daohub.org - o co chodzi

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: MusX » niedziela, 26 czerwca 2016, 19:21

Rumcajs pisze:To co moze niech określą teraz jakąs kwotę od której będą robione forki a poniżej których to leszcze stracili bo ich okradli przez słabe zabezpieczenia swoich kompów.
To tak jakby na bitcoinie jak whalesowi opróżni ktoś portfel z kilkaset tysięcy btc to robimy hard forka i cofamy all bo to dużo a jak komuś ukradną 10 btc to trudno jego strata.
too big to fail :)

wgd
Wygadany
Posty: 646
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: wgd » niedziela, 26 czerwca 2016, 19:26

za 3 dni przy cenie 2xxx bedzie mozna zaspiewac dao dao nic sie nie stało ;]

Zastanawiajace jest czy ten caly hack dao w powiazanu ze lokalnym szczytem btc oraz potencjalnie ogromnym zarobkiem przy shortowanu paniki eth nie bylo z gory prezycyjnie zaplanowane

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: maky » niedziela, 26 czerwca 2016, 19:41

Rumcajs pisze:aha.
to ja myslalem ze hard fork jest wczesniej a soft fork pozniej.
Anyway wraca pytanie ze niby to świat crypto a jednak jakies grupy/devowie coina/minerzy decydują co jest właściwe a co nie.
To co moze niech określą teraz jakąs kwotę od której będą robione forki a poniżej których to leszcze stracili bo ich okradli przez słabe zabezpieczenia swoich kompów.
To tak jakby na bitcoinie jak whalesowi opróżni ktoś portfel z kilkaset tysięcy btc to robimy hard forka i cofamy all bo to dużo a jak komuś ukradną 10 btc to trudno jego strata.
Mam DAO co je kupowałem po 1,5 eth w ostatnim dniu i i tak straciłem o to wszystko ale to dziwne zeby w cryptowalutach dało się na siłe cofać transakcjie i wiekszosci to pasuje.
Ale jesli to uratuje calosc DAO i sie da zrobić to z drugiej strony dlaczego nie. Trudno tez oczekiwac ze ktos w imie ideologi crypto bedzie wolał żeby ukradzione 50 mln $ spalono niz zwrócono okradzionym.
Ciekawe tylko czy po tym wszystkim DAO odzyje bo jak ja kupowalem po 1,5 eth za 100 to jestem jak na kazdym coinie w plecy.
nie wiem jak to mozliwe nawet na Wave wyszedłem w plecy a mial byc taki super. Liska nie mialem ICO kupilem jak wszedl na gieldy, tez niewielki spadek z tego co kupowalem.
Kiszka goni kiszke a brak wolnych btc na kolejne experymenty :(
Załóż osobny wątek: "Rumcajs - moje inwestycje" tak aby inni mieli szansę w porę się ewakuować... ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: redbog » niedziela, 26 czerwca 2016, 19:55

Jeśli dobrze rozumiem to teraz niedziurawe i solidne ETH próbuje ratować jedną z DAO które nazywa sie "The Dao" i zostało źle napisane. Sam jestem ciekaw jak to sie potoczy dalej bo przecież w przyszłości bedzie tysiące DAO z których cześć pewnie zostanie źle napisane i też ktoś wyprowadzi stamtąd środki.
Jedynym błędem twórców eth był taki że w pewnym sensie promowali DAO teraz próbują to od krecić. To ważna lekcja dla innych dev w tym bitcoina żeby na przykład nie promowali żadnego z łańcuchów bocznych ani innych nowinek słabo sprawdzonych.
Generalnie nawet fajnie(ciekawie) bedzie jeśli zrobią soft albo hard forka. Potraktuje to jako ekstremalny eksperyment i bede sie przyglądał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: adam1226 » niedziela, 26 czerwca 2016, 20:08

maja byc wprowadzone zmiany w kodzie eth uniemozliwiajace takie babole w kontraktach..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: redbog » niedziela, 26 czerwca 2016, 20:11

To w końcu wina leży w kodzie eth? czy DAO o nazwie "The DAO"?

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: scryptominer » niedziela, 26 czerwca 2016, 20:28

adam1226 pisze:maja byc wprowadzone zmiany w kodzie eth uniemozliwiajace takie babole w kontraktach..

adam1226, mógłbyś szerzej o tym opowiedzieć, lub podać źródło wiedzy na ten temat?

Dzięki z góry

wgd
Wygadany
Posty: 646
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: wgd » niedziela, 26 czerwca 2016, 20:32

edbog eth i dao ma zapewne ciezkie powiazania finansowe, te zrzuty przy calym capie dap to pikus. Cena wroci na miejsce, wszyscy zapomna i zacznie sie pompowanie

Taki zarcik w nawiazaniu do sytuaci the dao ;) http://www.chamsko.pl/demot/0_1_75347_P ... owymis.jpg

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 17:02

scryptominer pisze:
adam1226 pisze:maja byc wprowadzone zmiany w kodzie eth uniemozliwiajace takie babole w kontraktach..

adam1226, mógłbyś szerzej o tym opowiedzieć, lub podać źródło wiedzy na ten temat?

Dzięki z góry
ze zrodlem kiepsko.. czytalem na twiterze, ale z tego co pamietam ma byc m.in. wyelimionwane "division by 0"
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 30 czerwca 2016, 00:37

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: Bit-els » czwartek, 30 czerwca 2016, 03:00

Dooobre :-)
Wymazywanie to Ty? :-)

A tu powazniejszy jego wykład

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: afrus » czwartek, 30 czerwca 2016, 08:02

Wymazywanie=Szczepan? Poważnie? :D
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 30 czerwca 2016, 14:04

Nie, Wymazywanie to tylko tytuł dobrej książki.
A posługujący się tym nickiem to bardzo zwykły gość: http://i.imgur.com/2GXDPHf.jpg

A co do filmiku o DAO Szczepana - zdziwiło mnie, że nie porusza w ogóle aspektu "crypto-ideologicznego" ewentualnego
forkowania ETH tylko śpiewka "nie martwcie się, odzyskamy nasze ETH"; zdaje się, że jest w tym DAO mocno umoczony.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: daohub.org - o co chodzi

Postautor: lekarz » czwartek, 30 czerwca 2016, 14:11

Wymazywanie pisze:Nie, Wymazywanie to tylko tytuł dobrej książki.
A posługujący się tym nickiem to bardzo zwykły gość: http://i.imgur.com/2GXDPHf.jpg

A co do filmiku o DAO Szczepana - zdziwiło mnie, że nie porusza w ogóle aspektu "crypto-ideologicznego" ewentualnego
forkowania ETH tylko śpiewka "nie martwcie się, odzyskamy nasze ETH"; zdaje się, że jest w tym DAO mocno umoczony.
A sprawdzaliście panowie czy bracia bliźniaki jeszcze siedzą w ETH?:D

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości