Polecany portfel ETH XMR ZEC

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 4 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: mak33 » czwartek, 13 kwietnia 2017, 14:07

Witam.

Jakich portfeli używacie do przechowywania ETH XMR ZEC ? Czy jest taki portfel, który obsługuje te 3 waluty i jest bezpieczny?

Na chwilę obecną znalazłem:
https://www.myetherwallet.com
https://www.mymonero.com


Co o nich myślicie ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: pm7 » sobota, 15 kwietnia 2017, 17:15

Portfele online mogą być wygodne, ale są z zasady mniej bezpieczne o tych instalowanych na komputerze.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: bl4ckmind » niedziela, 7 stycznia 2018, 21:04

Przepraszam, że odkopuję temat, ale mam pytanie. Jeśli posiadam kryptowaluty, które nie mają swoich własnych portfeli (np. VIU) lub mają "ciężkie" portfele (zbyt dużo miejsca na dysku zajmują, czyli Ethereum), to gdzie najlepiej trzymać takie kryptowaluty? Teraz trzymam je na różnych giełdach, ale wiem, że to bardzo mało bezpieczne rozwiązanie. No i właśnie znalazłem MyEtherWallet. Sądzicie, że to jest bezpieczne? Można ściągnąć portfel offline i wpisywać klucz prywatny nie będąc podłączonym do Internetu. A może znacie lepszą alternatywę? Dodam jeszcze, że na razie nie zamierzam inwestować w Ledger Nano S.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: esse » niedziela, 7 stycznia 2018, 21:32

bl4ckmind pisze: kryptowaluty, które nie mają swoich własnych portfeli (np. VIU)
Posiadają, posiadają, przecież to token na ETH.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: qertoip » niedziela, 7 stycznia 2018, 21:39

bl4ckmind pisze: Przepraszam, że odkopuję temat, ale mam pytanie. Jeśli posiadam kryptowaluty, które nie mają swoich własnych portfeli (np. VIU) lub mają "ciężkie" portfele (zbyt dużo miejsca na dysku zajmują, czyli Ethereum), to gdzie najlepiej trzymać takie kryptowaluty? Teraz trzymam je na różnych giełdach, ale wiem, że to bardzo mało bezpieczne rozwiązanie. No i właśnie znalazłem MyEtherWallet. Sądzicie, że to jest bezpieczne? Można ściągnąć portfel offline i wpisywać klucz prywatny nie będąc podłączonym do Internetu. A może znacie lepszą alternatywę? Dodam jeszcze, że na razie nie zamierzam inwestować w Ledger Nano S.
Cały sens kryptowalut polega na trzymaniu ich u siebie i na samodzielnej weryfikacji.

Zainstaluj oficjalne portfele każdej kryptowaluty. Jeśli masz ich dużo to sorry, musisz mieć dużo portfeli.

Multiwalletów zdecydowanie nie polecam, w najlepszym wypadku będą działały byle jak, w najgorszym to scamy (jak np freewallet). Nie dotyczy to tokenów ERC20, którymi zarządza się w generyczny (uniwersalny) sposób z jednego portfela.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: bl4ckmind » niedziela, 7 stycznia 2018, 21:51

Tak jak pisałem wyżej, chcę trzymać jak najwięcej kryptowalut u siebie. Mam już 12 zainstalowanych portfeli, ale problem w tym, że nie każda kryptowaluta ma swój oficjalny portfel. Nie wiem do konca jak działa ERC20. Jesli sciagne portfel Ethereum i wygeneneruje adres, to na ten jeden adres moge wysylac zarówno ETH jak i np. VIU? W portfelu pojawi mi sie info, ze mam VIU?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: bl4ck » niedziela, 7 stycznia 2018, 21:55

bl4ckmind pisze: że nie każda kryptowaluta ma swój oficjalny portfel
Widocznie jest gówno coinem i wstyd to trzymać... skoro dev nie udostępniają walleta.

Jeden adres ETH służy do przechowywania wszystkich tokenów eth.
https://etherscan.io/tokens

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: bl4ckmind » niedziela, 7 stycznia 2018, 21:58

Czyli OmiseGo jest gównem i wstyd go trzymać? :) Dziwne myślenie.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: esse » niedziela, 7 stycznia 2018, 21:58

bl4ckmind pisze: Jesli sciagne portfel Ethereum i wygeneneruje adres, to na ten jeden adres moge wysylac zarówno ETH jak i np. VIU? W portfelu pojawi mi sie info, ze mam VIU?
Tak.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: bl4ck » niedziela, 7 stycznia 2018, 22:00

bl4ckmind pisze: OmiseGo
to token eth.... :roll:

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: bl4ckmind » niedziela, 7 stycznia 2018, 22:04

Ok no to extra. Czy ktoś jeszcze może mi tylko powiedzieć ile miejsca na dysku zajmuje obecnie Ethereum oraz czy da się go zainstalować na wybranej partycji? Pytam, bo większość walletów się instaluje na dysku C i nie można tego zmienić. Jest to mega wkurzające. Tacy geniusze tworzą kryptowaluty, a nie mogą zrobić takiej prostej rzeczy jak wybór ścieżki instalacji...

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
Token eth, czyli nie ma wlasnego portfela OmiseGo, tylko Ethereum. Czyli VIU nie jest gównem, skoro to token ETH? Chodzilo mi o to, ze VIU nie ma portfela VIU tak jak np. Cardano ma portfel Daedalus...
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 stycznia 2018, 22:06 przez bl4ckmind, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: bl4ck » niedziela, 7 stycznia 2018, 22:07

@bl4ckmind, Wszystkie ścieżki da się zmienić czy to przez parametr w programie lub tworząc "dowiązanie symboliczne" symlink , mklink
bl4ckmind pisze: ile miejsca na dysku zajmuje obecnie Ethereum
wieczna, codzienna aktualizacja...walleta.

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
Najlepsze rozwiązanie to trezor\ledger + myetherwallet lub od biedy myetherwallet wallet wczytywany z pliku na linuxie.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: bl4ckmind » niedziela, 7 stycznia 2018, 22:08

Może i da sie zmienic, ale jest to upierdliwe i nie z kazdym walletem mi sie to udaje. Dlaczego nie moga tego dac do wyboru przy instalacji?

Hmm, no ja wiem, ze jest synchronizacja, ale ile to zajmuje na dzien dzisiejszy? 50GB, 100GB, 150GB?

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: Kamien » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 12:15

A nie lepiej po prostu trzymać sam klucz prywatny w bezpiecznym miejscu zamiast portfel??

Wysłane z. mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: bl4ckmind » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 12:19

No tak, ale jak chcesz przesłać pierwszy raz swoje środki? Na co? Jakoś ten klucz prywatny trzeba utworzyć. Poza tym, ja zamierzam też trochę spekulować na giełdzie i część kasy wypłacać na górkach, które będę inwestował w inne krypto, będące akurat w dołku. Także wolałbym jednak mieć te portfele z zasięgu ręki, zważając na to, że synchronizacja od początku długo trwa. Nie chcę też trzymać dużej kasy na giełdach.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: Kamien » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 13:21

Do utworzenia klucza prywatnego nie potrzeba portfela.

Jeśli chodzi o spekulacje to ok, tu faktycznie lepiej większość środków trzymać na portfelu by były gotowe do przelania.

Wysłane z. mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: smieszny » czwartek, 18 stycznia 2018, 21:39

Pozwólcie, że podłącze się do tematu. Chcę zainwestować w dwa tokeny ETH na dłuższy okres. Z tego co widzę oba mogę trzymać w portfelu myetherwallet. Przy rejestracji wystarczy abym zapisał sobie klucz prywatny + dodatkowo w razie czego wygenerowany plik i hasło? Czy po zakupieniu tokenów na giełdzie i przelaniu na adres w portfelu, muszę robić coś jeszcze? Z tego co widzę w programie to są one na liście tokenów więc nie trzeba chyba ich dodawać z listy customs. Znalazłem jeszcze jakiś temat w którym piszecie, że ciężko się je wysyła i trzeba zmieniać GAS na wyższe. Czy jeśli wysyłam z giełdy na portfel to też muszę coś zmieniać czy to tylko przy wysyłaniu z portfela na giełdę?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: marcb » piątek, 19 stycznia 2018, 01:57

Czy to prawda ze jest dyzo włamów do mew ? Jak można się przed tym uchronić, ożywam Json file.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polecany portfel ETH XMR ZEC

Postautor: smieszny » piątek, 19 stycznia 2018, 19:14

Kurde, nikt mi wczoraj nie odpisał więc wykonałem przelew z giełdy na adres portfela. Transakcja jest od 8 godzin processing. Czy to normalne? Zawsze się tyle czeka?

edit. Czy muszę mieć w portfelu wcześniej trochę ETH zanim przeleje na niego tokeny z giełdy? Czy to może być powodem niedochodzącej transakcji? Czy ETH służy tylko do wysyłki tokenów z portfela?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości