Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwietnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: likidis » czwartek, 7 września 2017, 12:08

Możliwe, że banowanie ICO w Chinach jest tylko chwilowe - http://boxmining.com/china-ico-ban-temp ... sing-soon/ oraz

I jest jeszcze jeden duży news odnośnie ETH na jaki przed chwila trafiłem:

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: 1000XTP » czwartek, 7 września 2017, 13:52

Wszystko wyglada optymistycznie

Dodano po 1 godzinie 38 minutach 11 sekundach:
Tu jeszcze znalazlem ciekawe info o ETH

https://cryptocanucks.com/metropolis-ha ... -ethereum/

Początkujący
Posty: 138
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: symbiosis » czwartek, 7 września 2017, 17:48

Generalnie wszyscy optymistycznie patrzą na ETH, we wrześniu (22.09) jak wiadomo aktywuje się protokół Metropolis a w przyszłym roku planowane jest odpalenie Raidena - obecnie jest w fazie testów (czyli to czym LN jest dla LTC) więc pozostaje dopingować zespół a ja osobiście zajmuje longa resztę niech pokaże czas, postawiłbym na żywo "flaszkę" że przed 22.09 czeka nas dobry "pump" ale oczywiście to tylko przypuszczenia i analiza informacji które napływają z rynku Crypto 8-)
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 września 2017, 22:10 przez symbiosis, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: elem » czwartek, 7 września 2017, 18:47

Pamiętacie co się stało z kurem BTC po obniżeniu o połowę nagrody? I to już dwa razy.
Moim zdaniem do Raidena będziemy dochodzić mniejszymi kroczkami, a pierwszy z nich nazywa się Metropolis.
POS może okazać się rewelacją i zbliży kurs ETH do BTC. Dlaczego tak myślę? Otóż żeby zarabiać na "kopaniu" nie będzie trzeba wcale posiadać kopalni tylko pewną ilość ETH, a więc będzie opłacało się go kupić i trzymać, co się w drastycznym wręcz stopniu przełoży na relację popytu i podaży. Dodatkowo koszta takiego trzymania będą zerowe, a więc górnicy nie będą musieli sprzedawać cennego waloru, co dodatkowo ograniczy podaż.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Kluka » piątek, 8 września 2017, 12:09

@elem, z tego powodu kupilem b. niszowego coina PoSWallet (posw) jest to coin plarformy ktora umiozliwia kopanie walut Proof of Stake bez koniecznosci posiadania wlaczonego komputera. Teraz jest ladnie wyprzedany, zdechly szoruje po dnie i wgl fajny do kupna, moze dac wielokrotne zyski z inwestycji (mcap teraz 2mln$ a o dziwo takiego "szita" obsuguje sprzetowy ledger a obsluguje tylko kilka altow - to dla mnie szczegolny sygnal) wg mnie zaliczy niezla banie o tysiace% jak stenie sie modne pos na eth. Sam mam taka wiare ze supilem tego naprawde sporo, ale ogolnie ryzyko jest bardzo duze i taka sama ew. wygrana. Druga sprawa to zydkasz ;) (dla nie kumatych zec) - za sprawa przejscia eth na pos bezrobotna stanie sie cala infrastruktura kopiaca, gdzies trzeba bedzie ja przelaczyc a nie bez powodu Vitalik ma udzialy w zydzie (zec) i wg mnie znaczaca czesc zasili ta siec. I to na zcash spodziewalbym sie wiekszego profitu w long i kilka lat glownego kandydata do 1 miejca w marketcap. Wgl kraza opinie ze cala siec eth i przejscie jej na pos bylo zaplanowane po to zeby zapewnic moc obliczeniowa dla zydkasz. To juz ociera sie o teorie spiskowe ale kto wie..

Dodano po 4 minutach 58 sekundach:
@1000XTP, jest ograniczona tylko widzimisie Vitalika dlatego nie lubie tej inflacyjnej waluty y to nawet nie waluta.. tokenu sie znaczy. W zcash jest jak w btc
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: artuj » niedziela, 10 września 2017, 12:32

Vitalik na jednej z konferencji zapytany o POS sypnął, że minimalny depozyt w POS będzie oscylował wokół 100 ETH. Przy obecnych cenach (mocno okazyjnych) daje to próg wejścia na poziomie 100.000 PLN.

Ostatnio byłem na szkoleniu ze SmartContracts organizowanym przez Blockchain Developers Poland. Po sprawdzeniu w praktyce jak to działa i jakie potencjalnie daje to możliwości jestem bardzo dobrej myśli. Technologia w sumie jest, tylko jeszcze trzeba poczekać aż community osiągnie masę krytyczną i wystrzeli z przełomowymi pomysłami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: RafaelGrey » niedziela, 10 września 2017, 12:42

A mi się wydaje że developerzy tak szybko z PoW nie zrezygnują. Za bardzo się będą bać że bez milionów koparek zainteresowanie może spaść. Nie bez powodu termin PoS ciągle przekładany

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 7 marca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: kedzius » niedziela, 10 września 2017, 15:50

Jeśli BTC spadnie do 3900$ jak przewidują niektóre osoby to czy ETH ma jakąś możliwość na odbicie czy poleci za BTC? Bo z tego co widzę jak spada Bitcoin spada wszystko po kolei...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: artuj » poniedziałek, 11 września 2017, 01:44

@RafaelGrey Coś w tym może być. To w sumie ten sam powód dla którego robią wszystko, aby zapobiec budowie ASIC'ów dla ETH i pozostawić spory udział mocy pod strzechami indywidualnych górników.

W końcu się coś ruszyło w temacie, ale jeszcze miesiąc temu cały ten POS traktowałem jak taki straszak na np. Bitmana. Rodzice tak straszą dzieci, w stylu "bądź grzeczny bo przyjdzie Pan Policjant" :D

Dodano po 7 godzinach 9 minutach 13 sekundach:
Na horyzoncie kolejny fork dla Ethereum, więcej dostępne tutaj: http://www.cahf.co/

Ciekawe jak chcą obejść problem ice-age.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: 1000XTP » wtorek, 12 września 2017, 10:43

artuj pisze: @RafaelGrey Coś w tym może być. To w sumie ten sam powód dla którego robią wszystko, aby zapobiec budowie ASIC'ów dla ETH i pozostawić spory udział mocy pod strzechami indywidualnych górników.

W końcu się coś ruszyło w temacie, ale jeszcze miesiąc temu cały ten POS traktowałem jak taki straszak na np. Bitmana. Rodzice tak straszą dzieci, w stylu "bądź grzeczny bo przyjdzie Pan Policjant" :D

Dodano po 7 godzinach 9 minutach 13 sekundach:
Na horyzoncie kolejny fork dla Ethereum, więcej dostępne tutaj: http://www.cahf.co/

Ciekawe jak chcą obejść problem ice-age.
kolejny fork ETH czyli to dobrze dla ceny czy zle?

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwietnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: likidis » wtorek, 12 września 2017, 14:47

Dziś rano kurs ładnie zaczął iść do góry, ale po kolejnym fejkowym newsie z Chin znów poszedł w dół. Obecnie na Poloniexie eth/btc było widać ścianę na kupnie na 115 BTC na wysokości 0.07170800 i w chwili obecnej już połowa jest jej zjedzona (zostało teraz 44 BTC) i jakoś nikt się nie wybija ponad nią, może pojedyncze zlecenia. Czyżby grubas obkupował się po (jeszcze) taniości w ETH bo szykuje się ładne wybicie?

Edit: Już nie ma ściany, za jednym razem ktoś opchnął ETH za 41 BTC.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: 1000XTP » wtorek, 12 września 2017, 15:48

Nie wiem co robic czy trzymac ETH ktory kupilem kilka dni temu czy sprzedac i kupic BTC...

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwietnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: likidis » wtorek, 12 września 2017, 15:57

A dosłownie przez ostatnie pół godziny oglądałem kolejną ścianę kupna na wysokości 0.072 na 243 BTC. Pół godziny zabrało jej rozbicie. Ktoś się ładnie obkupił na przesło 3,5k ETH.
Czy teraz nie wchodzi jakiś bardzo ciekawe ICO które będzie w sprzedaży za ETH? Bo tak naprawdę to cena za bardzo nie drgnęła. Dalej się trzyma w obszarze 0.071-0.072

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: KSCH » wtorek, 12 września 2017, 16:00

Nawiazując do hard forka metropolis zaplanowanego na 22 września, to jakie są zdania tych bardziej doświadczonych inwestorów? Mianowicie, kurs się raczej odbije czy stanie się korekta?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Rumcajs » wtorek, 12 września 2017, 18:57

kurcze a ja kupilem dzis troche eth zebym miał na kupienie ICO bo jest pełno nowych w tych dniach a tu kurs moze spasc? :(
a jeszcze nie wiem co kupić za nie.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: flegamina12 » środa, 13 września 2017, 10:24

Co te ETH już jest 275$ tak nisko to nawet na początku września nie było...

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: jupp82 » środa, 13 września 2017, 10:41

KSCH pisze:Nawiazując do hard forka metropolis zaplanowanego na 22 września, to jakie są zdania tych bardziej doświadczonych inwestorów? Mianowicie, kurs się raczej odbije czy stanie się korekta?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak zwykle Doświadczeni siedzą cicho. Ja stawiam góre i kupuje.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: 1000XTP » środa, 13 września 2017, 12:55

Ja tez licze na UP, Wedlug mnie bedziemy sie bujac 950 - 1100 do 22 wrzesnia a potem okolice 1500 - 1600 na poczatku pazdziernika

Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: altar » środa, 13 września 2017, 14:35

Ja też dokupuje. Nie sądzicie, że spadek ceny za 1 ETH jest związany z nową walutą, która startuje za 25 minut i po prostu grubasy tak zagrali, że kurs spadł, żeby mogli nakupić ETH po niższej cenie, żeby zainwestować w kin kik ?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: sebin90 » środa, 13 września 2017, 16:39

Witam wszystkich ;)
Ja też się nie martwię póki co. BTW - Co to za nowa waluta?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości