Augur - REP, czyli pierwszy token działający na Ethereum

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 marca 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Augur - REP, czyli pierwszy token działający na Ethereum

Postautor: kb1985 » środa, 9 marca 2016, 17:26

Projektu Augur chyba nie trzeba przedstawiać na forum takim jak to (Augur.net).

Jeśli ktoś nie załapał się na przedsprzedaż Ethereum, a później na przedsprzedaż tokenu Augura REP działającego na bazie Ethereum, to może zdobyć moje konto jeszcze przed startem projektu. Jest to konto o wartości 10 BTC (czyli 500 REP). Niestety nie jest możliwe podzielenie konta na mniejsze kawałki. Sprzedaż może nastąpić przez escrow pod postacią developerów projektu Augur (oferują taką usługę), inne wybrane przez Ciebie zaufane Escrow, lub możemy spotkać się na terenie Warszawy i dokonać transakcji na żywo (dokonujesz przelewu BTC, dostajesz dostęp do konta presale i zmieniasz sobie hasło i e-mail właściciela). Mam w zapasie jeszcze trochę REP, ale nie mogę czekać na dalszy wzrost cen do startu, ponieważ chciałem zainwestować również w inne rzeczy. Zachęcam do kontaktu tu albo przez wiadomość prywatną.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Augur - REP, czyli pierwszy token działający na Ethereum

Postautor: ania78 » środa, 9 marca 2016, 17:32

kb1985 pisze:Projektu Augur chyba nie trzeba przedstawiać na forum takim jak to (Augur.net).

.
Trzeba.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 marca 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Augur - REP, czyli pierwszy token działający na Ethereum

Postautor: kb1985 » środa, 9 marca 2016, 17:47

ania78 pisze:
kb1985 pisze:Projektu Augur chyba nie trzeba przedstawiać na forum takim jak to (Augur.net).

.
Trzeba.
Ach, OK, zatem wyjaśniam. :)

Mam nadzieję, że wiecie, iż Ethereum ze względu na swoje możliwości oprogramowywania, będzie pozwalało tworzyć rozproszone aplikacje działające na bazie blockchainu. Jedną z takich aplikacji, taką, która docelowo ma być sztandarowym przykładem możliwości Ethereum (Vitalik Buterin, twórca Ethereum jest na pokładzie tego projektu) jest właśnie Augur. Augur to tak zwany prediction market - w uproszczeniu jest to połączenie serwisu hazardowego i narzędzia do przewidywania przyszłości (w pytaniach typu kto wygra wybory prezydenckie, która drużyna zdobędzie mistrzostwo). Hazard funkcjonuje podobnie jak w serwisach zakładów wzajemnych, a przewidywanie przyszłości to szumna nazwa na coś, co wykorzystuje zjawisko społeczne znane z sondaży, pokazujące, że jeśli zapytamy o coś odpowiednio dużą liczbę osób, to uda nam się ustalić rezultat takiego wydarzenia. Jest to temat rzeka i można o nim poczytać na stronie Augura.

Poszczególne aplikacje działające na Ethereum (a więc również Augur) mogą generować własne tokeny, czyli monety funkcjonujące na Ethereum. To trochę sytuacja jak z altcoinami, tylko wszystko dzieje się na tym samym blockchainie, monety można trzymać na głównym portfelu Ethereum itd.

Już sam fakt, że Augur będzie pierwszą z takich monet (nazywaną REP, skrót od "reputcja") zapewni tej monecie ogromny przyrost w cenie, a dodatkowo ma ona funkcję (dostaje się prowizje od serwisu hazardowego w zależności od liczby posiadanych monet i generowanego przez niego obrotu). Ludzie wiedzą to i osoby, które nabyły REP w przedsprzedaży spekulują nim nieoficjalnymi kanałami, poprzez odsprzedawanie swoich kont w całości (nie można jeszcze przesyłać pojedynczych monet w przedsprzedaży). Jedna z giełd (Gatecoin) oferuje usługę wirtualnych tokenów, które po starcie Augura zostaną wymienione na monety i to właśnie ona jest punktem odniesienia w zakresie obecnej ceny. Obecnie token przekroczył wartość 0.02 i cały czas rośnie i zapewnie będzie nadał rósł, ponieważ nie spada nawet wtedy, gdy ETH ma korektę. Obecna cena jest już nieco większa niż podczas presale, ale znacznie niższa od ceny ETH, a samych monet jest znacznie mniej (11 milionów VS ponad 70 milionów w przypadku ETH), więc kupowanie teraz to trochę jak kupowanie ETH w zeszłym roku. Sam trzymam więcej monet w zapasie, ale część chcę upłynnić, żeby zainwestować je w inne projekty.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Augur - REP, czyli pierwszy token działający na Ethereum

Postautor: Chancellor » środa, 9 marca 2016, 19:02

Jak już obierzemy ten projekt z pseudonakuowej otoczki, okazuje się, że to kolejna, choć ładnie poskładana, maszynka do golenia jeleni na opcjach binarnych. No ale inwestujta, tłum ma zawsze rację ;-).

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 marca 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Augur - REP, czyli pierwszy token działający na Ethereum

Postautor: kb1985 » czwartek, 10 marca 2016, 11:10

Dziś cena ponownie skoczyła - tym razem do 0.021. Moja oferta wciąż aktualna. W momencie, gdy przekroczymy 0.03 dokonam aktualizacji ceny.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości