Koparka ETH

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwietnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Ibizaa » wtorek, 11 kwietnia 2017, 20:14

Witam w niedługim czasie chciałbym złożyć własną pierwszą koparkę, poniważ bardzo zaciekawił mnie mining kryptowaluty i chciałbym się rozwijać lecz nie mam zbyt dużego budrzetu.
Nie wiem jakie karty na początku wsadzić zastanawiałem się na R9 380 bo są tańsze od 470.
Kolejne pytanie jaki zasilacz i płyty będę potrzebować do owych 4x380, mój budżet nie jest zbyt duży ale z zysków które wkopie chce ulepszać swoją kopareczkę :D
Czytałem wiele tematów na forum co do koparek ale nie uzyskałem potrzebnych mi informacji dlatego piszę ten temat.
Wiem tyle że nie potrzebuje zbyt mocnego procka dysku i ramu.
A i najważniejsze ile taki zestaw kopałby ETH i jak by był na tym zysk patrząć na koszt prądu 0,3/kWh
Z góry dzięki za pomoc

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 27 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Charis » wtorek, 11 kwietnia 2017, 21:12

Hashrate uzyskasz ok 17 mh/s bez żadnego podkręcania. Po kręceniu może 20 osiągniesz. Ogólnie, jak ja startowałem parę tygodni temu, to stwierdziłem, że gra nie warta świeczki, a też 380 miałem w planach. Lepiej dołożyć (cel uświęca środki ;) ) do 480 i kopać stabilnie na 28-29 mh/s, by interes w ogóle był jakkolwiek opłacalny. Właśnie dokupuję drugą 480 i narazie starczy. Tobie też polecam zostawić 380 i skupić się na bardziej przyszłościowym temacie, czyli 480 ; )

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwietnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Ibizaa » wtorek, 11 kwietnia 2017, 21:19

Własnie patrze na markety w Niemczech i zastanawiam się nad 2x470 bo tam jedna 470 kosztuje 180E taniej niz u nasz przez kochane podatki, ale dalej nie wiem jakie płyt były tanie i dobre no i też zasilacz

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: m3rv1n » środa, 12 kwietnia 2017, 14:50

aktualnie mam 2x480msi 1x red devil od powercolor bez OC =919sol/s (530w/z gniazdka) a ??? mh/s kopie nicehash'em wg wyliczen wychodzi jakies 5eu/dzien

dokupie jeszcze jedną lub 2 ;) ale napewno z msi ...

jakiś inny pool kopałem na suprnova ale jakoś tak hmm średnio zadowolony...

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwietnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Ibizaa » środa, 12 kwietnia 2017, 15:13

Poszperałem trochę w necie i chce kupic 2xASUS Radeon RX 470 ROG Strix OC 4GB, Zasilacz OCZ ZX-Series 850W, Płyta główna ASRock H81M-G, H81,Procesor Intel Celeron G1840, 2.8GHz, nie mam zbyt wielu środków dlatego taki sprzęt wybrałem. Jeśli macie coś lepszego piszcie.
A co do pana adam1226 za - napisałem ze przeszukałem troche forum i nie dostałem potrzebnych mi informacji :C

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Koparka ETH

Postautor: adam1226 » środa, 12 kwietnia 2017, 18:16

Ja mam średnie doświadczenia z asusami.. szczególnie jesli trafisz wersje 4g a nie o4g z hynixami... a nawet z elpida nie jest tak fajnie, bo dosc ciężko edytowac bios.. co do plyt to watpie czy ktos cos podpowie bo wszyscy raczej uzywaja plyt na min 5kart. ..
Niemniej zwróciłem Ci uwage zasadnie.. bo albo powinienes podpiac sie pod istniejacy temat albo dokladnie sprecyzowac "niestandardowe" wymagania
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: m3rv1n » środa, 12 kwietnia 2017, 19:07

płytę asrock h81 pro btc
procek tego celka lub jakis pentium g3xxx
ponoć przyszłościowe GPU jest 8gb właśnie
co do PSU jak chcesz mieć min 5kart to szukaj 1kw min, najlepiej 1,2kw do świętego spokoju

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwietnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Ibizaa » środa, 12 kwietnia 2017, 21:01

Szukałem płyty arocka h81 po0 btc lecz go nie znalazłem dlatego wybrałem tą płytę jeśli macie jakąś płytę na 5 kart do chętni jej poszukam na sklepach a co do zasilacz @m3rv1n nie mam zbyt dużych środków wraz z zarabianiem $ na krypto walutach będę kupować sprzęt narazie chce kupić 2xGPU dlatego taki zasilacz powinien starczyć

Dodano po 5 minutach 6 sekundach:
adam1226 pisze: Ja mam średnie doświadczenia z asusami.. szczególnie jesli trafisz wersje 4g a nie o4g z hynixami... a nawet z elpida nie jest tak fajnie, bo dosc ciężko edytowac bios.. co do plyt to watpie czy ktos cos podpowie bo wszyscy raczej uzywaja plyt na min 5kart. ..
Niemniej zwróciłem Ci uwage zasadnie.. bo albo powinienes podpiac sie pod istniejacy temat albo dokladnie sprecyzowac "niestandardowe" wymagania
Moje sprecyzowane pytania to:
1.Jaką płytę główna kupić aby obsługiwały 5/6 GPU
2.Jakią firmę wybrać do GPU 470
3.Jaki średnie zarobki będę mógł wyciągnąć na 2x 470 przy kopaniu ETH bo sprawdzałem rożne kalkulatory i wychodzi średnio 3$na dobre.
Jestem nowy chce się uczyć ale tez nie dowiem się wszystkiego sam, chce to robić głównie dla zabawy nie głównie do zarabiania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Koparka ETH

Postautor: adam1226 » środa, 12 kwietnia 2017, 23:12

Chodzą pogłoski o tym że eth przejdzie na pos w tym roku (w skrocie bedzie sie zarabiac na posiadaniu coinow) zatem bardzo bym sie zastanowil czy w ogole inwestowac..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwietnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Ibizaa » czwartek, 13 kwietnia 2017, 07:30

adam1226 pisze: Chodzą pogłoski o tym że eth przejdzie na pos w tym roku (w skrocie bedzie sie zarabiac na posiadaniu coinow) zatem bardzo bym sie zastanowil czy w ogole inwestowac..
Jestem nowy w krypto walucie ale wiem o tym.
Jeśli ETH się skończy przejdę na kopanie czegoś innego np. Expanse lub Ubiq którę stoją bardzo podobinie jak ETH

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Maggix » czwartek, 13 kwietnia 2017, 09:27

Te 3$ z 2 kart RX 470 dziennie to w szczycie. Średnia z 3 miesięcy wyjdzie ci około połowy z tego.

http://badmofo.github.io/ethereum-mining-calculator/

Tu masz w miarę dobry kalkulator sty

Pamiętaj że coinwarz.com. Nie należy do najlepszych

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwietnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Ibizaa » czwartek, 13 kwietnia 2017, 09:44

Maggix pisze: coinwarz.com
Używam whattomine.com jak pisałem wyżej na start chce kupić 2 karty i rozwinąć to do 4, możliwe nawet ze z czasem do 5/6 lecz narazie nie znałem płyt głównych na 6gpu które były by na magazynie.
A po drugie na początku nie chce tego robić dla kasy, lecz dla nauki

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Koparka ETH

Postautor: adam1226 » czwartek, 13 kwietnia 2017, 11:16

Maggix pisze: Te 3$ z 2 kart RX 470 dziennie to w szczycie. Średnia z 3 miesięcy wyjdzie ci około połowy z tego.

http://badmofo.github.io/ethereum-mining-calculator/

Tu masz w miarę dobry kalkulator sty

Pamiętaj że coinwarz.com. Nie należy do najlepszych
Ibizaa pisze:
adam1226 pisze: Chodzą pogłoski o tym że eth przejdzie na pos w tym roku (w skrocie bedzie sie zarabiac na posiadaniu coinow) zatem bardzo bym sie zastanowil czy w ogole inwestowac..
Jestem nowy w krypto walucie ale wiem o tym.
Jeśli ETH się skończy przejdę na kopanie czegoś innego np. Expanse lub Ubiq którę stoją bardzo podobinie jak ETH
Zobacz jaki eth ma udział w rynku.. zmniejszenie nagrody eth o 1/3 nie zmniejszy moze od razu zyskownosci o 1/3 ale od 1/5 przychodu mniej sie zacznie... szczególnie ze etc tez planuje zmniejszenie nagrody
To jest jedyny sensowny kalkulator http://www.mycryptobuddy.com/EthereumMiningCalculator
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwietnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Ibizaa » czwartek, 13 kwietnia 2017, 11:52

adam1226 pisze:
Maggix pisze: Te 3$ z 2 kart RX 470 dziennie to w szczycie. Średnia z 3 miesięcy wyjdzie ci około połowy z tego.

http://badmofo.github.io/ethereum-mining-calculator/

Tu masz w miarę dobry kalkulator sty

Pamiętaj że coinwarz.com. Nie należy do najlepszych
Ibizaa pisze:
adam1226 pisze: Chodzą pogłoski o tym że eth przejdzie na pos w tym roku (w skrocie bedzie sie zarabiac na posiadaniu coinow) zatem bardzo bym sie zastanowil czy w ogole inwestowac..
Jestem nowy w krypto walucie ale wiem o tym.
Jeśli ETH się skończy przejdę na kopanie czegoś innego np. Expanse lub Ubiq którę stoją bardzo podobinie jak ETH
Zobacz jaki eth ma udział w rynku.. zmniejszenie nagrody eth o 1/3 nie zmniejszy moze od razu zyskownosci o 1/3 ale od 1/5 przychodu mniej sie zacznie... szczególnie ze etc tez planuje zmniejszenie nagrody
To jest jedyny sensowny kalkulator http://www.mycryptobuddy.com/EthereumMiningCalculator
ETH i ETC to nie wszystko

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Cz3slaw » piątek, 14 kwietnia 2017, 20:15

Charis pisze:Hashrate uzyskasz ok 17 mh/s bez żadnego podkręcania. Po kręceniu może 20 osiągniesz. Ogólnie, jak ja startowałem parę tygodni temu, to stwierdziłem, że gra nie warta świeczki, a też 380 miałem w planach. Lepiej dołożyć (cel uświęca środki ;) ) do 480 i kopać stabilnie na 28-29 mh/s, by interes w ogóle był jakkolwiek opłacalny. Właśnie dokupuję drugą 480 i narazie starczy. Tobie też polecam zostawić 380 i skupić się na bardziej przyszłościowym temacie, czyli 480 ; )
Moje poczciwe 380ki od Asusa z pamięciami Elpidy, 23 mh stock, po delikatnym podkreceniu pamięci 24-25mh. Obecnie jednak ich wydajność względem zapotrzebowania na energię stawia je daleko za rx 470/480.

P. S. Jesteśmy wlasnie w okresie premiery nowych kart od AMD, rozważ wstrzymanie się o kilka dni/tydzień, może się okazać że któraś z nowych kart będzie w tej kwestii, trochę lepsza od wymienionych, jednak z zapowiedzi raczej słychać iż wielkich zmian nie będzie.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwietnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Ibizaa » piątek, 14 kwietnia 2017, 22:21

mam jeszcze pytanie co do płyty które obsługują 5/6 gpu bo na razie znalazłem tylko 4gpu w miarę sensownej cenie 5 gpu zaczynają się od 750

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: afrus » piątek, 14 kwietnia 2017, 22:31

Asrock seria BTC masz 5/6 PCIE
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwietnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Ibizaa » piątek, 14 kwietnia 2017, 22:43

afrus pisze:Asrock seria BTC masz 5/6 PCIE
O znalazłem 5 nawet za małe pieniądze, szukałem już asrock ale chyba ją ominąłem, a mam jeszcze pytanko do 5 gpu starczy mi ten zasilacz 850w co pisałem wyżej po obliczeni 5 470 ciągnie 600w, czy sie mylę ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Koparka ETH

Postautor: adam1226 » piątek, 14 kwietnia 2017, 23:16

Jesli undervoltujesz karty to starczy 850w.. tylko najlepiej by było zeby mialy pojedyncze kable..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwietnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka ETH

Postautor: Ibizaa » sobota, 15 kwietnia 2017, 21:35

...

Dodano po 2 godzinach 38 minutach 26 sekundach:
Przeglądałem swój b.stary komputer zauważałem ze ma płytę z możliwością podpięcia 4 GPU. https://www.morele.net/plyta-glowna-gig ... 3l-122918/ to jest ta płyta dodatkowo mam w niej procesor Core2 Duo(nie wiem jaki model) czy to wszystko dało by rade ogarnąć 4x 470, dzięki temu mógłbym zejść w koszta koparki do -500zł za procek i płytę

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości