Co jest w Ethereum?

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: AdamM » czwartek, 31 marca 2016, 16:07

afrus, a jaki to ma związek z bronią atomową o której radośnie off topicujemy?

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: afrus » czwartek, 31 marca 2016, 16:11

Swobodny kometarz do twojego posta o krymie :) tym bardziej że leci totalny offtop :D
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: AdamM » czwartek, 31 marca 2016, 16:37

Wracając do tematu. Czy na Krymie można kupić broń atomową za ETH?

;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 31 marca 2016, 17:34

Wymazywanie pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Drugi przykład - broń atomowa.
Mogła posłużyć jako narzędzie zagłady, a posłużyła jako narzędzie pokoju
ShadowOfHarbringer pisze: Bomba atomowa na dzień dzisiejszy jest gwarantem jako-takiego pokoju.
Cieszę się, że pod wpływem dyskusji zmiękczasz jednak swoje zdanie ;)
Fajnie, że czegoś nowego się nauczyłeś ;)
Hm, zdajesz sobie sprawę że obydwie wypowiedzi nie są ze sobą w żaden sposób sprzeczne ?

Pierwsza jest ogólna, druga jest zwyczajnie doprecyzowaniem ?

A co do uczenia się, to staram się wykorzystywać każdą możliwą okazję żeby się czegoś nauczyć, zastanawia mnie tylko czy Ty robisz podobnie ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: afrus » czwartek, 31 marca 2016, 20:10

AdamM pisze:Wracając do tematu. Czy na Krymie można kupić broń atomową za ETH?

;)
Można wystosować zapytanie ofertowe :D
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: Bajtcoin » piątek, 1 kwietnia 2016, 01:18

Taką broń można kupić w każdym sklepie z bronią...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: powered » piątek, 1 kwietnia 2016, 14:27

Ale wątek się rozp.... :)
Obecna bomba atomowa to nie jest to co było 50 lat temu. In nowsza technologia tym w bombie atomowej jest mniej ładunku jądrowego i ma co raz to lepszą sprawność, czyli z jednego ładunku powstaje co raz to więcej energii która ma niszczyć a nie zostawiać odpady promieniotwórcze. Bomby atomowe mają równać z ziemią konkretne cele a nie siać zagładę i skażenie promieniotwórcze na całym świecie.
Obecnie bardziej niebezpieczne (jeżeli mamy na myśli skażenie środowiska) są awarie elektrowni atomowych niż wybuch nowoczesnej bomby atomowej. No ale trzeba mieć jeszcze na uwadze państwa, które ze swoją technologią jądrową są na etapie II Wojny Światowej lub jeszcze gorzej. Większy strach wzbudza ich zacofanie technologiczne i nieodpowiedzialność niż fakt że mają bombę atomową.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: afrus » piątek, 1 kwietnia 2016, 16:58

Ja bardziej się boję broni chemicznej/biologicznej, jak ktoś zrealizuje scenariusz chociażby jak w Division to będzie pozamiatane.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: kactech » sobota, 2 kwietnia 2016, 09:43

Bajtcoin pisze:Taką broń można kupić w każdym sklepie z bronią...
Tak, ale tylko repliki modeli z XIX w., te z rozdzielnym ładowaniem.

Jak dla mnie Eth jest ciekawym gadżetem z hajpem na sterydach.
Nie widzę możliwości powstania jakiegokolwiek znaczącego Dapp-sa w średnim terminie, głównie z prostej przyczyny- kontrakty dają ograniczenia zamiast wolności a końcówkami systemu i tak muszą być jak na razie ludzie także Eth bardziej utrudnia wykonanie zadań niż usprawnia.
Wróżę porządny zjazd w przeciągu kolejnych miesięcy.
Perspektywy BTC nawet z obecnymi wybojami są znacznie lepsze.
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: Maggix » sobota, 2 kwietnia 2016, 10:22

Ja natomiast wroze kurs powyzej 045 pod koniec Lipca Poczatkiem Sierpnia
Zapisuje link do tego posta , sprawdzimy za kilka miesiecy .

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: kactech » sobota, 2 kwietnia 2016, 22:59

@Maggix nie wiem co to jest 045 ale domyślam się, że masz na myśli wzrost kursu Eth, czy mógłbyś jakoś rozwinąć tą tezę w nawiązaniu do tematu, tzn. czym niewidocznym jest Eth, że jest niedowartościowany?
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: Maggix » niedziela, 3 kwietnia 2016, 08:39

ETH jest dla mnie tylko kolejna szansa po btc oraz ltc na latwy zarobek Teraz jest czasna kopanie ,
czesc wydobytych coinow sprzedac na gorce
czesc zastashowac na pozniej .
Kurs musi wzrosna ze wzrostem trudnosci z tad moje przewidywania na Lipiec/Sierpien.
Ja nie wnikam doglebnie czym jest ten coin , token czy jak to zwac , nie mnie to oceniac
Ja poprostu probuje zarobic w jak njlatwiejszy sposob zebym nie musi robic nadgodzin w pracy na zakup nowewego samochodu ;) jak narazie idzie ladnie prawie tak samo jak za czasow kopania btc / ltc.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: afrus » niedziela, 3 kwietnia 2016, 10:25

Maggix pisze:ETH jest dla mnie tylko kolejna szansa po btc oraz ltc na latwy zarobek Teraz jest czasna kopanie ,
czesc wydobytych coinow sprzedac na gorce
czesc zastashowac na pozniej .
Kurs musi wzrosna ze wzrostem trudnosci z tad moje przewidywania na Lipiec/Sierpien.
Ja nie wnikam doglebnie czym jest ten coin , token czy jak to zwac , nie mnie to oceniac
Ja poprostu probuje zarobic w jak njlatwiejszy sposob zebym nie musi robic nadgodzin w pracy na zakup nowewego samochodu ;) jak narazie idzie ladnie prawie tak samo jak za czasow kopania btc / ltc.

Sam bym lepiej tego nie ujął :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co jest w Ethereum?

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 3 kwietnia 2016, 16:31

ShadowOfHarbringer pisze:Hm, zdajesz sobie sprawę że obydwie wypowiedzi nie są ze sobą w żaden sposób sprzeczne ?

Pierwsza jest ogólna, druga jest zwyczajnie doprecyzowaniem ?

A co do uczenia się, to staram się wykorzystywać każdą możliwą okazję żeby się czegoś nauczyć, zastanawia mnie tylko czy Ty robisz podobnie ?
Przepraszam, po prostu zdanie typu "bomba atomowa narzędzie pokoju" jest dla mnie nonsensem i wymaga komentarza.
Wiem, że to poziom czepiania słówek, ale dla mnie bomba przybliża do zagłady a nie przynosi pokój tylko dlatego, że nie jest aktualnie używana.
Staram się uczyć, także od Ciebie:)
Ale ostatnio nauczyłem się tylko, że jestem shit-userem Btc bo Btc ma problemy z blokiem:P (taki żarcik)
Pozdrawiam.:)

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co jest w Ethereum?

Postautor: Nathan Drake » wtorek, 20 czerwca 2017, 09:42

Witam.
Wiem, że odkopywanie starych postów średnio wygląda ale akurat w tym przypadku chyba mam dobre uzasadnienie. Dodatkowo specjalnie założyłem sobie konto na tym forum, żeby posta owego nasmarować.

Pod koniec tego tematu zastanawialiście się jak Ethereum będzie wyglądać w okolicach lipca/sierpnia, no więc mamy połowę czerwca 2017 i Etherum można sprzedać za około 1300 - 1400 PLN, a z tego co widzę w kwietniu 2016 był za paredziesiąt złoty. Jak dla mnie ewidentnie jest to powtórzenie historii Bitcoin'a. Szczerze mówiąc jestem kompletnie zielony mechanizmach działania kryptowalut, a kopanie Etherum zacząłem bo pewnego razu nudząc się niemiłosiernie w pracy obejrzałem film na utubie jak to można zarabiać pieniądze wykorzystując moc swojego PC, a że dysponuje GTX 1070, to stwierdziłem że puki nie gram to niech sobie kopie. Gdzieś tam kiedyś słyszałem o Bitcoinie, nawet trochę o nim kiedyś poczytałem, ale w tedy nie miałem dobrego sprzętu do kopania, nie miałem kapitału żeby sobie taki sprzęt sfinansować no i ogólnie jestem bardzo leniwą osobą i nie chciało mi się nawet dogłębnie przeanalizować co trzeba zrobić żeby zacząć kopać. Teraz mam tego GTX'a no i obejrzałem filmik gdzie kolega jakiś wkłada jak krowie na granicy "kliknij tu, kliknij tam, pobierz to, a tego nie klikaj bo nie trzeba" i bach, kopie sobie po 10 minutach tępego klikania z prędkością 30 Mh/h.

Nawiązując do tematu, myślę że bardzo dużą zaletą Etherum jest to - przynajmniej bazując na wiedzy jaką dotychczas przyswoiłem - że najlepsze do jej kopania są karty graficzne powyżej 4GB pamięci, z tego co wiem to do kopania Bitcoina można sobie kupić specjalistyczne koparki, które wydają się mieć dużo lepszy stosunek wydajność/cena. To znaczy za równoważność ceny mojego GTX'a mogę sobie kupić koparkę do Bitcoina o znacznie wyższej wydajności. Jednak wada takich koparek jest taka, że kopanie Bitcoina kończy się i co z taką koparą człowiek później zrobi? W tym momencie w ogóle nie warto się za kopanie Bitcoina zabierać, był na to czas parę lat temu, a z Ethereum to co innego, ja na tym moim GTX w czasie kiedy nie gram, zarobie na czysto zupełnie za darmo ok 500 zł w miesiącu. Są to na prawdę niesamowite czasy, kiedy mogę dostać 500 zł co miesiąc tak jakbym je znalazł na chodniku, a w pudełku leży odłogiem jeszcze mój stary GTX 970 i kiedy jego podłączę, to razem te dwie karty kiedy jestem w pracy i w nocy wykopią dla mnie ok 800 zł w miesiącu. I teraz sprawa wygląda tak, że mógłbym sobie kupić takich kart 10 które by przynosiły stosunkowo jeszcze większy dochód, bo 9 z nich chodziło by nonstop pełną parą, czyli byłby to zysk ok 10 000 zł miesięcznie przy obecnej cenie Etherum, a jeżeli dalej będzie cena rosnąć, tak jak to było z Bitcoinem, to ta wartość jeszcze bardzie wzrośnie. Na dzień dzisiejszy kapitał jaki musiałbym włożyć w sprzęt zwróci mi się po 2,5 miesiącach kopania, a na dodatek w momencie kiedy nie będzie się dalej opłacało kopać Ethereum, to te karty z powodzeniem można sprzedać i odzyskać w kilkudziesięciu procentach to co się w nie włożyło. Jeżeli natomiast coś się dziwnego stanie i nagle Ethereum stanieje do 10 zł za 1 ETH no to w tedy też problemu nie ma bo w przeciągu 2,5 miesiąca jakie potrzeba na zwrot inwestycji, wartość sprzętu który bym kupił nie spadnie prawie w cale, a po tych 2,5 miesiąca to już czysty zysk i mam w tedy wy*ebane na to ile ten sprzęt stanieje.

Ogólnie ja to widzę tak: ktoś, coś lub jakaś siła musi o to dbać żeby dało się łatwo nachapać i teraz jest z Ethereum taka możliwość. Inwestycja w sprzęt zwraca się bardzo szybko, koszt prądu można ponosić z miesiąca na miesiąc z wykopanych ETH, a resztę sobie odkładać. Ryzyko strat w kopaniu jest teraz żadne, nie trzeba się martwić że człowiek wyłoży pieniądze i one przepadną, jedynie jest taka perspektywa że albo wyjdzie się na 0, albo się zarobi sporo kasy za nicnierobienie i to wg mnie jest tą mocną stroną ethereum teraz możliwość bezpiecznego kopania.

Poza tym wydaje mi się że mocną stroną jest też fakt, że jeszcze stosunkowo mało ludzi kopie Ethereum w porównaniu do Bitcoina i ilość pojedynczych koparek o mocach obliczeniowych godnych dużych serwerów jest bardzo mała, i każdy ma szanse wykopać dla siebie odpowiednią ilość.

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 9 czerwca 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co jest w Ethereum?

Postautor: jurban » wtorek, 20 czerwca 2017, 12:06

@Nathan Drake, wszystko fajnie, tylko weź tu kup teraz te karty. Nie ty jeden taki cwany jesteś i w tej chwili kart nadających się do kopania po prostu nie ma, za duży popyt. Jak są to po chorych cenach. Większe ilości najwcześniej się pojawią za 2 miesiące, a wtedy opłacalność będzie już inna.
Trudność kopania rośnie lawinowo, a im więcej ludzi usłyszy o ETH, tym więcej zacznie kopać i tym większa trudność. Cena w związku z tym pewnie też wzrośnie, ale tego akurat na 100% nikt nie przewidzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Co jest w Ethereum?

Postautor: adam1226 » wtorek, 20 czerwca 2017, 15:00

@Nathan Drake, zapraszam tu:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=20975
Ten temat zostawmy do rozmowy o Ethereum jako projektowi.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co jest w Ethereum?

Postautor: Nathan Drake » czwartek, 22 czerwca 2017, 07:25

No to fakt, że jak ktoś chce mieć nowe karty i powiedzmy powyżej jednej koparki z 6-ecioma takimi kartami, to może mieć problem. W każdym razie żeby nie denerwować wyroczni, napiszę ostatni post w tym charakterze podsumowując że wg mnie najmocniejszą stroną, która powoduje że Etherum tak drożeje, to powtórzenie historii Bitcoina i mega opłacalność w kopaniu.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości