Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 15 lutego 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: jarzombb » sobota, 12 marca 2016, 09:55

Postanowiłem założyć temat, ponieważ projekt wydaje mi się niesamowicie ciekawy, a niedługo rusza przedsprzedaż. Aplikacja zbudowana na technologii Ethereum, DAO (Zdecentralizowana autonomiczna organizacja) - rewolucyjny model biznesowy, kilka wygranych konkursów oraz mocny zespół. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do projektu. Jakie jest Wasze zdanie?

https://slock.it/index_pl.html

Strona w języku Polskim :)

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: pael » sobota, 12 marca 2016, 11:49

Genialne, myslalem kieyds o podobnym biznesie z tymze bez uzycia blockchaina... ;-)

Znasz jakies szczegoly jak mozna zainwestowac w projekt/szczegoly przedsprzedazy ?

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 15 lutego 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: jarzombb » sobota, 12 marca 2016, 13:29

Właśnie nie wiem kiedy rusza przedsprzedaż. Na stronie jest newsletter. Zapisz się a będziesz na bieżąco :)

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 11 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: gerardo » sobota, 12 marca 2016, 22:56

pitolenie, jakie zalety daje ETH ? dokładnie żadne (a dokładniej to wszystkie zalety ETH są teoretycznie, w praktyce nic się nie klei ) , taka sama strona może powstać bez ETH,
zwykłym ludziom to zwisa i powiewa jak technicznie jest zrobione , skomentują to "panie a na h..u.j mnie kaktus :P "

i w 100% wystarczy taki sam mechanizm zrobiony bez ETH

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 15 lutego 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: jarzombb » niedziela, 13 marca 2016, 13:41

gerardo uważam, że Twoje posty na forum są bardzo wartościowe. Za dużo tutaj zaślepionych optymistów. Swoimi komentarzami sprowadzasz rozmowę do względnej stabilności ;)

Chciałbym poniekąd odpowiedź na Twój komentarz i przedstawić mój punkt widzenia.
Przede wszystkim zgadzam się z Tobą w stu procentach, że Ethereum w takiej formie jak jest teraz będzie "zabaweczką dla komputerowych geeków". Za dużo tutaj technicznego języka i formułek, które ciężko przetworzyć w potoczny język zrozumiany dla mas. Uważam jednak, że Vitalik z zespołem świetnie sobie z tego zdają sprawę i finalna wersja Ethereum będzie przygotowana w bardzo prosty sposób tak, aby zjadacze chleba bez problemu mogli korzystać z DApp - KORZYSTAĆ. NIE ZROZUMIEĆ.

Wracając do Slock.it. Moje zdanie na temat projektu się nie zmieniło. I uważam, że bez Ethereum projekt nie miałby racji bytu.
Jeżeli stworzylibyśmy projekt podobny do Slock.it bez bockchaina to koszty prowadzenia, utrzymania projektu byłby kilkanaście/kilkaset razy większe przez co na samym końcu za usługę płacili by więcej sami użytkownicy.
Slock.it opartę o blockchain pozwala zredukować koszty utrzymania projektu do minimum - sieć utrzymują użytkownicy (jak na razie górnicy), którzy są odpowiednio wynagradzani.

Moja wizja Slock.it w przyszłości. Jako inwestor stawiam hotel,budynek mieszkalny w , którym wszystkie drzwi do mieszkań/pokoi są zabezpieczone zamkiem (slock.it). Hotel/pokoje są dostępne o każdej porze dnia czy nocy ( 24h).
Każda osoba chcąca zamieszkać w moim hotelu zna zasady obowiązujące. Podchodzi do drzwi ustawia limit jak długo chce zostać , przykłada swój QRkod i po chwili ma dostęp do pokoju. Wszystkie liczniki w pokoju są podłączone do systemu, więc koszty, które poniosę zostaną ściągnięte od użytkownika przed jego "wymeldowaniem". Ja w tym czasie jestem na drugim końcu świata, (bo lubię ciepłą pogodę), popijam drinka i spoglądając na telefon w , którym wyskoczyła wiadomość o kolejnym zameldowaniu w moim budynku mówię głośno " taaaak i to jest właśnie pasyw" :)

Wierzę w to mocno i właśnie, dlatego na pewno zainwestuje w Slock.it :)

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: jpr » wtorek, 22 marca 2016, 18:57

Znaczy tym bedzie mozna handlowac np na Polo?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: Bitmar » wtorek, 22 marca 2016, 19:13

Powinien tu być osobny dział dla spekulantów.... :)

@jpr a nie lepiej pomyśleć o jakimś biznesie opartym na slock.it? Spekulacja to hazard który prędzej czy później większość grających zrujnuje. Inwestycja w infrastrukturę uodparnia Cię na wahania kursu i daje stałe i pewne (nie w 100% oczywiście) źródło zarobku. Nie dziwi was dlaczego grube ryby z Wall Street inwestują w bitcoinową infrastrukturę jak np. Gemini, Circle i wiele innych projektów a nie w same BTC??? Jak was to dziwi to źle wam wróżę, a jak nie dziwi to wiecie, że to jest odpowiedź dlaczego grube ryby są grubymi rybami a nie wytrzepanymi płotkami....

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: jpr » wtorek, 22 marca 2016, 19:25

Bitmar pisze:Powinien tu być osobny dział dla spekulantów.... :)

@jpr a nie lepiej pomyśleć o jakimś biznesie opartym na slock.it? Spekulacja to hazard który prędzej czy później większość grających zrujnuje. Inwestycja w infrastrukturę uodparnia Cię na wahania kursu i daje stałe i pewne (nie w 100% oczywiście) źródło zarobku. Nie dziwi was dlaczego grube ryby z Wall Street inwestują w bitcoinową infrastrukturę jak np. Gemini, Circle i wiele innych projektów a nie w same BTC??? Jak was to dziwi to źle wam wróżę, a jak nie dziwi to wiecie, że to jest odpowiedź dlaczego grube ryby są grubymi rybami a nie wytrzepanymi płotkami....
Zeby otworzyc biznes trzeba miec juz jakies konkretne srodki, ktore to ja wlasnie usiluje zdobyc kupując taniej a sprzedając drozej :)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: bl4ck » wtorek, 22 marca 2016, 19:51

@jpr

Nie wiadomo kiedy zapisz się :
https://slock.it/presale_pl.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: Multi » wtorek, 22 marca 2016, 20:14

ten obrazek jakoś mnie zniechęca

Obrazek

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: jpr » wtorek, 22 marca 2016, 20:30

Kazdy posiadacz tokenow w tym DAO bedzie mogl glosowac na rozne projekty, za lub przeciw. Bedzie mial tym wiecej do powiedzenia, im wiecej tokenow bedzie posiadal.
Przypomina mi to troche glosowanie masternodow w dashu :)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: Bitmar » wtorek, 22 marca 2016, 20:38

@Multi, szczerze to mi też. Takie zabiegi od razu kojarzą mi się z jakimś MLM czy Hyip :) No ale, chyba nie ma co przez to skreślać projektu....

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 15 lutego 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: jarzombb » środa, 23 marca 2016, 11:35

Dla mnie głównym argumentem na to, dlaczego zainwestuje jest zespół. Są to ludzie powiązani z Ethereum i to jest bardzo ważny punkt. Ethereum na dzień dzisiejszy potrzebuje mocnego startu projektu, który będzie powiązany z platformą. Vitalik z zespołem musi pokazać całemu światu, że firmy bazujące na Ethereum to przyszłość, dlatego tak bardzo ważny jest start tych pierwszych projektów (Augur, Slock.it itd.). No i to pierwszy projekt Ethereum, który połączy świat rzeczywisty z blockchainem. Jestem mega pozytywnie nastawiony ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: Wymazywanie » środa, 23 marca 2016, 13:09

Mam nadzieję, że przedsprzedaż nastąpi nie tak szybko, wolałbym, gdyby była np. w maju czy czerwcu, jak z Liska będzie można odbierać miejmy nadzieję profity.

Multi, Bitmar

Czemu fakt, że projekt niemiecki Was odstrasza? Mnie nie.
Ja bym bał się raczej kupować ruski czy chiński crypto-projekt.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: Bitmar » środa, 23 marca 2016, 15:28

Fakt, że to projekt niemiecki nie odstrasza. Za to sposób w jaki się tym chwalą już trochę może, bo kojarzy się ze stronami MLM i Hyip czy tanim marketingiem. Kto nie jest w temacie ten, może nie zrozumieć. Podobne chwyty marketingowe stosuje się handlu. Jak jest napis Made in germany to sugeruje to, że musi być super jakości i co śmieszne ludzie się na to łapią. Nie twierdzę, że w dużej części tak nie jest, ale mimo to jest to taki tani chwyt marketingowy.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: jpr » czwartek, 24 marca 2016, 15:53

Jesli sprzedaz bedzie niedlugo i podobno 100 DAO ma kosztowac 1 ETH, to co stanie sie jak ETH zacznie nagle spadac, lub mocno rosnąć? Sprzedaz ma trwac miesiąc, wiec nieciekawie by bylo gdyby jedni kupowali 50% taniej niz inni. Myslicie, ze cena DAO bedzie taka sama przez miesiąc?

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 15 lutego 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: jarzombb » piątek, 25 marca 2016, 20:57

Myślę, że wykorzystają podobny model jak w przedsprzedaży digixa. Czyli na bieżąco będzie przeliczany stosunek ETH/DAO. Wszystko jest bardzo dobrze przemyślane ;)

Wracając do samego slock.it i funkcjonalności. Pierwszym produktem slock.it będzie komputer Ethereum czyli urządzenie łączące świat rzeczywisty z blockchainem. Co najważniejsze ten komputerek to nie prototyp, a funkcjonalna maszyna, która za kilka miesięcy może być sprzedawana. Zatem zysk "udziałowców" DAO nie jest odległy - od razu widzimy, że już na starcie projektu może zyskać TRZYMAJĄC udziały DAO, a nie spekulując na giełdzie ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: kactech » piątek, 1 kwietnia 2016, 01:16

Fajny PoC i demo możliwości Eth( wynajmujesz, sterujesz, oddajesz) ale nic poza tym, to nie ma( prawie) zastosowań.
Zarówno Airbnb jak i Uber cechuje to, że sam jesteś operatorem współdzielonej rzeczy i masz do dyspozycji centralny autorytet do autentykacji klienta, gromadzenia reputacji i rozwiązywania dysput( te elementy to nie są niepotrzebne frędzle dopięte do usługi).
Myślę, że kwestię reputacji z Eth można jakoś ogarnąć, reszty nie da rady w praktyczny sposób( w niepraktyczny można: duży depozyt, pełen monitoring, renomowany arbiter).
W grę wchodzi jedynie dostęp do rzeczy które trudno zepsuć i którymi trudno spowodować inne koszty( zniszczenia, okaleczenia, itp).
Można wyobrazić sobie miejsce parkingowe z wysuwanym cylindrem po środku jako zamkiem ale czy to się kiedyś zwróci?
Na stronie slock.it podano przykłady pralki i roweru- przepaliło chłopakom obwody.
Moim zdaniem najciekawszą częścią pomysłu jest( przy dobrym wykonaniu) bardzo fajne i bezpieczne zarządzanie kluczami dostępu, montujesz zamek i nie interesuje cię bezpieczeństwo komputera z rezerwacjami czy podatność portierki na manipulacje, może jakby to z czymś połączyć to wyszłoby coś konkretnego, tylko czy do tego potrzebne jest Eth?
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Moderator
Posty: 871
Rejestracja: 4 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: phoebe » niedziela, 3 kwietnia 2016, 13:31

kactech pisze:[...]
W grę wchodzi jedynie dostęp do rzeczy które trudno zepsuć i którymi trudno spowodować inne koszty( zniszczenia, okaleczenia, itp). [...]
Zdecentralizowany system reputacji i po prostu pozyczanie kapitału? (jedna z niewielu rzeczy którą można pożyczyć a nie można zepsuć?)

Jeśli ktoś jest zainteresowany tworzeniem p2p lending marketplace w oparciu o ethereum to proszę pisać na PW :)
Jest możliwość zarobienia przy sprzedaży tokenów reputacyjnych
https://bitcoinpolska.herokuapp.com Bitcoin Chat 24/7 spekulacja/dyskusja/flame

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Slock.it - przyszłość modelu sharing economy?

Postautor: Kluka » środa, 6 kwietnia 2016, 10:33

A co powiecie jakby MS zaczal wspolprace z firmami motoryzacyjnymi, w samochodach bylyby montowane czujniki do zamkow slock.it w miatach podjezdzaloby sie do miejsc parkingowych za ktore placilby samochod. tak samo w inteligentynych bramach wjazdowych itp. a dla biedoty wynajmowane lozka/komory do spania (opcja tanich hoteli) dalej w przyszlosci mandaty naliczane przez samochod. Mogloby to wygladac inaczej jak teraz np. sekundowe naliczanie gdy przekraczamy predkosc, kwota bylaby bezposrednio pobierana z konta (typu prepaid w samochodzie ktore placiloby tez za miejca pakingowe) Powiecie ze nikt by nie kupil takich samochodow?? hmm jak by musial to by kupil ;)
a tu macie linka: http://moto.onet.pl/aktualnosci/toyota- ... ily/zl4s4n
Mam jeden ciekawy pomysl na zastosowanie blockchaina ale nie jestem niestety informatykiem.. :/

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości