Dual mining- czy się opłaca?

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dual mining- czy się opłaca?

Postautor: Gegepula » wtorek, 10 października 2017, 23:43

Zapytam tak z ciekawości.
Ile osób kopie w dualu? Ja właśnie zacząłem ETH + DCR i z kalkulatora niby wychodzi ze zarobek będzie ok +25USD miesięcznie, ale z drugiej strony karta chodzi na pełnych obrotach więc się szybciej zużyje. Czy aby na pewno to 25USD jest warte tego żeby karty padły po np 5 miesiącach?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dual mining- czy się opłaca?

Postautor: tonyxxl » środa, 11 października 2017, 10:14

Gegepula pisze: Ile osób kopie w dualu? Ja właśnie zacząłem ETH + DCR i z kalkulatora niby wychodzi ze zarobek będzie ok +25USD miesięcznie, ale z drugiej strony karta chodzi na peł
większość "poważnych" ludzi kopie w dualu. Jak jest tylko możliwość większego zarobku to głupotą jest nie skorzystać. Co do padania kart po 5 miesiącach to co by ci tu napisać...odłóż kartę na na półkę i zawiń w hermetyczną folię. Prawdopodobnie "nie padnie" aż nie zardzewieje.
Od tego masz kartę żeby kopać, a gwarancję żeby z niej ewentualnie skorzystać. Nie bój się, karta jak nie da rady czegoś policzyć to tego po prostu nie zrobi, nie da się jej zajeździć nadmiarem obliczeń, zacznie pomijać dane których nie może przetworzyć. Jak ma się zepsuć to zrobi to i w dualu i w solo. Dual nie ma tutaj nic do rzeczy, to tylko więcej obliczeń które karta musi wykonać w jednostce czasu, ale wszystko jest w normach które aż z nadmiarem przewidział producent chipu. Jedyne co powinieneś zrobić to ustawić odpowiednio obroty wentylatora i zapewnić więcej prądu.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 maja 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dual mining- czy się opłaca?

Postautor: zjaranyjoe » piątek, 20 października 2017, 16:45

Nie opłaca się

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dual mining- czy się opłaca?

Postautor: slasta » piątek, 20 października 2017, 17:28

@zjaranyjoe,
Ja bym powiedział że na kartach Nvidii zdecydowanie nie bo wydajność w dualu jest mizerna. W przypadku kart AMD może się opłacać ale nadal są to grosze. Pytanie ile mamy kart bo jak mamy kilka kart i ukopią na one jakieś grosze to szkoda zachodu, ale jak kart mamy kilkadziesiąt albo kilkaset to może to być już warte zachodu.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 maja 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dual mining- czy się opłaca?

Postautor: zjaranyjoe » piątek, 20 października 2017, 20:35

No tak, wszystko zależy od skali. U mnie na nvidi i 4 gpu to bym był może z 5 groszy na + w miesiącu :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dual mining- czy się opłaca?

Postautor: KryptoBanita » piątek, 20 października 2017, 20:57

Ja koparkami ogrzewam chałupę - jak jest ciepło to kopię Monero, a jak zimno to włączam dual :)
Zapytacie co robię latem - wywalam koparki do piwnicy :)

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dual mining- czy się opłaca?

Postautor: Gegepula » sobota, 21 października 2017, 10:08

Czy się opłaca sami możecie sobie sprawdzić.
Obecnie mam tylko 4 karty RX 570 Nitro+ 4GB (piąta w drodze)
Jak kopie samo ETH wydajność 115-116mh/s - 450W
Jak kopie ETH + DCR wydajność 117-118mh/s + 2650-2700mh/s - 530W
Kwota nie jest jakoś drastycznie większa ale jest na plus dodatkowo dogrzewam sobie salon.
DCR ma teraz strasznie niski kurs. Mam nadzieje ze po forku BTC pójdzie troszkę wyżej

Piszecie że szkoda czasu. Jaki czas poświęcacie koparce? Przecież to się samo kopie. Ważna żeby wychodziło na plus a nie minus.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dual mining- czy się opłaca?

Postautor: tonyxxl » sobota, 21 października 2017, 10:25

i tutaj jest przewaga kart rx nad gtx. Na rx można zwiększyć zysk na czysto o 15-20%, na gtx duzo mniej, jakieś kilka %.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Dual mining- czy się opłaca?

Postautor: powered » sobota, 21 października 2017, 12:18

@Gegepula, jeżeli tego nie sprawdziłeś to przełącz koparkę tylko na ETH. I jak zacznie kopać to w claymore wciśnij klawisz "-" i trzymaj aż priorytet zejdzie do 1 (-dcri is set to 1). Potem sprawdź opłacalność. Bo być może wzrost o kilka mh/s dla ETH i nieduży wzrost zużycia prądu zrekompensuje rezygnację z DCR. No i jeszcze przy single jest mniejszy o połowę fee dla Claymore.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dual mining- czy się opłaca?

Postautor: Gegepula » niedziela, 22 października 2017, 02:44

Nie testowalem tego i nie bardzo wiem jak ta funkcja bedzie dzialala ale wlacze kopanie tylko ETH i wcisne " - " zobaczymy co sie stanie

Dodano po 11 godzinach 28 sekundach:
kompletnie nic to nie zmieniło. dalej twierdze ze dual jest bardziej oplacalny

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 29 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dual mining- czy się opłaca?

Postautor: Lukaszosz » wtorek, 2 stycznia 2018, 01:34

Cześć, przy próbach kopania w dualu, prędkość kopania głównej waluty spada mi o 1/3 (musicoin plus sia). Program to claymore's 10.2, karty amd. Czytając temat widzę że czasem tak się dzieje, ale nie musi :) . Jakie parametry edytować, żeby to naprawić?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości