to niestabilnie

Postautor: topnetdeal » niedziela, 3 grudnia 2017, 00:35

GLaDOS pisze: ...Chodziło o to żeby zaktualizować system....(Szkoda że nie było nic o tym napisane)...
Było - żeby tak jeszcze zamiast tworzyć nowe wątki czytać Forum : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=107&t=22344

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zużycie karty pulsacyjnie skacze od 0 do 100%, komputer działa przez to niestabilnie

Postautor: GLaDOS » niedziela, 3 grudnia 2017, 13:00

@topnetdeal , dzięki... Nie sprawdzi się tu zasada "lepiej późno niż wcale"

Musiałem poświęcić sporo czasu na to, żeby dojść do rozwiązania. Jestem nowy na tym forum, więc skąd mam wiedzieć, że taki problem już tu był i miałbym go z tego powodu szukać? A już na pewno bym znalazł słabo opisany temat z 11 lipca... Weź ty się zastanów co piszesz.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zużycie karty pulsacyjnie skacze od 0 do 100%, komputer działa przez to niestabilnie

Postautor: topnetdeal » niedziela, 3 grudnia 2017, 15:34

Forum posiada wyszukiwarkę, poza tym to raptem piąta strona w dziale "Ethereum", więc wystarczy szybkie "przekartkowanie" tytułów tematów by zauważyć problem podobny do Twojego, ale faktem jest, że nie moją rolą jest nauka korzystania z Forum - zwróciłem Ci tylko uwagę, że piszesz o braku informacji o starej wersji Windowsa i jej wpływie na szybkość wydobycia, podczas gdy faktycznie ten problem był już poruszany.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości