DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Postautor: Chancellor » czwartek, 31 marca 2016, 10:50

@karek314: Ale jak się spojrzy chłodnym okiem na imponujący z pozoru wykaz dappsów na Ethereum, to cóż, geeki dostały nową zabawkę. Ciekawe co z tego zostanie za rok, dwa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 31 marca 2016, 12:56

Chancellor pisze:
jarzombb pisze:Ktoś faktycznie zainwestował i widzi coś więcej w tym projekcie niż oszustwo?
Oprócz Ciebie pewnie nie za bardzo... Ja się zgadzam z tym, że kiedyś było „zróbmy alta i ostrzyżmy owce”, tak teraz jest „zróbmy dappsa i ostrzyżmy owce”. Hordy geeków podnieciły się nowymi możliwościami, nową modą i wynalazkiem, którego świat potrzebuje w ograniczonym stopniu (tak jak i samych kryptowalut).
Dlaczego wypowiadasz się za wszystkich?
Dla mnie te 5m $ całkiem możliwe. Wystarczy że kilku devów eth kupuje takie ico i już mają spory udział.
Masz jakieś dowody na oszustwo? Jeśli nie to Twoje podejrzenia to tylko opinia, nie stwierdzenie faktu.

Co do hypu na dappsy, zgoda, czysto spekulacyjne ujęcie i nowy trend.
Trzeba korzystać jeśli ktoś lubi rozmnażać swoje btc i tyle.
I oczywiście uważać, bo z czasem będą scamy jak zawsze.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Postautor: Chancellor » czwartek, 31 marca 2016, 13:20

Wymazywanie pisze:Masz jakieś dowody na oszustwo? Jeśli nie to Twoje podejrzenia to tylko opinia
Chyba troszkę Cię emocje poniosły. Gdzie ja coś pisałem o oszustwie i podejrzeniach? Golenie jeleni to nie jest oszustwo, tylko wykorzystanie tych bardziej chciwych przez tych bardziej sprytnych. Trzeba tylko tych chciwych jakoś zachęcić, można poopowiadać o „rozproszonych aplikacjach”.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 31 marca 2016, 14:03

Nie, żadne emocje, po prostu odpowiadasz na pytanie:

Ktoś faktycznie zainwestował i widzi coś więcej w tym projekcie niż oszustwo?

W ten sposób:

Oprócz Ciebie pewnie nie za bardzo...

Czyli z odpowiedzi wynika jasno, że nie widzisz w tym projekcie niczego więcej niż oszustwo, dlatego normalnie pytam.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Postautor: Lamassu » czwartek, 31 marca 2016, 15:12

Ja muszę się przyznać że kupiłem 400 papiera. Od kilku tygodni bacznie obserwowałem projekt i tam nikomu nie zależało na rozgłosie, to znaczy devsi nie założyli nawet tematu na bitcointalk tylko zrobił to w kilka godzin przed ICO jeden z gości siedzących na slacku digix na własną rękę i to tak na odpierd... jak zresztą można zobaczyć.

Ogólnie atmosfera była taka na slacku (ok 500 osób) żeby być cicho i ewentualnie informować tylko zaufanych, ,,insiderów".

Co ciekawe największe pojedyncze zakupy w ICO były rzędu 400 000 - 700 000$.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Postautor: fajnyseziomek » czwartek, 31 marca 2016, 19:57

Muszę przyznać, że czasami można się załamać czytając niektóre komentarze... Ludzie, którzy jeszcze nie tak dawno bronili Bitcoina, bo przecież wg przeciętnego obywatela coś czego nie ma fizycznie nie może mieć wartości i w ogóle ten BItcoin to jedno wielkie oszustwo dla jeleni i jeśli by tylko chcieli sami mogą coś takiego stworzyć... Ci sami ludzie, gdy tworzone są nowe, innowacyjne projekty mówią, że zatrudniając kilku programistów za 50 tys $ sami stworzyli by taki projekt, że rozpoczęło się strzyżenie baranów i w ogóle to oszustwo, że DIGIX zebrał 5,5 mln $ bo "jak powszechnie wiadomo" wpisać cyferki to może każdy... Cholera, podejrzewam, że Bitcoina mając te dane, które są obecnie dostępne jesteśmy w stanie stworzyć za dużo mniej, niż 50 tys $. Dalej, co to jest 5,5 mln $? Wyobraźcie sobie moi drodzy, że jak ktoś włożył 230 BTC w przedsprzedaż Ethereum to właśnie miałby teraz te 5,5 mln $. A to właśnie za Ether kupowaliśmy tokeny DIGIX. A co to jest te 230 BTC dla ludzi z całego świata - moim zdaniem wieeeeelkie nic! Czy wy naprawdę myślicie, że to oszustwo czy tylko tak się przekomarzacie dla zabawy? Bez przesady... Jeśli chodzi o strzyżenie Jeleni, Baranów czy kogo tam jeszcze - czy myślicie, że człowiek, którego Ethery zyskały ponad 4000% i włożył sobie w przedsprzedaż czegoś, czego nie może być pewny, że w ogóle powstanie i nie straci pieniędzy (np. DIGIX), powiedzmy 10% swoich środków to czeka tylko na to, by otrzymać swoje tokeny i od razu je sprzedać, żeby wyjść na 0? Moim zdaniem nie... myślę, że jeśli włożył w to wolne środki i zaryzykował to nawet gdy inwestycja będzie już 10% na plusie to tego nie sprzeda, bo taki zysk go nie satysfakcjonuje. Panowie, proszę, zastanówcie się trochę:)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Postautor: Bitmar » czwartek, 31 marca 2016, 21:07

@fajnyseziomek, ja jestem załamany ze zjawiska braku zrozumienia czytanego tekstu.

1. Nikt nie napisał, że sam stworzyłby coś takiego za 50tys $, ja napisałem tylko, że jest to wykonalne, gdyż jest to dość mały i prosty projekt oparty na Ethereum więc nie pisany od podstaw.
2. Sam w tym wątku napisałem, że DIGIX to ciekawy projekt i nigdzie nie napisałem, że jest to oszustwo
3. Stwierdziłem fakt, ogólnie, że po masowym tworzeniu altów tylko dla szybkiego zarobku przyjdzie czas na tworzenie dappsów. Co właśnie się dzieje. Skończy się to tak, że wiele będzie pisanych tylko po to aby zebrać duże ICO po czym projekty mogą być porzucane. Piszę to z doświadczenia z altów bo wiele widziałem, Ci sami ludzi którzy tak robili na altach teraz przerzucą się na dappsy bo jest na to teraz moda. Ostrzegłem tylko, że trzeba na to uważać, jednocześnie stwierdzając w tym wątku, że zawsze warto dokładniej się przyjrzeć ciekawym i innowacyjnym projektom, jednak trzeba zawsze mieć się na baczności i zawsze wybadać sprawę dokładnie. Inwestować tylko z głową a nie pod wypływem emocji i na samej fali popularności danego zjawiska.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Postautor: fajnyseziomek » czwartek, 31 marca 2016, 22:42

@Bitmar, jeśli chodzi o brak zrozumienia czytanego tekstu to chyba mogę odbić piłeczkę z powrotem:)

Nie potrzebnie odebrałeś to jako atak na własną osobę, bo akurat Ty jesteś najmniejszym "winowajcą":) Przytoczyłem wszystkie myśli różnych autorów, które pojawiały się w kilku wątkach pokrewnych Ethereum i akurat miałem je gdzieś w głowie. Zauważyłem taką ogólną tendencję i stąd ten mój post a że akurat Tobie oberwało się przypadkiem, przepraszam:)

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 15 lutego 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Postautor: jarzombb » czwartek, 31 marca 2016, 23:06

Mam wrażenie jakby 90 procent osób, które się wypowiada kompletnie nic nie wie o projekcie. Żadnej konkretnej dyskusji o tym dlaczego ktoś zainwestował lub tego nie zrobił. Typowe "polaczkowanie" nie znam się to się wypowiem oraz wyszukiwanie dziury w całym.
Może spróbuje jeszcze raz, dlaczego nie zainwestowaliście w projekt?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Postautor: Lamassu » piątek, 1 kwietnia 2016, 01:52

Po prostu pociąg im odjechał.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 marca 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Postautor: Virmonme » piątek, 1 kwietnia 2016, 04:54

Witam szanowne grono.

Przyznam, że zainwestowałem w projekt. Obserwuję go w zasadzie od początku, mimo wielu niedociągnięć podczas realizacji uważam, że ma spore możliwości wzrostu.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: DIGIX - niesamowity sukces w przedsprzedaży!

Postautor: fajnyseziomek » piątek, 1 kwietnia 2016, 19:25

Ja również zainwestowałem. Moim zdaniem pierwsze dappsy mogą przyciągnąć masę spekulantów i nawet gdy nie osiągną dużego sukcesu, powinny dać ładnie zarobić:) Wszystko wyjaśni się wkrótce.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości