MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: felipemasa » wtorek, 14 marca 2017, 20:40

Witam

Dopiero zaczynam swoją przygodę z kopaniem ETH więc proszę o wyrozumiałość bardziej doświadczonych kolegów.

A więc do rzeczy - obecnie kopię ETH poprzez programik MinerGate 6.6 (najzwyklejszy w świecie PC) i mój RX480 po zmodowaniu ROM-u nie potrafi wyciągnąć więcej niż 25MH/s. Dodam, że ten mod jest o tyle fajny, że moc wskazywana przez MSI Afterburner to 95W (super).

Z tej stronki (pierwszy post) pobrałem zmodowanego ROM-a:

http://forum.ethereum.org/discussion/10 ... custom-rom


Teraz pytanko - czy ktoś dysponuje sprawdzonym ROM-em do tego modelu, dzięki któremu będę mógł dojść do 30MH/s? W tym przypadku nie zależy mi na małej mocy - przy 30MH/s karta mogłaby brać nawet 150W.

Sam też bawiłem się ze zmianą timingów w PolarisBIOS i jedyne co mi się udało do tej pory to wynik na poziomie 26...27MH/s przy 150W - chciałbym przy tej mocy dobić do 30MH/s - czytałem o takich wynikach na innych forach oraz widziałem filmiki na YT gdzie ludzie zachwalają RX480 8GB jakoby ta karta dochodziła spokojnie do 30MH/s.

Dodam od razu, że mam pamięci SAMSUNGA - ze stockowym ROMEM bez problemu dają się kręcić z 2000MHz na 2250MHz i to bez podbijania mocy w MSI Afterburnerze.

Z góry dziękuję za pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: powered » wtorek, 14 marca 2017, 21:03

Po pierwsze to sprawdź na innym minerze. Testowałeś na claymore?

Jeżeli sam umiesz edytować timingi, to tu masz przykład jak kopiować:
kopiuj > wklej
1500 -> 1750 , 2000
1425 -> 1625
1375 -> 1425 , 1500

Albo zobacz tu, widzę że są gotowe biosy pod tą kartę
https://anorak.tech/t/anoraks-vbios-col ... aving/13/3

Tu jest wątek o kartach RX https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=107&t=19653
Spoiler:
Wróciłeś do Williamsa
jak tam po testach FW40? ;)

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: felipemasa » wtorek, 14 marca 2017, 22:28

Dzięki za pomoc

Niestety na razie nie potrafię uruchomić innego minera - co chwila jakieś błędy wyskakują - konsola się sypie - jestem jeszcze w tym zielony...

Udało mi się za to wgrać ROM ze strony anorak.tech - też kiepskie wyniki - 150W przy 25,5MH/s.

Mam takie timingi: 1375, 1500, 1625, 1750 oraz 2000 - brakuje 1425...

Jak mam w takim przypadku pozamieniać te timingi? Czy jest jakaś uniwersalna metoda na ich zmianę czy może w każdym modelu robi się to metodą prób i błędów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: powered » środa, 15 marca 2017, 09:22

Dla celów miningu wystarczy skopiować 1500 i wkleić w pozostałe wyższe timingi. Większość tak robi.
Potestuj na innym minerze gdzie można ustawiać parametr intensywność.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: felipemasa » środa, 15 marca 2017, 13:17

powered pisze:Dla celów miningu wystarczy skopiować 1500 i wkleić w pozostałe wyższe timingi. Większość tak robi.
Potestuj na innym minerze gdzie można ustawiać parametr intensywność.

Tak też robiłem i mogę powiedzieć, że jak na razie było to najlepsze rozwiązanie - przy 150W miałem osiągi 27MH/s. Czyli zostaje mi przejście na inny miner.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 15 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: biuro@sel-kom.pl » piątek, 17 marca 2017, 09:23

Witam, jestem nowy w dziedzinie kopania - więc proszę o wyrozumiałość :)
Mój problem dotyczy kart Shappire rx 480 4 gb nitro (bez plus) 11260-13-20G na pamięciach samsung a mianowicie nie mogę nigdzie znaleźć biosu do tych kart który by zmniejszył pobór energii a zwiększył MH/s w ethereum, różne poradniki jakie czytałem nie sprawdziły się - kopiowanie pozycji timingu nie dało nic z 1500 > - po wgraniu biosu karta ginęła z systemu - mogłem na szczęście przywrócić stary bios - podkręcanie w oprogramowaniu ati dało mi wynik max 27,2 MH/s ale przy 4 kartach pobór był 750 wat :(
czy macie może jakieś pomysły - bawiłem się wat manem zmniejszyłem pobór do 550 wat ale 23 MH/s :(
Pomocy :)

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 27 grudnia 2016
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: lobor » piątek, 17 marca 2017, 09:31

Po zmodowaniu biosu musisz użyć sterowników Crimson-16.9.2.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 15 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: biuro@sel-kom.pl » piątek, 17 marca 2017, 09:41

lobor pisze:Po zmodowaniu biosu musisz użyć sterowników Crimson-16.9.2.
a mogą być nowsze czy szukać dokładnie tych ???

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 27 grudnia 2016
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: lobor » piątek, 17 marca 2017, 10:57

Możesz zmodować nowsze/inne wersje https://www.monitortests.com/forum/Thre ... er?page=74

Wersję, którą podałem poprzednio znalazłem na forum Polaris Bios Editor. Zainstalowałem - zadziałało

Odnośnie nowszych/najnowszych wersji sterowników to możesz liczyć na spadek wydajności w kopaniu. Poczytaj opisy minerów - przeważnie jest w nich info, że są zoptymalizowane pod 15.2 (uwaga nie wspierają polarisów).

Proponuję nie tracić więcej czasu i użyć dokładnie wersji: Crimson-16.9.2.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 15 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: biuro@sel-kom.pl » piątek, 17 marca 2017, 12:00

lobor pisze:Możesz zmodować nowsze/inne wersje https://www.monitortests.com/forum/Thre ... er?page=74

Wersję, którą podałem poprzednio znalazłem na forum Polaris Bios Editor. Zainstalowałem - zadziałało

Odnośnie nowszych/najnowszych wersji sterowników to możesz liczyć na spadek wydajności w kopaniu. Poczytaj opisy minerów - przeważnie jest w nich info, że są zoptymalizowane pod 15.2 (uwaga nie wspierają polarisów).

Proponuję nie tracić więcej czasu i użyć dokładnie wersji: Crimson-16.9.2.
dziękuje za odpowiedź i dzisiaj przetestuje :)

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: deejaybialy » piątek, 17 marca 2017, 20:05

biuro@sel-kom.pl pisze:
lobor pisze:Możesz zmodować nowsze/inne wersje https://www.monitortests.com/forum/Thre ... er?page=74

Wersję, którą podałem poprzednio znalazłem na forum Polaris Bios Editor. Zainstalowałem - zadziałało

Odnośnie nowszych/najnowszych wersji sterowników to możesz liczyć na spadek wydajności w kopaniu. Poczytaj opisy minerów - przeważnie jest w nich info, że są zoptymalizowane pod 15.2 (uwaga nie wspierają polarisów).

Proponuję nie tracić więcej czasu i użyć dokładnie wersji: Crimson-16.9.2.
dziękuje za odpowiedź i dzisiaj przetestuje :)
Jak ci poszło? Mam dokładnie ten sam kłopot...

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: felipemasa » piątek, 17 marca 2017, 22:09

biuro@sel-kom.pl pisze:Witam, jestem nowy w dziedzinie kopania - więc proszę o wyrozumiałość :)
Mój problem dotyczy kart Shappire rx 480 4 gb nitro (bez plus) 11260-13-20G na pamięciach samsung a mianowicie nie mogę nigdzie znaleźć biosu do tych kart który by zmniejszył pobór energii a zwiększył MH/s w ethereum, różne poradniki jakie czytałem nie sprawdziły się - kopiowanie pozycji timingu nie dało nic z 1500 > - po wgraniu biosu karta ginęła z systemu - mogłem na szczęście przywrócić stary bios - podkręcanie w oprogramowaniu ati dało mi wynik max 27,2 MH/s ale przy 4 kartach pobór był 750 wat :(
czy macie może jakieś pomysły - bawiłem się wat manem zmniejszyłem pobór do 550 wat ale 23 MH/s :(
Pomocy :)
Kolego, widzę że masz chyba ten sam problem co ja... Po wgraniu nowego biosa z nowymi poprawionymi timingami system też mi nie widział mojego RX480. Inne romy też nie wchodziły... aż wreszcie doszedłem do tego co jest nie tak.

W moim przypadku popełniałem ten błąd, że uruchamiałem atiwinflash z poziomu okienek windowsa - program pokazywał, że wgrał nowego roma bez problemu, jednak po restarcie kompa była kicha.

Poszedłem inną drogą, tak jak to pokazuje kolo w tym filmiku:



Zauważ, że uruchamia programik ati poprzez konsolę, czyli cmd:

atiwinflash -f -p 0 nazwabiosa.rom (gdzie 0 to numer karty).

Jeżeli zrobisz to tak jak on, to być może Ci się uda (mi pomogło). Pamiętaj tylko, żeby przed tym zmienić uprawnienia dla atiwinflash.exe na administratora... (rób dokładnie co gościu w tym filmiku). Też masz RX 480 i powiem Ci coś po 10 dniach molestowania mojego Radka...

W moim przypadku (8GB Samsung) zmiana timingów pomogła podnieść kartę z 22MH/s na 25...26MH/s. Jednak karta dalej brała 150W. Klucz tkwi w takim zmodyfikowaniu biosa programikiem PolarisBios by zmniejszyć jednocześnie napięcie i moc pobieraną przez rdzeń...

Po kilku nieprzespanych nocach mogę powiedzieć, że najlepsze biosy są tutaj:

https://anorak.tech/t/anoraks-vbios-col ... aving/13/3

Nie kieruj się tym, że jest tam plus przy Nitro. I od razu pobieraj ten z "powersave" w nazwie... zresztą co tu dużo gadać, pobierz ten:

https://anorak.tech/uploads/default/ori ... 5f353a.rom

Nie wgrywaj tych "memshift" czy "overlocked" - szkoda twojego czasu, a efekt będzie ten sam co przy zmianie "tylko" timingów - karta dalej będzie brała 150W.

Jak Ci nie ruszy karta z tym biosem to najwyżej wgrasz oryginalny...

I jeszcze jedno... dobrze by było żebyś robił to na kompie podpiętym do UPS-a... chyba nie muszę Ci mówić jak by Ci skoczyło ciśnienie gdyby nagle zabrakło Amperów w sieci...

Przy biosie z tej strony mój MSI RX 480 8GB podskoczył z 22MH/s (150W) na 25MH/s (przy 105W) - uważam, że jest to najlepszy wynik... u Ciebie na bank będzie wynik podobny.

Ja jestem na razie zielony w te klocki i kopię poprzez program MinerGate - zdaję sobie sprawę, że na innym minerze będę miał wyniki w granicach 30MH/s.

Warto próbować - to wszystko jest nauka, więc same plusy.

Na koniec dodam, że w moim przypadku (Windows 10 x64) najnowsze steroniki jakie udało mi się uruchomić to Crimson 16.11.5 - wszystko co poniżej tego numeru też działa znakomicie - wszystko co powyżej czyli od 16.12.XX to badziewie - system nie potrafi rozpoznać karty. Tak więc polecam Ci Crimson 16.11.5 lub te co pisali koledzy wcześniej (coś z 16.9.XX).

Jak na razie mój Radek śmiga bez problemu, z czego jestem bardzo zadowolony - jednak kosztowało mnie to ponad 10 dni intensywnej zabawy z biosami...

Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: adam1226 » piątek, 17 marca 2017, 23:15

jak kto woli, można stracić 10 dni, a można skorzystać z pomocy kogoś kto się na tym zna, nawet za drobną opłatą ;)
Szczególnie szkoda czasu przy tak dużej opłacalności jak teraz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: deejaybialy » sobota, 18 marca 2017, 12:43

ogarnąłem, u mnie pomogło ponowne przeflashowanie i wyszukanie sterowników hehe ;-)

ps da się coś więcej wycisnąć ;-)??

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: adam1226 » sobota, 18 marca 2017, 14:50

29,5 @ 70W wg GPU-Z powinno pójść
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: deejaybialy » sobota, 18 marca 2017, 14:57

adam1226 pisze: 29,5 @ 70W wg GPU-Z powinno pójść
bardziej mi chodzi o mh,W bez znaczenia, kopię póki co na jednej karcie,w tej chwili mam ten bios "low-pwr-29MH-Boysie.rom"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: powered » sobota, 18 marca 2017, 15:09

Wyświetlany pobór prądu w GPU-Z jest mało wiarygodny. U mnie te same karty w jednej koparce mają czasem różnicę 10W (według GPU-Z). Wystarczy powpinać je w inne gniazda lub zastosować inne risery i GPU-Z pokazuje co innego.
deejaybialy pisze: bardziej mi chodzi o mh
Sprawdź na trochę wyższym taktowaniu GPU (+50 MHz). No i sprawdź też na ile maksymalnie można podkręcić te pamięci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: adam1226 » sobota, 18 marca 2017, 15:29

powered pisze: Wyświetlany pobór prądu w GPU-Z jest mało wiarygodny. U mnie te same karty w jednej koparce mają czasem różnicę 10W (według GPU-Z). Wystarczy powpinać je w inne gniazda lub zastosować inne risery i GPU-Z pokazuje co innego.
deejaybialy pisze: bardziej mi chodzi o mh
Sprawdź na trochę wyższym taktowaniu GPU (+50 MHz). No i sprawdź też na ile maksymalnie można podkręcić te pamięci.
wiadomo.. różnice mogą być spore aczkolwiek prawie 30w mówi o tym, że na pewno można niżej
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: deejaybialy » sobota, 18 marca 2017, 19:16

powered pisze:Wyświetlany pobór prądu w GPU-Z jest mało wiarygodny. U mnie te same karty w jednej koparce mają czasem różnicę 10W (według GPU-Z). Wystarczy powpinać je w inne gniazda lub zastosować inne risery i GPU-Z pokazuje co innego.
deejaybialy pisze: bardziej mi chodzi o mh
Sprawdź na trochę wyższym taktowaniu GPU (+50 MHz). No i sprawdź też na ile maksymalnie można podkręcić te pamięci.
Są pierwsze minusy...bsod i niestabilne zachowania, oprócz biosu nie podkręcałem nic w watmanie

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI GAMINGX RADEON RX 480 8GB (SAMSUNG)

Postautor: felipemasa » sobota, 18 marca 2017, 20:37

deejaybialy pisze:
powered pisze:Wyświetlany pobór prądu w GPU-Z jest mało wiarygodny. U mnie te same karty w jednej koparce mają czasem różnicę 10W (według GPU-Z). Wystarczy powpinać je w inne gniazda lub zastosować inne risery i GPU-Z pokazuje co innego.
deejaybialy pisze: bardziej mi chodzi o mh
Sprawdź na trochę wyższym taktowaniu GPU (+50 MHz). No i sprawdź też na ile maksymalnie można podkręcić te pamięci.
Są pierwsze minusy...bsod i niestabilne zachowania, oprócz biosu nie podkręcałem nic w watmanie
Dwa sprawdzone biosy na moim MSI RX480:

1. Na tym karta pracowała 3 dni bez żadnej zawieszki:

https://us.v-cdn.net/5021640/uploads/ed ... h50m4l.zip

2. NA tym raz się zwiesił system w ciągu 2 dni pracy (nie znam przyczyny do dzisiaj):

https://anorak.tech/uploads/default/ori ... 8ce83d.rom

W obu biosach podkręcanie zegarów czasami zawieszało system.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości