Tutorial dla początkujących kopaczy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: tonyxxl » czwartek, 10 sierpnia 2017, 10:02

Defi pisze: Ok, rozumiem a nakierujesz mnie gdzie popełniłem błąd ?
nakieruję; sprecyzuj pytanie na jakie chcesz uzyskać odpowiedź. Pytanie: czy to ma sens, jest bez sensu jak nie wiadomo na czym ci zależy ;)
Pobór prądu? wydajność na kartę? chcesz kopać głównie eth? zamierzasz dołożyć następne karty z czasem?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: Defi » czwartek, 10 sierpnia 2017, 10:23

tonyxxl pisze:
Defi pisze: Ok, rozumiem a nakierujesz mnie gdzie popełniłem błąd ?
nakieruję; sprecyzuj pytanie na jakie chcesz uzyskać odpowiedź. Pytanie: czy to ma sens, jest bez sensu jak nie wiadomo na czym ci zależy ;)
Pobór prądu? wydajność na kartę? chcesz kopać głównie eth? zamierzasz dołożyć następne karty z czasem?
Już precyzuję - zależy mi na karcie która będzie oszczędna i miała dobry hasrate. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę, że ciężko dostać te najlepsze karty. Chce kopać ETH może ETC - a poźniej to nie wiem to co się najbardziej będzie opłacać.

Zależy mi na informacji co źle dobrałem - wydaje się że chodzi o zużycie prądu na kartach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: tonyxxl » czwartek, 10 sierpnia 2017, 10:42

te karty pobiorą po 120W/szt. Zasilacz masz 1kw a wystarczyłby jakiś 700+ z goldem bo oszczędniejszy. Chyba, że za miesiąc dwa dokupisz 2 następne to wtedy masz ok. W Eth to gtx przegra z rx w konkurencji Mh/s do poboru prądu. Pytanie po ile masz te 1060tki, bo rx 480 8GB są dzisiaj na półce po jakieś 1700zł. 1060 po jakieś 1200zł za proste modele. Ja bym się wstrzymał do wrzesnia a gotówkę włożył bezpośrednio w krypto. Pojawią się vegi rx wtedy potencjalnie zarobisz na krypto i kupisz nową kartę która będzie miała dłuższe życie. Szkoda wchodzić na końcówce serii w rx 5xx a ten 1060 też cudem wydajności nie jest.

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: zzzccchhh222888 » czwartek, 10 sierpnia 2017, 11:02

tonyxxl pisze: te karty pobiorą po 120W/szt. Zasilacz masz 1kw a wystarczyłby jakiś 700+ z goldem bo oszczędniejszy. Chyba, że za miesiąc dwa dokupisz 2 następne to wtedy masz ok. W Eth to gtx przegra z rx w konkurencji Mh/s do poboru prądu. Pytanie po ile masz te 1060tki, bo rx 480 8GB są dzisiaj na półce po jakieś 1700zł. 1060 po jakieś 1200zł za proste modele. Ja bym się wstrzymał do wrzesnia a gotówkę włożył bezpośrednio w krypto. Pojawią się vegi rx wtedy potencjalnie zarobisz na krypto i kupisz nową kartę która będzie miała dłuższe życie. Szkoda wchodzić na końcówce serii w rx 5xx a ten 1060 też cudem wydajności nie jest.
Nie namawiaj "zielonego" do HAZARDU na kryptowalutach. Nie ładnie. Będziesz miał go na sumieniu.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: Defi » czwartek, 10 sierpnia 2017, 11:38

Ale ja sobie bardzo dobrze zdaję sprawę z ryzyka jakie dotyczy czegokolwiek związanego z krypto. Nie będzie mnie miał na sumieniu ;)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: RaikoN » piątek, 11 sierpnia 2017, 03:27

Witam. Mam problem, a konkretnie z kopaniem i IP. http://s10.ifotos.pl/img/eeeeeejpg_qhhsxep.jpg

Jak widać na scr mam w portfelu kod do eth, a na poolu mam go jako etc (nie wiem skąd tam wgl jest parę etc).

Po odpaleniu koparki wchodzę na http://whatismyipaddress.com/ , kopiuję IP, wklejam do zakładki settings i wyskakuje: Invalid ip provided!

Wszystko robione z koparki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: adam1226 » piątek, 11 sierpnia 2017, 09:24

Po takim kombinowanym screenie trudno cokolwiek stwierdzic ale skoro uwazasz ze kopiesz eth To zmien na eth na kopalni..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: qoox » niedziela, 13 sierpnia 2017, 10:53

Witam czy ktos wie jak odblokowac power limit w msi af lub jak go zmienic recznie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: powered » niedziela, 13 sierpnia 2017, 14:04

qoox pisze: czy ktos wie jak odblokowac power limit w msi af lub jak go zmienic recznie
Opcje -> ogólne: odblokuj kontrolowanie napięcia
Albo zainstaluj sobie MSI Afterburner 4.4.0 beta 16


A wiecie może jak w msi afterburner zwiększyć zakres suwaka Core Voltage?
Limit tylko do -96 mV to jest dla mnie za mało.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: 8V32 » sobota, 26 sierpnia 2017, 20:42

Posiadam Rx 580 Gigabyte Gaming, obecnie 1200rdzeń 2000mem Hynix, -130mV. Kopie ETC i tylko 20.5 Mh/s. Próbowałem różnych nastaw rdzenia i pamięci, mem kręci się 2200 ale to obniża hash rate, dodam że nie chcę na razie modować biosu, bo możliwe że zwrócę kartę. Undervolting robię programem Sapphire Trixx V6.4.0. Ma ktoś jakiś pomysł albo rade jak zwiększyć hash rate choć do stockowych 23Mh/s? Może spróbować kręcić mem innym programem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: tonyxxl » sobota, 26 sierpnia 2017, 21:24

8V32 pisze: mem kręci się 2200 ale to obniża hash rate
na Hynix'ach 2200?... nie ma takiej możliwości, a już na pewno nie na stockowych timingach pamięci

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: 8V32 » sobota, 26 sierpnia 2017, 21:41

Gpu-z pokazuje że pamięci Hynix, chłodzenia nie zdejmowałem, kręciłem też MSI Afterburner to poszły nawet więcej. Sprawdzane w Gpu-z, tak że już nie wiem co z tą kartą, napięcie też ładnie schodzi -150mV.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: tonyxxl » sobota, 26 sierpnia 2017, 21:49

ale kopałeś coś na tych ustawieniach choćby 10 minut bez zawieszenia systemu?
powyżej 2150 to chodzą samsungi i to w najwyższych modelach typu nitro+ SE albo AORUS XTR a nie hynixy w zwykłym gigabyte.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: Kopaczwkopalni » sobota, 26 sierpnia 2017, 22:04

świetny art dużo mi wyjaśnił
Bardzo Panu dziękuje za pomoc.

A czy mógłby Pan pokazać jak wygląda plik dla kopania 2 walut?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: 8V32 » sobota, 26 sierpnia 2017, 22:06

Tak ustawiałem to kopiąc, lecz hash rate wtedy spadało zamiast rosnąć. Tak samo dzieje się jak podniosę rdzeń też spada.

E: Udało się pogonić kartę na 23 Mh/s, pomogło przeinstalowanie Trixx'a. Teraz mam takie ustawienia 1300 rdzeń, 2250pamięć i napięcie rdzenia 0.981V. Karty raczej nie zwrócę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: adam1226 » sobota, 26 sierpnia 2017, 23:05

8V32 pisze: napięcie rdzenia 0.981V.
za wysoko
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: tonyxxl » niedziela, 27 sierpnia 2017, 01:10

8V32 pisze: Teraz mam takie ustawienia 1300 rdzeń, 2250pamięć i napięcie rdzenia 0.981V. Karty raczej nie zwrócę
weź wstaw sceenshota z trixxa albo msi AB z ustawieniami tego cuda, bo tam się nic nie zgadza jak dla mnie. I dałbyś linka do tej karty albo kod producenta podaj jeśli możesz.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: 8V32 » niedziela, 27 sierpnia 2017, 03:45

Link do ustawień: Obrazek

Karta to Gigabyte Gaming Rx 580 Rev 1.0 z ESC

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: cizimizi » sobota, 18 listopada 2017, 14:28

Witam, mam takie pytanie czy jest ktos w stanie mi krok po kroku wytlumaczyć jak sprawdzic czy w komputerze zasilacz pociagnie mi druga karte graficzna ewentualnie ile ma jeszcze mocy zebym wiedzial która karte kupic. Druga sprawa to jak juz kupie karte to jak ja zamontowac chociaz to moge pewnie na youtube zobaczyc, ale bardziej mnie interesuje jak zamienic ja z ta co mam w sesie aby monitor i wszystkie operacje na kompie byly na tej nowej karcie a stara zeby caly czas kopala plus ta nowa zeby ja odpalac osobno co do tej drugiej zebym mogl wylaczac wlaczac bez kombinowania z dwoma kartami. Po prostu chce dolaczyc nowa karte ktora bedzie glowna karta a ta wczesniejsze zeby caly czas kopala a nowa od czasu do czasu. Jesli jest to b. duzo tlumaczenia jestem w stanie zaplacic.

Edit: na obecnej karcie mam wszystko ustawione i kopie zcasha od 2 miesiecy

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tutorial dla początkujących kopaczy

Postautor: Alwego » sobota, 18 listopada 2017, 18:14

Koledzy podpowiedzcie proszę.
Wymieniłem ostatnio kartę na GTX 1060 3 GB. Odpaliłem Claymore aby zobaczyć czy coś na tym pokopię no i wyszło nie najgorzej - 20-21 Mh/s przy poborze prądu ze ściany 95-110 W. Wg. Hwinfo karta pobiera 65-75W. ALE! Jak WYŁĄCZĘ przeglądarkę chrome, to zużycie energii w hwinfo rośnie do 90-100W, a i na watomierzu widzę wzrost do 140W. Skąd taka różnica, spowodowana wyłączeniem przeglądarki?
Zastanawia mnie też fakt, że pobór prądu jest wyraźnie niższy niż ten podany na whatmine (tam podaje 90W na kartę, u mnie jest to 65W), a z 'internetów' wiem, że podane na tej stronie parametry są raczej optymistyczne. Aż się zastanawiam czy drugiego gtxa nie kupić. Stąd drugie pytanie - 3 GB VRAM na długo jeszcze starczy do kopania?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości