Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: warchlakozaur » piątek, 14 maja 2021, 17:45

Czy uważacie za prawdopodobny scenariusz, że eth dojdzie do około 0.082-0.084 btc (opór np. maj 2018), po czym nastąpi czasowy spadek wartości względem btc, a btc będzie podpompowane?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 11 września 2015
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Amadek » piątek, 14 maja 2021, 19:29

@koparki "jak teraz 4k się definitywnie nie wybroni to bedzie płacz i zgrzytanie zębów dla pozycji long m.zd."

A jednak przebił poziom 4k. Aktualnie 4120 na Krakenie.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwietnia 2020
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: ManiacInThe4D » piątek, 14 maja 2021, 20:08

Dzisiaj zdecydowałem się na sprzedaż pierwszej transzy ETH - 10% posiadanych środków (średnia cena zakupu 210.46 USD, dzisiejsza sprzedaż 4100 USD). Liczę na sporo więcej do końca tej bańki, ale wyjście z początkowym kapitałem i przyzwoitym zyskiem pozwoli na dalsze śledzenie kursu na większym luzie.

W międzyczasie w kontrakcie ETH2.0 zdeponowano już 4.5mln ETH, a z wykresów na Glassnode i Cryptoquant wynika, że liczba ETH na giełdach cały czas spada. Jeszcze ciekawe poziomy możemy zobaczyć w tym roku.

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: koparki » sobota, 15 maja 2021, 08:45

Amadek pisze: piątek, 14 maja 2021, 19:29@koparki "jak teraz 4k się definitywnie nie wybroni to bedzie płacz i zgrzytanie zębów dla pozycji long m.zd."

A jednak przebił poziom 4k. Aktualnie 4120 na Krakenie.
nie dotykam dopóki nie zobaczę $ dwójki z przodu. Coś co poszło x40 w górę w tak krótkim czasie pewnego pięknego dnia może spaść -50%
Eth jest zlewarowany na niejednej giełdzie a likwidacje zabezpieczeń i naruszenie stop lossów może zdziałać cuda z kursem. Można zaryzykować (małym kapitałem) shorta podczas wybić - im wybicie bliższe ATH tym lepiej , właśnie była taka okazja, można dać stoploss nieco powyżej ATH i gdyby stop się załapał czekać poza rynkiem na kolejną okazję.
Warto zachować kapitał na lepsze okazje niż ryzykowne czekanie aż wzrośnie z 4k do 4,8k. Przypominam że okres okazji był na poziomach 100-200$ za ETH i takie okazje zawsze będą na rynkach kapitałowych.
---

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: koparki » środa, 19 maja 2021, 14:51

uuu zapowiada się kurs z jedynką z przodu, ktoś analizował swego czasu że hossy na krypto resetują się o 80%
post wyżej sprzed kilku dni spełnił się idealnie, choc nie spodziewałem się równiutkiego 2k za 1eth , było mniej więcej -50% od szczytu. Ogromnym oporem będzie połowa spadków o ile aż tyle odbije, czyli rejony ok 3000$
---

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: zomos2 » środa, 19 maja 2021, 17:18

@koparki taki stary a tak mało widzi :). Chyba wszyscy już odtrąbili koniec. Fajnie. Dobrze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4670
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3474
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: shinya56 » środa, 19 maja 2021, 18:47

"NVIDIA blokuje kopanie kryptowalut na wszystkich kartach RTX 30, koniec zabawy"
https://antyweb.pl/nvidia-blokuje-kopan ... h-kartach/

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: zomos2 » środa, 19 maja 2021, 19:22

@shinya56 Hahahahaha. Niby jak to zrobią :D. GPU BIOS i sterowniki obejdą... :D A ile będzie bugów że grę spowalniają. Już na to czekam.

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: fetek » środa, 19 maja 2021, 23:10

za kilka tygodni macie POS a wy się blokadami przejmujcie

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: miso20 » czwartek, 20 maja 2021, 00:13

Chwila, a to przejście na POS nie miało nastąpić jakoś w 2 lata od uruchomienia stake'owania? Coś mnie ominęło? :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: FrozenShade » czwartek, 20 maja 2021, 00:23

PoS miało być pod koniec roku (chyba), za parę tygodni to EIP 1559 ma wejść.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: miso20 » czwartek, 20 maja 2021, 00:32

@FrozenShade a ja kojarzę, że jakoś parę miesięcy temu odpalili Beacona, więc dwa lata mi wypadało pod koniec 2022 xd

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: fetek » czwartek, 20 maja 2021, 09:44

https://blog.ethereum.org/2021/05/18/co ... r-no-more/

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
miso20 pisze: czwartek, 20 maja 2021, 00:13Chwila, a to przejście na POS nie miało nastąpić jakoś w 2 lata od uruchomienia stake'owania? Coś mnie ominęło? :D
nikt nigdzie nie pisał o dwóch latach, po ostatniej akcji z górnikami powiedzieli że zrobią to w tym roku

ale mówili wiele rzeczy :)

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: fifipl » piątek, 21 maja 2021, 09:48

Witam
Czy może ktoś wie jak to bedzie z tym przejsciem na POS i ETH 2.0 ? Mam na myśli monety. Trzymając na portfelu coś będę musiał robić ? Same się zamienią a może zostaną te same a tylko sieć się zmieni ? Wiele jest opinii, są nawet tacy co piszą że skupują bo będzie fork i dostaną coś ekstra. Pamiętam pierwszy fork BTC, na giełdzie to się samo "rozmnożyło" a na portfelach coś trzeba było zrobić pamiętam.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2021
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: marcinrio » poniedziałek, 24 maja 2021, 09:42

Nie musisz nic robić, informacja z ethereum.org:
If you're a dapp user or ETH holder, you don't need to do anything. If you're a developer or want to start staking, there are ways you can get involved today.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwietnia 2020
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: ManiacInThe4D » środa, 26 maja 2021, 12:08

fifipl pisze: piątek, 21 maja 2021, 09:48Czy może ktoś wie jak to bedzie z tym przejsciem na POS i ETH 2.0 ?


To w sumie ciekawe pytanie, bo są różne możliwości, zależne od kolejności implementacji elementów składowych sieci ETH 2.0. Pierwsze podejście zakładało, że zaraz po beacon chain, który już działa, zespołu skupią się na shardingu, czyli partycjonowaniu sieci na większą liczbę łańcuchów synchronizowanych za pomocą głównego beacon chain. Głównie ze względu na skalowalność tego rozwiązania. W takim podejściu obecna sieć PoW zostałaby jednym z shardów i współistniałaby przynajmniej przez jakiś czasu z ETH 2.0. Swoje monety trzeba by explicite migrować do ETH 2.0 przez specjalny kontrakt (migracja jednokierunkowa i nieodwracalna). Ciekawym następstwem byłoby też to, że formalnie mogłyby istnieć dwa tokeny ETH o różnych cenach :)

Obecnie, ze względu na szybkie postępy w rozwiązaniach drugiego poziomu (Optimism, Polygon, Loopring etc.), które mają potencjał zwiększenia przepustowości, zdecydowano się na zmianę kolejności i pierwsza pójdzie zmiana z PoW na PoS, co w praktyce oznacza, że nastąpi merge obecnej sieci do beacon chain i walidatory przejmą obowiązki górników. Nastąpi również wtedy migracja całego stanu obecnej sieci oraz tokenów. W tej, wersji według mojej obecnej wiedzy, nie trzeba robić nic - z punktu widzenia użytkownika wszystko stanie się automagicznie.

Swoją drogą polecam ostatni wpis z bloga Vitalika, który jest formą polemiki z Elonem, co do zwiększania pojemności i skracania czasu bloków: https://vitalik.ca/general/2021/05/23/scaling.html

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 25 marca 2020
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Jimmy4k » środa, 26 maja 2021, 23:00

Jimmy4k pisze: wtorek, 20 kwietnia 2021, 23:44Co dalej? (mega luźne przemyślenia)
Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że w tym momencie ciężko stwierdzić. Osobiście uważam, że parcie w górę jest aktualnie większe, jednak szczerze w niedalekiej przyszłości (licząc w miesiącach de facto) widzę srogi zjazd +/- 70-80% co by zmasakrować wszystkich, którzy zainteresowali się krypto w ostatnich miesiącach. Po tym kilka miechów uklepywania dna, kto ma odpuścić to odpuści i potężna hossa, która wyniesie btc na setki tysięcy a eth na dziesiątki. Może pier**lę, może ktoś się włączy do dyskusji.
Tak mi się przypomniało xD, może trochę przestrzeliłem z procentami ale na eth te -60% siadło. Może teraz jednak czeka nas to "uklepywanie dna" w formie akumulacji i pod koniec roku UP :D No chyba, że to będzie szybsza akcja i zaraz pod ath, ale z tego co widzę, to dużo ludzi się napala na ten scenariusz, a z reguły jest na odwrót.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwietnia 2020
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: ManiacInThe4D » poniedziałek, 21 czerwca 2021, 15:57

Kiedy w maju pisałem, że zobaczymy jeszcze ciekawe poziomy w tym roku, nie do końca ostatnie tygodnie miałem na myśli. Ale nie ma sensu obrażać się na rzeczywistość. W związku z tym, że korekta przyszła większa niż zakładałem (mam tu bardziej na myśli BTC, które kieruje całym rynkiem niż ETH) i kontynuacja hossy jest niepewna, zdecydowałem się w zeszłym tygodniu na sprzedaż kolejnej parti posiadanego ETH - 25%. Średnia cena zakupu, jak ostatnio 210.46 USD, cena sprzedaży 2360 USD.

Jeżeli to koniec tegorocznej hossy, to będzie moja ostatnia sprzedaż. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł żałować, że sprzedałem na tym poziomie cenowym ;) Zobaczymy co rynek krypto pokaże do końca roku.

Z najnowszych wiadomoście "London" upgrade zawierający EIP-1559 ma w tym tygodniu wejść na pierwszą sieć testową - Ropsten, a potem na kolejne https://ourbitcoinnews.com/ethereum-lon ... this-week/

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwietnia 2020
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: ManiacInThe4D » czwartek, 24 czerwca 2021, 20:11

London upgrade został dziś pomyślnie wprowadzony na sieci testowej Ropsten. Tutaj można zobaczyć ile ETH jest spalane: https://watchtheburn.com/ (teraz chwilowo mają jakiś problem techniczny, liczba bloków i spalonego ETH się nie ładuje).

5% całego ETH zostało zablokowane w kontrakcie ETH 2.0: https://twitter.com/eth2validators/stat ... 5435617286
Tempo tworzenia kolejnych walidatorów jest ciągle bardzo wysokie. Spodziewałem się, że po początkowym szale, kolejnych depozytów będzie mało, a tu dziennie ponad 700 nowych walidatorów dochodzi.

Tylko cena jakoś niewzruszona pozostaje ;)

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: miso20 » piątek, 25 czerwca 2021, 00:50

@ManiacInThe4D to chyba nie za dobrze dla dotychczasowych walidatorów, bo spada im nagroda tak? Masz jakiś link do wyliczeń w tej kwestii?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości