Problem z biosem

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 9 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z biosem

Postautor: pikspl » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 11:12

Witam wszystkich.

Mam problem z 3 kartami (sapphire rx 580 pulse) po wgraniu zmodowanego biosa (mod na podstawie oryginalnego). Koparka nie rusza w normalnym trybie windowsa wcale, po przełączniu na kartę zintegrowaną i po podpięciu tam kabla rusza w trybie awaryjnym i windows widzi karty w panelu sterowania normalnie. Próbowałem na trybie awaryjnym przywrócić oryginalny bios (mam go) ale nie można uruchomić aplikacji aitflash. Próbowałem też zrobić bootowalny pendrive z winflash ale w tym przypadku nie wykrywa kart. Sprawdzałem też czy linux odpali na tych kartach ale też nie wyświetla obrazu co oznacza, że ewidentnie nabroiłem przy flashu biosa co jest dla mnie dziwne bo zrobiłem już kilkadziesiąt koparek i nie miałem takiego przypadku nigdy. Czy jest jeszcze jakaś możliwość wgrania biosa? Może ktoś miał podobny przypadek? Widzę światełko w tunelu z powodu takiego, że windows w awaryjnym je wykrył. Z góry dziękuje za pomoc.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z biosem

Postautor: krystian » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 11:21

A co się dzieje, gdy uruchamiasz kompa z trzema kartami? (oczywiście główną kartą, odpowiedzialną za wyświetlanie obrazu nie może być ta zepsuta).

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 9 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z biosem

Postautor: pikspl » wtorek, 22 sierpnia 2017, 15:23

Czarny obraz komputer nie startuje jak jest ustawione primary video na gpu , jak robię na onboard to startuje w awaryjnym

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 30 kwietnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z biosem

Postautor: MarcelBTC » środa, 23 sierpnia 2017, 11:36

Wiesz że te karty mają podwójny bios, jeśli zmieniałeś bios złym oprogramowaniem mogło ci się sypnąć.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości