Tutorial dla początkujących kopaczy

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: jerry46 » środa, 21 czerwca 2017, 09:36

super, dzięki,

ostatnie już pytanie o samą wydajnośc 1060 6gb w kopaniu eth - jadac na standardowych zegarach wykreca srednio 20 Mh/s, polecacie jakies konkretne wartosci o ile podkrecic procek/pamiec karty w celu podbicia o2-3 Mh? chlodzenie mam dobre, sprobowalbym gotowego presetu pod ta karte. sam nie wiem co jest wazniejsze gpu clock, gpu voltage, memory clock czy power limit?

(uzywam programiku gigabyte xtreme gaming do podkrecania

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: bereall » środa, 21 czerwca 2017, 09:46

@jerry46

?

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: jerry46 » środa, 21 czerwca 2017, 10:41

dzieki, rzeczywiscie podbicie taktowania pomoglo. zwiekszenie o 400MHz Memory clock +2 Mh/s

caly czas jednak nie jestem pewien co do samego portfela, w tej chwili nie mam jak sprawdzic-czy moglby ktos przelac na moj portfel jakas niewielka kwote eth, cokolwiek -np. 0.00000000001 zebym sprawdzil czy dziala, odesle z powrotem.

moj klucz: 0xC9c6c17D3726FDe9FBfe7785ECa66D09D878F704

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: bereall » środa, 21 czerwca 2017, 18:23

Nie mam niestety ETH

Dodano po 2 godzinach 24 minutach 20 sekundach:
Przerzuciłem się na https://etc.ethermine.org i tam bede kopał bo wypłaty sa od 10 razy mniejszych kwot

Nie musze czekac 10 dni na 1 ETC jak to miało miejsce w http://etcpool.pl Mam tam poł ETC wiec musze jeszcze pokopać do 1ETC zeby wypłacili mi na poloniex bo wisi mi tam 1 etc które nie doszło, i przechodze definitywnie na ethermine org,

Zresztą ide zassac jakis portfel ETC na winde bo nie mam zamiaru czekać aż jaśnie poloniex raczy odczytać moje wplaty poniżej 2 czy tam 3ETC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: adam1226 » środa, 21 czerwca 2017, 19:08

@bereall, rozważ etcpool.pl tez;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: bereall » środa, 21 czerwca 2017, 19:37

Przeciez tam kopałem :) Nie czytałes ? Nie chce tam czekać na uzbieranie 1ETC jak moge na ethermine juz od 1/10 tego wypłacić, tylko teraz zreflektowałem ze poloniex ksieguje teoretycznie wpłaty od 1ETC, czy jak wyśle dwa razy po pół to to odczytaja wkoncu czy pójda w przysłowiowy las te monety ? Bo kopie na ethermine teraz i ustawiłem wypłate od 0.1 Podałem adres poloniex, i nie wiem czy nie pojdzie w niebyt ta wpłata, bo na pewno jej nie zaksieguja, dołoza do 1ETC wykopanego w etcpool ? i Jak uzbiera sie np min 2ETC to wtedy wszystko wejdzie na saldo lacznie z 0.1 z ethermine ? Dobrze rozumuje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: tonyxxl » środa, 21 czerwca 2017, 19:49

bereall pisze: i Jak uzbiera sie np min 2ETC to wtedy wszystko wejdzie na saldo lacznie z 0.1 z ethermine ? Dobrze rozumuje
dobrze rozumujesz, nic ci nie przepadnie, ale polo może ci zaksięgować od 2 a nawet 3 etc dopiero. Zależy od ich kaprysu :roll:
A nie lepiej założyć swój wallet na etc i tam kierować wypłaty?

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: bereall » środa, 21 czerwca 2017, 19:55

tonyxxl, tak zrobie, jednak tak czy siak muszę wpłacić to magiczne minimum na poloniex, troche czujes się oszukany bo przed kopaniem, czytałem na poloniex przy generowaniu portfela ze ksieguja od 1ETC, wiec je wysłałem.. a tu zonk.. czy jest szansa zeby napisac do nich i mi zaksieguja juz 2etc ? Bo mam juz 0.5 i nie usmiecha mi sie do 3ETC czekać az łaskawie zrobia dla mnie tak skomplikowana recz jak zmiane cyferek na moim portfelu ETC

I pisałem w poście gdzies powyżej ze własnie ide szukać walletu na windows jednak wypadły mi inne rzeczy, ale jeszcze dziś to zrobie, przy okazji co polecasz ? Bo nie wiem nawet jakie sa, korzystalem tylko z multibit do btc, nie chce aby godzinami portfel mi sie synchronizował, ani zajmował ogroma miejsca na dysku ale nie wiem czy to nie uniknione, przy btc unikłem :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: tonyxxl » środa, 21 czerwca 2017, 20:07

pisać do polo możesz... ja już dwa tygodnie czekam jakoś i już zapomniałem o co ich pytałem :D
Jak masz niewiele tych ETC to najszybciej będzie założyć chyba Jaxx'a.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: adam1226 » środa, 21 czerwca 2017, 21:04

bereall pisze: magiczne minimum na poloniex, troche czujes się oszukany bo przed kopaniem, czytałem na poloniex przy generowaniu portfela ze ksieguja od 1ETC, wiec je wysłałem.. a tu zonk.. czy jest szansa zeby napisac do nich i mi zaksieguja juz 2etc ? Bo mam juz 0.5 i nie usmiecha mi sie do 3ETC czekać az łaskawie zrobia dla mnie tak skomplikowana recz jak zmiane cyferek na moim portfelu ETC
dostaniesz te etc, nawet 1 tylko musisz poczekac pewnie, az nie bedzie wiekszych przelewow w kolejce..
takze, jesli masz wyslane >1etc ja bym poczekal, chyba ze chcesz sprzedac od razu..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: bereall » środa, 21 czerwca 2017, 21:34

Tak, wysłane ale nie otrzymane Wiec czekać musze tak czy siak, dozbieram pół ETC na etcpool i dośle na poloniex, moze predzej zaksieguja na saldzie, dzieki tonyxxl nie spieszy mi sie az tak chyba ale widze ze polecany jest myetherwallet wiec moze z nim sprobuje, ewentualnie wezme poprawke na jaxa Adam sugerujesz czekanie iz rzekomo kurs na wywindowac ?:)

To sa smieszne kwoty, mysle zainwestowac wieksza kwote w krypto ale widze po kalkulatorach ze opłacalnosc maleje, jednak to sie moze odmienić, pasuje zeby trend spadkowy sie utrzymywał, wtedy gawiedzie zaczna wyprzedawac radeony po ludzkich cenach

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: adam1226 » środa, 21 czerwca 2017, 22:13

bereall pisze: Adam sugerujesz czekanie iz rzekomo kurs na wywindowac
raczej sugeruje ze dla ew maksymalnie 10usd szkoda czasu "walczyc"
wiadomo, nie odpuszczac, jak dalej nie bedzie przelewu to uderzac do supportu, ale lepiej sie przeniesc na swoj wallet
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: bereall » środa, 21 czerwca 2017, 23:39

Musze tam dorzucić jakieś ETC, nawet kupie w innym miejscu i wyśle do nich i potem wypłace, powinni od 2ETC zaksiegować, perszingowi zaksiegowali https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 2&start=40 I mam juz swoj tymczasowy walet jaxxa i synchronizuje mi sie tez juz Mist

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: adam1226 » czwartek, 22 czerwca 2017, 04:46

@bereall, nic nie powinni.. ja miewalem ponad 3etc wykopane na adres z polo a i tak czekalem ;)
Az jak zmienie adres kopania to musze wyslac testowo 1etc i zobaczymy ile wtedy poczekam
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: jerry46 » czwartek, 22 czerwca 2017, 09:35

Panowie, chciałem się tylko upewnić - zerknijcie czy dobrze myślę, - droga początkującego kopacza który chciałby od zera wydobyć swój pierwszy mały samorodek i dostać za niego przysłowiowe pare groszy.

- instaluje na kompie z gtx 1060 etherum wallet, dostaje swoj klucz, pobieram cala baze (to szlo mi 2 dni)

- konfiguruje i odpalam claymora (przypisany do mojego klucza), wybralem pool eu2.ethermine.org. na ethermine konfiguruje wyplate przy najmniejszej mozliwej kwocie 0.05

- komp chodzi wlaczony 24h/ dobe i radosnie wydobywa. po ok tygodniu wydobywam swoje pierwsze 0.05 + jakies drobne na wykonanie transakcji

- ether powinien sam z automatu przelac sie na moj portfel po przekroczeniu progu 0.05

- w etherum wallet puszczam transakcje na jedna z polskich gield, tam zamieniam eth na pln i puszczam przelew na konto bankowe?

dobrze mysle czy cos pominalem? po drodze sporo prowizji, da rade to jakos uproscic?

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: gemtin92 » czwartek, 22 czerwca 2017, 09:44

Tak, przy takiej mocy (jeden gtx) nie kop eth tylko inna walutę i nie wpłacaj na wallet ale prosto na giełdę.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: jerry46 » czwartek, 22 czerwca 2017, 09:46

a da sie tak ustawic w ethermine.org zeby przelewal prosto na gielde?

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: gemtin92 » czwartek, 22 czerwca 2017, 09:48

No tak, na takiej samej zasadzie jak kopie Ci na twój eth wallet... Wchodzisz w ustawienia giełdy i wyszukujesz portfela do depozytu danej waluty.

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: bereall » czwartek, 22 czerwca 2017, 09:54

@adam nie bardzo rozumiem co napisales z ta zmiana 1etc, z czego na co chcesz zmienic i w jakim celu

ja tylko na sekunde tutaj szybko potem zajrze na dluzej,

jerry46 warto też dodać skrót do pliku wsadowego bat w autostarcie windows, żeby odpalał się przy uruchomieniu kompa (klawisz Win+R, shell:startup, enter i wklej tam skrót)

co do wymiany eth to np http://www.bitcantor.com,

ale kop lepiej ETC, min do wypłaty na poolu ethermine masz 0.1 taka ilosc bedzie wydobywał 1060 co jakies 10 godzin, tylko tez prowizja bedzie CIe przy kazdej transakcji dosc obciazac bo to jest chyba 50groszy, wiec lepiej rzadzej wysyłac ale kurs sie tak wacha ze chyba nie warte swieczki czekanie na zbieranie wiekszej ilosc etc do wypłaty, nie wiem czy ta gielda jest polecana https://bittrex.com/Market/Index?MarketName=BTC-ETC

spadam bo sie spiesze narazie!
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 czerwca 2017, 10:06 przez bereall, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: jerry46 » czwartek, 22 czerwca 2017, 09:57

czyli ustawic adres portfela z gieldy musze ustawic(zmienic) w pliku bat claymora? bo to co do tej pory wykopalem to jest przypisane do portfela etherum wiec i tak musze poczekac na przelanie 0.05?

a jakie inne waluty 1 gpu kopac?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości