Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Majkos » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 19:12

cyzxer5 pisze: Troche mnie przeraza widok ETH po 275 euro
To co powiesz teraz 250jurkow WTF

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bemx2k » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 19:35

Przy 250$ biore kredyt na zakup ETH , wiadomo cudów nie dostane ale tak z 40 coinów kupie.
BTC>ETH

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 21:16

na bitfinex możesz sobie zrobić zakup z dźwignia pod zastaw zabezpieczenia dajesz swoje monety, tylko uważaj , nie bądz pazerny , bo istnieją podmioty które maja przewagę i polują na pękające dźwignie. Najlepiej podstaw koszyczek i czekaj na pęknięcia ... igiełki mogą dojść naprawdę nisko.
Pytałeś w tym wątku kto sprzedaje tak tanio.... te igiełki sięgające za chwilę może nawet 230$ mogą wynikać z przymusowych zamknięć dźwigni , ten kto jest ugotowani nie ma wyjścia.
---

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: cyzxer5 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:45

offtop
Spoiler:
Jak dla mnie sytuacja ktora ma miejsce od kilku dobrych dni wyglada na powolne stawanie sie ETH shitcoinem na naszych oczach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bemx2k » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:33

cyzxer5

Zastanów się co mówisz , sąsetki shitcoinów ale ETH nigdy nie będzie shitcoinem.
Zobacz na cenę DASH'a 3 miesiące temu
dał bym w mordę jakby ktoś mi powiedział że DASH poleci ponizej 150$
Cały ten rynek jest bardzo podatny na sterowanie przez grubych ,ale będzie dobrze za rok powinno bycnowe ATH na DASH'a i ETH też ;)
BTC>ETH

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: szczur333 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 00:18

pierwsze btc kopalo sie 3-4miesiace po czym wchodzily asici

potem ltc pol roku niecale - i znowu asic zabił wydobycie bo pamietam jak dzis rowno 1 kwietnia nastapił ten dzien gdy koszt pradu był wyzszy od wydobycia na gpu

no ale wtedy nie bylo zdziwienia bo asic to ltc pobierał ponad 10x mniej pradu niz koparka gpu no i był chyba wtedy 2x tanszy niz koparka oparta na gpu

tutaj wydobycie zabił kurs troche bo asici nic nie zmieniły trudnosc utrzymuje sie na tym samym poziomie


najwieksza glupote robią ci co sprzedaja w panice, jak nie krypto to karty graficzne, nawet z drogim pradem oplaca sie dalej kopac, wiec nawet jakby ktos wymieniał w bitomacie z prowijza nawet 5% jest sie do przodu

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Macbak2 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 03:33

Ja już przekroczyłem swoją granicę doła, tyle straciłem, że jest mi już obojętne :( Nie sprzedam jeśli kwota mi się nie wyzeruje i ch.j. Jeśli nie wzrośnie, to nie sprzedam i cena będzie wisiała aż do upadku giełdy :evil:
Szkoda, że nie sprzedałem na ATH, miałbym dzisiaj fajne pieniążki, ale chciwość :(

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » wtorek, 14 sierpnia 2018, 04:53

dlatego istnieją poziomy cenowe zwane oporami , kolega powyżej ładnie to wytłumaczył, to jest typowa postawa gdy spadnie bardzo głęboko w bardzo krótkim czasie ;) dla eth opór będzie w okolicy 500
na bitfinex dołek dotknął 250$ więc za szybko i za dużo odleciało od poziomu przebicia, na 100% napędzały to pozycje zakredytowane zamykane z automatu z powodu ubytku wartości na zabezpieczeniu. Powinno odreagować o 100$ od ręki, co będzie po odreagowaniu nie wie nikt... dla mnie była to jedna z największych niespodzianek ,że eth , zec, dash, monero, eos i wiele innych tak bardzo spadło w relacji do BTC , aż strach pomyslec co będzie jak btc przebije ten dołek 5750$ (bardziej prawdopodobne że przebije), może wtedy kurs eth/btc zmieni trend a tym samym ETH przestanie juz spadac do dolara.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adam1226 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 04:59

koparki pisze: na 100% napędzały to pozycje zakredytowane zamykane z automatu z powodu ubytku wartości na zabezpieczeniu.
raczej bardzo niekonieczne:


Po prostu dalismy sie zlapac na propagande i tyle
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Lester » wtorek, 14 sierpnia 2018, 07:41

koparki pisze: przy obecnej cenie 300$ i obecnej trudności od dziś bardziej się opłaca kupic niż kopać ETH (nie będę roztrząsał kto po ile ma prąd - sprzęt się też zużywa)
koparki pisze: ten argument jest bezzasadny , gdy eth był po 10$ to 98% uczestników rynku nie wiedziała do czego on służy, określenie "inteligentne kontrakty" było wtedy mgliste.
koparki pisze: no ale to jest projekt drugi po btc oraz rozpoznawalna powszechnie marka , bardziej nalezy porównywac do utraty wartości btc .
Przekonałeś mnie koparki, poczekam na zjazd w okolice 150 $ i kupię jednego, a jak zjedzie w okolice 100 $ to dokupię jeszcze kilka sztuk. :D Jak to tempo się utrzyma, to nie trzeba będzie długo czekać. Chociaż z drugiej strony mówi się, że nie należy łapać spadających noży. Cóż trzeba poczekać aż pospadają i podnieść je z ziemi. W tym kontekście zupełnie nowego znaczenia nabiera znane powiedzenie: "Pieniądze leżą na ulicy, wystarczy się schylić". ;)
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: benq » wtorek, 14 sierpnia 2018, 08:15

@Lester, z tymi nożami to jest tak, że o tym czy były spadające czy już leżały na ziemi dowiadujemy się czytając wykres od prawej do lewej ;)
ETH nie zniknie z rynku ot tak. Wystarczy zerknąć na listę tokenów ERC20 żeby to sobie uświadomić.
Ja już od marcowych <400$ zacząłem kupować (jak zwykle za szybko), i tak kolejne transze co $50. Aktualnie 3/7 in - bo w spadek poniżej stówki nie wierzę - ale polować flashe w takim rynku trzeba :mrgreen:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Lester » wtorek, 14 sierpnia 2018, 08:36

Masz rację @benq, to było tak nieco półżartem. Chodziło mi o koniec gwałtownych spadków, uspokojenie sytuacji, wypłaszczenie wykresu, ale przede wszystkim zmianę trendu na bitcoinie, czy też chociaż o pierwsze jaskółki zwiastujące tą zmianę. Niektórzy już je dostrzegają. Przez moment też miałem takie wrażenie i za szybko wszedłem w alty. Po tym kuble zimnej wody ocknąłem się, wzrok mi się wyostrzył i widzę że to była zmyła. Wiedziałem, a nawet pisałem o tym w odpowiedzi na newsa - "Krytycy Bitcoina, tacy jak George Soros, JPMorgan i Goldman Sachs, nazywali Bitcoina “oszustwem”, “bańką” i “schematem Ponzi”, jednak zaczęli inwestować miliony w kryptowaluty": Dobrze jest jednak słuchać co chcą przekazać, tylko najlepiej zakładać, że jest całkowicie odwrotnie. I trzymałem się tego, aż pękłem, bo myślałem że jednak ruszy to wszystko i zostanę w tyle i będę gonił. Nie chciałem zostać na lodzie, to zostałem na minusie. :D Takie życie. Ale tym się nie przejmuję, bo nie wszedłem na żadnej dużej górce, więc planuję zamknąć tę pozycję z zyskiem, znaczy wierzę w to ;) (mimo, że nie należę do wierzących) i to w perspektywie miesięcy (może roku), a nie lat. Koniec offtopu.

A co do tokenów ERC20, to rzeczywiście mocna drużyna jak się zdaje. Mnie cały czas zastanawia, że taki Binance Coin nieźle się trzyma na tle wszystkich pozostałych. Ostatniej doby trochę oberwał ale ogólnie trzyma się.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: benq » wtorek, 14 sierpnia 2018, 09:39

@Lester, To chyba spowodowane mocną pozycją samej giełdy.
Rozwijają się, działają rewelacyjnie marketingowo, do tego startują z DEXem, a BNB ma praktyczne i realne zasotosowanie.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Lester » wtorek, 14 sierpnia 2018, 14:41

leechu84 pisze: co myślicie? jednak 150-200 dolarów?
Myślę, że piszesz tu nie po to, żeby poznać nasze zdanie - tylko aby podrzucić linki do tej strony, co robisz nagminnie w wielu wątkach. To się nazywa spam, jak doskonale wiesz. Jak już zajmujesz się reklamą i/lub pozycjonowaniem strony, to rób to z głową, zachowaj jakiś umiar. Trochę taktu by się przydało.
benq pisze: @Lester, To chyba spowodowane mocną pozycją samej giełdy.
Rozwijają się, działają rewelacyjnie marketingowo, do tego startują z DEXem, a BNB ma praktyczne i realne zasotosowanie.
Zapytałbym jakie ma praktyczne i realne zastosowanie poza giełdą, ale to nie ten wątek. :? Chyba że chciałoby Ci się odpowiedzieć w jakimś temacie o tej giełdzie - jest ich tu kilka.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: szczur333 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 15:27

wg mnie za duzo zmiennych/za duzo osob ma eth (sprzedaje/kupuje)zeby wiedziec co sie stanie, jak bylo 1200$ to mowili ze zatrzyma sie w okolicach 2500

a jak spadalo to mowili ze banka i stabilnie nie utrzyma na 500-600

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adam1226 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 16:12

teraz dopiero spojrzalem... ze napisalem bzdure hmm
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: szczur333 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 17:10

czyli co?
koniec spadkow :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adam1226 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 18:42

spadki beda sie poki co tylko rozkrecac: wiele eth jest w rekach ico ktore sprzedaja poki ich eth jest jeszcze cokolwiek warte itd..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bemx2k » środa, 15 sierpnia 2018, 00:40

adam1226

Czyli zakładasz w swej świadomości że ETH jest nic nie warte ?
Jeżeli tak
to póść mi adres na priv za darmo podeślę Ci dobre tabletki
BTC>ETH

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: szczur333 » środa, 22 sierpnia 2018, 21:56

cholera
juz tak piekne bylo - 3 razy lekki wzrost do 300-310 i next day znowu 280-270

jakby sie utrzymał kurs w okolicy 320-350 to dla kopaczy byloby super

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości