Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: bl4ck » wtorek, 13 czerwca 2017, 20:08

@Bemx2k, Nie nie w ogóle wczorajsze zebrane 396,720 ETH na ico bancor nie ma żadnego znaczenia dla kursu :D

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: garmont » wtorek, 13 czerwca 2017, 20:26

Bemx2k pisze:
mówie jak jest J.P Morgan i koledzy postanowili zainwestować skoro szyldują ETH swoimi Logosami to w jakim innym celu ???
Ethereum w obecnym kształcie jest dla banków bezwartościowe. Stan kont musi być utajniony. I rozwiązana kwestia zapychania bloku. Sponsorują przystosowanie ethereum do swoich potrzeb. Chociaż pewnie jakieś pozycje mają, żeby mieć wpływ na kierunek rozwoju.

A co do ICO, to nie tylko Bancor:
http://www.tokensalecalendar.com/

Każde z nich przyciąga jakichś użytkowników do Eth.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bemx2k » środa, 14 czerwca 2017, 00:48

No to powiedzcie , wytłumaczcie dlaczego J.P Morgan , ING Bank , Microsoft , IBM i wielu innych zawiązali grupe Ethereum Alliance ?

Dla zabawy ?
Czy dla zrobienia kasy ?

Jeżeli myślicie że to pierwsze to nie ma sensu z wami dyskutować.


kuźwa beton jak za komuny ;)
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adam1226 » środa, 14 czerwca 2017, 01:16

Bemx2k pisze: Czy dla zrobienia kasy ?
Tak jak już pisałem, po co mieliby robić coś dla kasy, skoro moga ja praktycznie dowolnie kreować?
Nie znamy ich planów; na pewno ten Alians dziala dodatnio na cene, ale ICO rowniez maja wplyw. Po prostu sprawa nie jest jednoznaczna.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » środa, 14 czerwca 2017, 01:17

Bemx2k pisze: Jeżeli myślicie że to pierwsze to nie ma sensu z wami dyskutować.
To są ludzie, to są firmy, dla których kapitalizacja BTC to jest dopiero jakaś poważna kasa, a Ty sugerujesz, że grają na ETH by pomnażać kasę? Wolne żarty. :) Mają znacznie większe okazje do trzepania kasy niż jakieś marne tysiące czy dziesiątki tysięcy BTC.

ETH wzrasta z 3 powodów: ogólna bańka rynku + wejście na rynek azjatycki + z powodu mnóstwa ICO. Możesz nawet zrobić research największe ICO n ETH vs. wykres ceny ETH i zobaczysz jak wzrasta często przed dużymi ICO. ;)

Nie musisz formułować tak rozmowy tak niegrzecznie jak powyżej. :P
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bemx2k » środa, 14 czerwca 2017, 06:46

Wymazywanie

To dlaczego nie zalozyli Bitcoin Alliance ??
Nazwa zobowiazuje , nieprawdaz ?
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 9 czerwca 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: jurban » środa, 14 czerwca 2017, 10:26

http://www.mycryptobuddy.com/EthereumMiningCalculator
Ciekawy kalkulator uwzględniający wzrost trudności

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Skorpiono » środa, 14 czerwca 2017, 12:49

Powiedzcie mi jako laikowi

Czy warto teraz inwestowac w eth? Na bitbay jest po 1500zl warto czy czekac n jakies zejscie? A moze juz go nie bedzie?

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Maggix » środa, 14 czerwca 2017, 13:11

Zejscie to będzie i to nie jedno ,tyle tylko że nie wiadomo kiedy .
Mówię jak jest będzie po pincet w przeciągu 2-3 tygodni.
Ostatnio zmieniony środa, 14 czerwca 2017, 14:16 przez Maggix, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Skorpiono » środa, 14 czerwca 2017, 13:41

Tak sadzisz eth zejdzie do 500 zl?
To z powrotem to ponizej 250 dolarow nawet ja tak temu nie wroze

A prEciez wchodzi na rynek azjatycki moze tylko rosnac

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Maggix » środa, 14 czerwca 2017, 14:17

Skorpion

Tys pijany ? Ja operuje w. US Dollars

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bit-els » środa, 14 czerwca 2017, 14:23

z eth naprawdę trzeba uważać. Od stycznia poszedł prawie 80 razy

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: odoja » środa, 14 czerwca 2017, 21:58

Witam serdecznie ;)

Czyli eth będzie wciąż rósł, teraz widzę delikatniej , a może to i dobrze. Mnie się wydaję , że warto kupować po aktualnej cenie. Kurde, wczoraj kupiłem 10 sztuk na bitbay (się też zastanawiałem ,kupić czy nie, ,może spadnie?). Dlaczego? Bo jak był po 180 zł to kupiłem tylko 6 sztuk...Półtora roku temu jak BTC był za 1722 zł kupiłem sztukę i więcej bałem się kupować, bo pisali, "uważaj" , takie rady są dobre jednakże nie w momencie gdy masz kasę którą teoretycznie możesz stracić. Pisząc uważaj, można się odnieść do jakichś maniaków którzy przeznaczają całe oszczędności na inwestycje, po czym gryzą trawę. A kto wie , być może eth będzie wart do 2 lat np. za 3 tys $. Pewnie , że może i spaść. 2 lata temu mało kto by uwierzył , że BTC osiągnie koło 3 tys $ , a teraz , mało kto wierzy , że osiągnie np. 20 tys $ powiedzmy w 2-3 lata. I tak w kółko. :)

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 9 czerwca 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: jurban » środa, 14 czerwca 2017, 22:16

Pozytywne myślenie podstawą rozwoju gospodarki! :D

Też sobie w brodę pluje, że nie kopałem BTC od początku, a usłyszałem o nim jak tylko się pojawił. Miałbym teraz własną wyspę :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » środa, 14 czerwca 2017, 23:05

odoja pisze: Czyli eth będzie wciąż rósł
Nic nie rośnie bez końca oprócz:
-długu publicznego,
-głupoty ludzkiej,
-chciwości ludzkiej.

Można też dodać pomysłowość, by nie było tak negatywnie. ;) Ale na giełdzie nic nie rośnie w nieskończoność, a jeśli się tak zaczyna wydawać dużej liczbie spekulantów czy inwestorów, wtedy zazwyczaj spada (taki efekt odwrócenia psychologii tłumu giełdowego).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bemx2k » środa, 14 czerwca 2017, 23:26

Wymazywanie

Akurat w temacie kursu ETH masz jakies dziwne poglądy /*wyluzuj*/ że coin rośnie w siłe
może recepte na maść podesłać ?
Ani razu nie wypowioedziałeś się na temat Ethereum Alliance , wogóle pomijasz ten fakt nonstop
a to przecież jedna z najwiażniejszych informacji dotyczących ETH jego stabilności i rozwoju.

https://entethalliance.org/members/
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 15 czerwca 2017, 01:38

Bemx2k pisze: może recepte na maść podesłać ?
Co tak niegrzecznie znowu? ;) Przecież ja o ETH często pisałem i wyraźnie pro-wzrostowo. Maść? Nie trzeba, wchodziłem w ETH ostatnio mocno przy 11-12$, co prawda w ICO, ale które dopiero będzie wychodziło i w którym zarabiam na wzroście ETH i które ma do tego wysokiego bonusa hehe. :mrgreen: Inaczej bym je dawno puścił za mały zysk znając moją grę. :) A tak udało się zaholdować.

Poczytam coś więcej o tym, ale ważne dla mnie są ścisłe informacje, czyli czy dosłownie kupują ETH. Jeśli ich nie ma, to nie będę udawał, że są. Weź sobie sprawdź największe ICO na ETH z ostatniego roku i nałóż na wykres, widać, że są wzrosty przed nimi. Nawet jak takie 400,000 ETH na Bancora, ludzie mają w 50% kupione znacznie wcześniej, to weź kup te pozostałe 200k w czasie np. tydzień przed ICO i nie zawyżaj ceny. Dość trudne z takimi askami.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adam1226 » czwartek, 15 czerwca 2017, 02:51

Wymazywanie pisze: ale ważne dla mnie są ścisłe informacje, czyli czy dosłownie kupują ETH.
To nie jest wazne.
Wazne jest to czy ludzie mysla ze kupują..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: bithowy » czwartek, 15 czerwca 2017, 09:28

Na kurs ETH patrzę trochę z innej strony, kupujących sprzęt i wciąż jestem głupi.
Mam styczność z Ukraińcami kupującymi grafiki dla kopaczy. Kupują takie ilości, że głowa mała. Inna sprawa, że kupujący to z reguły pośrednicy (sami też kopia ale mają raptem kilka koparek).
Za każdym razem pytam, czy wiedzą coś czego ja nie wiem. Może jakieś powiązania z autorem z kimś kto go zna ... Jednak nie, czasem nie wiedzą nawet po ile jest eth, co to jest poziom trudności - tylko : "dawaj radeony" :).

Inna sprawa, że jeśli chodzi o sprzęt to najszybciej adaptują "nowinki" techniczne. Już grudniu 2016 mówili że rx470 lepszy niż rx480, potem jak brakło płyt Asrocka to "pokazali" PRIME z270 :) itp.

Jednak wyłania się pewien obraz - kopią tam wszyscy - mafia, policja, wojsko. Co ciekawe - bardzo dużo kopalń jest w rejonie Doniecka - nie muszę chyba tłumaczyć czy płacą za prąd :). Jeśli płacą to średni koszt 1kWh to około 20gr.

Dlatego im będzie opłacać kopać przy cenie 100$-150$ przy obecnym i rosnącym poziomie trudności, resztę zrobi efekt skali. Wg. mnie trzeba przygotować się na poważniejsze korekty...Z drugiej strony - skoro inwestują takie pieniądze, to będą chcieli by kurs był jak najwyższy. Dlatego też napisałem na początku - im więcej wiem tym jestem głupszy. Jeśli jednak komuś mądrzejszemu te wypociny pomogą w analizie to fajnie... Pewne jest jedno - trudność kopania wyskoczy mocno już niedługo :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 15 czerwca 2017, 09:33

@bithowy, Ciekawe co piszesz. Jak kurs rośnie to też jest jakby "bańka na nowych minerów", pojawiają się jak grzyby po deszczu, chcą kopać, chcą kupić sprzęt do kopania, często pewnie kupują po zawyżonej czy wysokiej cenie bo sami sobie nie złożą kopary itd. Efekt potem jest chyba zawsze ten sam: wysyp sprzętu na allegro. :mrgreen: Oczywiście jakaś część zostaje i wymiata, ale wielu chyba szybko odpada.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości