Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 509
Rejestracja: 1 lipca 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: kabzapro » niedziela, 3 września 2017, 10:31

Właśnie dla tego powinno się od razu ustawiać wiatraki na minimalnie 40-50 % (zwiększa to zużycie wiatraków) ale poprawia chłodzenie. Wysokie temperatury kart mogą powodować spadki wydobycia.
Jak ustawisz sobie niewielkie -dcri np 6 czy 8 na dualu to karta za bardzo tego nie odczuje (odczują wiatraki i pobór prądu).

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Kopaczwkopalni » niedziela, 3 września 2017, 11:46

W chwili obecnej kopie na etcpool i mam ustawione dual na siacoin w Nanopool
Temperatura na kartach 82 stopnie wiatraki 100 plus dołożone 3 140mm sigmy które miały największy przepływ. W którym miejscu dodać te dcri? Jak wykopie tysiąc siać pinów to sprawdzę jak wyglada bez dual miningu.
Proszę o jasna wypowiedz dlaczego jest to złe?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: oliee0 » niedziela, 3 września 2017, 16:50

82 stopnie to sporo. Ja mam 1060 chłodzone tylko jednym wentylatorem bez żadnego wspomagania innym i i osiągam na nich średnio 55 stopni. Fakt, że kopię tylko solo ETH, no ale to tylko jeden wentylator na radiatorze.
W moim przypadku dual jakoś nie wychodził, bo jeśli już udało mi się kopać w dualu bez utraty na ETH to zysk był wartości większego prądu miesięcznego i wychodziłem na 0, do tego wyższe temperatury.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 509
Rejestracja: 1 lipca 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: kabzapro » niedziela, 3 września 2017, 17:01

Kopaczwkopalni pisze: W chwili obecnej kopie na etcpool i mam ustawione dual na siacoin w Nanopool
Temperatura na kartach 82 stopnie wiatraki 100 plus dołożone 3 140mm sigmy które miały największy przepływ. W którym miejscu dodać te dcri? Jak wykopie tysiąc siać pinów to sprawdzę jak wyglada bez dual miningu.
Proszę o jasna wypowiedz dlaczego jest to złe?
ustaw sobie tt karty już od 70 aby szybciej była ona chłodzona (lub zmniejsz podkręcenie) . dcri po prostu dodajesz do swojego pliku bat może być na samym końcu.
Kopanie w dualu nie jest złe pod warunkiem że nie przegrzewamy karty a 82 stopnie to dużo. Przy podwyższonej temperaturze zwiększają się błędy na kartach co prowadzi do spadku mocy obliczeniowej lub też i błędnych wyników co zmniejsza nasze wydobycie dla tego należy zmniejszyć temperatura karty i możesz wtedy kopać w dualu.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Kopaczwkopalni » niedziela, 3 września 2017, 18:06

Zmieniłem miejsce koparki i ma obecnie 75 stopni moje karty się tak grzeją bo to wersja mini. Mówicie o błędach ale to powinny być widoczne na czerwono? Jeżeli tak to nie mam żadnych błędów kopie mi średnia 127mh/s

Jestem ciekawy ile stopni by karty miały bez dualniningu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: adam1226 » niedziela, 3 września 2017, 19:15

Kopaczwkopalni pisze: Zmieniłem miejsce koparki i ma obecnie 75 stopni moje karty się tak grzeją bo to wersja mini. Mówicie o błędach ale to powinny być widoczne na czerwono? Jeżeli tak to nie mam żadnych błędów kopie mi średnia 127mh/s

Jestem ciekawy ile stopni by karty miały bez dualniningu
Bledy sprawdzasz programem hw info. Claymore nie wszystko pokazuje
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 509
Rejestracja: 1 lipca 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: kabzapro » poniedziałek, 4 września 2017, 20:31

dokładnie tak jak pisze adam :) hw info sprawdzasz poszczególne karty podczas kopania i zmniejszasz podkręcenie karty która pokazuje najwięcej błędów.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Kopaczwkopalni » poniedziałek, 4 września 2017, 21:36

Dziękuje za podpowiedz bardzo się cieszę ze trafiłem tu na forum.
Powiedzcie czy jeszcze dobrze myśle ? Jak zmniejszę power limit na kartę to z automatu obniży się jej temperatura? Ale również spadnie wydobycie?

Średnia obecnie mam 130 mh s wydaje mi się ze to spoko średnia temperatura 77 ale tylko jedna się grzeje nadmiernie to może ja bym obniżył?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 509
Rejestracja: 1 lipca 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: kabzapro » wtorek, 5 września 2017, 14:32

przy zmniejszeniu power limit może też zwiększyć się temperatura lepiej zmniejszyć core lub pamięć lub zwiększyć prędkość wiatraków

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Kopaczwkopalni » wtorek, 5 września 2017, 16:05

Prędkość wiatraków mam full od startu mam dołożone dodatkowe wentylatory a pomieszczenie jest wietrzone i jest 23 stopnie
Obecnie mam power Limy na 85 podkręcony na 400 mhz i pamięć zmniejszona na -250 w tej chwili mam temperatury max 60 stopni
Kopie 130 ethereum clasic i 1200 sia coin
Tak chyba zostawie

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Boger » wtorek, 5 września 2017, 20:06

Panowie, pozwolę sobie zadać kilka pytań:
1. jak to jest w praktyce z tym dual miningiem - ile więcej można zarobić i czy warto? U mnie 6x 1060 kopie +/- 130 MH/s ETC - ile do tego można dodatkowo i równolegle dokopać innej waluty? Kolega powyżej kopie siacoin - te 1200 to na jaki dodatkowy dzienny zarobek się przekłada?
2. do posiadanych 6 sztuk 1060, chciałbym dołożyć kolejne 6 sztuk (płyta Biostar TB250-BC PRO). Czy sterowniki Windows uciągnie 12 sztuk, czy muszę ogarnąć to w inny sposób? Jeśli tak to w jaki najprościej?
3. w jakim programie przycinacie PL dla kart? Mam Aorusy i Afterburner źle nimi steruje. Żeby karty zareagowały na obcięcie PL to muszę ustawić PL na mniej niż 60 (powyżej wcale nie przycina). Minimum jakie mogę ustawić to 51% PL, ponieważ zejście na 50% powoduje jakiś błąd Afterburnera - 50% zużycia procesora, komputer się strasznie muli i po jakimś czasie wysypuje). Przy PL 51% pobór całego zestawu z 6 kartami to około 600W.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: wamak » wtorek, 5 września 2017, 23:46

@Boger
1. GTX 1060 kopiąc tylko ETC robi to z wydajnością np. 23,7 MH/s.
Kopiąc ETC + LBC kopie ETC z 22,7 (czyli trochę mniej) i LBC z 21,7 H/s. Ustawienia karty są te same, power limit ten sam. W sumie to daje jakieś 6% przychodu więcej, ale być może bierze trochę więcej prądu. Zysk i tak jest symboliczny. Nie sprawdzałem z SIA. DCR daje podobne rezultaty, jak LBC.
2. Podobno Windows nie, linux tak, ale nie sprawdzałem.
3. MSI Afterburner
Możesz dodatkowo sterować taktowaniem rdzenia w jedną lub w drugą stronę. MSI Afterburner też są różne wersje. Ostatnia to jest BETA 4.4.0 12.
Do Ethash wystarcza podstawowe taktowanie około 1500Mhz, dla którego wystarcza napięcie poniżej 0,8V. Wszystko powyżej jest marnotrawstwem energii. Pamięć ustaw jak najwyżej.
Jedynie do ZEC warto dać np. 1800Mhz 0,85V dla rdzenia.

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Boger » środa, 6 września 2017, 10:37

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!

1. Jeżeli mówimy o wzroście przychodu na poziomie 6-10% to raczej szkoda czasu
2. Właśnie też gdzieś to wyczytałem, ale jestem ciekaw opinii osób które mają 12 kart nvidii w jednym systemie
3. Z Afterburnerem mam problem o którym pisałem - obniżenie go do 60% po prostu nic nie daje. Dopiero jak zejdę niżej to widać mniejszy pobór prądu. Minimum mogę dać 51% bo poniżej Afterburner crashuje. Przy takim ustawieniu mają napięcie (w zależności od karty) pomiędzy 0,88 a 0,9 (jedna karta dobija do 0,93). Z tego co się orientuję to pobór prądu mogę ograniczyć tylko obcinając PL więc... :( Trochę W idzie w niepotrzebnie w powietrze.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Kopaczwkopalni » środa, 6 września 2017, 12:51

Póki co ciężko mówić mi o zyskach kopie dopiero pare dni
Minimalna wypłata sia coina na mojej kopalni to 1000szt kopie dopiero od kilku dniunawet nie będzie tygodnia i mam wykopanych jakieś 700szt

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: gogan1 » czwartek, 7 września 2017, 14:48

Witam a ja mam takie pytanie przy prędkości 46 MH/s na cryptocompare.com/mining/calculator wylicza mi że mniej więcej wykopie mi 0.01 ETH dziennie a jak kopie na nanopool wykopuje mi tylko 0.0085 ETH dziennie dlaczego jest taka różnica?? czy trudność na innych poolach może być mniejsza lub większa??

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Kopaczwkopalni » czwartek, 7 września 2017, 17:04

Nie traktuj mojej wyprowadzi jako pewniak ale czy wartość pokazana na nanopool nie jest po prowizjach?

Druga sprawa jak długo kopiesz ? Liczniki average biorą pod uwagę średnia z 12 lub 24 h

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: gogan1 » czwartek, 7 września 2017, 19:23

po prowizjach czyli?? kopie już ze 2 miesiące na początku fajnie szło a teraz jakoś lipnie i nie wiem co się dzieje czy trudność wydobycia wzrosła czy co :P average 24 h jest 46.3 MH/s a jak wchodzę w nanopool zakładkę kalkulator to wyskakuje mi 0.007 ETH dziennie wiec trochę lipa i się zatanawiam czy nie zmienić poola

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Kopaczwkopalni » piątek, 8 września 2017, 10:40

Każdy pool bierze prowizje nano chyba 1%
Ale to nie będzie stad ta różnica myśle ze wzrosła trudność ja mam aplikacje what tomine o tam sprawdzam trudności kopie etc i na początku kopałem 0.55 potem 0.4 teraz 0.45 w różnych przedziałach czasowych różnie się to zmienia

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: dzeq » wtorek, 31 października 2017, 14:37

Wamak - GTX1060 6GB moze isc 25 Mhs/s na 70%. Moje ida stabilnie po 25 na miner gate. ustawienia jak w tym arcie -

http://1stminingrig.com/nvidia-geforce- ... ce-review/

U mnie na minergate roznica w faktycznym zysku a tym z kalkulatora jest prawie 50% wiec cos jest nie tak...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 509
Rejestracja: 1 lipca 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: kabzapro » sobota, 4 listopada 2017, 11:45

dzeq pisze: Wamak - GTX1060 6GB moze isc 25 Mhs/s na 70%. Moje ida stabilnie po 25 na miner gate. ustawienia jak w tym arcie -

http://1stminingrig.com/nvidia-geforce- ... ce-review/

U mnie na minergate roznica w faktycznym zysku a tym z kalkulatora jest prawie 50% wiec cos jest nie tak...
bo miner gate zabiera część wydobycia dla siebie :) jak chcesz kopać normalnie to ściągnij sobie claymore najnowszego i zarabiaj dużo więcej, jak cobie nie poradzisz napisz pw to Ci pomogę. Na prawdę nie ma co wspierać minergate ewentualnie lepiej już kopać przez nicehash bo jest prostszy (lecz lepiej i tak kopać samemu przez claymore) ewentualnie dla ułatwienia masz tutaj claymora skonfigurowanego pod kopanie etc http://globalpool.org/downloads/miner.rar

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości