Tutorial dla początkujących kopaczy

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: jerry46 » wtorek, 27 czerwca 2017, 11:38

na stroni i na apce to samo niestety, mimo iz cala noc kopalo - zero urobku. a apka swoja droga tez dziwnie sie zachowuje,

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: Maggix » wtorek, 27 czerwca 2017, 11:57

Niech ktoś zarzuci tutorialem. Systemu Simplemining

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: deejaybialy » wtorek, 27 czerwca 2017, 23:30

bereall pisze: Dzieki, ale jak mogła iśc jak jest Unpaid Balance 0.1134 ETC, ze wskazaniem na "Unpaid", skad mam wiedziec jaka wartosc jest ustawiona na minimalna skoro nic na email nie przychodzi ani potwierdzenie na stronce,

a w zakladce settings jest takie cos https://images82.fotosik.pl/656/66a79228b37bf74c.jpg

tutaj sledzenie mojego adresu https://etherscan.io/address/0x0e140a07 ... 94da9258b1
masz ustawiona wypłatę 1 etc nie 0.1 czyli musisz "dokopać" ~0.9etc żeby poszła wyplata

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: bereall » środa, 28 czerwca 2017, 08:26

[quotDzieki ale juz nieaktualne , i dodawać chyba jeszcze umieć :) Sęk w tym ze nie dało się zmienić na w settings na 0.1, ale napisalem do suportu i poprawili mi to, nawet jakas babka z fresh desk dzwonila do mnie wczoraj w jezyku ang. juz wypłata poszła ale nie zaksiegowali mi jeszcze 1.1 na poloniex, zbieram kolejny ETC i zobaczymy moze 2ETC juz zaksieguja , poki co mam 0.86 Zobaczymy

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: jerry46 » środa, 28 czerwca 2017, 14:36

Panowie, ma problem: gdy w cleymore kopie na adres portfela stworzonego do wplat w bitbay, w ethermine pool na podgladzie nic sie nie dzieje.

wczesniej kopalem na wallet stworzony w programie ethereum wallet bylo ok, w podlagdzie poola wszystkie operacje. jak teraz chce kopac na adres z bitbay niestety zero reakcji. kopiuje adres ten do wplat, co moze byc nie tak?

Dodano po 2 godzinach 20 minutach 9 sekundach:
Panowie, jeszcze jedno pytanie - chodzi mi o posrednikow/oplaty. przesledzcie droge od wykopywania ETH do wyplaty w PLN, czy dobrze rozumuje i czy ilosc oplat sie zgadza, ewentualnie jak to zmniejszyc:

- kopie na poolu ethermine.org, po uzyskaniu 0.05 eth system z automatu wysyla mi je na moj portfel ethereum wallet (stacjonarny) - prowizja 0.000736737810942 Ethertx proce

-z portfela na kompie przelewam srodeki na jakas polska gielde, w moim przypadku bitbay, biore najnizsze fee, prowizja 0.000273 ETHER fee

- na gieldzie skladam oferte sprzedazy eth->pln, Prowizja: 0.43% Wartość prowizji: 0.23 PLN

- robie wyplate na rachunek bankowy, prowizja 2zl


da sie to jakos skrocic?

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: bereall » środa, 28 czerwca 2017, 20:27

Wie ktoś jaka jest minimalna kwota księgowania ETC na bitfinex ?

@jerry46, a bitbay lub poloniex nie ksieguja od razu z poola 0.05 ETH ?

Wyczytałem na koncie poloniex ze tez pisze (teoretycznie) od 1ETH ksiegowanie na giełdzie, wiec tragedia, naturalnie ze lepiej ETC do nich wysyłać

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: 9oolie@gmail.com » czwartek, 29 czerwca 2017, 17:13

a czy da się (i dlaczego ewentualnie jest to zła droga) przelać ETH do kantoru (np. https://bitcantor.com/ )?
czy muszę użyć giełdy?

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: bereall » czwartek, 29 czerwca 2017, 17:17

Własnie miałem pisac ze mozna uzyc https://www.bitcantor.com, bo mozna wymienic juz 0.05ETH które wczesniej mozna soibie deponować na jakis portfell na dysku komputera, z tym ze kantory maja gorszy przelicznik niz giełdy takze z punktu ekonomicznego jest to raczej zla opcja jesli ktos planuje dlugofalowo działać w kryptowalutach

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: Qabaz » czwartek, 29 czerwca 2017, 22:00

Z obserwacji widzę, że jakąś sensowną kwotą do sprzedaży na jakiejkolwiek giełdzie, to ok 3-4 ETH, tak by wszystko przebiegło bez większych problemów.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: swierszczyk18 » piątek, 30 czerwca 2017, 22:18

Właśnie pobrałem na laptop Claymore's dual Etherum minera, czekam na dostawę części do koparki, mają być jutro rano ale już teraz chcę wszystko poustawiać żeby jutro od razu odpalić.
Odnośnie laptopa to wiadomo wydajność jest słaba jednak z każdym zadaniem jest shares 0
Obrazek
Kopię na https://ethermine.org . I tutaj druga sprawa, po wprowadzeniu adresu portfela na pool nie ma żadnych informacji, tzn tak jak by nic nie kopało, ile czekacie aby dane tam się zaktualizowały no i jak to jest z tymi share, trzeba czekać na wykopanie bloku czy za każdym razem powinno być share?
CZy ktoś z was kopie też na ethermine.org, jeśli tak to jak często wchodzi blok.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: topnetdeal » piątek, 30 czerwca 2017, 22:32

Przy prędkości którą zapewnia laptop (niewiele ponad 1 Mh/s) na zaliczenie pierwszego share potrzeba statystycznie 1-2 godziny (może to równie dobrze być szybciej, lub kilka razy więcej czasu), czy będzie to na tyle poważna część bloku by kopalnia zaliczyła jakiś udział tego nie wiadomo. Obstawiam, że większe prawdopodobieństwo jest na uwalenie laptopa (ponad 60 stopni na karcie graficznej przez dłuższy czas) niż na zaliczenie jakiegoś urobku na stronie kopalni.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: swierszczyk18 » piątek, 30 czerwca 2017, 23:04

Rozumiem. Wiem że w tym momencie tracę (cena prądu, amortyzacja urządzenia) jednak chodzi mi tylko czysto o update na stronie, teraz już wiem że musi wpaść blok aby się coś zaktualizowało. :)
Dzięki za odpowiedz.
A jak tylko jutro mi przyjdą części i uda mi się wszystko uruchomić to dam znać na forum.
Niestety w tej paczce nie idą mi risery do grafik a na płytę wejdą mi tylko 2, może 3 zależy od grubości karty z 6 gtx 1070 (mam nadzieję że jednak przyjdą razem z add2psu)

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: bereall » sobota, 1 lipca 2017, 14:39

Zaksiegowali mi na bitfinex ukopane etc z ethermine.org, limit miałem ustawiony na 0.1ETC przyszło
Deposit >
Ethereumc Deposit 2332263
Status Completed
Amount 0.09903459 ETC

Nikt mi nie odpowiedział od ilu ETC ta giełda księguje, jak widać duzo mniejsze kwoty niz poloniex, mam u nich sprawe w suporcie bo moje 2ETC jeszcze nie zaksiegowali

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: swierszczyk18 » niedziela, 2 lipca 2017, 10:07

Obiecałem że wstawię foto z mojego rigu:)
Obrazek
Oczywiście post nie będzie bez pytań :/
Mój set składa się z:
Płyta główna : MSI Z170A SLI PLUS
Grafika: 6x GTX 1070 EVGA FTW
Zasilacze: 2x EVGA 750 G3 Gold

Wydajność na ten moment 104 MH/s dla Etherium, bo niestety kopię tylko na 4 kartach. Karta wymaga dodatkowego zasilania 2x 8pin jednak moje zasilacze mają przy vga 4x 8 pin przez co do 1 mogę podłączyć 2 karty. Czy bez problemu po zakupie dodatkowych przejściówek mogę podłączyć pozostałe 2 karty pod złącza cpu czy sata w zasilaczu?

Drugi problem to płyta głowna nie wykrywa mi dysku SSD podłączonego pod m.2. Bios został zaktualizowany do wersji 1A. Dysk pod sata bez problemu, niestety na ten moment zwykły HDD :(

Czy ktoś z was korzystał z tej płyty głównej i dysku m.2? Co z tym przyłączem, Wpinać się pod inne porty z zasilaczu?

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: x157 » niedziela, 2 lipca 2017, 10:57

Masz nowszy bios na https://pl.msi.com/Motherboard/support/ ... -PLUS.html a jak nie to napisz do supportu. Często są problemy z tymi dyskami.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: swierszczyk18 » niedziela, 2 lipca 2017, 13:21

Wiem Wiem, że jest nowszy, jednak w świeżych tematach na zagranicznych portalach mówili aby wgrać właśnie wersję 1A. Spróbuję później tą wersję nowszą i dam znać.

A co do zasilania to czy jest ktoś w stanie pomóc, jakiś link do przejściówki?
W do kart były dołączone kabelki 2x6pin żeński na 1x 8pin męski. Wtyk męski 8pin do karty a 2x6pin żeński już do niczego nie wepnę. Szukam kabelka 2x6pin męski po obu stronach, używacie czegoś takiego, robią wgl takie kabelki? Po internetach cięzko znależć.

Edit.
Kwestię zasilania udało mi się ogarnąć. Okazało się że karcie wystarcza 1x 8pin , mianowicie kable które dostałem w komplecie z zasilaczem do podłączenia vga to 2szt 8pin na 8pin i 2szt 8pin na 2x8pin.
Do 1 karty podłączyłem 2 kable po 8 pin, a do 2 pozostałych po 1 kablu który ma po 2 wtyczki 8 pin, więc 1 karta chodzi na 2 8pn kablach, a 2 pozostałe na 1 kablu 2x8pin. Widocznie nie zużywają na tyle prądu przy kopaniu aby wymagać 2x8pin :)
Jeszcze tylko ogarnę dysk i lepszą budę do tego bo teraz odstępy między kartami są bardzo malutkie i temperatury na stock ustawieniach ok 65stopni.
Swoją drogą jakiego programu używacie do kręcenia kart zanim dobierzecie odpowiednie parametry i poźniej wrzucicie je w bios karty.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: QoooX » poniedziałek, 3 lipca 2017, 19:11

Witam ile u was wyciaga r9 280x u mnie po ox max 14mh/s

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: zenono » poniedziałek, 3 lipca 2017, 20:04

swierszczyk18 pisze:Swoją drogą jakiego programu używacie do kręcenia kart zanim dobierzecie odpowiednie parametry i poźniej wrzucicie je w bios karty.
W 1070 nie ma możliwości zmiany/wgrywania biosu.
Użyj msi afterburnera (hint: ctrl + F) , obniż napięcie ile tylko się da i kręć na maxa pamięci, rdzeń niekoniecznie (warto poeksperymentować z obniżonym taktowaniem rdzenia)

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: jupp82 » poniedziałek, 3 lipca 2017, 21:41

Czy Ktoś ma i kopie na R9380 4GB? Ile Mh wyciagacie?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: Neravin » środa, 5 lipca 2017, 23:19

Co myślicie o zakupie AMD Radeon Vega Frontier Edition, jeżeli chodzi o długofalowy mining różnych krypto?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości