Wydajność kopania ETH

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: Mirrorevil » czwartek, 27 lipca 2017, 00:55

Witam, kopie ETC na gtx 980 ti. Zawsze kopałem z wynikiem 20 Mh/s, nie wiem czemu nagle wydajność spadła do 16 Mh/s... Mógłby mi ktoś pomóc?? Z takim wynikiem nie opłaca mi się aż tak kopać :( Sterownik : 384.76

Początkujący
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: siwol » czwartek, 27 lipca 2017, 01:11

Przełącz się na kopanie Expanse jeśli hash wróci do starego poziomu to znaczy że jesteś ofiarą DAG chodz generalnie to głównie RX'ow dotyczy.
kabzapro pisze: http://exppool.pl/ 0.25% fee :)

posiada on Ping 1-2 ms więc jest to bardzo mało a zaletą jest to że stoi w Warszawie więc nie tracicie czasu na ściąganie bloku, zwiększa to wasze wydobycie o klika a nawet kilkanaście procent. Oczywiście cały serwer jak i internet stoją pod UPS'ami więc nie ma możliwości że padnie prąd. Powiedzcie co o tym sądzicie i czekam na pierwszych zgłaszających się :) Wypłaty co cztery godziny po osiągnięciu minimum 1 EXP.
Serwer jest w pełni przetestowany i działa.
Zapraszamy do kopania wszystkie osoby które mają za słabe karty aby kopać ETC czy ETH :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: wamak » czwartek, 27 lipca 2017, 05:46

Jakiego minera (programu) używasz ?

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: Mirrorevil » czwartek, 27 lipca 2017, 10:18

siwol pisze:Przełącz się na kopanie Expanse jeśli hash wróci do starego poziomu to znaczy że jesteś ofiarą DAG chodz generalnie to głównie RX'ow dotyczy.
kabzapro pisze: http://exppool.pl/ 0.25% fee :)

posiada on Ping 1-2 ms więc jest to bardzo mało a zaletą jest to że stoi w Warszawie więc nie tracicie czasu na ściąganie bloku, zwiększa to wasze wydobycie o klika a nawet kilkanaście procent. Oczywiście cały serwer jak i internet stoją pod UPS'ami więc nie ma możliwości że padnie prąd. Powiedzcie co o tym sądzicie i czekam na pierwszych zgłaszających się :) Wypłaty co cztery godziny po osiągnięciu minimum 1 EXP.
Serwer jest w pełni przetestowany i działa.
Zapraszamy do kopania wszystkie osoby które mają za słabe karty aby kopać ETC czy ETH :)
Mógłbyś wytłumaczyć jak to zrobić?

Używam Claymore minera.

Z góry dziękuje za poświęcony mi czas, żeby mi pomóc.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 509
Rejestracja: 1 lipca 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Wydajność kopania ETH

Postautor: kabzapro » czwartek, 27 lipca 2017, 14:13

Zwykły claymore dajesz
EthDcrMiner64.exe -epool 79.98.144.28:8077 -ewal (adres) -eworker (nazwa) -epsw x -allcoins 1 i działa :) MH na starym poziomie a nawet odrobinę większym :)

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: Mirrorevil » czwartek, 27 lipca 2017, 14:41

@kabzapro Mógłbyś mi wytłumaczyć tak ogólnie na czym polega różnica między EXP a ETH czy ETC?

Początkujący
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: siwol » czwartek, 27 lipca 2017, 15:46

To jest waluta inna opierając się na kodzie eth. Jest swiezsza dzięki czemu jest mniejszy DAG sprawdzisz tak czy w tym tkwi problem

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: Mirrorevil » czwartek, 27 lipca 2017, 16:09

@siwol, Gdy kopię EXP wydajność jest na normalnym poziomie, ale nie chciałbym kopać tej waluty, jest możliwe żeby przy kopaniu ETC wydajność wróciła na normalny poziom?

Początkujący
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: siwol » czwartek, 27 lipca 2017, 17:10

Mirrorevil pisze: @siwol, Gdy kopię EXP wydajność jest na normalnym poziomie, ale nie chciałbym kopać tej waluty, jest możliwe żeby przy kopaniu ETC wydajność wróciła na normalny poziom?
Czyli wszystko gra i nie masz się co martwić. Niestety nie tak już jest, że jak rośnie DAG to RX'y gubią mh. U mnie to samo rx 570 4gb exp'a kopia po 29.5mh a eth/etc tylko 27.5-28

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: Mirrorevil » czwartek, 27 lipca 2017, 17:12

@siwol, Ale ja kopię GTX'em...

Początkujący
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: siwol » czwartek, 27 lipca 2017, 17:14

No Tak wiem xD ale widocznie ta karta reaguje tak samo:))) Troche się zakręciłem dużo na głowie...:)) Ale niestety to był prosty test nic z tym nie zrobisz.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: Mirrorevil » czwartek, 27 lipca 2017, 17:18

@siwol, Słyszałem, że na kartach od zielonych bardziej opłaca się kopać ZEC. Jak myślisz opłaca się przesiąść na ZEC biorąc pod uwagę trudność i kurs? Co myślisz o tej Zcash'u?

Początkujący
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: siwol » czwartek, 27 lipca 2017, 17:22

Niestety tu Ci nie pomogę. Generalnie na to odpowie ci kalkulator np. whattomine. Sam musisz ocenić czy się to opłaca ja kręcę się wśród "ETH" (eth,etc,exp,musicoin itp) EXP w twoim wypadku wcale nie jest zły Kabza zrobił pool'a wiec pingi zajebiste, a skoro masz większy mh niż na eth to może wyjść tak samo a nawet lepiej niż eth/etc

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: Mirrorevil » czwartek, 27 lipca 2017, 17:28

@siwol, No tak, ale kurs EXP nie jest za ciekawy.

Dodano po 3 minutach 42 sekundach:
@siwol, Nie wiem czy to jest jakiś błąd, ale whattomine.com pokazuje mi, że kopiąc EXP zarobię dziennie 1.12$, a kopiąc ZEC zarobię dziennie ponad 2$.

Początkujący
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: siwol » czwartek, 27 lipca 2017, 17:38

Mirrorevil pisze: @siwol, No tak, ale kurs EXP nie jest za ciekawy.
Przeciez nie tylko kurs się liczy:))
Kopiąc eth z predkością 16mh wykopiesz na miesiąc 0.151504eth co daje $30.29
Obrazek
Kopiąc exp z predkoscia 20mh wykopiesz na miesiąc 18.083439exp co daje $32.08
Obrazek
Tabelki wkleiłem z kalkulatora whattomine, jak pomogłem to możesz mnie docenić łapką w góre;)


Co do zec to nie wiem jaką predkosc twoja karta osiąga.

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: zenono » czwartek, 27 lipca 2017, 18:15

Coś małą masz wydajność przy ETH. Użyj ethminer-0.11.0, podkręć ile się da taktowanie pamięci w karcie (MSI Afterburner) powinno być lepiej.
Tym niemniej wg danych z calca nice hasha, najbardziej opłaca się kopać ZCASH - zakładamy wydajność 461 Sol/s czyli 2,11 $ na dziś.
Ewentualnie Hush - 2,17 $

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: wamak » czwartek, 27 lipca 2017, 18:49

Teraz patrzę, że faktycznie 980TI słabo się nadaje to ETH i pochodnych. Zdecydowanie lepiej kopać ZEC.
980TI w ETH ma wydajność na poziomie GTX 970 i lekko poniżej 1060 pobierając znacznie więcej prądu od tych kart.
W ZEC 980TI ma wydajność na poziomie GTX 1070 (czyli całkiem nieźle), ale pobierając więcej prądu.

W ETH liczy się bardziej pamięć karty.
W ZEC liczy się bardziej wydajność procesora graficznego: warto wówczas nawet podkręcić rdzeń, ale jednocześnie obniżając lekko power limit.

Na 980TI z ZEC przychód będzie o 40% wyższy.

Podejrzewam, że na tej karcie nawet w Nicehash (który pobiera 4% fee przy przelewach na zewnętrzny portfel BTC) na algorytmie Equihash zarobisz więcej, niż przy kopaniu walut w Ethminerze, ale w tańszych poolach.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: Mirrorevil » czwartek, 27 lipca 2017, 19:51

@zenono, Nie wiem czy mam jakąś słabą sztukę jak 20 Mh/s to mało, czy tak kopią normalnie, ale kopiąc ZEC wydajność to równo w moim przypadku 460 Sol/s. Mam jeszcze jedno pytanie. Lepiej jakąś dużą kopalnie wybrać czy małą? Jak to się ma do zarobków, czy rozmiar kopalni w znaczący sposób wpływa na zarobki?

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: zenono » czwartek, 27 lipca 2017, 21:58

Podkręcałeś pamięć?
ZEC masz książkowe.
Kopalnię wybierz sprawdzoną, z która nie ma problemów. Większy pool daje mniejsze wahania kopania.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wydajność kopania ETH

Postautor: wamak » czwartek, 27 lipca 2017, 22:03

W małej kopalni może być tak, że pierwszego dnia zarobisz X, drugiego 0.4X, a trzeciego 1.8X.
W dużej kopalni pierwszego dnia zarobisz X, drugiego X i trzeciego też X. Zarobki są bardziej wyrównane, ale zwykle są wyższe koszty dla górników.
Chodzi o to, że zarobki zależą od częstości wpadania bloków. W małej kopalni to się nie rozkłada równomiernie. małe za to mają niższe fee, aby zachęcić nowych górników do przyłączania się.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości