Chłodzenie koparek

Dyskutant
Posty: 158
Rejestracja: 8 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chłodzenie koparek

Postautor: biolo » niedziela, 21 maja 2017, 12:38

Jaką temperature utrzymywać w pomieszczeniu z koparkami? Jaka może być maksymalana "optymalna/bezpieczna" tempertura? Czy schładzać pomieszczenie do 25°?? Jak w serwerowniach? Przy 10Kw mocy elektrycznej wystarczą same nawiewy czy jednak zainstalować klimatyzator? Pomieszczenie 4,5x4x2m
Z góry dzięki za pomoc :)

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Chłodzenie koparek

Postautor: krystian » niedziela, 21 maja 2017, 12:49

Jeśli masz rigi o mocy 10kW i chciałbyś całe to ciepło odprowadzać za pomocą klimatyzatora, potrzebowałbyś klimatyzator o mocy ok. 3-4kW. Zupełnie niepotrzebne koszty.

W zupełności wystarczy wymiana powietrza z otoczeniem, musisz jedynie zadbać żeby małe zwierzęta, pyły, itp nie dostały się do środka.

Problem jest jeśli nie możesz wstawić dodatkowych wentylatorów w ścianie/oknie. Bo żeby wentylator był wydajny to albo musi mieć dużą średnicę, albo dużą prędkość obrotową. Przy większych prędkościach nawet jeśli masz super jakości wentylator, przepływający strumień powietrza potrafi dudnić jak silnik odrzutowy.

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chłodzenie koparek

Postautor: scryptominer » niedziela, 21 maja 2017, 13:16

krystian pisze: W zupełności wystarczy wymiana powietrza z otoczeniem, musisz jedynie zadbać żeby małe zwierzęta, pyły, itp nie dostały się do środka.
Kolega "krystian" ma racje - koty, pudle, czy nietoperze mogą narobić niemałych szkód. ;)

Dodano po 21 minutach 47 sekundach:
krystian pisze: Problem jest jeśli nie możesz wstawić dodatkowych wentylatorów w ścianie/oknie. Bo żeby wentylator był wydajny to albo musi mieć dużą średnicę, albo dużą prędkość obrotową. Przy większych prędkościach nawet jeśli masz super jakości wentylator, przepływający strumień powietrza potrafi dudnić jak silnik odrzutowy.
Tutaj się nie zgodzę, można znaleźć wentylatory poniżej 60 dB z bardzo dobra wydajnością.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Chłodzenie koparek

Postautor: krystian » niedziela, 21 maja 2017, 13:31

ja nie mam na myśli wentylatorów "komputerowych" 12V, ale wentylatory ścienne/dachowe do wentylacji pomieszczenia z silnikami 230/400V,

Jeśli w niedużym pomieszczeniu mamy "grzałkę" o mocy 10kW, potrzebujemy wymienić z otoczeniem duże ilośći powietrza.
Wykonanie dużych otworów w ścianach czy dachu jest "kłopotwliwe" więć zwykle staramy się dobrać jak najwydajniejszy wentylator. Tutaj nie ma cudów, fizyki nie oszukamy, trzeba iść w prędkość obrotową.
A jeśli jeszcze mamy grube ściany, lub dłuższy komin, przepływające powietrze będzie dudnić.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chłodzenie koparek

Postautor: afrus » niedziela, 21 maja 2017, 19:00

20-25 stopni jest ok. Wystarczą wymienniki plus wtłocznie :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 53
Rejestracja: 6 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chłodzenie koparek

Postautor: NuMeRoUnO » czwartek, 20 lipca 2017, 22:31

U mnie pomieszczenie 10m2 zrobiona wentylacja razem z tak zwaną Z-etką o średnicy 100mm podłączone wentylatory i po nocy jest 36' ;(((( Sam już nie wiem co z tym zrobić ?? zwiększać przekrój na jaki ?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości