Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 9 czerwca 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: jurban » wtorek, 27 czerwca 2017, 16:37

Poczekaj aż się w pełni zsynchronizuje.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Pawlak83 » wtorek, 27 czerwca 2017, 16:44

To teraz jeszcze pytanie, chodzi o te ściąganie blocków? I czy można przy tym ściąganiu wyłączać i włączać kompa

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 9 czerwca 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: jurban » wtorek, 27 czerwca 2017, 16:50

To jest baza danych wszystkich transakcji przeprowadzonych w sieci. Jak się łatwo domyślić, cały czas rośnie. Możesz wyłączyć i potem wznowić, ale dopóki nie będziesz miał 100% ściągnięte to swojej transakcji nie zobaczysz (chociaż ona będzie przeprowadzona, ale po prostu jej nie będziesz widział).

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Pawlak83 » wtorek, 27 czerwca 2017, 16:53

Dzięki za odpowiedź

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Rumcajs » środa, 28 czerwca 2017, 20:36

walcze z walletem eth jakiims, niestety nie wiem jaki to jest i mam pytanie, czy zeby wyslac na niego tokeny eth jakies to musze miec na nim eth to minimum 0,25 czy musze miec na swoim koncie na gieldzie te 0,25 eth zeby sie dalo wyslac z tej gieldy a na wallecie moze nie byc eth ?? bo niemam az 0,5 eth zeby rozdzielic to i miec i tu i tu i tak kupilem tylko o te oplaty za wysylke tylko nie wiem gdzie to mam miec.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Pawlak83 » czwartek, 29 czerwca 2017, 10:15

Witam ponownie, i kolejne pytanie. Do czego służy tworzenie kontraktów w wallet mist

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Rumcajs » piątek, 30 czerwca 2017, 16:50

1 )
Mam chyba wallet w wersji Geth jakiś nowy w każdym razie ale nie wiem jak zobaczyć te tokeny na nim.
Bo wysłałem testowo kilka WeTrust i 11 SONM i ich nie widze nigdzie, klikam w main acount (etherbase) i pokazuje tylko mi saldo 0 eth ale nie pokazuje tych 2 coinów co wysłałem tam. Co mam zrobić żeby je zobaczyć ????

2)
Co mam bakapować żeby nie stracić coinów na wallecie, jak go instalowałem pierwszy raz pisało o podanie hasła (2 razy ofc) i mi zalozyło właśnie konto main acount i ten adres ethowy pod spodem pokazuje. Co musze mieć ? Bo sam adres mi nic nie da, hasło z adresem też nie jak nie mam seeda a nie tworzył się żaden seed.
Mam wziąść z Menu u góry Acounts->Bucup->Acount i zapisać pliki jakies? Bo otworzył mi sie folder .ethereum i w środku różne katalogi ale nie wiem co jest walletem i co mam zarchiwizować żeby coinów nie stracić. I co jeszcze poza plikami powinienem zrobić ??

@Wymazywanie,
możesz coś pomóc bo pisałeś sporo o walletach eth i że używasz, lub ktokolwiek bo nie używałem nigdy walleta etherum żadnego a już pełno tokenów jest na tym nie moge trzymać wszystkiego po giełdach a nawet nie wiem jak to działa nic nie jest intuicyjne masakra jakaś.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Wymazywanie » sobota, 1 lipca 2017, 01:33

Rumcajs pisze: 1 )
Może trzeba dodać w wallecie smart contract danego ICO i wtedy będzie on widoczny dla Ciebie? Tokeny mogą być, ale bez dodania kontraktu czy obserwowani go, nie będą widoczne dla Ciebie czyli nie wyślesz ich nigdzie. CHYBA. Wygogluj jak to jest dokładnie dla ico, które masz. W Golemie tak było, chyba w innych ico też, ale nie jestem pewny bo ja rzadko kupuje ico.
Rumcajs pisze: Mam wziąść z Menu u góry Acounts->Bucup->Acount i zapisać pliki jakies?
Tak. Kopiuj to co pokazuje w "keystore" albo cały katalog keystore. Dla każdego nowego adresu-account robi osobny plik. Pamiętaj o tym jeśli będziesz tworzył nowe adresy-konta Eth. Wykonaj wtedy kopie.

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
Pawlak83 pisze: Do czego służy tworzenie kontraktów w wallet mist
Do tworzenia kontraktów. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Pawlak83 » sobota, 1 lipca 2017, 11:43

Witam. Jeszcze raz zapytam. Do czego służy tworzenie kontraktów w etherum wallet mist? Oj przepraszam nie zauważyłem wyżej odpowiedzi, ale może ktoś bardziej sprecyzować odpowiedź

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Wymazywanie » sobota, 1 lipca 2017, 11:49

@Pawlak83, Wygogluj sobie czym są smart contract w Ethereum.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Rumcajs » sobota, 1 lipca 2017, 12:32

Czym sie różni opcja Watch Contract od Watch Token ?
i skąd mam wziąć te adresy tokena lub kontraktu jak na stronach tych tokenów nie mogłem ich nigdzie znaleść. Nie muszą być akurat z samych ico ale te starsze jak pododawać zebym je widział w wallecie , tzn cyz sie je dodaje przez watch token czy przez watch contrakt bo i tam i tam trzeba podać adres tokenu/kontraktu a go nie znam. skad brac te adresy.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: esse » sobota, 1 lipca 2017, 17:39

Jeśli masz tokeny w portfelu, to użyj Watch Token. Adresy kontraktów można znaleźć np. na https://etherscan.io/token-search
Po wklejeniu adresu reszta pól wypełni się automagicznie i Twoje tokeny będą widoczne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Rumcajs » sobota, 1 lipca 2017, 21:25

Dzieki. Udało mi się już dodać te co miałem testowo wysłane.
Dodam jeszcze, że jak sie dodaje tokeny do watchowania to nie zmienia się j cyfry na dole, pierw wkleja się adres contraktu i reszta się wtedy sama uzupełni, należy to zostawić tak jak się uzupełni, jak cyfry na dole zmienialem bo myslalem ze to ilosc coinow minimalna jaką mam widzieć w transakcjach i mi sie rozjechały liczby tokenów musiałem je udytować i dodawać od nowa potem :)
Nie wiem czemu tylko SONM mi ciagle już z godzine chyba pokazuje 0 potwierdzeń a w wallecie jest już widoczna pewna ilosc co wysłałem...

Dodano po 3 godzinach 19 minutach 51 sekundach:
Nie wiem dlaczego druga testowa paczka sonma (troche juz wieksza bo pierwsza doszla cała szybko i bez problemu) nie dotarla do mnie, a moze inaczej, widze ja ale z 0 potwierdzeń i na dodatek ta ilosc dodała mi się do salda tego tokena mimo że ma 0 potwierdzeń. Inne tokeny które miałem dotarły prawidłowo więc to raczej nie jakiś mój błąd.
Wysłałem więc następną paczkę i ta już doszła szybko znowu, potem wysłałem kilka dalszych (z gieldy przysylalem zeby nie trzymac na gieldzie) i też doszły, niestety ta 1 wisi juz cały dzień z 0 potwierdzeń.
To sie jakoś naprawi samo czy cofnie tą transakcje w końcu i sonm mi wróci na giełde czy trzeba wysyłac tiketa na giełde że mi 1 transakcja nie przeszła a inne przeszły ?
Czy da sie to gdzieś jakoś sprawdzić co z tą transakcją ale nie mam bladego pojęcia gdzie.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: esse » sobota, 1 lipca 2017, 21:33

A w eksploratorze co widać? Wklej swój adres ETH i popatrz na zakładkę Token Transfers.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Rumcajs » sobota, 1 lipca 2017, 22:00

esse pisze: A w eksploratorze co widać? Wklej swój adres ETH i popatrz na zakładkę Token Transfers.
Dziwne ale racja , widać to i ma (950 block confirmations) to dlaczego u mnie w wallecie pokazuje 0 potwierdzen i jest na szaro ? nawet po wlaczeniu walleta od nowa było tak samo i tak jest od rana cały dzień.
Ale na balansie walleta byly tylko mialy 0 potwierdzen, bałem sie że mi znikną po prtostu w którymś momencie.
Ale wygląda na to że są wg expoloratora to chyba wazniejsze niż co widzi mój obsrany wallet :)

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: esse » sobota, 1 lipca 2017, 22:20

Explorer ważniejszy :) Może się samo naprawi, można zrobić zgłoszenie na https://github.com/ethereum/mist/issues

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Wymazywanie » sobota, 1 lipca 2017, 23:37

Rumcajs pisze: Czym sie różni opcja Watch Contract od Watch Token ?
No to chyba jasne. Token jak dodajesz tokena do walleta ETH, contract jak dodajesz contract, ja dodawałem tylko contracty na sell (trading bezpośrednio z walleta).

Dodano po 8 minutach 5 sekundach:
Rumcajs pisze: i skąd mam wziąć te adresy tokena lub kontraktu jak na stronach tych tokenów nie mogłem ich nigdzie znaleść. Nie muszą być akurat z samych ico ale te starsze jak pododawać zebym je widział w wallecie , tzn cyz sie je dodaje przez watch token czy przez watch contrakt bo i tam i tam trzeba podać adres tokenu/kontraktu a go nie znam. skad brac te adresy.
Szukaj tego w danym tokenie, gogluj i tyle. Ofc po angielsku. Przykładowe tutoriale:
https://www.bokconsulting.com.au/blog/t ... WalletMist (Golem, oprócz samego tokena, jest tam jak podłączyć się do contractu na sell i sprzedawać z walleta)
https://blog.humaniq.co/how-to-set-up-a ... a3cd18a5af

https://myetherwallet.groovehq.com/know ... earch=true
https://steemit.com/ethereum/@tomshwom/ ... et-in-asap

Ogólnie po prostu dobrze wygoglować instrukcję dla danego tokena i ją wykonać. Dodanie tokenów jest proste. Tworzenie samemu kontraktu na sell/podłączenie się do istniejących jest już trudniejsze, ale też można ogarnąć.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Rumcajs » niedziela, 2 lipca 2017, 13:06

Jednak najprościej chyba wg mnie jest znalesc po prostu na etherscanie tam wlasnie znalazlem wszystkie 3 które dodawałem.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: Wigles » środa, 5 lipca 2017, 10:04

Witam,
zainstalowałem Ethereum Wallet i Mist. Gdzie zapisuje się cała baza danych? Widzę że na dysku C miejsca mi ubywa ale nie mogę namierzyć tego pliku... Portfel mam na dysku zewnętrznym i tam też chcę mieć całą bazę danych.

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 9 czerwca 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel (wallet) do Ethereum - jaki polecacie?

Postautor: jurban » środa, 5 lipca 2017, 11:09

appdata/roaming/ethereum

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości