Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: Sezonowiec » sobota, 30 września 2017, 10:36

Witam, witam. Zacznę od tego ze bede mieszkał w prywatnym akademiku. Wiec bede miał duzo prądu za który nie bede płacił. Tematem crypto interesuje sie od dłuższego czasu. W tamtym tyg podpisałem umowe z akademikiem i zacząłem myśleć jak coś oszczedzić. Tu narodzi sie pomysł na koparke. Zacznę od podzespołów

-procesor i3 6100
-dysk ssd 128gb
-ram 8gb ddr4 ( to chyba nie ma znaczeniu jakieś zwykłe)
-Risery: model 008 lub 009
-Zasilacz XFX TS 750W 80+ Gold x2


-GeForce GTX1060 Aorus 6GB x 8/10

+stelaż

Tu pojawiają sie pytania:
1) czy te karty warte sa swojej ceny bo inne gtx 1060 można kupić po ok 200zł taniej na sztuce
2) czy te karty http://allegro.pl/karta-asus-mining-gef ... 70607.html beda lepsze od tych które wybrałem
3) czy te 2 zasilacze uciągna 10kart ?
4) czy dam rade sam postawić koparkę ? ( znam sie na składaniu komputerów ale programowanie jest mi obce ) czy sa jakieś gotowe programy albo jakiś poradnik. Szukałem ale niestety nic nie znalazłem. Znalazłem za to ludzi którzy niby sie znaja i biorą około 500zł za złożenie i instalacje.
5) jaka płyte główną ? myślałem o Biostar TB250-BTC PRO


Jeśli polecacie inny sprzęt to prosze o opinie. Nie znam sie wiec chętnie wysłucham każdych wskazówek. Dodam ze mój budżet to maks 15tyś, jeszcze raz podkręsle liczy sie tylko zysk prądu moze ciagnąć do bólu.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: Harey » sobota, 30 września 2017, 10:51

Sezonowiec pisze: Zacznę od tego ze bede mieszkał w prywatnym akademiku. Wiec bede miał duzo prądu za który nie bede płacił.
Sądzisz, że > 1kW ciągłego obciążenia nikt w prywatnym akademiku nie zauważy i ot tak sobie weźmiesz? Rocznie >5k PLN.
Sezonowiec pisze: GeForce GTX1060 Aorus 6GB x 8/10
Planujesz 8 /10 sztuk.
Wiem, że za oknami już chłód, ale wiesz ile to wydziela ciepła? Jaki metraż "kanciapy"? Co zrobisz latem?
Sezonowiec pisze: 15tyś,
Sezonowiec pisze: liczy sie tylko zysk prądu moze ciagnąć do bólu
Pierwszy post i kreujesz się na złodzieja, który nawet podstawówki nie powinien skończyć oblewając j.polski

Nie masz jakiegoś mieszkanka do wynajęcia? Koszty wpiszemy ryczałtowo i przywiozę sobie tyle koparek, że aż przewody będą płynąć. Tak będzie dobrze?
Ostatnio zmieniony sobota, 30 września 2017, 10:58 przez Harey, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: KryptoBanita » sobota, 30 września 2017, 10:54

Jak oszczędzać to po co Ci dysk SSD? Wystarczy zwykły, a sporo ludzi używa tylko pendriva.
Riserów weź więcej - jak coś się sypie i wiesza, to będzie to któryś z riserów i trzeba szukać metodą prób i błędów - a mogą się sypać dwa :)
Jak oszczędzać to zamów zasilacze u kolegi @Baki
Płyta OK
Pamięci wystarczy 4gb
Postaw jedną kartę i się pobaw - możesz kupić używkę, a potem kup więcej - jakie - poprzeglądaj forum - nie ma cudownej recepty.
Skorzystaj z pomocy zdalnej - masz na forum takiego ślicznego kotka - na pewno nie weźmie 500zł :) i na dodatek wiesz, że korzystasz z dobrego fachowca.
A tak naprawdę to kup za te 15 kółek ZEC :mrgreen:

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: Sezonowiec » sobota, 30 września 2017, 10:57

Harey pisze:
Sezonowiec pisze: Zacznę od tego ze bede mieszkał w prywatnym akademiku. Wiec bede miał duzo prądu za który nie bede płacił.
Sądzisz, że > 1kW ciągłego obciążenia nikt w prywatnym akademiku nie zauważy i ot tak sobie weźmiesz? Rocznie >5k PLN.
Sezonowiec pisze: GeForce GTX1060 Aorus 6GB x 8/10
Planujesz 8 /10 sztuk.
Wiem, że za oknami już chłód, ale wiesz ile to wydziela ciepła? Jaki metraż "kanciapy"? Co zrobisz latem?
Sezonowiec pisze: 15tyś,
Sezonowiec pisze: liczy sie tylko zysk prądu moze ciagnąć do bólu
Pierwszy post i kreujesz się na złodzieja, który nawet podstawówki nie powinien skończyć oblewając j.polski

Nie masz jakiegoś mieszkanka do wynajęcia? Koszty wpiszemy ryczałtowo i przywiozę sobie tyle koparek, że aż przewody będą płynąć. Tak będzie dobrze?

Tak myśle ze nikt nie zauważy. Nie znasz całej sytuacji nie wiesz jak oni wykorzystują kruczki w umowach i jakie sa niedogodności. W lato nie bede tam mieszkał a mimo wszystko bede płacił za wynajem wiec temperatura wtedy to nie problem. I to ze zrobiłem błąd logiczny w zdaniu to chyba nie powinien wywołać w Tobie tyle negatywnych emocji. Polecam wypić melise i dodać trochę przydatnych informacji pod postem.
Ostatnio zmieniony sobota, 30 września 2017, 11:04 przez Sezonowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: Harey » sobota, 30 września 2017, 11:05

Sezonowiec pisze: Nie znasz całej sytuacji nie wiesz jak oni wykorzystują kruczki w umowach i jakie sa niedogodności.
Ktoś Cię zmusił do podpisania tej niekorzystnej wg Ciebie umowy?
Sezonowiec pisze: W lato nie bede tam mieszkał a mimo wszystko bede płacił za wynajem wiec temperatura wtedy to nie problem.
Tak? A jak będą szkody w lokalu?
Sezonowiec pisze: błąd logiczny
ortograficzny, Panie studencie.
Sezonowiec pisze: Polecam wypić melise i dodać trochę przydatnych informacji pod postem.
Jestem zupełnie spokojny, po prostu wyśmiewam złodziejstwo i nieuctwo. W kwestii przydatnych informacji należy użyć wyszukiwarki, jest kilkadziesiąt identycznych postów w kwestiach technicznych.

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
Ponawiam pytanie:

Nie masz jakiegoś mieszkanka do wynajęcia? Koszty wpiszemy ryczałtowo i przywiozę sobie tyle koparek, że aż przewody będą płynąć. Tak będzie dobrze?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: KryptoBanita » sobota, 30 września 2017, 11:10

@Harey
Jeszcze możesz mu napisać, że na akademii to sprzęt zniknie wcześniej niż później :) Dużo obcych ludzi się przewija na dziwnych imprezach hahaha Nawet jeżeli nie ukradną to obsikają hehehe
Skoro nie liczy się z kasą i zużyciem te sobie klime fundnie :lol:

Dodano po 4 minutach 3 sekundach:
Harey pisze: Nie masz jakiegoś mieszkanka do wynajęcia? Koszty wpiszemy ryczałtowo i przywiozę sobie tyle koparek, że aż przewody będą płynąć. Tak będzie dobrze?
Jak dobrowolnie wstawisz komuś 20 koparek i potem nie będziesz miał do nich dojścia, bo albo zamkną drzwi, albo wywiozą - daj spokój :)
Świata nie naprawisz - szkoda Twoich nerwów.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: Sezonowiec » sobota, 30 września 2017, 11:12

Harey pisze:Nie masz jakiegoś mieszkanka do wynajęcia? Koszty wpiszemy ryczałtowo i przywiozę sobie tyle koparek, że aż przewody będą płynąć. Tak będzie dobrze?
Dlatego chce to zrobić z głową. Nie popadajmy w skrajności. nie chce postawić całej kopalni na czyjś koszt i narobić szkód. Jedna koparka na 8kart. Wiem ze sa ludzie w akademikach co maja po pare koparek i daja rade.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: Harey » sobota, 30 września 2017, 11:22

KryptoBanita pisze: Świata nie naprawisz - szkoda Twoich nerwów.
Ja się absolutnie nie denerwuję, skąd ten pomysł? Staram się jedynie uzmysłowić nowemu Koledze, że z pewnością sam nie chciałby żeby ktoś go tak załadował w *&^(. Jest jedna szansa na 1k, że przemyśli i trochę większa, że ludzie zaczną się wstydzić pisać takie rzeczy publicznie - to już plus.

Dodano po 4 minutach 25 sekundach:
Sezonowiec pisze: Nie popadajmy w skrajności. nie chce postawić całej kopalni na czyjś koszt i narobić szkód. Jedna koparka na 8kart. Wiem ze sa ludzie w akademikach co maja po pare koparek i daja rade.
A, czyli Ty chcesz tylko trochę ukraść - rozumiem. Moim zdaniem w prywatnym akademiku szybko Cię zlokalizują i wręczą pismo z współpracującej kancelarii prawnej a wtedy sprzedasz koparkę i parę innych rzeczy. W gaciach i sandałach po śniegu będziesz biegał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: KryptoBanita » sobota, 30 września 2017, 11:23

@Harey
Zwróć uwagę na: "Wiem ze sa ludzie w akademikach co maja po pare koparek i daja rade."
Jak myślisz kiedy straż pożarna przyjedzie? Miejmy nadzieję, że straż nie będzie potrzebna tylko pogotowie energetyczne...
Ten problem narasta geometrycznie :)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: Sezonowiec » sobota, 30 września 2017, 11:35

Ktoś Cię zmusił do podpisania tej niekorzystnej wg Ciebie umowy?
Właśnie nikt mnie nie zmusił. W umowie nie ma nic o tym ile prądu mogę zużyć.
Tak? A jak będą szkody w lokalu?
Dlatego, pisze post aby dowiedzieć sie jak to zrobić aby nie było zadnych problemów.
że przemyśli i trochę większa, że ludzie zaczną się wstydzić pisać takie rzeczy publicznie - to już plus.
Nie do końca rozumiem czamu mam sie wstydzić. Nie robię nic niezgodnego z umową, prawem. Nie rozumiem problemy.
Jaki metraż "kanciapy"?
około 30metrów ale jest dość wysoki.

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
A, czyli Ty chcesz tylko trochę ukraść - rozumiem. Moim zdaniem w prywatnym akademiku szybko Cię zlokalizują i wręczą pismo z współpracującej kancelarii prawnej a wtedy sprzedasz koparkę i parę innych rzeczy. W gaciach i sandałach po śniegu będziesz biegał.
O jakim my złodziejstwie mówimy? zużycie prądu mam w umowie. Nie jest niczym ograniczone ! To tak jakby mieć problem do grafików którzy mieszkaja w akdamiku maja komputery włączone cały czas.
Zwróć uwagę na: "Wiem ze sa ludzie w akademikach co maja po pare koparek i daja rade."
Jak myślisz kiedy straż pożarna przyjedzie? Miejmy nadzieję, że straż nie będzie potrzebna tylko pogotowie energetyczne...
Ten problem narasta geometrycznie :)
Dlatego chce wiedzieć do jakiej ilości nie bedzie większego problemu.

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
Mam nadzieje ze wszystko wyjaśnione i wrócimy do właściwego tematu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 218
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: dyziok » sobota, 30 września 2017, 11:41

Sezonowiec pisze: Mam nadzieje ze wszystko wyjaśnione i wrócimy do właściwego tematu.
Jeśli chodzi o 1060 6GB to polecam gigabyte aorus, u mnie kopią 10% więcej niż te bez "aorusa".

Rozmowny
Posty: 89
Rejestracja: 23 lutego 2012
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: patryk006 » niedziela, 1 października 2017, 01:17

Sezonowiec pisze: Właśnie nikt mnie nie zmusił. W umowie nie ma nic o tym ile prądu mogę zużyć.
A jest zapisane w jakich przypadkach mogą Cię wyrzucić ? Zużyjesz za dużo prądu, nawet jeśli "zgodnie z umową" to wyrzucą cię z innego paragrafu, nie ma rzeczy niemożliwych ;), zależy na ile osób akademik, ale jeśli nie jest za duży to skok w rachunkach może być na tyle zauważalny, że zaczną szukać winowajcy.

Dopowiem co jedynie w kwestii punktu 4, o ile umiesz edytować parę parametrów do odpalenia koparki to tak, programy są gotowe nie trzeba umieć nic programować, dopóki nie zechcesz mieć koparki z bajerami.
Nie musisz nawet śledzić tematu czy eth będzie akurat najbardziej opłacalną monetą do kopania, odpalisz nicehash i zarobki masz w btc, program będzie kopał "najbardziej opłacalny" algorytm w danej chwili dla innych ludzi.

Oczywiście im więcej wiesz i im więcej poświecisz czasu tym więcej zarobisz.
Do obsługi koparki w podstawowym zakresie niewiele wiedzy potrzeba i na większość problemów powinieneś znaleźć odpowiedź jak dobrze szukasz

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 27 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: dic76839 » wtorek, 3 października 2017, 09:01

Tu pojawiają sie pytania:
1) czy te karty warte sa swojej ceny bo inne gtx 1060 można kupić po ok 200zł taniej na sztuce

są ok

2) czy te karty http://allegro.pl/karta-asus-mining-gef ... 70607.html beda lepsze od tych które wybrałem

też ok, w praktyce bez znaczenia

3) czy te 2 zasilacze uciągna 10kart ?

tak, ale w drugim będziesz musiał połączyć dwa piny na tym najdłuższym porcie co podłączasz do płyty głównej

4) czy dam rade sam postawić koparkę ? ( znam sie na składaniu komputerów ale programowanie jest mi obce ) czy sa jakieś gotowe programy albo jakiś poradnik. Szukałem ale niestety nic nie znalazłem. Znalazłem za to ludzi którzy niby sie znaja i biorą około 500zł za złożenie i instalacje.

jeśli ogarniasz kompy, to bez problemu, na stronie danego programu do kopania są przykładowe konfiguracje

5) jaka płyte główną ? myślałem o Biostar TB250-BTC PRO

ja bym brał obojętnie jaką gamingową

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 maja 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: zjaranyjoe » poniedziałek, 9 października 2017, 17:02

Taka koparka się już nigdy nie zwróci

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: Harey » poniedziałek, 9 października 2017, 17:39

zjaranyjoe pisze: nigdy nie zwróci
https://www.nicehash.com/profitability- ... rrency=PLN
Trudność wzrośnie, ale póki co, tak źle to wcale nie wygląda.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 maja 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: zjaranyjoe » wtorek, 10 października 2017, 17:45

Nawet jak by nie wzrosła to się nie zwróci

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: Harey » wtorek, 10 października 2017, 18:04

Podrzuciłem link, z którego można wysnuć przeciwny wniosek. Chętnie zobaczę Twoje obliczenia, przy założeniu, które postawiłeś - stała trudność.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: pm7 » wtorek, 10 października 2017, 20:56

@Harey, pech, że akurat tego nie widać :)

Obrazek

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka/początkujący/ jedna wielka niewiadoma.

Postautor: Harey » wtorek, 10 października 2017, 21:23

@pm7, upłynęło ponad 24h. Link w momencie wrzucenia działał i zapewne niedługo działać będzie, skoro jest adnotacja ""maintenance mode". Jednak to nie moja strona i ciężko mi się tłumaczyć z braku garba :D Cierpliwości ;)

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości