Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 11 stycznia 2016, 11:14

Coś wątek ucichł bardzo.
Wg mnie jest ważny moment dla ETH na wykresie.

ETH jest w okolicach H z 10 grudnia. Przebicie tego 0.0024.. jest dość ważnym sygnałem kupna.
Kolejne opory to okolice 0.0026 i rejon 0.003.
Poziom 0.003 do końca stycznia uważam za prawdopodobny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 12 stycznia 2016, 06:47

No i zgodnie z oczekiwaniami przebijamy lekko grudniowy szczyt:) Może to być fala 3 nowego cyklu z poważnym oporem na 0.003-31.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » środa, 13 stycznia 2016, 16:57

Gra ktoś w ETH? Raźniej by było :) Takie ładne ruchy i to w obie strony.
Plan wyszedł idealnie: kupno koło 0.0023 z założeniem target na ok 0.003.
Teraz widać na wykresie łatwo, że po przebiciu 0.00268... jest opór dopiero na 0.0029...
Czyli może się zrobić podwójny szczyt lub jakaś konsolidacja powyżej 0.0027 i przebicie 0.003 za kilka dni.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » środa, 13 stycznia 2016, 18:23

@up
Ja siedzę w ETH. Część w LONG, część planuje sprzedać może na poziomie 0.0029-0.003. ETH może zyskać teraz, gdy wzrosty na BTC się zatrzymały.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » sobota, 16 stycznia 2016, 10:36

Dalsze losy kursu będą zależały teraz od btc - mam wrażenie, że od wczoraj kurs na eth rośnie tak intensywnie przez spadki na btc.

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: pael » niedziela, 24 stycznia 2016, 00:13

banka na eth czy moze jakies wydarzenia wplynely ze kurs tak poszybowal ?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bitmar » niedziela, 24 stycznia 2016, 10:52

Ethereum wypłynęło na szerokie wody dzięki Microsoftowi i jego Azure które na Ethereum jest oparte (http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne ... uch-blokow). Dodatkowo Ethereum jest wykorzystywany przez R3CEV (http://www.ibtimes.co.uk/r3-connects-11 ... re-1539044), obecnie to jest już 40 banków. Ethereum to już inna liga po innej stronie mocy :)

Jednak trzeba pamiętać, że ETH to nie jest zwykła waluta ale potężne narzędzie (http://bitcoin.pl/976-pojawila-sie-pier ... a-ethereum) które już jest wykorzystywane przez największe korporacje i banki. Ethereum przyszłość i finansowanie ma raczej zapewnione na wiele lat do przodu.
Jeśli chodzi o potencjał do wzrostów to "może" być ogromny, na pewno większy niż taki DASH który przy ETH jest nic nie znaczącą zabaweczką. Jednak tak jak wspominałem ETH nie jest zwykłą walutą, samo Ethereum może być też wykorzystane i porzucone. Pamiętajmy też, że banksterke interesuje sama technologia ETH a nie sam ETH który można kupić na giełdach. Jednak potencjał do wzrostów jest bo w ETH inwestuje się naprawdę wiele milionów zielonych. Devowie pracują za konkretną kasę a rozwój projektu jest zapewniony.

Tak jak pisałem, ETH obecnie gra już po drugiej stronie mocy czyli dla banksterki. Ma jednak konkurencję w postaci RootStocka który działa podobnie do ETH jednak jest opary na Bitcoinowym łańcuchu bloków (http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne ... la-etherum). Przyszłość więc wygląda tak, że po jednej stronie będzie banksterka ze ETH, Azure i rozwiązaniami IBM (http://bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/111 ... blockchain) a po drugiej Bitcoin + ewentualnie RootStock (lub jeszcze inne rozwiązanie) jeśli deweloperzy się dogadają.

Inwestycja w ETH tak jak w przypadku Bitcoina czy innych altów jest oparta na wierze i zaufaniu do projektu. Inwestując w ETH inwestujemy w coś co finansuje banksterka ale pamiętajmy, że tu nie chodzi o same ETH tylko o jego technologię. Monety które możemy kupić z banksterką nie będą miały nic wspólnego jednak sam projekt ma zapewnione finansowanie a jego dalszy rozwój jest niemal pewny.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ania78 » niedziela, 24 stycznia 2016, 11:20

Bitmar pisze: Jeśli chodzi o potencjał do wzrostów to "może" być ogromny, .
Popraw jesli zle mysle, ale z tego co wiem to ETH mozna dodrukowac ile sie chce. Znaczy, nie ma sztywnego limitu jak BTC I wiekszosc altow.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 24 stycznia 2016, 11:29

@up i up
To, że ETH jest po stronie mainstreamu do mnie akurat przemawia (pisałem już wielokrotnie, że walkę o palmę pierwszeństwa wygra taki właśnie coin). Co do liczby coinów na dzień dzisiejszy faktycznie ich ilość jest nieograniczona limitem, co nie zmienia faktu, że pole do wzrostów jest ogromne, bo projekt jest bardzo świeży, choć teraz spodziewałbym się już korekty.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bitmar » niedziela, 24 stycznia 2016, 11:51

Z tego co wiem to tak, ETH nie ma limitu gdyż nie jest to zwykła waluta, to jest platforma do budowy zdecentralizowanego oprogramowania. Bardziej bym to porównał do kupna akcji danej firmy.
Ja osobiście nie zamierzam w to nic inwestować ale tak jak pisałem, potencjał do wzrostów może być duży gdyż projekt finansowany jest przez "drugą stronę mocy" :) Ethereum współpracuje już z Microsoftem i R3 który skupia 40 banków.... czyli jego "akcje" rosną.... Ja jednak nie mam to tego projektu żadnego zaufania jeśli chodzi o wszelakie inwestycje (nie ufam drugiej stronie mocy :) ), sam projekt jednak uważam za wielki i przełomowy, do budowy aplikacji jest świetny. Bardziej kibicuje jednak projektom takim jak RootStock które opierają się na Bitcoinowym łańcuchu i które używają samego Bitcoina.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ania78 » niedziela, 24 stycznia 2016, 12:31

@up i up

Potencjal nieograniczony - zgadzam sie. Nie wkladac w to pieniedzy - tez sie zgadzam.

Cena podskoczy 4 razy, dodrukuja w 1 sekunde 4 razy eth = zero zyskow. Troche uproszczone ale jednak.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 24 stycznia 2016, 12:41

Ania jeśli spojrzysz na eth jak na akcje to to jest ciekawa inwestycja. To jak rozwijający sie start up z ogromnym potencjałem rozwoju.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bitmar » niedziela, 24 stycznia 2016, 12:43

Nie jestem pewny czy ot tak mogą sobie dodrukować (generalnie mogą wszystko ale jak coś zrobią nie tak to ludzie im uciekną). Tam też jest mining i "monety" są kopane. Zauważcie, że nawet jeśli Bitcoin nie miałby limitu to niewiele by to zmieniło. Do 21mln i tak dojdziemy za kilkadziesiąt lat :) Przez błąd DOGE również nie ma limitu ale niewiele to zmienia gdyż po osiągnięciu limitu który był wcześniej monet będzie wydobywanych tak mało, że nie robi to różnicy.

Co do ETH znalazłem taki wykres który chyba wszystko tłumaczy:

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: kxmedia » niedziela, 24 stycznia 2016, 12:45

ale czy dzięki ETH warto w ogóle pakować się w jakieś coiny ? , generalnie chyba wszystkie waluty pod pewnym względem są większymi czy mniejszymi piramidkami. przecież majkrosoft i google posiadają większość rynku systemów operacyjnych , wystarczy że wypuszczą w kooperacji z bankami odpowiednie oprogramowanie na komputery i urządzenia przenośne na bazie infrastruktury ethereum i wszystkie coiny są zaorane, będzie można je do śmietnika wyrzucić. bitcoin strzela samobój za samobójem , kompletnie się nie rozwijając , a dash mimo ciekawych pomysłów tez jest w ciemnych 4 literach jeżeli chodzi o popularyzację , reszta coinów to zwykłe scamy. więc w co warto się pakować w taki ethereum który możę mieć wspracie najpotężniejszych instytucji na świecie czy pozostałe coiny, czyli stado biednych imigrantów którzy proszą o darmowe zapomogi.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 stycznia 2016, 12:47 przez kxmedia, łącznie zmieniany 1 raz.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ania78 » niedziela, 24 stycznia 2016, 12:47

JacekW_BB pisze:Ania jeśli spojrzysz na eth jak na akcje to to jest ciekawa inwestycja. To jak rozwijający sie start up z ogromnym potencjałem rozwoju.
Dlatego jeszcze nie wiem czyby troche nie kupic. Gdyby tylko mieli gorny limit monet.....

Poczekam gdzie kurs dojedzie po tej pompie teraz I jaki bedzie zasieg korekty. Wypadaloby, zeby przynajmniej przebilo ATH 2,83 - wtedy sie powazniej zastanowie.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 24 stycznia 2016, 12:51

Ania ja sam sprzedałem czesc swoich eth i czekam na korektę. Po komentarzy kxmedia czyje ze ona nastąpi wkrótce:-))). Choc kxmedia ma sporo racji - eth to coin z plecami ale nie wiem czy zaryzykuje, ze btc czy ltc upadną przez niego. To raczej uzupełniające sie światy - eth to mainstream, zaś btc underground :-) (pisze to oczywiście lekko żartując).

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ania78 » niedziela, 24 stycznia 2016, 12:54

Bitmar pisze: Zauważcie, że nawet jeśli Bitcoin nie miałby limitu to niewiele by to zmieniło.

Oj nie zgadzam sie. Myslisz, ze jakby z dnia na dzien skasowaliby gorny limit w bitcoinie to nic by sie nie zmienilo? Wszyscy by wyprzedali, kurs leci od razu na pysk.
kxmedia pisze:więc w co warto się pakować w taki ethereum który możę mieć wspracie najpotężniejszych instytucji na świecie .
Wsparcie od 'najwiekszych' moze I jest, co nie znaczy, ze da taka inwestycja zarobic. Mozliwe, ze wprost przeciwnie. Najwieksze instytucje buduja swoja zyski na goleniu jeleni a nie na dzieleniu z nimi tych samych inwestycji.

Tez nie przesadzajcie z tymi plecami ETH. Zaraz mu stuknie pol roku, a kapitalizacja to ok.180 mln. Prawie nic.

Ja poczekam.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 24 stycznia 2016, 13:14

ania78 pisze:
Bitmar pisze: Zauważcie, że nawet jeśli Bitcoin nie miałby limitu to niewiele by to zmieniło.
Oj nie zgadzam sie. Myslisz, ze jakby z dnia na dzien skasowaliby gorny limit w bitcoinie to nic by sie nie zmienilo? Wszyscy by wyprzedali, kurs leci od razu na pysk.
Gwoli ścisłości, to byłby hard fork.

Wszyscy przeszliby na wersję, w której nie wprowadzono takich głupich pomysłów, a wersja inflacyjna poszłaby w niebyt i kurs tej wersji poszedłby do 0.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bitmar » niedziela, 24 stycznia 2016, 13:16

Ania78, jeśli Bitcoin nie miałby limitu a tylko sam halving to niewiele by to zmieniło. Wykopanie 22-go miliona zajęło by dziesiątki jak nie setki lat :) Czy naprawdę robi Ci różnicę, że z limitem liczba monet w ~2140roku osiągnie 21mln a bez limitu (strzelam) w 2300 roku dotarlibyśmy do 22 miliona? 23 milion byłby zapewne gdzieś w okolicy 3 tysiąclecia :)

[edit]
Bitcoin jest tak genialnie zaprojektowany, że nawet bez limitu monet byłby i tak świetnym projektem. Dobrze, że mamy ten limit 21mln ale nawet bez niego niewiele by się zmieniło bo wraz z upływem czasu monet przybywa coraz mniej i coraz mniej. Doszlibyśmy do momentu gdzie nagroda za blok wynosiłaby po kilka satoshi a wydobycie całego BTC zajęło by dłuuugie lata :). Z czasem limit sam by się wprowadził, bo 1 satoshi się już nie podzieli. Limit 21mln to taki hamulec bezpieczeństwa gdyby coś poszło z protokołem nie tak oraz element psychologiczny.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 24 stycznia 2016, 13:43

Bitmar pisze:Ania78, jeśli Bitcoin nie miałby limitu a tylko sam halving to niewiele by to zmieniło. Wykopanie 22-go miliona zajęło by dziesiątki jak nie setki lat :) Czy naprawdę robi Ci różnicę, że z limitem liczba monet w ~2140roku osiągnie 21mln a bez limitu (strzelam) w 2300 roku dotarlibyśmy do 22 miliona? 23 milion byłby zapewne gdzieś w okolicy 3 tysiąclecia :)
Bitmar, nie wiem czy @ania78 nie chodziło o to, aby ilość generowanych Bitcoinów już się nie zmniejszała (została na 25 czy tam 12,5 na zawsze).

PS.
@ania78
Kiedy masz zamiar skończyć z tym bullshitem że niby jesteś kobietą ? Rozmawia się z Tobą trochę jak z transseksualistą / drag queen.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości